• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Státní maturita

DeletedUser

Guest
A maturity předtím? 1 nebo 2 dny...3 zkoušky a hotovka. Teď? 16 dní. Kocourkov.
 

DeletedUser

Guest
Přesně tak; osobně si proto myslím, že těmto Augiášovým chlévům udělá konec opětovné zavedení starých předlistopadových maturit a centrálních osnov na základních školách.
 

DeletedUser

Guest
Augi...co? Nejsem moc sečtělý a v mytologii mám díry. No jo, ale to by si páni nahoře moc nenahrabali.
 

DeletedUser

Guest
Nejsou tam proto, aby hrabali, ale aby něco dělali - něco, co bude opravdu funkční a podle práva a zdravého rozumu (v rámci možností).
 

DeletedUser

Guest
To bohužel naše vláda nedokáže. Jakoby to nemohli okopírovat od jiných zemí, kde to mají a funguje to.
 

DeletedUser

Guest
Augiášovy chlévy - chlévy krále Augiáše, byly prý největší na světě, Hérakles (herkules) je měl jako jeden ze svých úkolů od Héry vyčistit za jedinou noc - udělal to tak, že přehradil tok blízké řeky a svedl vodu do chlévů. Požívá se to jako označení pro opravdu velký bordel. :-) (Augiáš totiž neměl ve zvyku plýtvat časem sluhů na takové hlouposti jako je uklizení odpadu po dobytku)
 

DeletedUser6989

Guest
Příští rok mě čeká tato maturita a upřímně - mám z ní strach :::))::
Je sice pravda,že jako student všeobecného gymnázia mám v výhodu oproti studentům z průmyslovek apod. , ale i tak... Největší obavu mám asi z toho,že se v tomto novém systému stane chyba.Nedovedu si představit,čeho bych byl schopen,kdyby se při převozu prací moje práce ztratila,nebo kdyby došlo k podobné komplikaci :::)):: .
Také mě poměrně dost vadí to,že se maturitní zkouška z ČJ zkládá z ústního testu literatury z min. 20-ti přečtených děl.Přiznám se,že knihy nečtu a žánr,který mě zajímá alespoň trochu v kánonu není.
K tomu,co jsem tady četl:
Matematika- Také vlastně ani nevím,proč je povinná.I když je pravda,že na mnoha Vysokých školách se vyučuje (hlavně u technických oborů).Pravdou však je,že matematika je problematická věda,jelikož se nedá přesně naučit.Osobně považuji pokročilejší matematiku za zbytečnost.K čemu potřebuji derivace,posloupnosti,limity,funkce,apod. , když chci studovat obor zaměřený na biologii a chemii (kde bohužel matematika je).
Cizí jazyk-V době PC a podobných věci se bez znalosti Aj moc lidí neobejde.Navíc čeština není zrovna hojně používaný jazyk.
Pro Strykoc:Ti co chodí na gymnázia si práci zkutečně těžko najdou,protože gymnázia jsou od toho,aby nás připravili na studium na VŠ.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
K těm ztrátám. Asi 4em lidem od nás ze třídy neuznali vůbec práce, protože tam měli nějakou chybu, takže ji jakoby neudělali. Když se to stane naostro, tak je to paráda.
Zadavatelé maturit vůbec nevědí, jak se to dělá. Odtrhávají listy, které nemají, atd.
Lehčí verze 20 knih, Těžší 30. Výběr celkem dobrej, teda z klasiky no.
Matematika není povinná, nevím, jaks na to došel.
 

DeletedUser6989

Guest
K těm ztrátám. Asi 4em lidem od nás ze třídy neuznali vůbec práce, protože tam měli nějakou chybu, takže ji jakoby neudělali. Když se to stane naostro, tak je to paráda.
Zadavatelé maturit vůbec nevědí, jak se to dělá. Odtrhávají listy, které nemají, atd.
Lehčí verze 20 knih, Těžší 30. Výběr celkem dobrej, teda z klasiky no.
Matematika není povinná, nevím, jaks na to došel.

U nás matematika pro rok 2011/12 povinná není (je na výběr Informatika/ZSV -Psychologie,sociologie.../Matematika),takže když si vybereš ZSV,matiku mít nebudeš.Myslím,že později matematika povinná bude.
Výběr máme z cca 100 knih (romány,dramata,povídky,bajky... mohli by přidat filozofii)
E: Info : http://www.novamaturita.cz/z-ceho-budu-maturovatu-1404033382.html
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já si pořád stojím za tím názorem, že my budeme 1. a poslední, kdo to zkusí naostro.
 

DeletedUser

Guest
Jsem téhož názoru... zkrátka to bude další z dlouhé řady experimentů (jen pevně doufám, že se blížíme ke konci té fronty).
 

DeletedUser

Guest
Podle zveřejněných údajů příprava zkoušek stála od roku 2000 celkem 342 milionů korun, letos by měla být vyšší o 285 milionů - provoz bude stát ročně 250 milionů... no, hezké to je. Rozpočet na provoz základní školy v naší obci je 2 200 000 korun na rok.

Mimochodem, toto je také velmi zajímavé: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=687762
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A to máme platit my všichni. No síla to je. 2 miliony na rok?:D Kam jsme se to dostali. Praotec nám místo vybral dobře, a my to tu tak kazíme.
No nediv se. Děcka se bojí, že to nedají, tak jdou do kurzu, kterej je úplně nanic. Vyšly spousty pochybných učebnic s testy na státní maturitu, a u některých i vím, že v nich jsou nepřesnosti a dokonce naprosté výmysly. Hlavně, jak si na tom namastí kapsu.
Vydělávat se dá holt na všem no.

Jinak ti šašci, co to měli dovézt k nám na školu nepřijeli moc načas. Hlavně jak to maji zapečetěné.
 

DeletedUser6989

Guest
Nechal bych všechny politiky,aby si maturitu vyzkoušeli taky.Když mají VŠ,neměl by to pro ně být problém.
 
Já budu ještě další rok maturovat z těchto povinných předmětů
1.Češtiny
2.Angličtiny
A 3 nepovinných předmětů

Jinak je docela sranda že u nás musíme číst četbu na maturitu a i kdyby ji zrušili tak bude mít naše škola tu povinnou četbu jako součást staré maturity :D :D

Jinak můj objektivní názor je:
Novou maturitu zruší už jen kvůli státnímu dluhu přes 1 bilion,navíc pokud jste četli zprávy o maturitě v Mladé Frontě Dnes,tak jistě se mnou sdílíte názor,že studenti našeho státu nejsou na maturitu dostatečně naučeni a učitelé málo odborně připraveni
 

DeletedUser4517

Guest
Jinak můj objektivní názor je:
Novou maturitu zruší už jen kvůli státnímu dluhu přes 1 bilion,navíc pokud jste četli zprávy o maturitě v Mladé Frontě Dnes,tak jistě se mnou sdílíte názor,že studenti našeho státu nejsou na maturitu dostatečně naučeni a učitelé málo odborně připraveni

upravdu ji zruší nebo to je jen tvůj názor
 

DeletedUser

Guest
je to jen jeho nazor...a nikdy jsem neslysel slovni spojeni...objektivni nazor
 
Nahoru