• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Souboje velitelů - diskuze

DeletedUser17809

Guest
a jak to bude s ostatními bitvami, budou se vyhlašovat i normální bitvy na čas kdy bude bitva o Awesomii? Protože většina bitevníků bude právě na této bitvě, tak jak si budou bránit vlastní pevnost?
Tohle je právě problém na který bych rád slyšel odpověď.
Ono i když bude jasnej termín, nikdy se nezabrání tomu aby nějakej "chyxtrák" kopl naschvál ve stejný čas.
 
To, že se na daném světe neumíme/te dohodnout je náš problém a mody bych do toho netahal, nechci aby mi každej tejden někdo nastavoval čas, kdy můžu a kdy nemůžu útočit. To že se dřív nebo později objeví nějaký chytrák, kterej se tu bitvu pokusí sabotovat vyhlášením jiného útoku je jasné, nicméně bych to neviděl jako problém, 260 lidí by snad mělo být schopno tu pevnost pak následně snadno dobít zpět, ne ?
 

DeletedUser17592

Guest
Hmm..doufam ze tohle je me posledni vyjadreni, ale...

Cekal jsem bitvu o pevnost "Stredu sveta", misto toho z toho vzniklo uplaceni hracu, aby o ni bojovali
Rad si kopnu vedle pevnost, protoze nehraji na bohem nezapomenutem svete, kde neni o kvalitni bitvy nouze
Souboj kohoutu,nebo jak je to nazvany me uz svym nazvem odporuje memu presvedceni hrani Westu
A najdu spoustu dalsich 'proc neuplacet hrace', pro ne-Es svety
 
Respektuji tvůj názor a nehodlám ti ho ani nijak vyvracet. Nicméně si uvědom, že pár lidi tady chce věnovat spoustu energie něčemu co by mohlo Westu nějak pomoc a tvá veřejná proklamace toho, že to budeš svým způsobem je naschvál sabotovat je hulvátství.
 

DeletedUser17592

Guest
Sabotovat nic nebudu. Budu hrát dál stejným stylem a tempem jako doteď. Moje blbost bude, když si o Nádheru nezabojuji a dobrovolně se vzdám nabízeného úplatku, abych se postavil na tu či onu stranu.

Prosím, nehledej v tom sabotování. Jen je mi líto, že to není "nějak" centrálně řízený z Inna, že si každá jazyková mutace udělá svojí vlastní odnož a bude se dohadovat s Innem, jestli náhodou není těch případných 100papírů a Truhla pro velitele bitvy každých 14 dní moc. Jo je. Pokud to bude velitel dělňas, kterých je na bitvě sporadicky a šance na výhru je destinásobná oproti vojákům / duelantům / dobro.

Sorry, současný koncept mě nakakal nejen tím, že je to spojený s takovýmhle rozhazováním odměn, aby to někdo hrál. A vůbec, kdo ví, kdy to bude a třeba bude vše jinak a Inno to včas zarazí.
 

DeletedUser7836

Guest
Marihood ja proste k tebe v poslednej dobe nemám slov. Ako tak čítam diskusiu, hráči sú radi, že sa konečne začne s Awesomiou čosi robiť. Ale tebe sa stále niečo nepáči. Nikto ťa predsa nenúti sa tohoto projektu zúčastniť. Samozrejme, že máš právo na svoj názor. Ale nechápem, prečo stále musíš písať to isté dookola. A to nieje len v tejto téme. Ja to vnímam ako posthunting a divím sa modom, že ti to ešte tolerujú.
Píšeš, žeby si radšej chcel projekt riadený Innom. Naopak ja si zas myslím, že je skvelé, že to môžeme vytvárať my. Táto diskusia slúži hlavne k tomu, aby sme vychytali všetky muchy a aby hráči napísali, ako by si oni najlepšie ten boj predstavovali. Keby to riadilo Inno boli by podmienky pevne dané a to by si nadával ešte viac. Keď čítam tvoje pripomienky (teda skôr len kritiku), mám pocit, žeby si bol najradšej keby sa celý projekt zrušil. Mne sa tie ceny zdajú primerané. Aj čo sa týka velitelov. Treba si uvedomiť, že veliť nemôže každý. Treba nato rozum. Ďalšia vec je aj ten čas. Ja napríklad poslednou dobou na bitvy nechodím s jednoduchého dôvodu. Všetky sa konajú večer a ja už som sa spamätal z tej doby kedy som večer trávil pri weste. Dobrý velitel teda potrebuje rozum, rozvahu, dobré nervy a musí obetovať svoj volný čas. Stále teda nevnímam tie odmeny ako vysoké. Nedávame predsa 1000 nuggetov. To, že sa možno budú ako velitelia striedať tí istí hráči, tak budiš. Ale radšej nech bitve velí dobrý veliteľ. Každopádne ťa na jednu stranu aj chápem. Aj keď mne vôbec nevadí, ak by odmenu dostal ten istý človek aj 10x. Nemám komu čo závidieť. Ale skúsim Entrickovi navrhnúť nejaké krátenie odmeny, ak by sa velitel viac krát opakoval. (Takže Marihood, toto je moja reakcia na tvoje príspevky. Aj keď stále neviem, či sa ti nepáči ten projekt alebo len hľadáš dôvody na kritiku teamu. Keď ale vidím tvoje príspevky v iných témach a hlavne tvoje správanie napríklad k Darling, tipoval by som skôr tu druhú vec. Týmto to uzavieram a budem v tejto téme reagovať len na príspevky týkajúce sa projektu. Bol by som rád, keby si to spravil aj ty. Ak chceš pokecať o niečom inom tak PM, resp. skype. Nebudeme predsa porušovať pravidlá OT príspevkami. Ja viem, že nemáš v hlave "nakakané", tak by bolo dobre keby si sa tak aj začal správať.) Pri určovaní odmien sme hlavne myslel na účasť. Tzn. dobrá odmena = dobrá účasť. Na tento projekt team a hlavne Entrick vynaložil a ešte len vynaloží veľké úsilie. Preto predsa chceme , aby to bolo úspešné. Verím, že sa nám podarí bitvu naplniť. Bitva o Awesomiu patrí po dlhej dobe k jednej z vecí ktorá by mohla veľa hráčov nakopnúť. Je to úplne iný druh "súťaže". Nie každého baví robiť bannery, písať príbehy, alebo zbierať produkty. Po maďaroch a poliakoch sme tretí (aspoň o nikom inom neviem), ktorí spustíme Awesomiu. Urobíme všetko čo je v našich silách aby všetko klapalo tak ako má. Prvý boj samozrejme nebude ideálny. Po ňom bude znova priestor na diskusiu a návrhy na zlepšenie. A budeme zlepšovať dovtedy dokedy sa to bude dať. Žiaľ technické možnosti sú obmedzené. Čakal som lepšie vybavené tooly pre takúto akciu. Avšak Jonas (náš nadriadený z Inno) nám sľúbil, že ak bude projekt úspešný, tak mu môžeme predložiť návrhy na zlepšenia a on ich predá developerom. Takže dúfam, že sa všetko podarí a čo najskôr sa pustí prvý "test" boj. Kedy to bude to neviem. Stým treba otravovať vedúceho projektu - Entricka. :P
Deavy, áno máš pravdu mohol by byť stým problém. Ale nechcem nejako zasahovať do ostatných bitiev na svete. Taktiež neviem, či by to bolo technický možné. Obmedziť vyhlasovanie útokov len na určité hodiny. Každopádne uvidíme ako sa to časom vyvinie. Ak by bol stým problém, určite nájdeme nejaké riešenie.
Ďalej som tu čítal dotaz ohľadne In-Game ankety. Nevidím to ako zlý nápad. Určite by to zvýšilo účasť pri hlasovaní. Nie každému sa chce registrovať na fórum. Tool nato máme. Prediskutujeme s Entrickom túto možnosť.
Čo sa týka znevýhodnenia niektorých charakterov v bitve. Ide nastaviť taká vec, že môžeme spraviť bitvu "dělníci" vs "dobrodruhovia" alebo len rovnaké charaktery proti sebe. Taktiež sa dá ešte nastaviť level potrebný na prihlásenie do bitvy a okrem charakteru aj remeslo potrebné pre bitvu. Ale to nevidím, ako nejaké dôležité veci. Okrem odmien a týchto vecí sa žiaľ už nedá takmer nič viac nastaviť. Takže uvítame diskusiu aj ohľadne týchto vecí.
Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do diskusie a predložili svoje návrhy na zlepšenie. Ak chcem ešte niekto niečo dodať, tak do toho. Netreba sa báť. Vidím, že názory sú väčšinou pozitívne. Žiaľ niekomu sa človek nikdy nezavďačí ak spraví čokolvek.
 

DeletedUser17592

Guest
P3t4: nevím, proč mě tady až hulvátsky urážíš a říkáš nepravdy. Pokud se tu měly říkat jen kladné a pochvalné reakce mělo to býti napsané. Za negativní mě osočuješ? Možná je to obrázek tohoto fora, kde jak říkáš, je tu anarchie, protože tu moderátoři nejsou, nefungují a na dodržování pravidel nedohlížejí. A pokud mám být trestán pouze já, bude to zase jen osobní a exemplární příklad po té, co se tu povoluje a toleruje.

Posthunting vypadá jinak, i když každý v tom má zkreslený subjektivní pojem. Já alespoň reaguji na příspěvky, odpovídám na chyby, atd. Nemůžu za to, že jsem tu 15/7 a když vím, odpovím. Máte tedy určit služby, kdy kdo může.

Proti týmu nejsem, nemám proti němu nic, spíš bych řekl naopak, zastávám se jeho práce jak zde tak ve hře. Nevím jaké příspěvky máš na mysli, možná obrazný pojem k nabití velikostí. Ale pokud mi někdo z týmu napíše, zda jsem vymazal cache a podobný copy paste fráze, po té co napíšu, že je to ve dvou browserech mi přijde jako odpověď z rychíku a jak říkáš ty, může to také na mě působit jako posthuniting.

Takže jo, končím k tomuto tématu, protože jediná pozitivní reakce je, že se něco děje a zbytek se sem nesmí napsat.
 
Za mě, jako moderátora, mohu říct že jsem rád že se tu diskutuje (i v jiných vláknech) a vím že lehké OT toleruji, protože si myslím že je lepší když si lidé "povídají" než abych tu jakékoliv i drobné porušení pravidel kartoval. Dopadlo by to tak, že tu nikdo radši nic psát nebude a fórum můžeme uzavřít. Pokud ale toužíte po striktním dodržování pravidel, stačí napsat a karty tu bude mít téměř každý.
Marihoode, k tobě můžu říct pouze to, že mi přijde že raději napíšeš příspěvek, než bys zapojil hlavu a zkusil se nad tím, na co se ptáš, aspoň trochu zamyslet.
 

DeletedUser

Guest
No ty bitvy by se mohlyvyřešit tak, že bude zakázáno vyhlašovat bitvu v době Awesomie.
 

DeletedUser

Guest
Nazdarek všetci.Som rád že sa konečne rieši projekt Awesomia aj keď pre mňa to viac menej ostane bezvýznamná pevnosť, ale v každom prípade to može pomocť k oživeniu bitev aspoň na niektorých polomŕtvych svetoch a bude to aj lákadlo pre nezavislých hračov,pár dluháču navíc,s Entrickovým konceptom viac menej možem suhlasit,podľa mna je každych 14 dní tak akurát,dosť času treba aj na prípravu nech to už stojí za to a vychytať muchy ale aj tak ostanú prioritné aliančné bitvy o klasické pevnosti,Awesomia má byť bonus a spestrenie,odmeny su podľa mňa primerané,myslím že ani INNO by nemalo namietať proti 25-100 dluháču navíc raz za 14 dní,možu byť radi že niektorí hráči majú záujem o zlepšenie a oživenie pretože pár downgradami naše INNO už West takmer pochovalo ale to je iná téma...volbu velitelov by som určite dal nejakou In-game anketou,na fore by hlasovalo pár hráčov,určite by som navrhol čo tu spomenul Farmers ze by support mal určiť neštandartný počet hráčov napr 50 vs 60,70 vs 85 atd,záleži podľa svetu a bitevní aktivite na konkrétnom svete pretože obrana aj útok by by mali byť full,inač by bitva o Awesomiu zase stratila význam,ohľadom toho aby bitva o Awesomii nebola spjatá s alianciami je nemožná,aj keď sa pár nezávislých hráčov rozhádže do obrany či útoku,gro hračov ostane na strane svojho velitela ktorého si zvolí viac menej podľa príslušnosti aliancie,ešte ohladom odmien za bitvu je to myslím tak akurát a nikto ako MarihOOd a podobne nemože namietať že je to obohatenie iba určitých hráčov,každy učastník bitvy získa niečo naviac,ohľadom 16 bední z bitvy je to spravodlivo rozdelené aby kazdy charakter získal rovnaký počet bedničiek v 4 discíplínach,to že niektorí nemajú šancu ziskať bednu pretože niesú "bitvaři" a nemajú milión HP je logické a irelevantný argument,ohľadom special odmeny pre víťazneho velitela 50upd je adekvátne,myslím že tých kvalitných velitelov je na všetkých svetoch len zopár a hlavne sa musia na tento projekt podujáť a obetovať čas...ohladom pokusov nejakých sabotérov čo by chceli naruśit priebeh bitev o Awesomii nejakymi fake utokmi proste kašlať na nich,myslím že na každom svete uź po pár rokoch existuje aj medzi súperiacimi alianciami nejaká komunikácia a možná dohoda,a prípadny sabotér ma smolu jeho fake utok nikto nepodporí a aj keby ju zázrakom dobil,neubráni ju.Toť zatim vsjo a veľa zdaru v doladení konceptu aby to bolo čo najideálnejšie,v každom prípade sa tešim na toto spestrenie a so mnou určite veľa dalśich hráčov a osobne sa tešim že na S1 vymyslime bitvu o Awesomii tak aby bola vyrovnaná aby sa ukázalo kto je lepší velitel,ja alebo HIV :D
 

DeletedUser

Guest
Pochybuji, že to bude zkouškou kvality taktiky/ momentální velitelské formy. Bude to hlavně zkouškou reputace daného hráče, kdo dokáže přilákat větší kvalitu.
 

DeletedUser

Guest
spíš než dluhopisy pro velitele by možná bylo lepší dát bonus městu/alli ze který bude výtězný velitel něco na způsob +5% xp, peněz po dobu 7 dnů
 

DeletedUser15301

Guest
spíš než dluhopisy pro velitele by možná bylo lepší dát bonus městu/alli ze který bude výtězný velitel něco na způsob +5% xp, peněz po dobu 7 dnů

mozna te to prekvapi, ale nejsme vsemocni... tyhle veci jsou tu protoze to je jedna ze schudnych moznosti...
a krom toho je tenhle bonus tak torchu na nic... kdyz je ve meste 50 lidi na na bitvu prijdou 3, tak je to malicko nefer... vim, ze to je problem vedeni (velitele), ale stejne
 

DeletedUser6833

Guest
Tak hlavne takovyhle bonus je trosku proti myslence cele akce, kdy maji byt lide na boji rozdelni podle cehokoliv, ale ne alianci, aby pak jedna aliance dostala bonus :)
 
Nahoru