• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

LARP a dřevárny

DeletedUser13514

Guest
V 15 tě už na většinu bitev pustěj, akorát musíš mít podepsanej formulář, že s tím rodiče souhlasí.
 

DeletedUser13514

Guest
Aha, tak to je horší :( Zkus si s ní promluvit, ukaž jí nějaká videa (předem se ale podívej, zda tam náhodou zrovna neteče krev... to by se jí asi nezamlouvalo) a ukaž jí třeba i návod na výrobu měkčené zbraně. Když uvidí, kolik je tam karimatky a všelijakých měkkých serepetiček, tak jí to možná přesvědčí, že to není nic nebezpečného. Argumentuj, že třeba u sálové kopané je víc zranění, apod. Navíc je to zdravý pohyb v přírodě, co víc si dnes v éře PC přát. možná je její postoj zpusoben jen tím, že o tom nemá moc informací. Je možné, že si to představuje jako mlácení se prknama hlava nehlava. Nevím, ale čím víc bude vědět, tím spíš ti to povolí, tedy aspoň myslím.

Já mám opačný problém. Na mě doma koukaj jak na blázna, že se o tohle zajímám. Prej je to pro děti. Tak mě napadá, že bychom mohli měnit matky, ne? :D
 

DeletedUser

Guest
Hm.... to by nám asi moc nepomohlo.... Ale ty bys asi byl nešťastnější.....
Jinak, účastní se tu někdo B5A??? (bitva 5 armád....) Je to asi největší bitva v ČR.... (tam prave jen od 18....)
 

DeletedUser

Guest
Já a asi deset kámošů to provozujeme v lese, a je to brutálně dobrý, bojujeme o vlajku, děláme turnaje, no prostě nádhera!!!
 
Já tohle miluju a strašně mě to baví.... Jsem blázen do historie a bitev.... Ale problem je v tom, že mí kamarádi v mém věku akorát chlastaj a tohle je fakt nezajímá.... A kdybych se chtěl zůčastnit nějaké akce, tak mě, v mém věku (15) do bitvy nepustěj.... (Chápu, že by mě asi 100 kilovej chlap rozmáčkl, ale někdy je důležitější obratnost a rychlost....) Aspoň jako lukostřelec bych k něčemu mohl bejt....
Štve mě to no.... Ale co nadělám.... Holt můžu 3 roky šetřit....

A co myslíš že se děje na bitvě, tam se chlastá ve velkém. Jedna z věcí proč tam jedu, je to že se pobavíme s přítelem alkoholem. Tam by i Audi poznal jak je to fajn.

Na bitvy se lidi do patnácti a osmnácti moc nepouštějí. a je k tomu dobrý důvod, nikdo nechce mít oplétačky. Když se zraníš, tak by mohli organizátory popotahovat po soudech a o to nikdo nestojí. Zatím šetři, budeš to potřebovat, dneska je dost věcí za které budeš utrácet.

Já se třeba inspiruju ve figurkovém Warhammeru, to je bojová epocha jak blázen. Dost lidí do toho fárá a dělají si i bojové stroje, a ty dokáží nadchnout v každé bitvě.
 

DeletedUser

Guest
Tak chlastá, ale s tím se už musí počítat, že dost možná bude na suchu když je mu tak málo (i když to s tím chlastem je asi spíš jen přirovnání a pisatel si taky někdy dá, že ano). Hezky to je popsáno na necyklopedii, pokud jste to někdo četli. :)
 
No já jen aby věděl že to je jedna z hlavních složek bitvy - doprovodná zábava. To bych si rozmyslel co bych ukazoval doma k přesvědčování rodičů. Kdyby viděli bitevní ležení a některé dřevárníky, tak by je raději pustili do pouličního gangu.

Ono je možné že neOstraváci tolik nechlastají, na druhou stranu zase dost mladých, se tam totálně zboří, bez ohledu na příslušnost.

Ps: neencyklopidie je hustá věc, jednou jsem hledal právě cosi historického, nevěděl jsem pravý název, tak jsem cosi střelil a hodilo mně to právě tam...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
No, nejsem si jistý jak moc bych to sděloval, i když si myslím že hodně záleží na stylu akce - u putování pro 40 hráčů to je něco jiného než v B5A, kde jsou hráčů (i nehráčů) stovky. :)

Jinak s čerpat z necyklopedie je minimálně zábava a některé věci jsou i (poměrně) uvěřitelné, já jsem s její pomocí kamaráda a rodiče přesvědčil, že značku Marks and Spencer založil jistý Karel Marx, ale potom se "x" zaměnilo za "ks", aby to nepřipomínalo komunisty. :::))::
 

DeletedUser

Guest
tak to ja vím, že se tam chlastá.... Vždyť já sem na baru taky každý víkend :)
(Samozřejmě to maskuju spaním u kamaráda....)
 

DeletedUser

Guest
V příloze dnešní MF DNES (magazín) vyšel článek věnovaný Larpu.
Doufám že toho bude víc, už jen kvůli tomu, že se (možná) změnší počet lidí, kteří při vyslovení slova "Larp" nebo "dřevárna" protáhnou obličej a přemýšlí "co to sakra je?!"
 
V příloze dnešní MF DNES (magazín) vyšel článek věnovaný Larpu.
Doufám že toho bude víc, už jen kvůli tomu, že se (možná) změnší počet lidí, kteří při vyslovení slova "Larp" nebo "dřevárna" protáhnou obličej a přemýšlí "co to sakra je?!"

To je zajímavé že o tom nevím, a to jsem činný jak v dřevárnictví, tak i v čtení MF Dnes. No jestli tam v budoucnu dají recenzi na letošní Krnovskou bitvu pěti armád, tak asi budou protahovat obličeje ještě více. Když se Ostraváci převlečou za elfy, tak to budou valit očima. no musím si to jít koupit, samotného mě to zajímá.
 

DeletedUser

Guest
Tohle se mi líbí kdybych byl starší a měl s kým jít klidně bych šel....jinak jsem takovej malej řemeslník...hledám hlavně dubový nebo lipový dřevo...z lipovýho sou krásný luky....chtěl je se zeptat samozřejmě: Jak zjistíš že tvůj protivník nebyl zasáhnut? A pokud jistě víš že byl...a bojuje dál, není podle mě špatný nápad mu jednu pěkně mrsknout pod kolenou sukovicí :D
 

DeletedUser

Guest
Jednoduše, děláš to jako já - zasahuješ čistě a jdeš po trupu a stehnech (nebo ramenech, záleží jak se kryje-nekryje). Ve skutečnosti jakési šmrdlání že ani nevíš kam jsi ho trefil je k ničemu. Musíš si uvědomit, že jde o nápodobu boje (i když to není zrovna přesné) a ve skutečném boji je hlavní soupeře co nejrychleji zabít/těžce zranit/zmrzačit dříve, než on udělá to samé tobě a na takové kraviny prostě nemáš čas. V tomhle se mi zamlouvá šatrhový bojový systém, kdy se o to lidi fakt snaží a nespokojí se s řezem přes ruku...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ano....osobně, kdybych u nás..našel partu kluků, kteří by byli v mém věku a chtěli se mydlit jak malé děti....Klidně bych jim doma udělal dubový zbraně a šel bych se třískat...:) odkud jste?
jen abych tak tušil kd se co děje a na kolik to tak vyjde tenhle koníček?
 

DeletedUser13514

Guest
Tak de facto v celé ČR se někdy něco děje, ale tohle je blbá odpověď :) Doporučuji ti stránky larp.cz, kde najdeš jak kalendář akcí (abys měl představu kde se co pořádá), skupiny (možná objevíš pár lidí z tvého blízkého okolí, kteří ti velmi pomohou) a odkazy na další stránky.

K otázce na kolik vyjde tento koníček se nedá moc dobře odpovědět. Je jasné, že ''plechovka'' (plátová, či kroužková zbroj, helma, apod.) stojí víc, než když budeš jen hadrák :) Také záleží, zda si vybavení děláš doma, či ho chceš nakoupit (což jsou občas dost pálky). Takže se to pohybuje od několika stovek do několika tisíc.

Edit: díky Forkronil za tip ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No, měkčenou zbraň je možné vyrobit za 150 Kč. Když budeš dělat třeba sekeru nebo bojové kladivo (asi nejlehčí, moje první slušná zbraň bylo bojové kladivo a i přes prasácké zacházení stále drží), potřebuješ stříbrnou kobercovku na údernou část a hnědou pro vyměkčení horní části topora (= to za to se to drží), na sekeru karimatku, na kladivo molitan (jiné kombinace jsem sám nezkoušel) a toporo může být i kus staré násady od nářadí, seříznutá násada nebo prostě rovný kus dřeva bez výčnělků. No a návodů jak to dát dohromady je na netu mraky, jen je potřeba postupovat slovo od slova, prtotože jinak uděláš dost blbých chyb. (vlastní zkušenost)
A kostým se pak zčásti ušije, zčásti třeba koupí a samozřejmě se dají použít i části civilního oblečení (s drobnými úpravami) jako třeba vaťáky (staré vycpávky do bund, slouží "jako" prošívanice, ale moc bych na to nespoléhal - sice ho používám, ale spíš pro dobrý pocit:angel:).

Obecně se dá říci, že pokud se tomu věnuješ, vyjde tě to asi jako Airsoft a pokud neinvestuješ do zbrojí, tak i o dost méně (tady tomu pomáhá porovnání cen zbraní).
 

DeletedUser2814

Guest
A pokud investuješ i do střelného prachu, může to dopadnout takhle (ale šlupa to byla :D):
 

DeletedUser3722

Guest
Byl jsem na larp gurotimu bylo to něco úžasného. 3 dny to bylo. Všechno povoleno nikdo nic neřešil a noční úkoly a přes den ty boje to musíte prostě zažít jinak chodím na šerm do hodonína .
 

DeletedUser

Guest
A pokud investuješ i do střelného prachu, může to dopadnout takhle (ale šlupa to byla :D):

No, mám kámoše, který je z Jihlavy a dělá historický šerm, věnuje se hlavně palným zbraním + plivání ohně. No a tomu kvůli nezastrčenému doutnáku mu vybuchla do obličeje nálož z píšťaly.
No, kromě sedřené půlky obličeje z toho vyvázl bez zranění...

O historickém šermu jsem přemýšlel, bohužel u nás ve městě již nic takového nefunguje a dojíždět někam jinam - k lidem co neznám - se mi nechce, ale kdo ví kam člověka život zavede. :)

Jinak šatrh je fakt nejlepší, zvlášť když to dělají zkušení hráči, kteřísi uvědomují co můžou udělat a co už ne a přitom se snaží o skutečný boj tak je to super. Bohužel jsem ještě na žádnou takovou akci nejel a tak zatím zkouším jen s kámošema.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru