• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Satanismus

DeletedUser

Guest
já věřící sem... a můžu vám říct, že většina věřících v kostele je naprosto normálních :angel:
 

DeletedUser

Guest
O Štědrém dni se asi půjdu podívat na půlnoční, tak uvidim.
Ale jednou tam byla sestra a prej tam nějaký haranti bouchali petardy - bych to řezal hlava nehlava. :střelec:
 

DeletedUser

Guest
se sektami je to podobné - u satanistů bývaly dříve běžné lidské oběti při obřadech (většinou dětí, mělo to nějakou symboliku s mládím - co jsem slyšela), teď už jsou snad jen zvířecí (a doufám, že ani ty).. ale u takových sekt jeden nikdy neví, četla jsem o případu z Německa, kde byla skupina lidí s dosti uzavřenými pravidly, jeden člen je porušil a byl rozřezaný zaživa na kusy (předtím mučen, způsob popisovat nebudu s ohledem na malé děti) a poslán v balíčcích jeho rodině..

Bohuže zvířecí oběti u satanistů jsou "běžné" (příklad Ozzy Osborne, možná ani není satanistou a jen si na něj hraje, nicméně o jeho show, na kterých zaživa ukousává hlavy netopýrům, jste asi slyšeli všichni...) taky se mi to nelíbí, ale nic s tím nenadělám. Vždyť i ortodoxní židé obětují slepici, či kohouta - očištění od hříchů (kaparot) a beránka (pesach - velikonoce). Pravda, vetšina židů se spokojí jen se symbolikou, ale i tak...
 

DeletedUser1447

Guest
Ozzy ukousl hlavu pouze jednou, protože byl na drogách a on si splétl s umělým
 

DeletedUser

Guest
Opravdu nechápu, jak si někdo může spléct živýho a umělýho netopýra.. :nea:
 

DeletedUser

Guest
Ozzy ukousl hlavu pouze jednou, protože byl na drogách a on si splétl s umělým
No jo, ale byl to příklad a jednou je taky dost (drogy nejsou polehčující okolnost) ...:vánoce1: a ukousát hlavy umělím netopýrům mi taky nepříjde úplně normální... Mimochodem nezpomenete si, který zpěvák kouřil popel svého otce?
 

DeletedUser

Guest
Kazda vira , kterou nekdo ma je jeho vec pokud neporusuje zakony
uz je jen na nas a nasi toleranci jestli to budeme snaset , me je jedno at si veri kdo v co chce ja hledam vlastni cestu k povzneseni na vyssi uroven byti skoro v kazde vire se v tento princip veri , proc nekomu v tom branit ... jen neverim v zadneho boha vsichni sme si rovni nikdo nema vetsi pravo na byti jen maximalne uctu ...
tak to vidim ja :)
 

DeletedUser

Guest
Kazda vira , kterou nekdo ma je jeho vec pokud neporusuje zakony
uz je jen na nas a nasi toleranci jestli to budeme snaset , me je jedno at si veri kdo v co chce ja hledam vlastni cestu k povzneseni na vyssi uroven byti skoro v kazde vire se v tento princip veri , proc nekomu v tom branit ... jen neverim v zadneho boha vsichni sme si rovni nikdo nema vetsi pravo na byti jen maximalne uctu ...
tak to vidim ja :)

To je v podstatě základem demokracie, oddělení světské moci od náboženské, tedy zákony jsou platné pro všechny, lidé mají svobodu náboženství, pokud náboženství neporušuje světské zákony, je povoleno. Bohužel řada sekt, čí náboženských společenství provádějí své rituály "za zavřenými dveřmi", mají tajné směrnice a nikdo v podstatě neví co se při obradech provádí a ruka zákona "tak daleko" nedosáhne (nejspíš ani nechce). Věci se začnou řešit až vyplave napovrch nějaké týrání zvířat, lidí ve jménu boha... to bývá pozdě. Nejde jen o satanisty, ale i o řadu dalších.
Mimochodem v zemích, kde je dominantním náboženstvím Islám, toto rozdělení moci není, vše se podřizuje náboženství.
 

DeletedUser

Guest
Já jsem taky věřící ale nepraktikuji to-Jako chození do kostela jen na půlnoční a někdy na Svatou horu po Vánocích.
 

DeletedUser

Guest
Nejsem satanista ani věřící. Oba tyto "kulty" mají svá zásadní negativa.
O tom, co se páchalo na lidech ve středověku mám knížku, satanistickou bych radši ani nechtěl vidět.
 

DeletedUser

Guest
Jistě, ale myslíš, že současná církev může za to, že to dělali?
To samý ty, pokud by tvůj děda byl nacistickej zločinec(HYPOTETICKY!), máme tě kvůli tomu odsuzovat?!
To, že něčí předchůdci byli haj..., tak za to ten v současnosti nemůže...
 

DeletedUser

Guest
Lol nejlepe se mají ateisté v edeli mohou do prace aby si nerozlobili boha, mohou so...at pritelkini pritele sveho atd, ti co v nekoho nebo enco veri maji zavasky atd
 

DeletedUser

Guest
Lol nejlepe se mají ateisté v edeli mohou do prace aby si nerozlobili boha, mohou so...at pritelkini pritele sveho atd, ti co v nekoho nebo enco veri maji zavasky atd

a takový kecy jsi vzal kde? možná mniši tohle musí, nebo někdo, kdo to bere opravdu hodně vážně, ale normální věřící člověk se neliší od normálního nevěřícího člověka jinak, než že se občas pomodlí, zajde dokostela či napíše nějakou úvahu... takže nevím, co si pod slovem věřící vybavuješ - nejspíš flendrse ze simpsonů :vánoce1:
 

DeletedUser

Guest
a takový kecy jsi vzal kde? možná mniši tohle musí, nebo někdo, kdo to bere opravdu hodně vážně, ale normální věřící člověk se neliší od normálního nevěřícího člověka jinak, než že se občas pomodlí, zajde dokostela či napíše nějakou úvahu... takže nevím, co si pod slovem věřící vybavuješ - nejspíš flendrse ze simpsonů :vánoce1:

Hehe flanders je prehnana verze ale spravny verici ktery je 100% tak ten cte bibli(tu sme musel cist do literatury a chvilemi me stvali ty zvasty)
chapu ze jsou vyjímky ale vem si co je pro plne vericiho krestana nevera atd, kamoska chodi do kostela ze musi, ale jaksi trochu aji veri, proste kazdej je verici vic nekdo min ja proste verici nejsem jsem radsi realista
 

DeletedUser

Guest
Hehe flanders je prehnana verze ale spravny verici ktery je 100% tak ten cte bibli(tu sme musel cist do literatury a chvilemi me stvali ty zvasty)
chapu ze jsou vyjímky ale vem si co je pro plne vericiho krestana nevera atd, kamoska chodi do kostela ze musi, ale jaksi trochu aji veri, proste kazdej je verici vic nekdo min ja proste verici nejsem jsem radsi realista

Co je to realista? I věřící člověk může být realista. Dokonce si osobně myslím, že věřící je realista a ví, že se musí o své případné úspěchy přičinit sám. Nic mu bez vlastního přičinění samo z nebe nespadne, to jsou jenom pohádky.
Člověk, který chodí do kostela, protože musí, asi nebude správný křesťan. Obdivuji však mladé, kteří nebyli vychováváni v žádné víře a až byli rozumní nebo částečně dospělí, nechali se sami od sebe pokřtít. Našli si tu cestu k víře prostě sami. Všichni mladí lidé dobře víte, že z donucení nefunguje vůbec nic.
 

DeletedUser

Guest
Co je to realista? I věřící člověk může být realista. Dokonce si osobně myslím, že věřící je realista a ví, že se musí o své případné úspěchy přičinit sám. Nic mu bez vlastního přičinění samo z nebe nespadne, to jsou jenom pohádky.

Jako nepripada me moc realne mozne aby nejaky clovek(buh) zvladl vytvorit zemi za 6 dni a 7 odpocinul atd, jako geocentrickou teorii totalne nenavidím, nic proti krestanum nemam, ani nejspis myt nebudu, to same nemam nic proti satanistum, emakum a dalsím.
 

DeletedUser

Guest
Jako nepripada me moc realne mozne aby nejaky clovek(buh) zvladl vytvorit zemi za 6 dni a 7 odpocinul atd, jako geocentrickou teorii totalne nenavidím, nic proti krestanum nemam, ani nejspis myt nebudu, to same nemam nic proti satanistum, emakum a dalsím.

bych nějak řekl, že začátek světa, který není nikde podchycen, je asi nereálný. Tzn. 6 dní ke stvoření všeho, všechno se asi časem vyvíjelo. Jestliže byli Adam a Eva první lidé a měli dva syny, kdy jeden druhého zabil, jak potom mohlo vzniknout další lidstvo? Jsou to asi jenom takové domněnky. Všechno začíná až mnohem později, ale o tom by se asi daly vést dlouhé debaty. Nějak mi to také není moc jasné.
 

Deleted User - 31870

Guest
tak já třeba ke křesťanství nepřilnula právě kvůli historii a tomu, že se snažili zametat křivdy.. ale je pravda, že takové Desatero není vůbec špatná věc a i nevěřící by se jím mohl řídit

(nereálné věci z Bible nehodnotím)
 

DeletedUser

Guest
Jako nepripada me moc realne mozne aby nejaky clovek(buh) zvladl vytvorit zemi za 6 dni a 7 odpocinul atd

to je něco jako metafora... pokud já vím, tak většina věřících tomu taky nevěří... vezmi si, že ten, kterej to napsal chtěl říct, že chce, aby se v neděli odpočívalo na uctění Boha... myslím, že věci z bible by se neměly brát doslova, ale že maj nějakej jinej a nejspíš i docela reálnej smysl :yes::klubun:
 

DeletedUser

Guest
tak já třeba ke křesťanství nepřilnula právě kvůli historii a tomu, že se snažili zametat křivdy.. ale je pravda, že takové Desatero není vůbec špatná věc a i nevěřící by se jím mohl řídit

(nereálné věci z Bible nehodnotím)

Desatero není záležitost křesťanství, ale zhruba o 1000 let starší
 
Nahoru