• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Kam jdete na školu

DeletedUser

Guest
Gympl.Nejlepší možnost,jakou jsem kdy zvolil. Nedovedu si představit,že bych někde jinde nalezl tak velké množství,tak moc chytrých lidí.Gymnázium je sice na budoucí uplatnění zbytečnost, ale za to má úroveň vzdělávání, která na většině jinných škol chybí.
Na sestřině škole se ve třetáku probíralo v matematicenapř.:Obvod,obsah čtverce,kruhu,.....
Víc mi neprozradila,ale stejně mě to dost rozesmálo.Nedovedu si představit ,že by k nám náš pan profesor došel se slovy : "Tak,dnes si probereme novou látku.Čeká nás obvod a obsah čtverce."
Je sice pravda,že na jinné škole jsem nestudoval,přesto mohu svou školu jen chválit.
Ta má pořádnou úroveň!
 

DeletedUser

Guest
Baví se dva: já mám maturu z obchodky :-) - a druhej na to: já mám gympl. - "gympl" :-D

S těmi chytrými lidmi nemáš tak docela pravdu. Jen půlka mé třídy neměla na gymplu co dělat - což souvisí s nižším počtem dětí, jak už jsem psala.
A bohužel úroveň na chleba nenamažeš. V životě se nejednou stává, že je nadřízeným hloupý člověk, který neumí přemýšlet a člověku nezbyde nic, než mu přikyvovat
 

DeletedUser

Guest
Musím se tě zastat Deliciusi, nejlépe jsi to zhodnotil, je tam spousta zajímavých lidí co si i v tomhle věku dělají vlastní názory, tvoří si způsob života... když se ohlédnu za býv. spolužáky co teď chodí na základce do devítky, přijjou mi nějak moc... stejní, masoví, obecní, ploší - těžko to vyjádřit, ale asi chápete jak to myslím. Neříkám že všichni, ale drtivá většina se prostě jen snaží zavděčit svému okolí, být "in" a "moderní" a prostě co nejlíp zapadat mezi ty ostatní...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zajímavých ano..se vším souhlasím. Ale pokud skončíte gymplem, nejste nic. Musíte se nad tím zamyslet i trošku "dál".
 

DeletedUser

Guest
To je jasné, není moc pracovních míst kde si člověk vystačí jen s maturitou a třeba jazykem... a když, tak tam stejně vždy chtějí praxi.
 

DeletedUser6989

Guest
Je jasný,že když jdete na gympl,jdete tam se záměrem studovat VŠ.Navíc co se týče státních maturit to vypadá,že průmyslovky budou mít s látkou větší problémy než právě gymnázia.
Delicius169 : 100% souhlas.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak jsem se dostal na osmiletý gympl a jsem zvědavý, jaké to tam bude - jsme tam jen dva ze třídy. Navíc jsem koukal na rozvrh a oproti základce je tam o pár hodin víc :) (jen osm :) )
No uvidíme, budu se muset víc učit, ale aspoň myslím, že se naučím víc, než kdybych na základce zůstal.
 
Ale neužiješ si tolik srandy ::):
Ted jsem dělal příjmačky, dal jsem si přihlášky na 2 gymply a ocbhdodku, neudělal jsem ani jedno :D tak snad na odvolání :)
 

DeletedUser

Guest
Tak jsem se dostal na osmiletý gympl a jsem zvědavý, jaké to tam bude - jsme tam jen dva ze třídy. Navíc jsem koukal na rozvrh a oproti základce je tam o pár hodin víc :) (jen osm :) )
No uvidíme, budu se muset víc učit, ale aspoň myslím, že se naučím víc, než kdybych na základce zůstal.

Přesně takto jsem si to představoval i já, hodně se naučím a zapadn do party, která se ráda učí apod.
Opak byl ale pravdou, s prominutím to tam byl samej de.bil :/ půlka třídy kuřáci, několik dokonce i marihuany, výuka také stála za prd, tak jsem se rozhodl vrátit z5 na základku, kde jsem opravdu spokojen.. ;)

btw. před pár dny jsem se od bývalého spolužáka dozvěděl, že tam ta partička inteligentů upálila třídnici...

Jestli jsi si našel dobrou školu, kde budeš mít dobré spolužáky, tak ti to jen přeju, ale jestli jsi narazil na to, co já, tak bych ti doporučil popřemýšlet o odstupu, popř. přestupu :l

btw.II. ten gympl, na kterej jsem chodil se sám prezentuje jako prestižní škola :)
 

DeletedUser

Guest
Tady Tomáš narazil na další problém, co se týče gymnázií. Je to další ukázka toho, že gymply nejsou to, za co se vydávají. Žáci, kteří studují osmiletku se považují často za něco víc, než ti, kteří jsou na čtyřletém. Ironií je, že ve srovnání s většinou z nich na gymplu nemají co dělat. Nejhorší ale je, že někteří učitelé tuto teorii podporují a tím ještě zvyšují vzájemnou nevraživost - zpravidla ti, jejichž ratolesti jsou na osmiletce (a nemohou unést, že jiní na čtyřletém jsou lepší)
 

EREWAN

Člen týmu
co je to za pitomost? vždyt mezi 4letkou a 8letkou není žadný rozdíl v inteligenci atd...
ti co byli v 5. chytřejší a dostali se na gympl, se na gymplu zkazili, jak to tak chodí a tím se to vyrovná... :D

ne ted vážně, 8 let na gymplu, věřte mi, že to začne ze začátku lézt na nervy a postupně víc a víc...
 

DeletedUser6989

Guest
Já navštěvují 6-ti leté gymnázium a jsem spokojen (navíc mezi 4 a 8-mi letým gymplem rozdíl není,jde jen o to,kdy žák ví,co bude chtít v budoucnu).Jsem v pátém ročníku a řekl bych,že máme dobrý kolektiv.Sice máme někdy problémy se domluvit,ale to je asi tak vše (žádné konflikty,bitky,problémy ...).Je však taky pravda,že některé nižší ročníky jsou dosti problémové (konflikty s učitely i spolužáky,požkozování věcí atd.).Morální hodnoty dněšní mládeže asi nejsou určovány inteligencí,ale kolektivem.
Jinak po maturitě bych chtěl jít na Vysokou školu chemicko - technologickou v Praze - fakulta technologie ochrany životního prostředí (Pokud tuto školu někdo navštěvujete,rád bych se o ní dosvěděl pár věcí :::)):: ).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
jdeš tam, protože chceš nebo protože berou všechny do průměru 4? jejich pravidlo zní nabrat všecko, většinu vyházet později :-). jedna holka odtud přešla k nám. podle toho, co říkala, je na všcht studium až zbytečně moc obtížné. je to takové "jedna pani povídala", ale něco na tom určo bude
 

DeletedUser6989

Guest
Protože mají přijatelné statistiky (Počet přijatých ...).Jinak bych asi se známkama problémy neměl (až na matiku).Chtěl bych na jakoukoliv školu s chemií a biologií (pokud možno bez matiky) se zaměřením na ekologii (alternativní energetické zdroje...),ale když je člověk odkázán pouze na informace od dané školy je to komplikované.Chtělo by to spíše někoho,kdo na škole studuje.A kde studuješ ty ??
 

DeletedUser

Guest
To ti doporučuji jít na obor, kde se nevyskytuje slovo chemie. Co jsem koukala u nás na biologii, matiku jsem tam neviděla..ale nesmí to být molekulární biologie..Já jsem na chemii na UP. Měli jsme matiku v prváku, krom toho fyzikální chemii - takže vzorečky a odvozování, pak další kámen úrazu - analytická chemie - spousty výpočtů na pH. Trojčlenka na to nestačí :-)
 

DeletedUser

Guest
My jsme měli matiku jeden semestr - to, co se probírá čtyři roky na gymplu plus něco navíc. musím říct, že to byl jeden z těch vyřazujících předmětů. mně matika dycky šla, neměla jsem problém si zopakovat za dva dny zápisky a něco se doučit.. ale pro drtivou většinu to byl tvrdej (doslova) ořech. Někde maj matiku rozdělenou do několika semestrů, ale kam až dojdou..toť otázka.
 
Nahoru