• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Satanismus

DeletedUser

Guest
co si myslíte o satanismu? já osobně se na jeho příslušníky dívám jako na šílence :wacko:

PS: topic založen zároveň s dosáhnutím 666 příspěvků... co si myslíte o tom :loool::loool::loool:
 

DeletedUser

Guest
Řekl bych, že na satanismu jako takovém není nic špatného. Jenomže existují sekty, ty jejich rituály a pak se i na lidi díváš jinak.
Rozhodně bych to nezakazoval.

666
 

DeletedUser6753

Guest
to já taky, ještě navíc šílenci jsou všude
hlavně věřící jsou nejvíc šílení (ze všech lidí nejšílenější)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
666 vlastne neznamena satana...
666 znamena Cisare Nerona, ktery nechal vypalit rim....toto cislo je odvozeno od souctu pismenek z jeho jmena....ale neni to tak jednocuchy...videl sem jak to nekdo pocital a nerozumnel sem tomu...ale vyslo 666...takze si asi lidi vymysleli toto...aby porad nemuseli rikat Cisar nero...a on se o tom nedozvedel...
 

DeletedUser

Guest
Souhlasim s tim, že jsou šílený, proč by někdo uctíval ZLO?
Jinak s tim císařem by ten původ souviset mohl, neměl rád křesťany tak moc, že je nechal v jednom parku ukřižovat, polejt olejem a zapálit a lidi se na to dívali jako na divadlo.
Taky je nechal zabíjet a krmil s nima lvy...
 

DeletedUser

Guest
Já mám to 666 vlastně nechtěně, chtěl jsem bez přípony -666, ale už tu někdo s tím jménem byl (lépeřečeno jsem potom zjistil, že jsem to udělal já nechtěně :D). Nevěřím na to.
 

DeletedUser

Guest
Myslím si, že na satanismu nemusí být nic špatného (osobně jsem ateista, řekl bych), paorože každý uznáná jiného boha - někdo Budhu, jiný Alláha a další právě Satana. A pokud se to s kterýmkoliv náboženstvím přehání, je to zlé. Lze si brát příklady jak z Islámu, tak z Křesťanství. Takže ať si věří kdo chce, v co chce :)
 

DeletedUser

Guest
666 vlastne neznamena satana...
666 znamena Cisare Nerona, ktery nechal vypalit rim....toto cislo je odvozeno od souctu pismenek z jeho jmena....ale neni to tak jednocuchy...videl sem jak to nekdo pocital a nerozumnel sem tomu...ale vyslo 666...takze si asi lidi vymysleli toto...aby porad nemuseli rikat Cisar nero...a on se o tom nedozvedel...

číslo 666 se poprvé objevilo v Bibli ("A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest." Zj13, 17 - 18).
Číslo možná odkazuje všechno možné, lidé do něho "přepočítali" i Billa Gatese, vidí je za písmeny WWW a EAN (čárových) kódech.... většina těchto teorií je pochopitelně absurdní. Na Nera MOŽNÁ odkazuje číslo 666 a není to jen propočet z jeho jména, symbolizuje to i Legenda, která tvrdí, že možná roku 68 nespáchal sebevraždu, ale uprchl k Parthům. Mimochodem Nero MOŽNÁ nechal podpálit Řím (a vinu svalil na křesťany), velmi často se o tom mluví jako o faktu, ale možná jde jen o velmi pravdivě vypadající konspirační teorii, neexistuje jedný důkaz který by ji potvrzoval...

Myslím si, že na satanismu nemusí být nic špatného (osobně jsem ateista, řekl bych), paorože každý uznáná jiného boha - někdo Budhu, jiný Alláha a další právě Satana. A pokud se to s kterýmkoliv náboženstvím přehání, je to zlé. Lze si brát příklady jak z Islámu, tak z Křesťanství. Takže ať si věří kdo chce, v co chce :)

Jistže je každého věc v koho věří, ale je rozdíl mezi sektou a náboženstvím. Satanismus patří k setkám, téměř všechny jejich rituály převrací rituály křesťanské (obrácený kříž, černá mše....), bohužel se mýlíš v tom, že na něm není nic špatného stačí vidět pár videí z černé mše. Satanisté dodnes provádějí rituální oběti, zvířecí určitě, možná vyjímečně i lidské. Doporučuji ti čtvivo Rosemary má děťátko (Ira Levin), kniha byla i zfilmována (režie Roman Polanski), možná pak změníš názor, a to kniha (film) nastiňuje satanské rituály jen letmo a do příliš temných končin satanistů se radši ani nevydává, přesto z toho běhá mráz po zádech.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Audi A3 se mýlí, 666 (předpokládám, že se zde bavíte o symbolickém "čísle šelmy") je symbolem z prorocké knihy NZ - Janovy Apokalypsy. Zde se vztahuje k vládě císaře Domiciána, který byl chápán jako druhý Neron, odtud asi plyne Audiho mýlka

Satan alias ďábel, morfologie slova z aramejského Sitan (perský Šajtan), zmíněného poprvé ve starobabylonském Talmudu a v knize Job, odtud převzatý do hebrejštiny jako Satan, v řečtině diabolos, odtud český ďábel, v mythu původně našeptávač, později slučován s Antikristem, Luciferem, neprávem v kontextu satanistického modloslužebnictví zla

v kontextu kulturní antropologie mythu je Antikrist - Lucifer totožný s řeckým Fósforem, v latině Luci ferros - ten který přináší světlo, totožný s Prometheem, který přinesl lidem světlo poznání

většina dnešních tzv. "satanistů" ovšem dochází toho paradoxu, že namísto světla poznání oslavuje primitivním obřadem vlastní omezenost
 

Deleted User - 31870

Guest
měla jsem možnost nahlédnout do Satanistické bible (kamarádka uctívá Satana) a jsem ráda, že jsem nevěřící..

ani ke křesťanství jsem nepřilnula - stačí se podívat do historie (upalování nevěřících, upalování lidí pro údajné kacířství, mučení objevitelů popírající svým objevem nějakou část Bible kvůli odvolání jejich nálezu či zjištění,..) ; podíváme-li se třeba islám, tak bychom zjistili velké množství sebevražedných pokusů,..

se sektami je to podobné - u satanistů bývaly dříve běžné lidské oběti při obřadech (většinou dětí, mělo to nějakou symboliku s mládím - co jsem slyšela), teď už jsou snad jen zvířecí (a doufám, že ani ty).. ale u takových sekt jeden nikdy neví, četla jsem o případu z Německa, kde byla skupina lidí s dosti uzavřenými pravidly, jeden člen je porušil a byl rozřezaný zaživa na kusy (předtím mučen, způsob popisovat nebudu s ohledem na malé děti) a poslán v balíčcích jeho rodině..

je dobré v "něco" věřit - ale vybrat si normální víru a všeho s mírou neuškodí
 

DeletedUser

Guest
měla jsem možnost nahlédnout do Satanistické bible (kamarádka uctívá Satana) a jsem ráda, že jsem nevěřící..

ani ke křesťanství jsem nepřilnula - stačí se podívat do historie (upalování nevěřících, upalování lidí pro údajné kacířství, mučení objevitelů popírající svým objevem nějakou část Bible kvůli odvolání jejich nálezu či zjištění,..) ; podíváme-li se třeba islám, tak bychom zjistili velké množství sebevražedných pokusů,..

se sektami je to podobné - u satanistů bývaly dříve běžné lidské oběti při obřadech (většinou dětí, mělo to nějakou symboliku s mládím - co jsem slyšela), teď už jsou snad jen zvířecí (a doufám, že ani ty).. ale u takových sekt jeden nikdy neví, četla jsem o případu z Německa, kde byla skupina lidí s dosti uzavřenými pravidly, jeden člen je porušil a byl rozřezaný zaživa na kusy (předtím mučen, způsob popisovat nebudu s ohledem na malé děti) a poslán v balíčcích jeho rodině..

je dobré v "něco" věřit - ale vybrat si normální víru a všeho s mírou neuškodí

Lucifer byl nositelem světla, personifikací osvícení plynoucího z poznání. Poznání osvobozuje člověka. Jenže poznání a priori ještě nikoho neosvobodilo, emancipaci ducha mohou přinést pouze pochybnosti a to skrze poznání a posteriori. V křesťanské mytologii se Lucifer stal synonymem zla především proto, že pochybnosti jako zdroj poznání nebyly žádoucí. V kontextu výše uvedeného je možné chápat původní satanizmus jako vzepření se dogmatu a snahu o poznání a nic na tom nemění fakt, že ani já (a pravděpodobně ani nikdo další v téhle diskusi) nezná satanistu, který by usiloval o poznání.

Ono je to dané tím, že že od dob Nietzscheho Antikrista již víceméně není "co bořit" a tím, že satanismus jako kult nabízí prostor revoltující mládeži. Ovšem v tomto kontextu bych zas neargumentoval rozřezanými těly jakožto projevem satanismu. I masovou vraždu může vykonat člověk v pohnutek nějakých "vyšších" či naprosto neškodných ideálů.
 

DeletedUser

Guest
Vytýkat křesťanství středověk je nesmysl, bylo vlečeno silou moci a vládců. Měli i vzdoropapeže a určitě to nemá nic společného se skutečnou církví. Je dost nemístné to mlít pořád dokola. Nevím, že by například koncil, na kterém byl upálen Hus měl něco společného s papežem. Vedli ho vzdoropapežové, které ovládala světská moc a Hus zůstal do smrti poctivým a opravdovým křesťanem. Jiné režimy nadělaly větší škody a už vůbec nechci mluvit o režimech v konci 20. století, kdy už středověk dávno nebyl.
Církev jsou jednotliví lidé, neznám žádného šíleného věřícího. A v dnešní době vidím pro společnost více pozitivních věcí. Dnes každý rád uvítá hospic pro své blízké a hodně lidí dnes rádo využívá církevních škol bez ohledu na to, aby byli věřící.
Ale ať si věří opravdu každý v co chce. Všechna nábožeství uznávají jednoho boha a pak se v určitém momentě rozdělila na několik odnoží a každý začal uznávat jiný směr. Nakonec i satanisté musí uznávat, že je nějaký bůh a satan je jeho protivník, jinak to nejde.
Hodně lidí říká, že je ateista a neví nic o čemkoliv z oblasti náboženství. Pamatuji si v časech normalizace, že nás přišel školit nějaký ateista z ateismu, ale ten znal tak dobře evangelium, že to snad tak dobře neovládali ani věřící. Znal to, proti čemu bojoval.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
satanismus není nic špatného (podle mě:wacko:)
ale nikdy nedoporučuju za žádných okolností se připojit do sekty.
 

DeletedUser

Guest
Souhlasim s tim, že jsou šílený, proč by někdo uctíval ZLO?
Jinak s tim císařem by ten původ souviset mohl, neměl rád křesťany tak moc, že je nechal v jednom parku ukřižovat, polejt olejem a zapálit a lidi se na to dívali jako na divadlo.
Taky je nechal zabíjet a krmil s nima lvy...

Chceš říct, že protože někdo uctívá něco, co se tobě nelíbí, tak je šílený? Hlavně to nemusí být ZLO, jak říkáš. Vždyť každý se na to díváme ze svého úhlu pohledu, někomu to třeba přijde jako to nejlepší, co může pro lidi udělat.

Nechci říkat, že se o satanismus zajímám, takže doufám, že teď nezačnou všichni oponovat super-chytrými otázkami, protože tomu absolutně nerozumím, jen mi přijde jako absolutní pitomost říkat, že je někdo šílený, jen protože nevěří v to, v co já - tudíž vlastně nejsem ochoten přistoupit i na jinou možnost, než je ta, kterou já mám v hlavě.

Ale samozřejmě je to tvůj osobní názor, já ti nechci říkat, že jsi šílený, když říkáš satanistům šílenci.:-)
 

DeletedUser

Guest
Podívejme se na to naprosto zjednodušeně. Ať už věříte tomu co je psáno v Bibli,nebo ne, tak zhlediska morálky je dodržování Bible vhodné pro všechny (zdůrazňuji Z HLEDISKA MORÁLKY, náboženské prvky vypustit. Stejně jako je možné Bibli číst jako "historickou" knihu - i když ne příliš historicky přesnou... Pro šťouraly, vím, že je to utopistické dodržovat bilcké desatero a nejen desatero, ale jak jsem psal hodně zjednodušuji). Sekty (a to i ty které se hlásí ke křesťanství) zpravidla biblcké citáty berou doslova, ALE vytržené z kontextu (nejtypičtější příklad je biblický citát "není boha" - v bibli je tedy důkaz o tom, že bůh neexistuje, jenže "vcelku" citát zní: "Není Boha, pravil blázen") velmi populární je hlavně Zjevení Janovo, ve kterém vidí apokalypsu. Satanisté podobný způsob praktikují také, jen ho dovádí do "dokonalosti" ve výňatcích z bible vidí satana, a pokud ne, tak si určitý "citát" vyloží tím způsobem, aby tam zkrátka byl... V jakémkoliv počínání satanistů je křesťanská symbolika, která většinou bývá převrácená přesně naruby (příklad mešní víno symbolizující Ježíšovu krev, bývá většině větví satanismu nahrazeno krví skutečnou - zvířecí, či lidskou - někdy nespecifikovaným černým mokem, který je bůh ví z čeho. Nejznámější je pochopitelně obrácený krucifix), satanisté v podstatě nevymysleli nic vlastího jen převrací křesťaské symboly.

PS: Nejsem věřící
 

DeletedUser

Guest
Mě připadají Satanisti a podobný lidi jako blázni.

Osobně jsem asi takovej poloviční křestan :::))::
Nejlepší je nevěřit na nic.
 

DeletedUser

Guest
Mě připadají Satanisti a podobný lidi jako blázni.

Osobně jsem asi takovej poloviční křestan :::))::
Nejlepší je nevěřit na nic.

poloviční křesťan je co? věřící, ale nepraktikující...? anebo praktikující, ale nevěřící, pochybující...? zpochybňující některé z pilířových dogmat?
 

DeletedUser

Guest
No poloviční, myslím tim, že občas si řeknu, Bože dej mi sílu nebo tak - tím pádem na něho věřím, ale určitě se nechodím modlit do kostela.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru