• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

LARP a dřevárny

DeletedUser13514

Guest
Nejlepší je, když řada postupuje, tudíž mrtvolky má za zády a pak musí ustupovat :::)):: jednou jsem takhle o jednu mrtvolu zakopl, když jsem couval :::)):: naštěstí jsme to oba brali statečně... mrtví...
 

DeletedUser

Guest
Bracey, nechtěl bych se ti dostat pod ruku (meč). :::))::
I když, pokud už máte nějakou tu ochranu (vidim to aspoň na prošívanici) tak pokud ho nenarveš železnou rukavicí do obličeje, mělo by to být celkem v pohodě.
To se takhle mrzačíte jen s kámošema v partě, nebo jsou i nějaký takový akce? (tak tvrdý to snad neni ani na pellenoru co jsem četl) :hoj:
 
Naposledy upraveno moderátorem:
No já z toho mám sice trochu čurinu, a to sám nevím proč, boj je totiž zcela vážná věc! Každopádně jak tady říká Jebedeah; je třeba umět padat, v dnešních dřevárnách čím dál tím více. Při boji je třeba umět se pohybovat, anebo se tomu vyhnout.

Dříve se to jen tak náznakově lechtalo, meče byli vyrobené z nějakých předproduktů, které sloužili prvoplánově jako nějaké nástroje (parkety, ukazovátka, kolíky), prostě co kde kde ukradl. Pak se vývoj hnul k tyčkám od smetáků a hokejkám. Zároveň si lidi začli pořizovat bo-keny, to byla jiná věc proti nějakému párátku. Sem tam nějaká domácí výroba, a od toho odvíjející se pseudozbraně. To si vzpomínám na jednoho boříka co do mně štouchal jakousi hrubostěnou papírovou rolí s kopulí na konci.

Pak se nějak dala dohromady ASF a ti začli určovat co to je meč a jak by měl vypadat. Srovnali zbraně, tak aby odpovádali nějakým standartům, unifikovali pravidla a zásahové plochy. Zároveň dbali na úroveň akcí a historickou/fantasy stránku. Od té doby se hnuli dvě věci; kostýmová povinost a tvrdost boje. Opustila se doktrína nebodání a neřezání, tím se začlo dbát aby boj byl takový jaký opravdu je.

No a tak se dneska oproti minulým časům řežem co to dá.
 

DeletedUser

Guest
K tomu bodání - bodáte jen na to určenými zbraněmi (kopí apod.), nebo i meči - upravujete kvůli tomu nějak jejich horní část?
 

DeletedUser

Guest
Pořád pořádně nevím, co si mám pod tím představit, nemůžete sem prosím někdo hodit odkaz s obchodem, kde se prodává vybavení na tuto aktivitu? Rád bych viděl, jak to vypadá..
 

DeletedUser

Guest
Dokument o tom, co to ten LARP ( a dřevárny) vlastně je:
KLIK

P.S.: Má to ještě dvě pokračování, bude to hned ve sloupci napravo, to najdete. ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13514

Guest
najdeš je na těch stránkách, co jsem tu dával odkaz ;) je to v sekci komunita, kde by měla být většina skupin
 

DeletedUser

Guest
Já vím, mě se jen zdálo že svým příspěvekm naznačuješ něco jiného. :-D
Ale dobře udělané kopí není zas takový rozdíl proti meči (zkoušené bylo s molitanovou hlavicíí cca 15 cm), akorát si člověk nesmí srážet hlavici proti obličeji, ať už svému nebo spolubojovníka. :::))::
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Já vím, mě se jen zdálo že svým příspěvekm naznačuješ něco jiného. :-D
Ale dobře udělané kopí není zas takový rozdíl proti meči (zkoušené bylo s molitanovou hlavicíí cca 15 cm), akorát si člověk nesmí srážet hlavici proti obličeji, ať už svému nebo spolubojovníka. :::))::

To jako že jsem chtěl někoho bodnout do němé tváře?

S meči se nikdy nebodalo, to bylo tabu, zbraně co by bodali, kromě šípů nebyli. Posléze si dřevárníci nosili do bitev kopí a zbraně s ratištěm. Na to konto se zbraně rozrostli o píky (delší kopí) a cepy. Co se týče bodání, je v tomto jedno uznané pravidlo, projektil musí být větší než oční důlek, aby do něj nazapadl, lépeřečeno nezasáhl oko (popřípadě tak aby se síla nárazu rozložila na co největší styčnou plochu). No a od toho se odvíjí zbraně kterými lze bodat, včetně šípů a různého střeliva. Tady nejde ani tak o měkkost materiálu, jako o to aby se špice meče, nebyla schopná dopadnout do očního důlku, natož se v něm pohybovat. A to dost dobře nejde, meč by takový nikdy nebyl.
 

DeletedUser

Guest
To je pravda, osobně jsem už dostal larpovým šípem do oka, sice to byl poměrně slabý luk, ale i tak by to bylo nepříjemné, zaplať pánbůh za kvalitní hlavice na šípech. :-D
Co naprosto nemám rád za zbraň je řemdih, protože ne každý si ho kontroluje a tak to mlátí všude možně, hlava nehlava, tvář netvář. :tom:
 

DeletedUser13514

Guest
Jo, řemdih je pěkná sviň..na. Blbě se vykrývá a lítá fakt všude... Jeden typan měl tak dlouhej řetěz, že jsem s ním dostal do zad a to byl boj ''v tváří v tvář''
 

DeletedUser

Guest
Ono kdyby s nim lidi bojovali tak jak mají, měli je podle pravidel (lehká hlavice - někteří to tam napěchujou že to je tvrdý jak starej chleba, délka topora + provazu s koulí) a bojovalo by se s tím tak jak se má tak to je v pohodě.
Co ale nesnášim jsou borci, kteří tím točí všude kolem, klidně ti obtočí provaz kolem ruky (au) , přičemž s řemdihem se dá tak krásně bojovat podle pravidel..
Horní částí topora vezmeš s lehkým rozmachem hranu štít a koule letí proti rameni/lopatce.
Zásha jako vyšitý, ovšem tohle je některým málo, že. :bandita:
 
Ta koule musí být těžší, jinak to nedělá to co má. Stejně s tím každý točí jak lehká holka s kabelkou. Nejtěžší borci strčí v boji protivníkovi topůrko před ksicht a začnou točit, takoví jsou to experti. Řemdih je drtivá zbraň a nedá se s ní šermovat. Jeho úloha (v boji) je jasná, tři rány do štítu protivníka a tím ho sundat k zemi, další dvě rány do nekrytých ploch případně do hlavy a je hotovo. S takovou zbraní je namáhavé se pořád ohánět, na druhou stranu má zase svoje výhody v tom že každý úder udělá škodu.
 

DeletedUser

Guest
Já tohle miluju a strašně mě to baví.... Jsem blázen do historie a bitev.... Ale problem je v tom, že mí kamarádi v mém věku akorát chlastaj a tohle je fakt nezajímá.... A kdybych se chtěl zůčastnit nějaké akce, tak mě, v mém věku (15) do bitvy nepustěj.... (Chápu, že by mě asi 100 kilovej chlap rozmáčkl, ale někdy je důležitější obratnost a rychlost....) Aspoň jako lukostřelec bych k něčemu mohl bejt....
Štve mě to no.... Ale co nadělám.... Holt můžu 3 roky šetřit....
 
Nahoru