• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Windows 7 vs XP vs Wista

jaký je podle vás nejlepší Windows


  • Celkový počet hlasujících
    202

DeletedUser

Guest
Windows jsou jediný OS který nejen umožňuje, ale dokonce se v základu vychází z toho, že aplikace třetí strany mohou zasahovat do jeho jádra, to je také příčina většiny problémů se stabilitou.

Co tim chtel autor rict? Win maji monoliticky mikrokernel (v uzsim slova smyslu) a ve win7 by jiz havarie driveru nemela shodit cely system (tvrdi autori).
Pokud bych cerpal z wiki a bral kernel z sirsiho pohledu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_kernel
tak maji vsechny win konceptualne hybridni jadro, ktere zdaleka neni jen ve win:
Implementations
* BeOS kernel
o Haiku kernel
* Syllable
* BSD-based
o DragonFly BSD (first non-Mach BSD OS to use a hybrid kernel, concepts inspired by AmigaOS)
o XNU kernel (core of Darwin, used in Mac OS X)
* NetWare kernel[5]
* Plan 9 kernel
o Inferno kernel
* NT kernel (used in Windows NT 3.1, Windows NT 3.5, Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows Server 2003, Windows XP, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7)
o ReactOS kernel

Takze toliko k tomu, ze windows jsou '"jediny" OS.

Vim o tom, ze linuxy maji lepe osetreny pad ovladacu, ale na druhou stranu musi se nechat mikrosoftu, ze neni v jeho silach psat ovladace pro kazdy kus hardware, ktery nekdo vyvine. A jak uz sem napsal vyse, tak se pry poucily a ve win7 bude jadro schopno vadny driver restartovat.

Takze bud ma clovek na vyber si nainstalovat win, kde mu sice pobezi libovolny hardware, ale cas od casu mozna spadnou, nebo linux, kde mu zas pro zmenu nebude fungovat skoro nic (pod freeBSD 7.2 exisstuji sice napr. oficialni ovladace na ATi grafiky, ale ostatni distribuce maji smulu) ale zas bude mit system krasne stabilni.

A za tamagochi bych povazoval spise linux nez win. Win sice nedela to co chcete, ale rozchodit je neni problem. Linux sice dela presne to co clovek chce, ale dokopat je do takoveho stavu je docela prace.
 

DeletedUser

Guest
Takze bud ma clovek na vyber si nainstalovat win, kde mu sice pobezi libovolny hardware, ale cas od casu mozna spadnou, nebo linux, kde mu zas pro zmenu nebude fungovat skoro nic (pod freeBSD 7.2 exisstuji sice napr. oficialni ovladace na ATi grafiky, ale ostatni distribuce maji smulu) ale zas bude mit system krasne stabilni.

A za tamagochi bych povazoval spise linux nez win. Win sice nedela to co chcete, ale rozchodit je neni problem. Linux sice dela presne to co clovek chce, ale dokopat je do takoveho stavu je docela prace.

Zde bych naprosto nesouhlasil.

za a) linux používám a z vlastní zkušenosti musím říci, že ovladače na ati, nvidia a podobné značky není problém sehnat. Ano, pokud si člověk koupí neznačkovou grafiku za 200,-kč z podpultu v bazaru, tak nastává "neřešitelný" problém. Pokud člověk má "normální" počítač, vše funguje na linuxu jak má.

za b) dokopat linux do stavu takového, jaký chceš není obtížné. Je to obtížné pouze pro lidi, kteří na něm nikdy nedělali, případně si myslí, že za půl roku ho budou ovládat lépe než okna. Většina lidí se s winem učí prakticky od malinka, tudíž je jasné, že ví, jak řešit všechny problémy. Linux je jiný, bohužel lidé si myslí, že je prakticky stejný a svůj neum označí za chybu systému.
 

DeletedUser

Guest
za a) linux používám a z vlastní zkušenosti musím říci, že ovladače na ati, nvidia a podobné značky není problém sehnat. Ano, pokud si člověk koupí neznačkovou grafiku za 200,-kč z podpultu v bazaru, tak nastává "neřešitelný" problém. Pokud člověk má "normální" počítač, vše funguje na linuxu jak má.

Stahl sem ovaldacce na HD4890 od ATi (oficialni stranky), pouzival sem PC-BSD 7.1 (krasne klikaci, graficky instalator... prave proto sem vybral zrovan tuhle ditribuci - protoze ji zvladne rozchodit i widlak). Spustil ovaldace a vyblilo to na me 5 radkovou chybovou hlasku, ze ktere sem pochopil ze jadro OS musi byt zalozeni na Free-BSD 7.2 jinak mam smulu*. Problem je, ze PC-BSD 7.2 zatim neexistuje. To mi nepripada, jako bezrpoblemovy zpusob rozchozeni ovladacu.
*) nebo sem ji samozrejme pochopil spatne, coz nic nemeni na faktu, ze nebyla napsana citelne a vygooglit se mi nepovedla... to taky neni plus k bezproblemovemu chodu (ten predpoklada prave 0 chybovych hlasek).

za b) dokopat linux do stavu takového, jaký chceš není obtížné. Je to obtížné pouze pro lidi, kteří na něm nikdy nedělali, případně si myslí, že za půl roku ho budou ovládat lépe než okna. Většina lidí se s winem učí prakticky od malinka, tudíž je jasné, že ví, jak řešit všechny problémy. Linux je jiný, bohužel lidé si myslí, že je prakticky stejný a svůj neum označí za chybu systému.


To byla reakce na to, ze widle nejsou tamagotchi, protoze funguji hned po nainstalovani a vicemene nic se nemusi nastavovat, nebo to neni problem (napr. ovladace si stahnu od vyrobce a nemusim premyslet, kde jinde bych je mel hledat). Samozrejme pointa je v tom, ze widle cloveka ani nic nastavit vlastne nenechaji a proto jsou o tridu jednodussi nez linuxi. Zalozit argumentaci na tom, ze linux neni obtiznejsi nez widle pro lidi co s nim maji X let praxi je dost pochybne, protze co sem se snazil rict je, ze widle vrazite do mechaniky, pri instalaci 3x odkliknete OK a za hodinu vse funguje. Zvladne to i cvicena opice a nepotrebujee k tomu mit 5 let praxi s widlema. Zkuste takhle nekomu nevyskolenemu predhodit instalacku linuxu bez grafickeho instalatoru...
(nebo sice i s grafickym, ale kdyz se me v prubehu instalace PC-BSD zeptalo v jakem grafickem rezimu chci pouzivat svoji grafiku, tak sem vubec netusil ktera bije a odklikl co tam bylo prednastavene -> vysledkem bylo ze mi tahal i Tux Racer - na HD4890)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
osobně zkušenost s PC-BSD žádnou nemám... Osobně jsem používal ubuntu, kubuntu, mandrivu a openSuse. Ani u jednoho jsem instalovat ovladač nepotřeboval, vždy se všechno našel sám... on i v linuxu je rozdíl jako v 95kách a XPčkách...

Mojí argumentaci o tom, že s linuxem musíš umět pracovat jsi špatně pochopil. Zkus odmalinka pracovat na linuxu a po deseti letech ti dám windows. Jsem si jistý, že po dvou dnech ho zabalíš se slovy, že tomu nerozumíš a že je moc komplikovaný. I když tomu tak nebude, tak tebe to vykolejí natolik, že to odsoudíš (jako většina windowsáků odsoudí linux)

P.S. Aby jste mě nebrali za zarytého linuxáka, tak dost času trávím na XPčkách a jsem s tím spokojen...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Přirovnání widlí k tamagochi jsi si asi špatně vyložil, ano po naistalování šlapou, ale po naistalování více problematických aplikací, což v některých případech mohou být bězné věci jako např. Nero, začnou na povrch vyplouvat chybky.

Jinak myslím, že od vydání user-friendly disktribucí jako třeba Ubuntu si i BFU naistaluje i to bez problémů a když mu to nedá někdo vedle sebe, ani nepozná rozdíl. Testoval jsem to na zákaznících a funguje to :-)
 

DeletedUser

Guest
Přirovnání widlí k tamagochi jsi si asi špatně vyložil, ano po naistalování šlapou, ale po naistalování více problematických aplikací, což v některých případech mohou být bězné věci jako např. Nero, začnou na povrch vyplouvat chybky.

Tak ono je taky otazka jestli je to jeste chyba OS nebo tech prolemovych aplikaci. Zrovna nero od verze 8 (mozna uz 7 - tu sem preskocil, takze nevim) vypada jako pekne prebujeli paskvil a rozhodne neni bez chyb (uz pri instalaci nezvladl takovou prostou vec jako vypocet potrebneho mista pro instalaci - oscilovalo to mezi -200MB a 4GB).


Osobne proti linuxum nic nemam a na praci jsou mnohem pohodlnejsi nez widle, ale proste dokud nesezenu ovladce na grafku, abych slusne rozbehal nejakou oddechovou hru aspon v OpenGL tak se u me linux jako hlavni OS neusidli. (preci jen sem nevrazil 20 litru do noveho stroje, abych pak nechal polovinu vykonu nevyuzitou)
 

DeletedUser

Guest
Tak ono je taky otazka jestli je to jeste chyba OS nebo tech prolemovych aplikaci. Zrovna nero od verze 8 (mozna uz 7 - tu sem preskocil, takze nevim) vypada jako pekne prebujeli paskvil a rozhodne neni bez chyb (uz pri instalaci nezvladl takovou prostou vec jako vypocet potrebneho mista pro instalaci - oscilovalo to mezi -200MB a 4GB).


Osobne proti linuxum nic nemam a na praci jsou mnohem pohodlnejsi nez widle, ale proste dokud nesezenu ovladce na grafku, abych slusne rozbehal nejakou oddechovou hru aspon v OpenGL tak se u me linux jako hlavni OS neusidli. (preci jen sem nevrazil 20 litru do noveho stroje, abych pak nechal polovinu vykonu nevyuzitou)

Co se týče her (hraji pravidelně serii Footbal manager, jinak jsem zkoušel hry od Paradoxu (supreme ruler, europa universalis, žhavá novinka majesty 2) dále AoE 2,3, Anno). Osobně z důvodu času hraju minimálně, ale vždy jsem rozchodil hru co jsem chtěl. Ačkoliv musím uznat, že instalace přes wine a jeho pochopení (v pravém slova smyslu) zabere nezkušenému pořádnou dávku času...

Přesto musím souhlasit, že pro lidi, co mají počítač na hry více než na ostatní věci jsou widle jasná volba :cry:
 

DeletedUser

Guest
Dneska jsem šel do trafiky, kouknul se do časopisů a knížek a co nevidím... Bible Windows 7 > tohle už snad hraničí s mentalitou ( a to doslova ). :lovec: Jestli výjde Win8, tak bude snad nové náboženství :mexikán:
 

DeletedUser

Guest
Dneska jsem šel do trafiky, kouknul se do časopisů a knížek a co nevidím... Bible Windows 7 > tohle už snad hraničí s mentalitou ( a to doslova ). :lovec: Jestli výjde Win8, tak bude snad nové náboženství :mexikán:

jenže to není ve smyslu "Ó svatý Windows 7"... to je prostě vše o Win7, nic jinýho :yes:
a nebo - to je taky názor - si výrobce oken řekl, že když bude jeho firma církevní a bude dostávat dávky od státu, tak se mu to víc vyplatí... a když ještě vezmete náboženský počítačový maniaky, tak by to byl zlatej důl :lool::lool::lool:
 

DeletedUser

Guest
sawwer: Já vím co je uvnitř, jenže ten název... Tohle by normální člověk nevymyslel.

To kdybych já vydal knížku - Náboženství: Počítačová myš. Bude to o tom, jakou mám starou myš s kolečkem a drátem. A co by si o mě lidé pomysleli? Že jsem blázen...
 

DeletedUser765

Guest
Měla jsem možnost nakouknout do Bible Win 7.. a rozhodně bych ji doporučila lidem jenž jim technika vůbec nic neříká a už vůbec ne nějaký operační systém Win 7. Knížku jsem měla "přečtenou" během půl hodiny. Protože to je pouze o tom, jak v takovémto OS pracovat (nastavení plochy, spořiče, lišty,..). Jediné co z té knížky jsem se naučila nového, jsou nové zkratky (win + šipky, win+mezerník,..)
 

DeletedUser

Guest
Trošku nechápu v hlasování větu:

,,Windows 7 (i když netuším, jak chcete hlasovat, když bude vydán až v září.),,

Já už Win7 používám rok. A mám pocit že veřejná beta funguje už delší dobu než rok. :kaktus:
 

DeletedUser8082

Guest
nejlepší je XPéčko Vista je moc uspěchaná a Windovs 7 je sice good ale není nad XP
To je můj názor:::))::
 

DeletedUser

Guest
ale přeci jenom XP mě štvou s tím že nepodporují např. Direcx 10 a více jak 3Gb ram
 

DeletedUser

Guest
Klidně bych se vsadil, kdyby MS udělal "nový" XP OS ( lepší vzhled, kompabilita atd. ), že by hravě předčilo WIN7 :vánoce3:
 

DeletedUser

Guest
Njn, ovšem MS nedokáže ani udělat vlastní lištu do sedmiček - kopie od MACu. Osobně mám jenom XPčka, a opravdu nechápu jak se MS dokáže udržet :kobylka: . Myslím, že pokud do 5 let neudělaj pořádnej OS bez těch jejich zadělanejch problémů tak jsou v ****.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
MS se drží protože se dá nainstalovat snad všude a je na něj nejvíc programů....
 

DeletedUser

Guest
Ja som hlavne za Win 7.

Windows 7 - Celkom fajn, myslím, že sa podaril a trochu lepší ako XP

Windows XP - Je hneď za sedmičkou, tiež super windows.

Windows Vista - Hotová katastrofa
 

DeletedUser

Guest
Najlepší windows je windows Vista, XP, Win7 ja osobne mám Vistu, na druhom pc mám Win 7 a čo som mal pc už dávno tak tam som mal XP a so všetkými som veľmi spokojný
 
Nahoru