• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

LARP a dřevárny

DeletedUser

Guest
Ahoj,
provozujete to někdo?
Já jsem s tím začal společně s kámošem a bráchou někdy v lednu letošního roku a je to vynikající odreagování*, co vy?

*Je to spíš takové komorní, nevyskytne se nás víc jak 5 na schůzce a zatím jsme nikam nevyrazili.
 

DeletedUser13514

Guest
Jo, pro LARP jsem se nadchnul :) mám základní vybavení, ale byl jsem zatím jen na jedné bitvě, protože nemám prachy a v okolí mého bydliště nic moc není :( Závidím Brňákum, ti těch akcí maj jak nas.....
 
Posledních deset let zuřivě (poslední léte ne tak zuřivě), jezdím na bitvy. Mám už pár kostýmů, kroužkovku a rukavice, ty už zdárně reziví, to ale je prý fajn, protože to vypadá "historicky". Bojuju jedenapůlručákem, v lajnách mám takový zákeřnácký grif. letos bych rád jel na tvrdší akce, co se v psledních letech začli pořádat, myslím že neminu Warhammer u Uničova.
 

DeletedUser

Guest
specifikuj víc ten tvů koníček :)

To benitocz:
No, představ si bandu okostýmovaných lidí, kteří se vydávají třeba za národy z Pána prstenů, či jen prostě nějaké postavy (z RPG, knih apod.) a v lese bojují proti sobě - to je charakteristika té hodně oblíbené verze, bitvy. :)
Víc tho najdeš na youtubku, některá ta vide jsou fakt pěkná. :-)

Jinak ke zbraním:
Já dávám přednost jednoručáku (dlouhému a štítu). z vybavení (zatím nic moc) jsem hrdý asi na starou kožešinovou vestu, jsem tedy jakýsi barbar. :-)
Jedenapůlručák se slušná zbraň, zvlášť když dokážeš rychle přecházet z útoku do krytu.
Já se dokážu poměrně dlouho bránit útokům i několik lidí najednou, kteří útočí z několik stran (obchází si mě), ale mám problém je zasáhnou, především jiného štítaře, není problém do sebe 2 minuty bušit a krýt to štítem, bez ohledu na to o co se druhý pokusí, nemáte na to nějaký trik?
 
Jinak ke zbraním:
Já dávám přednost jednoručáku (dlouhému a štítu). z vybavení (zatím nic moc) jsem hrdý asi na starou kožešinovou vestu, jsem tedy jakýsi barbar. :-)
Jedenapůlručák se slušná zbraň, zvlášť když dokážeš rychle přecházet z útoku do krytu.
Já se dokážu poměrně dlouho bránit útokům i několik lidí najednou, kteří útočí z několik stran (obchází si mě), ale mám problém je zasáhnou, především jiného štítaře, není problém do sebe 2 minuty bušit a krýt to štítem, bez ohledu na to o co se druhý pokusí, nemáte na to nějaký trik?

Vidím že máš ještě nějaké mezery, mečem který držíš v obou rukách nekryješ, snad jen na začátku souboje kdy jsi předem v postoji. Dvouručním mečem si díky jeho délce udržuješ odstup nepřítele, kombinovat v boji už je blbost. Jakmile prvně zaútočí, tak jen stojíš a jeho ránu zadržíš, pak jakoby cukneš směrem jeho výpadu, tím jeho ránu zastavíš, silou zatlačíš jeho meč zpět. Proti tvým dvěma rukám, to jeho jedna neustojí a odmrští jeho meč. Pak uděláš přiměřený oblouk a sekneš ho někam.

Ono je dost lidí nakrmených filmy a myslí si jak je třeba střídat výpady a krýtí. Pro scénický šerm to je jistě základ. No na dřevárnách se čistě jde po "zbraňové" ruce.

Co se týče toho štítaře, tak to je obecný problém. On ví že je tam schovaný a čeká na výpad. Vždycky si musí někdo naběhnout, většinou to je ten co provede první výpad. Toho je třeba využít, pokud ne musíš protivníka do té situace dostat. Já bych se nestaral o šít a jel bych na zbraňovou ruku, s tou on moc zvyklý bránit není, protože od toho má štít, ty ale ten šít úplně ignoruješ. Prostě proti tobě stojí soupeř s mečem a nějakým nesmyslem v druhé ruce, který tě nijak nezajímá.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Krytím jsem myslel to, čemu ty říkáš postoj a následné odtlačení, je samozřejmé a z vlastní zkušenosti vím, ž jakmile je někdo s dlouhou zbraní zatlačený do série krytů, kvůli délce zbraně je neohrabaný a tak je jeho doražení už jen otázka času. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
A co máš za meč, tyčku od smetáku anebo hokejku? Tady s těmi "pomůckami" je každá rada drahá. Je třeba mít meč s klasikým tvarem čepele, aby se dalo řádně šermovat. Nějaké to poplácávání rádoby plochou meče nemá žádnou cenu. Se správným vybavením už to dělá to co má.
 

DeletedUser

Guest
No, dřív jsem měl dřevěná "torza", ale máš pravdu, že s tím se toho moc dělat nedá.
Teď šermuji mečem z Hůrky (od hobitů:::))::) a to si myslím že je více než dobré, ne? :klubun:
 

DeletedUser2814

Guest
To já spíše preferuji kordy, ale nepohrdnu ani souboji na meče. Táta mě zaučuje, tak doufám, že to někam dotáhnu. Ale jsem dobrý se sekyrou, to jako jo.
 

DeletedUser

Guest
Teď zase nevím co myslíš ty, pošlu ti to PMkou, abych nedělal reklamu.
 
Tak jak to vidím, zřejmě máš meč od Krnováků. Brácha si koupil od nich loupežnou kuš a nějaké šipky. Pokud bych od nich něco kupoval, tak právě takovéto mechanismy. Meče od nich se mi zdály trochu vachrlaté, já mám pevný a těžší meč. Ale já jsem taky tvrďák, že jo. Každopádně kvalita a cena je u nich dobrá a dělají velmi povedené věci a doplňky mají vyloženě dobré. U nás ve Vyškovicích má nějaký dřevárník taky obchůdek, na tu rozlohu to je dost velká kokurence. Taky musím zmínit že v Polomi, nějaký maník vyrábí luky. No máme to tady v regionu docela dobře pořešené.
 

DeletedUser13138

Guest
jěště se chci zeptat to do sebe mlatite plnou silou nebo jen naznaky
 

DeletedUser

Guest
Tak řekněme že ne plnou silou, ale tak aby si toho úderu soupeř všimnul. :-)
Taky se to mění podle toho jak toho člověka znáš (co si můžeš dovolit), ale to spíš na trénicích apod.
Dalším důležitým bodem je opancéřovanost protivníka, vzhledem k tomu, že zásahy hlásí zasažený musí o zásahu vědět. Takže třeba do někoho s prošívanicí, kroužkovkou, koženou zbrojí praštít trochu víc než do hadráka a do plechovky si prostě praštíš, no. :::))::
A málem bych zapomněl, taky část těla kam ho vezmeš.
Třeba úderem do stehna toho moc nenaděláš, naopak nepříjené jsou zásahy zápěstí (díky štítu se mi to moc často nestává, ale i tak šetřím na pořádné nátepníky), to samé rány do měkkých tkání (břicho) nebo kloubů - to ale záleží na zásahových plochách, že.
Kapitolou samy o sobě jsou prsty a ruka, doporučuji si co nejdříve sehnat nějaké slušné rukavice.
Povětšinou postačí tlusté kožené rukavice (do stovky, když víš kde), ale na obouruční zbraně se už hodí plátové, které ti i nahradí nátepníky. Kroužkové části zbroje jsou povětšinou k ničemu, tlumí minimálně (i když by mě zajímaly Braceovy zkušenosti s kroužkovkou) , což je dáno historicky - kroužky neměly chránit před nárazem, ale především před řezem/sekem, avšak na dřevárně jsou zbraně tupé a i ostří mečů jsou poměrně široká...
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Normálně se látáme po hlavách, pěsti/kopance, to všechno je začleněno do boje. Samozřejmě chvaty a chmaty, ovšem je třeba to umět, kdo se chce přiblížit s holou rukou k meči protivníka, ten musí být dost dobrý anebo odvážný. Však si taky z bitev lidi odnášejí mnohá vyznamenání za statečnost a s nimi oči, prsty, uši, ruky i nohy, často jejich vlastní, pokud ne tak si to dotyčný nese coby trofej. Já jsem taky jednou dostal do oka.
 
A nezapomínej na to nejdůležitější - UMĚT PADAT

To já nedělám, jsem zbabělý. Když to vypadá špatně, jsme obklíčení a všude válečná vřava, tak dám meč nad hlavu a řvu jak o závod že se vzdávám. Válet se v lesním porostu, kde je plno breberek, to není pro mě.

Musím ještě dodat, že pádů jsem viděl celkem dost a řeknu jedno, tak mrtvolný styl jsem v životě neviděl.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2814

Guest
Jo to já jsem musel padat v římanském "pyžamu" do ostružin :nea: Prej "pak někam spadni." tak jsem spadnul :::))::
 
Nahoru