• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Windows 7 vs XP vs Wista

jaký je podle vás nejlepší Windows


  • Celkový počet hlasujících
    202

DeletedUser7905

Guest
Tak za mě,

S prvním PC přišly win95... Hmm byl to mazaný systém, ale hned jak přišel win98, dělal jsem upgrade...
Když vyšla XPčka, tak jsem nadále používal win98 i když sem od ostatních slyšel že XP jsou dobrý.... Každopádně pak přišel šok v podání mého malého (dneska už většího) bratrance, který si tak vehementně hrál s obalem od mých milovaných win98, až na ně šlápnul a CD prasklo :p .....
Poté sem tedy přešel na XP, které jsem používal dlouhá léta, než přišla Vista... v PC sem měl sice stále XP, ale pořídil sem si notebook kde byla Vista předinstalována...
Po asi 14ti dnech používání sem zjistil že ty ******* Vysty jsou k ničemu. tak sem začal do notebooku strkat XPčka... Jenže bohužel ovladače k notebooku byly od výrobce pouze na Vistu.... Takže se radši ani neptejte jak sem to udělal, ale ty XP v notebooku mám... Bez jediného korektního ovladače k příslušnému hardwaru... ;-)

Toť můj příběh operačních systémů :D:D
 

DeletedUser

Guest
Někde jsem četl ( možná i tady :loool: ), že Win7 má nějaké problémy s Gimpem...

Je to pravda nebo mám blbou paměťovou kartu?
 

DeletedUser

Guest
Win 7 je blbý prostě hrozný měli jsme visty a pak jsme upragdováli na win 7 a to je uplně blbý.A museli jsme celí visty udělat znova :mad talking:
 

DeletedUser

Guest
Někde jsem četl ( možná i tady :loool: ), že Win7 má nějaké problémy s Gimpem...

Je to pravda nebo mám blbou paměťovou kartu?

Win 7 je blbý prostě hrozný měli jsme visty a pak jsme upragdováli na win 7 a to je uplně blbý.A museli jsme celí visty udělat znova :mad talking:

Já mám windows 7 a nemam zatim žádný problém. Měl jsem vistu home basic a business a samozřejmě mnoho xp a jiných windowsů před tim a to je proti tomu úplný nic. Ale musim uznat že xp i teď jsou dost dobrý.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ja mam Xp,Sice je trochu pomaly ale je dobry:D.jedine com i na xp vadi ze vzdy po spusteni internetu mi net zrazu zblbne:ehm:
 

DeletedUser

Guest
Co mám zkušennosti i od různých správců sítí, tak na začátku všechny Windows stály za starou bačkoru a ty předchozí byly lepší, až se časem doby všechny neduhy vychytaly, tak byly dobré. Na začátku ani ty XP nebyly všemi chválené. Před více než rokem jsem Vistu nechtěl ani vidět, letos jsem koupil nový PC, kde už byla nainstalovaná a celkem je vše v poho.
 

DeletedUser

Guest
Záleží traky na tom jaký XP máš, pokud máš nějakou ilegiální verzi, je jasný, že to blbne...

Neni zadny rozumny duvod, proc by ilegalni verze Win XP (zejmena ty, ke kterym musis mit i spravne seriove cislo) meli fungovat jinak nez ty legalni*. Jedinej rozdil mezi nimi je, ze jedny porusuji licencni podminky (kus papiru) a ty druhe ne... program je to porad stejnej.

*) clovek si jen musi pohlidat, aby widle nelezli na net a nedomakli se, ze jsou nelegalni.
 

DeletedUser

Guest
Co se týče legální a ilegální verze XP, tak vim o čem mluvim. Vždy jsem měl legální, ale bratranec ne a měl s tim velký tahanice. Vy všichni říkáte XP, to já taky říkal a když jsem zkusil vistu, pochopil jsem, že je to vlastně dobrá věc. Pokud vám vadí ty ikony visty, tak nechápu, znam pár lidí co nechtěj vistu kvůli jejích odlišným ikonám.
 

DeletedUser

Guest
Co se týče legální a ilegální verze XP, tak vim o čem mluvim. Vždy jsem měl legální, ale bratranec ne a měl s tim velký tahanice.

Taky vim o cem mluvim. Lide kteri meli s nelegalnimi XP problemy (otravna hlaska, cernani obrazovky atd...) byli lide co meli napr. zapnute automaticke aktualizace.
Na druhou stranu bracha mel XP zcela legalne a bohuzel (pro nej) mel zaple i automaticke aktualizace - nejednou se mu stalo, ze po nainstalovani nejake te "aktualizace" prestalo neco fungovat.
Nelegalni* XP pouzivam roky a nikdy sem nemel zadne problemy, jen ted co mam 14 dni novej pocitac tak jsou zcela nepouzitelne, win 7 nenainstalovatelne, takze zatim jedu na linuxu.

*)mohli bych mit zcela zdarma studentskou licensi na kde co, ale je s tim tolik papirovani, ze je jednodusi to proste stahnout.
 

DeletedUser

Guest
Já už několik měsíců používám Win7 a nemohu si jej vynachválit. Jsem nadmíru spokojen, takže v této anketě já mám jasno...Win7 je budoucnost, výborný systém...
 

DeletedUser

Guest
moj nazor na windovs je zaujmavi :)....necital som to cele taze neviem ci som jediny svojho druhu...umna je vista najhorsie riesenie XP je lepsie ale tiez ma dost nedostatkov a 7 je stavany na zakladoch visty taze je bude aj poruchovy....ja osobne mam Macbook bo som z microsoftu znechuteny :D
 

DeletedUser

Guest
Ja mam windows 7 a je upe nej visty sou strasne pomaly...... a microsoft si to vistama posral ale dis ted vydal windows 7 tak si opravili reputaci 7 JSOU NEJ a jsou skoro rychlejsi nez x XP a visty .. NO COMENT
 

DeletedUser

Guest
mam 7Ultimate beta verzi a teda nechcu to uz menit XP na 7 nema zatim zadny bug a to stahovani her to je krasa jak se to rychle stahne
 

DeletedUser

Guest
Zdar,

OS se volí podle toho, jaký máte železo (HW) a v jakých programech pracujete (SW).

Například XP nejsou tvořené pro dvou a čtyř jádrová CPU a ty cz pro 64bit a Dx10 apod. je pro ně také španělská vesnice.

Tudíž, kdo využívá aplikace podporující výše zmíněné, bude volit pro to vhodný OS.
XP se obecně hodí pro starší počítače a SW.

Pokud výrobce nového SW u své aplikace vytvoří
ovladače jen pro jeden OS není chyba ostatních OS, že program v nich nepoběží či špatně.

Pokud výrobce SW neaktualizuje svůj SW pro nový OS,
který je dělaný pro nový HW, opět to není chyba OS.

Jinak zkušenosti dobré máme s W7, které beží i na té nejpomalejší vykopávce opravdu svižně a
hravě předčí XP. Zase ale nastává problém s aplikacemi, které nemají aktualizované ovladače.

Takže shrnutí:
Používejte takový OS, který je nejvíce kompatibilní s vašimi aplikacemi a HW, které používáte
a nenechte si namluvit, že jeden OS je zaručeně lepší než druhý :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4517

Guest
podle mne je nejlepsi jak vyjde nejaky novy OS pockat treba 1-2 roky nez vyjdou vsecky kompletni veci pro OS abysme pak neplakali,
 

DeletedUser

Guest
Tak XPčka beru jednoznačně jako nejpovedenější systém oken. Vista dala mnohem více na vizualizaci než na funkčnost, takže člověk nevěděl kde co je (a když se to konečně naučil), tak mohl všechno zformatovat a mít zase čistý počítač.
Nová verze sedmiček je mutant mezi XPčkama a Vistou. Stabilita XPček a vizualizace Visty, plus často její kompatibilita. Takže opět tam kopa věcí nejde, a než vyjdou servispacky, tak to bude opět systém na nic.

Suma sumárum, po sedmi letech dokázali vydat win, který je stejný jak XP ale s hezčí grafikou.

Tudíž než platit za padající krám, instaluju linux :devil:
 

DeletedUser

Guest
Zdar,

Pokud výrobce nového SW u své aplikace vytvoří
ovladače jen pro jeden OS není chyba ostatních OS, že program v nich nepoběží či špatně.

Pokud výrobce SW neaktualizuje svůj SW pro nový OS,
který je dělaný pro nový HW, opět to není chyba OS.

Neuraž se, ale být tato debata ve skutečnosti, tak teď bych na tebe ukazoval se smíchem a slzami v očích.
Windows mají všeobecně naprosto nepochopitelný přístup, pro každou variaci jiné drivery, upravený SW specificky pro tuhle verzi.... Dokonce mají problémy jen v jazykových variacích. To je jako by automobilka pustila na trh auto, kde nejde posouvat sedačka, je posazená nízko, má nízkou střechu, ale problém je u zákazníka, protože má mít maximálně 130cm výšku a 2,5m dlouhé ruce.
Pokud to jde u Linuxu a Applu, tak to asi jde, jen chtít a dělat dobře svou práci. Které poslední Windows fungovaly aspoň trochu obstojně bez Service Packu? Ano, pouze 98, které byly takový paskvil, že nakonec vydali rovnou Second Edition, s tím už se dalo pracovat.
A ještě jedna zábavná perlička. Windows jsou jediný OS který nejen umožňuje, ale dokonce se v základu vychází z toho, že aplikace třetí strany mohou zasahovat do jeho jádra, to je také příčina většiny problémů se stabilitou.
Abych odvrátil flame a uklidnil příznivce, sám používám XP, vyhovují mým potřebám, tedy rychlá obnova v nouzi do stejného stavu (image se dá udělat i jinde) a široká SW kompatibilita s rozšířeným SW, pouze mám širší zkušenosti s tou problematikou a zkusil jsem si jiné systémy. Windows jsou pohodlné, ale něco jako Tamagotchi, musíte se o ně neustále starat a i tak možná pojdou. Linux dlouho pipláte k obrazu svému, ale pak nezklame. A Apple netrpí ani na jedno, doinstalujete, fungujete a to bez komplikací.
Takže XP - ano.
Vista - ani skin.
Win 7 - po roce od oficiálního release pokud bude SP a stejně jen na silném stroji pro hráče.
Výsledek? Neřešitelná otázka kterou se budou snad zabývat i naši potomci: Za co jsou ti vývojáři MS placeni a jak to mohli vydat v tom stavu? Ovšem obchodníci jsou to zdatní, to se jim musí nechat, prodali by vám i mrtvého mazlíčka s argumentem, že ušetříte za krmení.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru