• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Zemřel Václav Havel

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno
Jak jsem už zmiňoval,prostě panaHavla potkalo to,co potká každýho z nás.Jeho čas se naplnil. Jistou dávku piety si zasluhuje,ale myslím,že všeho s mírou.
Odezvy jistých lidí o ,,škůdci republiky a zaprodanci USA+Izraele,, se nedají považovat za zcela relevantní,ale fakt,že totální odsuzování všeho z východu v podobě mluvy a konání toho pána je pro mě taky nepřijatelný.
Když mi moje vnučka v úterý říkala,že si dali ve škole lavice do půlkkruhu a paní učitelka jim celou hodinu vyprávěla o,, tom pánovi, co umřel,,tak jsem si řekl,že je tady
asi něco špatně.
Ona chodí do třetí třídy a chuděra si ani nepamatovala jméno.
Nebudu ,,toho pána,,k nikomu přirovnávat,jistě byl velká osobnostale všeho moc škodí.
Jenom bych chtěl dodat,že opačnýmu názoru se nebráním a nikdy jsem nebyl ani 5 vteřin jakkoli politicky
činnej,nebo nějak registrovanej.
Třeba ZVS(základní vojenská služba) jsem končil v době tvrdý normalizace v roce 1978 jako absolutně nepolitickej a stranicky neevidovanej občan.
 

DeletedUser4876

Guest
Ty jsi pro tento stát neudělal nic,tak o tobě nikdo psát nebude. Jen si ze sebe udělal hlupáčka.
Jak mužeš vědět co jsem pro stat udělal nebo ne? Jinak kdyby jen něco napsali tak to beru ale dělat z toho takovou eferu, ale tak od toho jsou aby vydělavali na lidech.

Tak to zase ne, v tomto má Tomasson pravdu, hloupého ze sebe Lukasy udělal. To prostě plácnul náramnou blbost. I kdyby toho o Havlovi napsali destkrát méně a přiměřeně, tak by to pořád bylo nebe a dudy.

Všeho moc škodi, a určitě nebyl dokonalý že se o něm neřeklo nic špatneho a nejmiň polovina lidi co se na nej divalo tak určitě to nebylo upřimne truchleni.
Kdybych nechodil do prace tak bych neposlouchal radio timpadem bych ani nevěděl že zemřel a vubec o nic bych nepřišel.

Mám-li být upřímný,je mi jedno že umřel.Naopak,vadí mi,jak se o tom všude píše.Osobně jsem ho nezna...

Přesně tak tys to dobře vystihl :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ale tak to je vzdy ze ked niekto umre tak ho spominaju ... za chvilu onom nebude ani pocut..
 

DeletedUser8491

Guest
Když jsem si přečetl tohle vlákno, tak jsem s překvapením zjistil, že je tady spoustu negativních ohlasů!
Většinou to tady píšou mladí, kteří ho neznali, což chápu, ale každý ho soudí podle své morálky. Jestli je někdo morálně na stejné výši, jako naši dnešní vládnoucí politici, kteří nás obyčejné lidi jen vykořisťujou a okrádají a tunelují státní a obecní kasu, tak se nedivím, že tito lidé mají na Havla negativní názor.
Havel byl stmelujícím článkem všech, kteří se tehdy postavili proti komunistickému režimu a byl to taky on, který pomáhal seriózním způsobem domluvit poklidný odchod tehdejší vlády a přechod k demokracii. To že se stal prezidentem byla vůle všech stávkujících a né jeho a jeho kamarádů, jak jsem se tady dočetl. To že udělal nějaké přehmaty to se stane každému a na to, že nebyl politik jich zase neudělal tolik. Ta amnestie všech vězňů byla proto, aby všichni dostali novou šanci žít v demokratické zemi, protože všichni tehdy byli odsouzeni komunisty a nebylo jasné jestli fér nebo ne.
To že Klaus rozdal naše firmy a nechal tady rozkrást majetek za cca 300-400 mld. Kč to asi nikomu nevadí a Havla budete odsuzovat kvůli jedné amnestii?!?
Havel byl velmi charakterní člověk, který se ke všem choval slušně, férově a hlavně si nemusel nic nakrást, protože měl poměrně velký majetek po rodičích. Taky pro jeho postoje a názory je nyní opěvován celým světem.
Takový člověk jako on, který promluvil do dějin našeho národa tady už asi nikdy nebude a proto si ho slušní lidé váží a ctí jeho památku i třídení státní smutek.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. - to tady asi už nikomu nic neříká, že?
 

DeletedUser6989

Guest
OK,dejme tomu.Existuje zde někdo,kdo znal Václava Havla osobně ? Ne ? Takže si ho mám vážit jen proto,co o něm říkají média ? Ne díky.Vážim si rodiny,přátel,známých.Proč ? Protože jsem s nimi denně a mohu se jim s klidem podívat do očí a říct : "Ty máš moji úctu" , protože je nějaký ten pátek znám.Tohle o panu Havlovi říci nemůžu ...
 
Lukasy,promiň,ale doufám,že jsi podobně reagoval i při úmrtí třeba M.Jacksona,nebo F.Mercuryho,nemluvě o hokejistecjh Jaroslavle.
Věř,že jsem ani jednoho z nich osobně neznal,smrt Majkla jsem vzal na vědomí s tím,že pro mě nic neznamenal,ale umřel a dokázal oslovit miliony lidí,Ferda z Merkuru mě už dělal problém (jeho muzika mě něco dává),no a hokejistů mě bylo upřímně líto.

Turisto,asi musím oponovat,Havla nevolili stávkující,nýbrž tehdejší Federální shromáždění.nepřipomíná ti to něco?
I když teď už se asi blýská na lepší časy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dědeček,který nedobrovolně musel nastoupit k práci úředníka STB (žádný práskač,pouze úředník),byl po revoluci vyhozen na hodinu...To byl jeden z přehmatů Havla.Mám cítit smutek,když vyj*bal se slušným člověkem?
 

DeletedUser4876

Guest
Kluge
Jo stejně jsem reagoval aji u nich.
Ja neřikam že si třeba nezaslouži uctu nebo něco ,ale když někdo umře tak má odpočivat v pokoji a pohřeb má byt s jeho blízkými a ne z X lidmi ktere neznal. A když toho dotyčneho nebudu znát tak mi bude jedno jestli to bude nejslavnější člověk v celem vesmiru pro mě prostě neznamena nic .Dokonce ani kdyby soused ktereho jen pozdravim když ho potkam tak mi to bude jedno(nejsem bezcitny jen nepotřebuju se zabyvat věcma po kterych mi nic neni)
 
To:Hanoveček,pokud by jsi četl moje poznámky k tématu,tak by ti muselo dojít,že já expresidenta neobhajuju,jen se snažím vyjádřit svoje pocity k postojům spolupisatelů.
To:Lukasy,zrovna dneska,když jsem šel z práce jsem narazil na parte chlapíka,se kterým jsem se ještě v úterý bavil.Nebyl to ani kamarád,ani spolupracovník,viděli jsme se tek 6 za rok,pozdravili se a pokecali o počasí.Kdyby seděl v hospodě on a ještě někdo jinej,sedl bych si asi k tomu jinýmu,ale přesto mě není jedno,že už prdí do hlíny.Prostě jsem ho tak nějak znal a dneska kašlu na to,že když měl pod kulichem,tak byl protivnej jak výběrčí daní.
 

DeletedUser9371

Guest
Já tady to vlákno založil jako informaci, že umřel Havel ( radši už nepíšu že prezident, či exprezident nebo mě sežerete i se sběratelským kloboukem, který stále nemám ) a vůbec jsem nečekal takovou negativní reakci na jeho osobu. V tomhle je tato " Posametová doba " super. Můžeme psát to co si myslíme a veřejně. Nikdo nás nesebere, nezmlátí a nezakáže nám na věky výjezd na dovolenou třeba do Německa. To bohužel dřív nešlo, pamatuji tu dobu :(
Asi bych to uťal slovy, že ještě že se toho Havel nedožil. Kdyby hrál West, tak ho asi trefí.

Psal jsem v příspěvcích, že mám proti němu taky výhrady, ale úctu si zaslouží.

V každém případě ale díky za Vaše příspěvky. Některé jsou opravdu k zamyšlení se nad jeho osobou.


img.php


Nejsem sběratel reputací. Na to tu jsou jiní. Hraji pro pohodu a relax.
 

DeletedUser8491

Guest
Turisto,asi musím oponovat,Havla nevolili stávkující,nýbrž tehdejší Federální shromáždění.nepřipomíná ti to něco?
I když teď už se asi blýská na lepší časy.

Volilo ho federální shromáždění, ale milion lidí na Strahově řvalo Havel na hrad!

A vzhledem k tomu, že v poslední době ve vedení státu není jediný člověk jako byl on, tak se máme tak "dobře"!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Chcel by som vediet ze co hovorite na ten to nazor zo starsich ci je to pravda ... opakujem nieje to moj nazor len sa pytam ... je to dlhe ale oplati sa to

[SPOIL]Vraj niekto v Čechách zomrel... V nedeľu som počul rozhovor dvoch mladých ľudí, ktorí sa len tak voľne rozprávali o politike, kultúre či ekonomike. Len tak apropo medzi rečou spomenuli, že v Čechách zomrel akýsi politik. Nevedeli si ani spomenúť na meno. Iba skonštatovali, že veľa pil, fajčil a viedol nemravný život. Niekto by možno mladíkom oponoval a kritizoval ich za neznalosť histórie a politiky. Ja im samozrejme tento nedostatok odpúšťam, pretože aj ja som presvedčený, že v nedeľu zomrel v Čechách politik, ktorého meno je spojené so slzami a bolesťou nášho národa. Zomrel človek, ktorý počas svojho života nepriniesol nič pozitívne nielen pre slovenský národ, ale ani pre český národ, ktorého bol príslušníkom. Verím, že história objektívne posúdi činy tohto politika a tzv. dramatika, ktorý nedal nič dobrého žiadnemu z našich národov. Dúfam, že jeho meno zapadne prachom a o niekoľko rokov si nikto nespomenie na tohto priemerného človeka z prostredia kaviarenských bohémov a tzv. disidentov. Tento človek nevynikal takmer ničím. Podpriemerný dramatik, epigón Becketta a Orwella, ktorý nevytvoril nič originálne. Snažil sa písať absurdnú drámu, ale jej zakladateľovi Beckettovi nesiahal ani po členky. Otázkou je, či to vlastne absurdná dráma bola. Chcel sa priblížiť k Orwellovi, ale ani to sa mu nedarilo. Chýbal mu Orwellov zmysel pre alegóriu a hĺbku myšlienky. Postavy v jeho hrách nič podstatné netlmočia. Sú to skrachovanci ako on. Havlov slovník sa približuje slovníku ľudí z ulice. Takmer vôbec nevyužíva metaforu, ani iné trópy a figúry. Dalo by sa diskutovať o tom, či to vôbec umenie je. Záhradná slávnosť alebo Audiencia sú podpriemerné hry, ktoré by inak zapadli prachom, pokiaľ by ich nevytvoril miláčik amerického imperializmu a pseudoumelec z Hlasu Ameriky. Pán „dramatik“ by asi menej škody urobil, keby sa venoval radšej svojej úbohej literárnej pseudotvorbe a neťahal sa do politiky. Pre Slovákov i Čechov boli roky jeho vlády priam kliatbou. Najprv nás šokoval krátkymi nohavicami pri svojej inaugurácii, čím chcel pre zasvätených dať najavo, komu patrí. Ďalší šok prišiel po udelení diletantskej amnestie, keď vypustil z väzníc tie najväčšie beštie, ktoré hneď začali vraždiť a kradnúť. A potom akoby sa otvorila Pandorina skrinka. Objavila sa nezamestnanosť, čo bol pre obyvateľov šok. Nasledovala divoká malá a veľká privatizácia, na ktorej sa nabalili zlodeji a špekulanti. Rozpadli sa dovtedy fungujúce poľnohospodárske družstvá a doteraz vidíme na dedinách chátrajúce ruiny bývalých poľnohospodárskych budov a množstvo neobrobenej pôdy. Zrušil zbrojársku výrobu a pripravil o prácu tisíce ľudí. V duchu falošného pacifizmu a tzv. humanizmu vyprázdnil naše odbytiská pre firmy z USA a Nemecka. Nastal obrovský cenový šok. Ceny rástli atmosfericky a on to obhajoval bludmi o uťahovaní opaskov. Uťahujeme si ich doteraz! Rozpadla sa aj duchovná nadstavba spoločnosti. Degradovalo sa postavenie učiteľa. Zavádzali sa poplatky v zdravotníctve a zdravotnícka pomoc sa stala pre mnohých drahou až nedostupnou. Boli zrušené robotnícke preukážky, ktoré motivovali pracujúcich dochádzať za prácou. Začali sa rušiť vlakové a autobusové spoje, ba dokonca premávka na celých tratiach. Vysoko rástli aj ceny kníh, novín a časopisov. Načo má národ čítať? Nevzdelaný ľud sa lepšie ovláda. Naopak, lenivci, ktorým sa nechcelo pracovať, dostali sociálne dávky. Začala sa kampaň proti všetkému ruskému a slovanskému. Havel priam až do konca života nenávidel všetko ruské a slovanské. Umožnil prienik amerických filmov do našej kinematografie, v ktorej začal vládnuť kult násilia a sexu. Dal voľnú ruku maďarským iredentistom a splnil všetky ich požiadavky. Bol osobným priateľom Miklósa Duraya. Na juhu Slovenska sa začali premenovávať slovenské názvy miest a obcí na maďarské. Nevhodný volebný systém umožnil Maďarom na Slovensku ovládnuť samosprávu v národnostne zmiešaných oblastiach. Začal sa útlak Slovákov na území ich vlastného štátu. Podporoval agresiu USA a NATO proti slovanským bratom v Juhoslávii. Dúfam, že peklo otvorilo svoje brány pre tohto nehodného človeka. Ani nechcem spomenúť jeho meno, lebo to nepovažujem za dôležité. Nech narieka za ním jeho manželka, ktorú poznáme ako ľahkú ženu Vlastičku z dedinskej krčmy z filmu Dedičství... Priniesol viac sĺz a utrpenia pre náš národ. Preto nemá opodstatnenie, aby sme držali za týmto človekom štátny smútok. Kliment Uhrecký[/SPOIL]
 

DeletedUser8491

Guest
Tenhle článek musel napsat někdo, kdo tomu vůbec nerozumí a nemíním tady rozepisovat a komentovat každou větu. Je to vždy jen úhel pohledu, připouštím, že udělal pár chyb, ale on to myslel dobře.
Od poloviny toho článku je to ovšem úplně o jiných lidech, kteří to tady dotáhli, až do krize a on už to ovlivňovat nemohl. Našemu státu vládne vláda a parlament a né president.
On zajistil demokracii a že se toho tady chytli mafiáni a celé to tady rozkradli a z lidí udělali žebráky za to on bohužel už nemůže!
 
jo,protože to tak ,,dobře,,rozjel,tak mi řekni,jak dlouho budeme hledat pravdu a dokdy budeme čekat na lásku?
Čím dál tím víc mi leze do palice jistá písnička od ELÁNu,kde se v textu praví.
,,tak oblečme si dresy,
keď sme takto v kope,
aby bolo jasné,kto za koho kope,,

A věřím tomu,že ten tebou zmiňovanej milion,za kratší,či delší dobu asi měnil názor. Já se nestavím absolutně negativně k tomu,co Havel dokázal,ale jistě byl i hodně rozporuplná osobnost a celou řadou jeho počinů nesouhlasili ani sami ortodoxní disidenti.(Uhl,Dientsbier,Petránek,apod.).

Jinak já osobně bych asi nesnesl ten tlak,kterej na něj byl za bývalýho režimu vyvíjenej,ale na druhou stranu to byl vězeň režimu a jako takovej měl i trochu jiný podmínky ať už v civilu,nebo i v tom kriminálu.Viz...Dopisy Olze.
 

DeletedUser8491

Guest
Pravdu a lásku budeme hledat, tak dlouho dokud budeme trpět takovou vládu jakou máme. Já si taky dovedu představit, že za komunismu bych se měl dneska lépe, než mám. Ale to není Havlova vina. On pomohl změnit režim, ale bohužel ti neslušní a draví s tvrdými lokty bez skurpulí se vždycky protlačí nahoru a tam se tváří demokraticky a dělají tvrdý kapitalismus, kradou a zubožujou lidi jenom proto, aby se oni měli dobře. Havel se nikdy takhle nechoval, vše co dělal dělal pro lidi, pro všechny lidi. A proto si ho vážím více, než kohokoli jiného. (z politiků)
 

DeletedUser

Guest
Myslim ze Havel byl statecnej pred tim nez se stal prezidentem..do te doby se nebal rikat nahlas veci ktery by si jini netroufli....jakmile se dostal na post prezidenta...tak nejak zpysnel..moc mu vlezla do hlavy a zmenil se v jinyho cloveka

rozhodne mu patri dik za to co udelal pro to abysme meli pokoj od komunismu...za jeho vlady ale uz tolik zasluh nemel...

z medii je me spatne...nema snad ani smysl to komentovat ...clanky o tom ze kone nacvicuji na pruvod, ukazuje uroven nasich zurnalistu...kdyby je nekdo na tyden vymenil za opicky tak to nikdo ani nepozna...

k tomu jeslti si zaslouzi uznani: ...nekteri lidi to zenou do extremu...bud neuznaji vubec...nebo ho maji za boha....moje uznani urcite ma...ale pred tim nez byl prezident...


PS: pred 2ma dnama jsem se dival kolik clanku vyprodukovaly novinky.cz a bylo to kolem 80ti... urcite byly vsechny kvalitni...

PPS: a drzet kuli tomu statni smutek je naprosta blbost...kdyby umrel soucasnej prezident tak nereknu...ale rusi se kuli tomu plno akci...rusi se i koncerty malych deti na svobodaku v Brne..na vanocnich trzich...ty decka se na to tesi pul roku...trenujou a pak jim to zkazi nakej statni smutek...sam Havel by byl urcite proti....
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Takže k jistejm závěrům jsme se Turisto dobrali.Osobně bych našel víc politiků(historicky),kterejch bych si vážil víc,ale to není podstatný.
Tvoje zmínka o amnesti-tomu snad ani sám nemůžeš věřit.Pokud někdo bručel za ozbrojenou loupež,tak byl obětí komunistickýho režimu,či jak jsi to myslel?
Po dosazení na místo se obklopil nikolivě lidma s jistým odborným myšlením,ale dosadil na vlivný fleky svoje kámoše z disentu a kdo nebyl s náma,byl proti nám.(jeden jistej velí armádě a vede si velmi zdatně)
Kam se tedy poděli ti studenti,kteří to vlastně,,zavinili,,? Mouřenín splnil svoji práci-mouřenín může jít. Strejda Sam tahá za nitky.
Revoluce sežrala svoje děti.
A přiznám se,že já jsem klíčema nezvonil,proto dneska cejtím docela uspokojení,když ti mí známí,kteří si šli ještě tři svazky klíčů dokoupit,aby byli hodně slyšet,jsou naprosto hotový z toho,co se děje.
A chca-nechca,má v tom prsty i polistopadové představení pana dramatika.
 
Když jsem si přečetl tohle vlákno, tak jsem s překvapením zjistil, že je tady spoustu negativních ohlasů! Většinou to tady píšou mladí, kteří ho neznali, což chápu, ale každý ho soudí podle své morálky. Jestli je někdo morálně na stejné výši, jako naši dnešní vládnoucí politici, kteří nás obyčejné lidi jen vykořisťujou a okrádají a tunelují státní a obecní kasu, tak se nedivím, že tito lidé mají na Havla negativní názor.

Poslyš, já jsem slušný člověk, nekradu a chodím do práce, morálku mám čistou. Jestli mně chceš přirovnávat k defraudantům, urážíš mne! Nemusíš být starý a někoho si pamatovat. Ten člověk byl stejný bez ohledu na to jestli ho někdo pamatoval, či ne. Od revoluce už ho registruje každý a tam se nijak moc neukázal. To je akorát snůška oduševnělých keců. A rád bych upozornil na to, že ti největší gauneři ho dneska nejvíce oplakávají. A to jak naoko, tak i opravdově.

Havel byl stmelujícím článkem všech, kteří se tehdy postavili proti komunistickému režimu a byl to taky on, který pomáhal seriózním způsobem domluvit poklidný odchod tehdejší vlády a přechod k demokracii.

Havel nic netmelil, nic z jeho záměrů a ani jeho samotného nikdo moc neznal. Jak komunistický aparát, tak sami disidenti říkají že odpor proti režimu se omezoval na izolované buňky, které o sobě věděli velmi spoře, natož aby se vzájemě o čemkoli informovali. A když přišla revoluce, tak už nic tmelit nebylo třeba.

To že se stal prezidentem byla vůle všech stávkujících a né jeho a jeho kamarádů, jak jsem se tady dočetl. To že udělal nějaké přehmaty to se stane každému a na to, že nebyl politik jich zase neudělal tolik. Ta amnestie všech vězňů byla proto, aby všichni dostali novou šanci žít v demokratické zemi, protože všichni tehdy byli odsouzeni komunisty a nebylo jasné jestli fér nebo ne
.

Možná to byla vůle všech stávkujících, ale ti ani pořádně nevěděli kdo to ten Havel je. Lidé znali Dubčeka, ten se prezidentem nestal, ale místo něj anonymní popkař. Havel politikem byl, anebo to celé jeho působení nemělo s politikou nic společného?!

Samozřejmě že byli všichni odsouzení komunisty, za to co spáchali. Havel byl akorát přecitlivělý a myslel si jak vězni netrpí. Jenže byl mimo, to byli skuteční kriminálníci. A on je bez skrupulí pustil a toto provedl ještě několikrát. A to už byli vězni odsouzení po převratě, za vážné skutky. On se o toto vůbec nezajímal, bral to podle svého soucitu.

To že Klaus rozdal naše firmy a nechal tady rozkrást majetek za cca 300-400 mld. Kč to asi nikomu nevadí a Havla budete odsuzovat kvůli jedné amnestii?!?

O Klausovi tady řeč není, to by jsme tu taky mohli proprat kdekoho... a o to se tady nejedná.

Havel byl velmi charakterní člověk, který se ke všem choval slušně, férově a hlavně si nemusel nic nakrást, protože měl poměrně velký majetek po rodičích. Taky pro jeho postoje a názory je nyní opěvován celým světem.

Havel nemusel nic krást, o to se nejedná. To že byl ve správě toho majetku bulatý a celé to šlo postupně na buben, to je zase jiná věc. Jak mu to spadlo do klína, tak se o to ani nezajímal a nepostaral. On byl ve své podstatě takový "Forrest Gump", myšlením i osudem. Jestli byl slušným, tak proto, že byl takto vymezený.


Takový člověk jako on, který promluvil do dějin našeho národa tady už asi nikdy nebude a proto si ho slušní lidé váží a ctí jeho památku i třídení státní smutek.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. - to tady asi už nikomu nic neříká, že?

Ta jeho aura je něco jako "Císařovy nové šaty", samozřejmě že základ existuje, ale na to je nabaleno až příliš mnoho věcí. To je zkrátka uměle vygenerovaná postava, z nicotných situací. Dneska takovéto situace popisují v televizi a novinách, ti jeho dávní kamarádíčkové. Asi tak jako by si někde v hospě prdnul a pak prohlásil že právě odstartoval "novou epochální éru". Dnes by ti jeho kamarádíčkové vykládali o tom, jak v napjaté atmosféře uvolnil situaci a zároveň pročistil vzduch od bolševíka a tak nějak to celé zlidštil.

Pravda... je ta, že dneska když se někdo šprajcne a nechce držet minutu ticha, tak je za vyvrhela. Každý ti hned chce vysvětlovat že se mýlíš a liberální pravdoláskaři ti dneska lepí hubu. Jeho nohsledi, vykládají v rádiu o tom, že ti co se o něm vyjadřují negativně, sebe sami obelhávají. Prej jsme ve svém nitru nějak chabí či co. Dělá akorát před ostatníma, z protistrany hlupáky.

Stejně tak jako ti, kteří se snaží namluvit, že od něco zařídil. Na přímluvu jednoho člověka, byť sebelepšího se nic nestane. Mezinárodní věci se řídí podle toho jak nás ohodnotí jejich aparáty. Vstup do Eu, nato, půjčky vstup investorů, se neděje na základě sympatií vůči jedné ososbě. Vnitrostátní počiny mají na starosti příslušní lidé. Havel nezapříčinil vůbec nic, jemu určitě patří uznání za to že to jako "roztomilý popleta" dotáhl tak daleko.
 

DeletedUser

Guest
Jsem z toho tady takovej rozpačitej. Mladým je to u ři..i že zemřel,ale těm je jedno když umře kdokoli.Stačí si přečíst jakoukoli diskusi na internetu.
Starší mi přijdou, že jim to jedno není a taky to dávají najevo tím, kolik lidí se s ním přišlo rozloučit,nebo někde položí svíčku.
Pro Lukasy a jemu podobný jen doporučuji ,aby zhlédli film Občan Havel. Dozvíš se o něm víc. Možná se ti to bude do školy hodit.
Dneska to ještě vydržte a pak zpátky na Novu na seriály o ničem.
 

DeletedUser

Guest
Dědeček,který nedobrovolně musel nastoupit k práci úředníka STB (žádný práskač,pouze úředník),byl po revoluci vyhozen na hodinu...To byl jeden z přehmatů Havla.Mám cítit smutek,když vyj*bal se slušným člověkem?

Sorry ale tohle bych tady moc nerozebíral,ale pokud makal u STB tak musel bejt jejich takže....
 
Nahoru