• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Chcete návody na tajné úlohy ?

Chceš tieto návody ?


  • Celkový počet hlasujících
    540
  • Anketa uzavřena .
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7836

Guest
A proč ten na hasičské vědro který je ve WIKI není tajný když si pro zobrazení musíš nasadit rajče?
No tak zas hasičský kýbl nieje nejaký extra item, žeby sme návod na jeho získanie museli tajiť. Tu sa skôr taja úlohy za ktoré môžeš získať dosť dobré odmeny.
 

DeletedUser7836

Guest
Ja. :radní:
Ale nie.. túto otázku som čakal.
Proste sú dané určité pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať. To, že sa to niekomu nepáči je proste jeho smola.
Nikdy nevyhovieme všetkým užívateľom tohto fóra a stále bude niekto nespokojný. To však neznamená, že sa vám nebudeme snažiť vyhovieť. Pravidlá sa môžu meniť, a ak veľa skupina členov tohto fóra volá po zmene, prečo túto zmenu nespraviť ?
Avšak o všetko nemôžeme rozhodovať len my moderátori, máme aj svojich nadriadených a tým keď sa nejaká vec čo navrhujeme nepáči, môžeme sa aj o zem hodiť a proste to nezavedieme.
 

DeletedUser1318

Guest
...Inak, niektorí ste tu písali, že Inno nenariadilo žiadne pravidlo, ktoré by zakazovalo prezrádzanie tajných úloh. Avšak ja viem, že toto pravidlo tu raz bolo. mali sme ho ukotvené v interných pravidlách, že všetky takéto diskusie zaoberajúce sa tzv. svietiacimi zbraňami máme mazať.
To jsem byl já, a na základě této odpovědi jsem k tomu došel:
Pravidla pre fórum si každý team určuje sám.
Teď to konečně začíná dávat smysl. Jak jsem psal dřív, Innogames zjevně změnili politiku ohledně tajných úkolů. Protože se nakonec stejně všechno tajné vykecalo, začaly být ty úkoly trošku náročnější. To je zřejmě cesta, jak zabránit tomu aby některé věcičky úplně zlidověly. A je to i "herně" spravedlivější. Bude potřeba i něco víc než jen google :::))::.
Děkuji za vysvětlení.

A kdo a jak určuje co je dobrá odměna a co ne?
Ten kbelík je do sady, a k těm se tu informace objevují běžně.
Mimo to si už přesně nepamatuju, kde se ten úkol vlastně objevil...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já jsem rozhodně pro zveřejnění tajných úkolů. Třeba Hernandův meč je mi navěky zapovězen, protože jsem nevěděl, že něco takového je a samozřejmě jsem zvolil výhodnější řešení, kdybych věděl, že za nevýhodné řešení dostanu super meč, nebylo by co řešit. Takže rozhodně ano, zveřejňovat návody na tajné úkoly.
 

DeletedUser9733

Guest
Hernand je těžký úkol a kdo někde nenašel návod, nemá šanci na to přijít
 

DeletedUser

Guest
Určite návody musia byť ináč by sa tu nik nevyznal a úlohy by vedeli iba jedinci a to znevýhodňuje zvyšok.
 

DeletedUser10454

Guest
Som pre poriadne indície, vodítka ktoré majú hlavu a pätu, nie že budem v utorok s modrou čiapkou, hnedými holýnkami a bez zbrane ráno medzi 9-11 hod. pobehovať po púšti...
s6189.gif
 
Určite návody musia byť ináč by sa tu nik nevyznal a úlohy by vedeli iba jedinci a to znevýhodňuje zvyšok.

Já nevím proč si to forum pletete s nějakým sociálním odborem. Taky mi není jasné porč by se tu kdo neměl vyznat, existence debaty a návodů na foru nemá vliv na přehlednost fora. Forum nemá žádnou vymahatelnou povinnost poskytovat informace o úkolech. A hráči samotní nemají právo nějaké informace obdržet. Jestli si to někdo zjistil, jinde tak nikdo oproti němu zvýhodněný není, ten dotyčný akorát dosáhl výsledku a ostatní mají tu samou šanci. Znevýhodnění vypadá opravdu jinak.
 
Forum nemá žádnou vymahatelnou povinnost poskytovat informace o úkolech. A hráči samotní nemají právo nějaké informace obdržet.

Práva a povinnosti se vždy řídí typem smlouvy. Forum zřízené pro hráče má nepochybně povinnost hráče informovat, nebo informace zprostředkovávat. Hráči (na foru zřízeném pro hráče) MAJÍ právo na informace. Omezení těchto práv je možné pouze smlouvou NADŘAZENOU, což by bylo smlouvou mezi zřizovatelem a správcem fora.
 

DeletedUser

Guest
ježišmarjá ... já asi začnu studovat juristiku ... jestli to půjde takhle dál, tak Vám asi prestanu brzo rozumět ...
 

Deleted User - 31870

Guest
Práva a povinnosti se vždy řídí typem smlouvy. Forum zřízené pro hráče má nepochybně povinnost hráče informovat, nebo informace zprostředkovávat. Hráči (na foru zřízeném pro hráče) MAJÍ právo na informace. Omezení těchto práv je možné pouze smlouvou NADŘAZENOU, což by bylo smlouvou mezi zřizovatelem a správcem fora.

Ano, fórum hráče informuje, avšak pro fungování fóra jsou směrodatná pravidla fóra a jednotlivých podsekcí. V rámci pravidel můžete pokládat návrhy
na změny a úpravy, které pak má Team právo uvážit.

Co se týče povinností a pravidel pro Team, tak máme vás informovat, ale nikde není psáno, jak mají být informace detailní. Vycházíme z poznatku, že si Inno nepřálo jistou činnost a nepředalo nám jiné stanovisko. Tím, že se jím stále řídíme, nikoho neomezujeme v možnosti získání informací (z jiných fór, přes PM, ve hře, zkoumáním,..).

PS: nikdo zde není vázán žádnou smlouvou (ani já)
 

DeletedUser1318

Guest
ježišmarjá ... já asi začnu studovat juristiku ... jestli to půjde takhle dál, tak Vám asi prestanu brzo rozumět ...
To nebude potřeba.
Základní otázka je, jestli jsou hráči , jejichž (řekněme národní) fóra umožňují nebo tolerují otevřené diskuse o tajných úkolech oproti těm, na jejichž fórech to povolené není.
Já myslím, že znevýhodněni jsou. Svědčí pro to i fakt, jaké emoce to tu u některých vyvolává.
Nikdo nevolá po povinném informování ani po povinnosti poskytovat informace. Celou dobu debatujeme o tom, jestli má či nemá být dovoleno, aby hráči mohli poskytovat informace k plnění těchto úkolů, respektive jestli má smysl "utajovat" to, co je veřejným tajemstvím.
Jak jsem vypozoroval na cizích fórech, celkem tam funguje spolupráce, že innogames někde napíše nějaký příběh, který nasměruje k řešení, načež se zájemci začnou zabývat naznačenými pracemi a navzájem si sdělují informace. Alespoň takto to fungovalo s hroudou hlíny.
Za daných okolností tohle fungovat u nás nemůže. U nás to funguje tak, že to od nich někdo okouká, a pak tvrdí, že to našel díky své inteligenci, intuici a zkušenostem, bez pomoci a nápovědy...

Co se týče povinností a pravidel pro Team, tak máme vás informovat, ale nikde není psáno, jak mají být informace detailní. Vycházíme z poznatku, že si Inno nepřálo jistou činnost a nepředalo nám jiné stanovisko. Tím, že se jím stále řídíme, nikoho neomezujeme v možnosti získání informací (z jiných fór, přes PM, ve hře, zkoumáním,..).

Jenže ta otázka nestojí tak, jestli mají mít moderátoři povinnost poskytovat info o tajných úkolech. Většina z nás asi chápe, že nemáte oficiálních informací víc než my. Otázka je, proč u nás nemohou na dané téma otevřeně hovořit naši hráči.
Co se týká Innogames a informací od nich pro nás, to by asi taky mohlo být téma k diskusi. Několikrát tu zaznělo, že jsou vůči nám velmi málo vstřícní, abych to formuloval diplomaticky. Trošku sarkasticky bych mohl namítnout, jestli i tady někde nějaké info neuvázlo.
Na německé wiki je těch informací taky plno, dát sem přímý odkaz na stránku nelze. Není to divné?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Jenže ta otázka nestojí tak, jestli mají mít moderátoři povinnost poskytovat info o tajných úkolech. Většina z nás asi chápe, že nemáte oficiálních informací víc než my. Otázka je, proč u nás nemohou na dané téma otevřeně hovořit naši hráči.
Co se týká Innogames a informací od nich pro nás, to by asi taky mohlo být téma k diskusi. Několikrát tu zaznělo, že jsou vůči nám velmi málo vstřícní, abych to formuloval diplomaticky. Trošku sarkasticky bych mohl namítnout, jestli i tady někde nějaké info neuvázlo.
Na německé wiki je těch informací taky plno, dát sem přímý odkaz na stránku nelze. Není to divné?

Vím, pouze jsem reagovala na vznešenou námitku. K získávání informací se moc vyjadřovat nechci, ale prozradím pouze, že to žere dost času. :) Hovořit nemohou otevřeně proto, že dosud nikdo neměl oficiální zájem změnit pravidla (chápej nikdo nezaložil téma v návrzích), takže protesty byly vždy zamítnuty. Sama jsem radila, aby to někdo udělal. (Stejnou otázku by sis mohl klást, proč se Innu nelíbí, když si vyhodíme oznámení před tím, než je tady vůbec update nahraný - což taky nechápu a abych se přiznala, tak kvůli vám nedodržujeme, protože chcete včas informace).

Je možné, že na německé Wiki je více info, nezkoumala jsem ji detailně.. Ale nevidím důvod, proč by se sem nemohl vložit odkaz, pokud by tam nebyl přímo na tajné úkoly informace o nich. (kupříkladu do diskuze o duelech vložit odkaz na DE Wiki s tématikou duelů) Taky nemáme zakázané vložit odkaz na SK fórum, i když tam někde ty věci prozrazené mají..
 

DeletedUser

Guest
No ... co dodat , mohu se jen stotoznit s nazorem tat , ktery to dal dohromady lepe nez bych to dal ja (srozumitelne a presne) ...
 
Práva a povinnosti se vždy řídí typem smlouvy. Forum zřízené pro hráče má nepochybně povinnost hráče informovat, nebo informace zprostředkovávat. Hráči (na foru zřízeném pro hráče) MAJÍ právo na informace. Omezení těchto práv je možné pouze smlouvou NADŘAZENOU, což by bylo smlouvou mezi zřizovatelem a správcem fora.

No nevím jak ty ale já žádnou dohodu neakceptoval. Nějaké VOP se vztahuje na hru, to vím, ale forum stojí mimo hru, jedno nezávisle na druhém. Míra provázanosti kterou vytvoří administrátoři, pak nikoho k ničemu nezavazuje. Takže ačkoli se může někomu zdát že hra a forum jedno jsou, není to tak. Pokud si někdo myslí že má na něco právo, tak je to jeho subjektivní dojem. Lidi se dost často a rádi dožadují věcí i když jim nic nepřísluší. A jestli někdo začne s tím že je znevýhodněný, tak se pak jen musím smát.
 

DeletedUser1318

Guest
No nevím jak ty ale já žádnou dohodu neakceptoval. Nějaké VOP se vztahuje na hru, to vím, ale forum stojí mimo hru, jedno nezávisle na druhém. Míra provázanosti kterou vytvoří administrátoři, pak nikoho k ničemu nezavazuje. Takže ačkoli se může někomu zdát že hra a forum jedno jsou, není to tak. Pokud si někdo myslí že má na něco právo, tak je to jeho subjektivní dojem. Lidi se dost často a rádi dožadují věcí i když jim nic nepřísluší. A jestli někdo začne s tím že je znevýhodněný, tak se pak jen musím smát.
Já si na rozdíl od tebe myslím, že naopak toto fórum je s hrou provázáno velmi úzce, přičemž v tom nevidím problém. Pokud vím, je to jediná cesta, jak se dostanou oficiální informace k hráčům- přes moderátory. Support je tu také přítomen, takže i proto to vnímám takto.
Pokud tu někde bylo řečeno, že má někdo na něco právo, byla to spíš nadsázka, stejná, jakými provokuješ i ty.
Úplně stejně je tu řečeno, zda chceme nebo nechceme návody na tajné úkoly. A zase je to debata obecná, o tom, jestli můžu napsat, že se mi za určitých okolností něco povedlo, případně dát sem odkaz, kde o tom psali jinde.
Subjektivní dojem mám tedy ten, že když tohle je svým způsobem herní fórum, tak bych tu jako hráč rád viděl informace i o tajných úkolech, (když nahlížím k sousedům, tam s tím problém nemají). V tom vidím rozpor, proto mi to vadí.
Diskuze je tu opravdu rozsáhlá ovšem vzhledem k posledním příspěvkům zejména moderátorů, bych řekl, že přesto prospěšná.
PS: Pokud se u některých příspěvků směješ, jsme na tom stejně. Mně zase rozesměje obava z toho, jak všichni co získali svítící zbraně vlastní pílí a chytrostí budou poškozeni masovým rozšířením Hernanda a Bellstarsky. O hroudě hlíny ani nemluvě. :::))::
 
Já si na rozdíl od tebe myslím, že naopak toto fórum je s hrou provázáno velmi úzce...

To je možné že je nějaká vazba, ale jedno není podřízeno druhému. Svého času to na foru DK vysvětlil jeden moderátor velmi přesně. Praktiky ve hře nikdo nemusí na foru objasňovat.


Pokud tu někde bylo řečeno, že má někdo na něco právo, byla to spíš nadsázka, stejná, jakými provokuješ i ty.

Nevím čím bych tady provokoval. Já si prostě nemyslím že někdo má nějaký nárok jen protože se tak usmyslí. Přečti si tu větu dotyčného uživatele, to je syrová věta splácaná do požadavku, tam není žádný důvtip kde by bylo místo na nadsázku.


Úplně stejně je tu řečeno, zda chceme nebo nechceme návody na tajné úkoly. A zase je to debata obecná, o tom, jestli můžu napsat, že se mi za určitých okolností něco povedlo, případně dát sem odkaz, kde o tom psali jinde.

Nejsem proti debatě, ale je nesmysl toto pokládat za povinost poskytovanou moderátory, stejně jako vytváření takových nápověd. A jsou jiní uživatelé a ti chtějí i jiné věci než debatu.

Subjektivní dojem mám tedy ten, že když tohle je svým způsobem herní fórum, tak bych tu jako hráč rád viděl informace i o tajných úkolech, (když nahlížím k sousedům, tam s tím problém nemají). V tom vidím rozpor, proto mi to vadí.

Pokud bylo řečeno že je toto dobrovolné a zavisí na vůli moderátorů, tak v tom žádný rozpor nevidím, a jednotlivá národní fora nelze míchat. Stejně tak jako nařízení moderátorů v jejich působišti. Mně nezveřejnění tajných úkolů nikdy nechybělo, necítím se poškozený anebo ochuzený. Nikdy jsem neviděl oficiální stanovisko které by toto určovalo.
 

DeletedUser1318

Guest
Já osobně mám dost problém svou myšlenku zkomprimovat do několika slov.
Pokud někdo jiný píše jen zkratkovitě, může příspěvek vyznít jinak. Chytat někoho v této situaci za slovíčko my nepříjde úplně férové, ale to jen tak na okraj.
Původní anketní otázka byla "Chcete návody na tajné úlohy ?"
Víceméně jako původní příspěvek do diskuse, která se tu rozpoutala.
Vyrozumněl jsem, že bylo hlavním cílem, zjistit, jak se k tomuto problému staví komunita hráčů na tomto fóru. Těch názorů je tu plno, takže snad k něčemu byla.
Já jsem nikdy nechtěl a ani neobhajuji názor, že by mělo být povinností moderátorů, dávat nám návody na tajné úkoly. (nakonec jsou to v tomto směru hráči jako my, nic speciálního pouze z titulu své funce nevědí - v tomto směru)
Tak stejně, jako si nemyslím, že by to mělo být povinností hráčů (stejně by to bylo "nevymahatelné")
Já od začátku tvrdím, že by se mi toto fórum líbilo ještě víc, kdybychom zde mohli otevřeně diskutovat o tajných úkolech tak, jak to vidím na cizích fórech. Není na mně, řešit, jestli porušují oni nějaká pravidla. Mně mrzí, že tady na českém fóru info nenajdu.
Respektuju, že mohou být hráči, kteří mají snahu se s tajným úkolem porvat sami, i těm lze vyhovět a uspořádat fórum tak aby tu nesvítil návod v každém koutě (to tvrdím taky od začátku).
Vadí mi postoj hráčů, kteří sami nápovědu "opsali" jinde a trvají na tom, že u nás budou jiná pravidla než tam, kde nápovědu sami našli.
Pokud to moderátoři mohou nebo nemohou povolit, to je věc kterou neřeším, protože je daná odjinud.
Víc za mým "ano" nehledej.
 
Tak já za tvým ano nehledám nic. To jen že ty obhajuješ jiné, se kterými bych chtěl vést debatu sám, tak pak odepíšu tobě. Ty místo nich supluješ odpovědi, já jsem ale zvědavý na ty jejich.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru