• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Stroj času

DeletedUser

Guest
Nikde jsem tohle téma neviděl takže se vás chci zeptat co si o téhle technologii myslíte? Chtěli byste se dostat nějak do minulosti nebo budoucnosti?

Podle mně se asi nikdy stroj času na naší zeměkouli nesestrojí protože to už bychom pořád potkávali někoho.

Nebo také můžou být lidé z budoucnosti v létajících strojích.. (UFO)?

Nebo se sestrojí ale bude se moci vracet do minulosti pouze od jeho sestrojení?


Napište vaše komentáře.
 

DeletedUser

Guest
no já nevim ale "stroj" času mi příjde něco jako blbost-možná až budeme vyspělejší v tto dobu na něj nevěřím -kromě červích děr, na tom by něco být mohlo
 

Deleted User - 32331

Guest
presne tak souhlasim se supermanem stroj casu je fakt uplna blbsot
 

DeletedUser

Guest
Kdyby stroj času někdo vynalezl strašně rád bych se vrátil do minulosti.
 

DeletedUser

Guest
To asi každej! Mě by spíš zajímalo jak takovej stroj vytvořit.
 

DeletedUser

Guest
Určitě jde. :ehm::ehm::ehm:

Červí díra- ale jak ji otevřít? Na to je potřeba opravdu hodně energie, taková na zemi asi není... A jak bychom se sní museli vracet tam a zpět? Na to by musela být otevřena díra na druhé straně takže to je blbé řešení. Cestovat by se mohlo pouze do sestrojení.

Taky jsem slyšel něco u vesmírných strunách a zpomaleném proudu světla.
 

DeletedUser

Guest
suhlasim v tejto dobe je do blbost ale b buducnosti kto vie :D
a priznajme si kazdemu sa niekedy posmykne jazyk alebo nieco spravi zle kazdy by chcel aby stlacil tlacidlo a vratil sa pre ten okamzik v ktorom to posral :D
tym som myslel kapsovy stroj casu ale dyku casu ak v POP
teda aby sa to voslo do kapsi :haha:

POP- Prince of Persia
 

DeletedUser

Guest
suhlasim v tejto dobe je do blbost ale b buducnosti kto vie :D
a priznajme si kazdemu sa niekedy posmykne jazyk alebo nieco spravi zle kazdy by chcel aby stlacil tlacidlo a vratil sa pre ten okamzik v ktorom to posral :D
tym som myslel kapsovy stroj casu ale dyku casu ak v POP
teda aby sa to voslo do kapsi :haha:

POP- Prince of Persia

Jojo taky by se hodilo :D třeba ve škole bych zastavil čas a opsal správné odpovědi... Ale tohle je jistě nevyřešitelné.
 

DeletedUser

Guest
Mě napadlo vyslat do vesmíru veliké moduly, které by vstřebávali sluneční energii. A s pomocí zemské a sluneční energie by to snad šlo!
 

DeletedUser

Guest
Nechci ti brát iluze, ale nevím, jak bys chtěl tu energii jímat a hlavně kolik. :)
Pokud vím, energie na Slunci vzniká jako následek termonukleárních reakcí. To znamená, že z jednodušších prvků jejich sloučením vzniká složitější prvek, elementární částice - (myslím) neutrino a množství energie. Na takovém principu by měla fungovat vodíková bomba, jenže pokud je mi známo, není tento zdroj energie ekonomicky využitelný, jelikož je problém vytvořit řízenou nukleosyntézu.
To ale pořád neřeší váš stroj času. :)
Nevím, jak přesně si ho představujete. :) Teorie speciální relativity a obecné relativity mluví o dilataci neboli zpomalení času. Příliš toho o nich nevím, jen co si pamatuju z fyziky a co jsem někde četl, ale u objektů, které se vůči sobě pohybují velmi velkými rychlostmi teorie popisuje to, že čas jednoho objektu ubíhá pomaleji vzhledem k druhému objektu a naopak. Je to mnohem složitější a jsou to nevyvrácené premisy, předpoklady. Já o tom skoro nic nevím, jen vím o existenci těchto teorií, které vytvořil Einstein, ale některé teorie se už objevily dřív. Takže tady nechci o ničem takovém referovat, když tomu nerozumím, ale pokud vás to zajímá, můžete si o tom zkusit něco najít sami. Jen na tohle pojetí plynutí času upozorňuju. :)
V klasické fyzice je jedné události přiřazen jen jeden čas. U teorie relativity jsou jedné události připasány od různých pozorovatelů různé časy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pohybování v čase by se možná dalo dosáhnout dosažeím či překročením rychlosti světla. To pak nejde čas, anebo jde pozpátku. Všechno to, co by takové rychlosti dosáhlo, by se po směru své dráhy natáhlo. Ale nejsem si jistý jestli to tak je.
 

DeletedUser

Guest
ja bych se radsi do budoucnosti nedival :-) a kdyz uz bych se tam podival a bylo by tam neco zleho tak bych se tomu pokusil zabranit
 

DeletedUser

Guest
ja si myslim ze stroj času neni ani nebude
__________________________________
jestli se chystate me dat bod za spam tak vam rikam ze tohle neni spam
 

DeletedUser

Guest
to asi jo
to se můžeme jen dívat na upravený DMC od Emmeta Browna ve filmu Návrat do budoucnosti
a hlavně: "Nikdo by příliš neměl vědět o své budoucnosti.....
:wrrr:
 

DeletedUser

Guest
stroj casu energie

je dokázáno že člověk nedokáže unést pohled do budoucna otevíraní a zavírani červích děr nebo tak nějak je blbost jak by se dalo cestovat v čase to se neví pokud se bavime o energii můj děda je jaderný fyzik a pracoval na stroji jmenem tokamak http://cs.wikipedia.org/wiki/Tokamak zde odkaz na wikipedii funguje na vodikovou fazi (podobna faze jako u slunce nebo u vodikove bomby) s tepla, které je tak velké skoro jako slunce, ne to prehanim ale takova energie vyzaduje velice komplikovaný stroj, zatim se nepodarilo udrzet tokamak v chodu déle nez 10 vterin :smoker: :smoker: no proste brnkacka :lol2:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Není to vodíková fáze, ale fúze. :) Je to jaderná reakce (nikoliv chemická, kde se mění obaly atomů). Zde díky velmi vysoké teplotě dochází ke změnám i v jádrech. Ta se mohou spojovat a z jednodušších atomů vznikají složitější. Tak, jako na Slunci nebo u vodíkové bomby. Pravděpodobně tak postupně vznikly všechny těžší prvky. Jaderná fúze má sloužit i jako zdroj energie, ale dosud nelze provádět řízenou fúzi. To má vyřešit tokamak, jak popisuje kolega. ;)
 
Nahoru