• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Návody pro tvorbu postavy - debata

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
to ja zkoušim na slovenskym světe vše dát do skrývani a pohyblivost lepší je dat si dobrodruha

lvl 5 lov krocanů
lvl 10 lov bobrů (šedý širák, šede pracovní boty)
lvl 20 lov vlků (šedý širák, zlaty indianský nahrdelník, šedé pracovní boty)
lvl 25 ochrana osadnických výprav ( žlutá, šedá košile )
lvl 30 hledat poklad (černá kožena bunda, hnědy trojcípy šátek)
myslím že tyhle věci neni problém sehnat
a kdo by v tom chtěl pokračovat:
lvl 45 přepadení (černá kožena bunda, hnědy trojcípy šátek, šede pracovní boty, šedý širák)
 

DeletedUser

Guest
Tak musím říci, že zatím se mi tento postup líbí. Stavař sype jako hodinky. Přežívám v klidu bez města a když někam vstoupím tak jen nakoupit. Když se člověk nezdržuje prací pro město jde to rychle nahoru. Do levelu 25 šlo vše do stavět a teď do vést a charisma.
Mám šedý motýlek, šedou kravatu a šedý cylindr a žlutou látkovou bundu a už i koníka bělouška :-)
Prostě spokojenost. Jakmile dosáhnu ropy začnu zase trošku uvažovat jakou cestou se ubírat dále. Zatím si to užívám.
Takže zatím vlastně stínuju návod Omegy, ale v určité fázi chci najet na duely atd takže počítám pak s nějakým už vlastním postupem.
Jinak na SK1 jedu test na pohyblivost a plavat a na SK2 na pohyblivost a jízda na koni. Vcelku taky spokojenost i když s postupem a výdělky peněz a expů u stavaře se to nedá srovnávat.
 

DeletedUser

Guest
Doporučení pro všechny duelanty
Nemá cenu si dávat body jinam,než-li do(seřazeno od 1.nejdůležitější,a poslední nedůležité)
-Střílet(nebo Síla úderu)
-Zdraví
-Reflexy
-Taktika
-Uhýbání
-Přesnost

Moc se mi to nelíbí chybí tam pár věcí
 

DeletedUser

Guest
Já myslim že se vystupování taky hodí.. a přesnost bych dal výš poznal jsem to když jsem měl vrhací nože to mi přesnost dost pomáhala
 

DeletedUser

Guest
Jak jenom dva?A ti co jsou hned za vámi s průměrem okolo 100 a níže v houževnatosti se nepočítají???Za ne dlouho budou v drahé kožené bundě a já zase půjdu hrdě do boje s úderem Bruce Leeho:-)))

Většina duelantské TOPky na S5 je zároveň v TOP houževnatosti :) Už si tam připadám dost trapně, takže fandím Ytsal, kaktusovi, Maxxxík a huftamonovi :)

Ale počkejte co s postavou provedu já... :) Doteď chtěli bejt všichni jako zuzupd, proto rvali houževnatost, teď začnu tóčo s kvérem a zas začne předělávání :) Hlavně má zachvilku každá lamka svítící meč, dokonce Ytsal jeden rozmlátila :crazy:
 

DeletedUser

Guest
Doteď chtěli bejt všichni jako zuzupd

:-)))))))))Nevím,jak ostatní,ale já jsem nikdy nechtěl být jako ty a nikdy takový nebudu.
Hlavně v té aroganci se lišíme..:loool:

Je pravda,že jsem,taky začal rvát všechno do houževnatosti,ale to jen proto,abych s tebou a 1VanHelsingem mohl rovnoceně bojovat,pže jsem pochopil,že uhýbání a přesnost je "risk "a reflexy s houževnatostí "jistota"..

(Pro ostatní přihlížející,se zuzupdem máme přátelské vztahy,bych řekl:-)jenom jsem si musel do jeho povýšenosti píchnout:loool::loool:..Takže zuzuprde nazačínej se Urzoformovat:loool::loool::loool:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já a arogantní? Vždyť sem chodící skromnost a pokora, stal jsem se menším a ještě menším,
až nejmenším na celém světě. Ale mimo té přehnané skromnosti jsem vážně dokonalý :smoker:

Reflexy a houževnatost sou hlavně nuda, uhýbání je mnohem větší legrace. No a taky proto jsou jistí lidé na S5 jako na koni, protože my s houževnatostí víme, tak vzájemně skoro nemůžeme duelovat, kdežto oni nikdy neví, proto můžou stále.

Příjde ti snad že bych Urzoformovala? Já? Zítra jdeš štiko do první řady a bude.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Protože jsem se dověděl, že debata odsud se přesunula sem, tak bych tady měl jeden postřeh k Mortelulovu návodu. Totiž on u lvl 12 má rybaření. Sice je to dobrý kompromis na tom lvl. mezi přísunem peněz a zkušeností, ale pořád dokola se to taky dělat nedá (motivace). Takže pak podle návodu enzbývá nic jinýho, než jet lovit bobry a čekat než se zase zvýší. Ale já našel zajímavou alternativu v podobě značkování dobytka, které je sice pěněžně na tom hůř, ale zase ve zkušenostech je rozhodně lepší. Takže co myslíte, dá se to použít jako alternativa k tomu?
 

DeletedUser

Guest
tak da proč by ne?! za značkovaní dobytka maš víc zkušeností než za rybaření... ted na s7 jsem level 10 a točim rybaření lov bobru lov krocanu a oplocení ostnatym dratem až se vyhrabu na 13 uroven určitě začnu značkovat dobytek (při troše štěstí možna i dřív)
 

DeletedUser

Guest
Build - stavať + vést

Takže som pripravil podobný návod ako Morteruelo, len sa bude jednať o staviteľa.
Tento návod je preverený, a hrá ho aj dosť staviteľov na prvých miestach. Napríklad, kto hrá na S5, tak vie že prvé miesta si striedajú Survivor a Leeroy a skúsim teda priblížiť ich aj moju taktiku hry za staviteľa. Bohužial, ak budete hrať podľa tejto taktiky v dueloch neobstojíte, táto taktika je určená pre tých, ktorí chcú dosiahnuť vysoký level.

Mesto:
Mesto nie je moc potrebné. Musíte doň prispievať, stavať ho a navyše Vás budú otravovať duelanti. Preto by som radšej do mesta nešiel, 10$ za noc v hoteli nie až tak moc veľa a veci sa dajú kúpiť aj bez mesta (za malý poplatok) a máte možnosť pracovať ako len vy budete chcieť. Keď mesto, tak by som hľadal už dostavané, lebo nič od Vás chcieť nebudú. Ale samozrejme mesto je len vaša vec.

Práce:
Vykonávajte hlavne tie, ktoré vám dávajú veľa skúseností. Ak hľadáte pri nejakej práci predmet, je lepšie prácu dávať po 30 min., šanca, že nájdete predmet je 4x väčšia, ako keby pracujete po 2 hodinách. Ak si chcete udržať dobrú motiváciu pracujte jednu prácu max. 3 (niekedy aj 4) hodiny denne. Práci bude dostatok, máte čo striedať. Ak sa vám veľmi zníži motivácia, plat a skúsenosti z práce budú omnoho menšie.

Peniaze/equip:
Ďalej peniaze zbytočne nemíňajte šetrite si ich, lebo neskôr okolo 30 úrovne sa Vám veľmi zídu, lepšie povedané nič nekupujte, len veci ktoré vám skutočné pomôžu (uvediem v návodoch). A ak nájdete niečo na stavať/viesť tak si to nasaďte, ak nemáte lepšie, alebo noste aj to, čo vám pomáha pri prácach, ktoré vykonávate. Ak ste už v meste zbrane nekupujte nasaďte si ich iba ak nájdete, alebo ich predajte a máte $. Bez zbrane sa nad vami možno niekto zľutuje a nevyzve vás. Aj tak by ste v duely asi neuspeli.

Questy:
Questy neplňte, iba vtedy, ak na ne máte bez ďalšieho equipu a bez iného, než podľa návodu naplánovaného rozdeľovania bodov.

Quest pre staviteľov:
Tento Q(uest) plňte iba ak naň máte body. Bohužial sú v začiatkoch dve úlohy (Podzimní bouře a Rajčatový salát), do ktorých sú potrebné body do iných schopností. Nič nedávajte do iných schopností len by vás to spomalilo. Neskôr vďaka equipu tieto úlohy dokončíte a ostatné zameškané pôjde ľahko v tomto Q dohnať. Ak dáte body do iných schopností ako sú v pláne, je to veľká chyba, ktorá spomalí váš postup v úrovniach.

Hra od 1 do 9 úrovne:
Všetky body do stavania a atribúty do sily.
Pomocou úloh sa vypracujem na 5 lvl (nie je to ťažké), a snažím sa vykonávať práce hlavne na EXPy. Hodnoty prác nájdete na cz.weststats.com. Odporúčam vykonávať nižšie uvedené práce.
Práce (dodatočný equip pomôže ale ešte nie je moc potrebný - napr. červené handry):
-Pokládání kolejí - dostupné na lvl 5 (bez equipu) - zozačiatku dobré na EXP
-Stavba telegrafních sloupů - dostupné na lvl 9 (bez equipu) - zozačiatku dobré na EXP a $

Hra od 9 úrovne do 22/25 úrovne:
Všetky body do stavania a atribúty do sily.
Práce (bolo by dobré si zaobstarať šedý motýlik, ale dá sa bez neho zaobísť):
- Kopání hrobů - dostupné na lvl 11 (bez equipu) - na začiatok dobrá práca na hľadanie predmetov

- Stavba nádraží - dostupné na lvl 15 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 11 (šedý motýlik) - dáva približne 100 EXP +-

- Hloubit studně - dostupné na lvl 21 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 18 (šedý motýlik)
-prípadne ak nájdete šedú čiapku (s plávaním), tak si ju nasaďte (práca skôr dostupná) - dáva približne 70 EXP +-

- Stavba mostu - dostupné na lvl 22 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 19 (šedý motýlik)
-prípadne ak nájdete šedú čiapku (s plávaním), tak si ju nasaďte (práca skôr dostupná) - dáva približne 70 EXP +-

Zlomová práca:
-Stavba ranče - dostupné na lvl 25 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 22 (šedý motýlik)
-dáva okolo 120 XP +-
Ako náhle budete mať na túto prácu, zmeňte rozdeľovanie bodov



Hra od 22/25 úrovne do X úrovne:
Takže hlavná zmena. Ako náhle budete mať na prácu stavba ranče, všetky body začnite dávať do schopnosti Vést a atribúty do Charismy. Ak ste si ušporili peniaze, dobré by bolo aby ste si našli mesto (na nákup) a nakúpili hlavne Žlutá látková bunda (2000), ak vám peniaze zostanú tak si kúpte Šedý cylindr (1270) a Šedú kravata (820). PS: Budem rátať tak, že hráte na Vést od lvl 25.
Práce:
-Stavba větrného mlýnu - dostupné na lvl 33 (bez equipu) alebo 24 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 80 $ a 80 EXP +-

-Postavit pevnost - dostupné na lvl 41 (bez equipu) alebo 31 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 120 EXP +-

-Hasit oheň - dostupné na lvl 46 (bez equipu) alebo 37 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 70 EXP a šancu nájsť dobrý predmet (napr. Figarova bitva) +-

-Ochrana osadnických výprav - dostupné na lvl 49 (bez equipu) alebo 41 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 100 EXP +-

-Hledání ropy - dostupné na lvl 54 (bez equipu) alebo 46 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 300 $ +-

Neskoršie práce, ku ktorým sa pomocou hry s Vést dostanete:
Všetky body do Charismy a Vést.
Práce:
-Řídit kolesový parník - Dáva veľmi vysoký plat - aj 300 $
-Chytat bandity - Veľmi dobrá práca - dáva aj 150 EXP a môžete pri nej nájsť predmety aj v hodnote okolo 1250 $ (napr. Šedivá látková bunda)
-Hlídání dostavníku - Práca výborná na EXP - dáva aj 150 EXP
-Přepadání dostavníků - Najlepšia práca na hľadanie predmetov, dajú sa nájsť predmety aj v hodnote okolo 1800 $ (napr. Žlutá látková bunda)

K týmto prácam sa dá dostať ťažšie, negarantujem, že to bude skôr ako 70 lvl (niektoré možno skôr).
Odporúčam si dokúpiť Lincolnov cylindr (zíde sa aj pri prácach predtým) a samozrejme vykonávajte práce hlavne na EXP.

Údaje o tom, čo práce približne dávajú, sú v čase vykonávania práce 2hod.

Tak ja som sa až na prepadávanie dostavníkov nikdy nedostal - dostal som sa iba na 61 lvl na nemeckom servery potom som zmazal účet.
Tak najlepšie veci, čo som našiel pri Hasení ohňa bola asi Figarova britva, šedý žaket a keď som mazal účet bol som na 158 mieste. Asi tak..


Jedu podle tohoto návodu a chci se zeptat jaký set bych si k tomu měl sehnat?
Všechm děkuji za odpověď
 

DeletedUser

Guest
Myslím,že můžeš využít část mexického,aby jsi se rychleji dostal na ropu,jinak možná gentlemanský..
 

DeletedUser

Guest
AŤ si na to přijde každý sám,kam dávat schopnosti:yes:
 

DeletedUser

Guest
Reflexy&huzevnatost je uz otrepany styl.Je to nuda.Hraval som to na s2,teraz pomaly menim schopnosti,s6 takisto_Ovela lepsie je vystupko,taktika+nejaka presnost a uhybanie....
 

DeletedUser

Guest
Myslím,že můžeš využít část mexického,aby jsi se rychleji dostal na ropu,jinak možná gentlemanský..

Dnes sa mi to podarilo na svete 8, som stavbár 30lvl a môžem ťažiť ropu s mex. setom (somár, tequila, šatka a sandale) + žltá budna a hnedý cylinder
 

DeletedUser

Guest
Fakt jo?¨
Nemyslíš 7?¨

Jelikož to by si byl jeden z 15 nejlepších.

A kde si sehnal prachy na mexickou soupravu?
 
tak vystupovaní taktika, přenost uhýbání je taky možnost, zkoušel jsem vysoký vystupování a nějak mě to teda nepřesvědčilo :(
 

DeletedUser

Guest
Ahoj,

já mám build úplně jiný :-) Dával jsem do cca 25 levelu podle toho, kam bylo potřeba na úkoly a práce v úkolech. Nikdy jsem nedal atribut jinam, než do Charisma. Od úrovně 45 jsem se na úkoly totálně vydlabal a všechny peníze investoval do setových věcí/věcí na práce/přesun schopnostních bodů. Ještě jsem je nepřesunul všechny, cca 12 jich chybí, ale výsledkem je:

Úroveň 51, s věcmi na charisma a vystupování mám vystupování: 258 (1 místo na světě 4).

K čemu je to dobrý:

Na úrovni 51 můžu: Vyjednávat mír, Sloužit v armádě, Lovit bizony, Šířit víru (cca od levelu 28), Obchodovat s indiány (teďka už podprůměrná práce), Těžit stříbro, Pracovat jako mastičkář.

Výhledově (5 úrovní) budu moci dělat práce: Pracovat jako žoldák, Přepadení, Prodávat zbraně Indiánům, Pašovat, Přepadávat dostavníky (štěstí 95%!)

Nejvzdálenější práce, co se vystupování týče: Lovec odměn.

Je pravdou že nikdy nebudu moct dělat některé práce, jako třeba přepadení vlaku či vykrádání domů, ale na to fakt kašlu. Úkoly nejsou to nejdůležitější, a jestli mě to bude trápit, prostě za 5 000 dolarů některé atributy přeházím tam a zase zpátky....ale nejlepší je to nahonit na koupených kvalitních věcech :-)

Duely mě nezajímaj, no town attached :D
 

DeletedUser

Guest
Dotaz

Tak jsem se z nudy zamyslel, jak bych si rozdelil body na S5, kdybych jel duelanta a ne stavitele. Pokud bych byl na lvlu 50. Asi nejak takto:

Obleceni: Cerna stuha
Hnede holinky
Drahy kozeny klobouk
Cerny plast

To mi da body: Presnost: 10
Strilet: 37
Houzevnatost: 21
Reflexy: 16
Uhybani: 13
Vystupovani: 6
Taktika: 29
Atributy: Zrucnost -> Strilet: 50
Presnost: 50
Schopnosti: Houzevnatost: 109
Reflexy: 41

Celkem to tedy da: Presnost: 60
Strilet: 87
Houzevnatost: 130
Reflexy: 57
Uhybani: 13
Vystupovani: 6
Taktika: 29

Samozrejme bych utocil pouze na chladaky a to bez uhybani...

Co myslite, uspel bych? .)


A na tomto příkladu chci se zeptat zmení se něco kdyz dam misto strilet '' Sila uderu ''?
Trebas na koho pak utocit atd..

Dekuji vsem za odpovedi
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru