• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze a připomínky k Posezení u dýmky míru

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno

DeletedUser9865

Guest
A proč to nejde udělat třeba na Skypu/ICQ/Jabberu, kdekoliv? Nějak nevidím rozdíl v tom, jestli ten chat bude tady na fóru nebo se prostě zkopíruje ten rozhovor z IM. Host i tazatel by pak musel odsouhlasit třeba Darling, že ten log je v nezměněné podobě a Darling by se zavázala jej v nezměněné podobě dát sem, jinak by si mohl host i tazatel stěžovat (samozřejmě nebude-li rozhovor v rámci pravidel, nezveřejní se nebo se vypustí některé jeho části, s čímž by byli dopředu host i tazatel srozuměni).

EDIT: ještě by ten rozhovor mohl probíhat na moderovaném IRC channelu, kde by jej mohl sledovat v daný čas kdokoliv, kdo by chtěl. Právo mluvit by měli jen tazatel a host, ostatní by měli jen právo číst. Přepis by se pak dal sem.
 

DeletedUser9371

Guest
A proč to nejde udělat třeba na Skypu/ICQ/Jabberu, kdekoliv? Nějak nevidím rozdíl v tom, jestli ten chat bude tady na fóru nebo se prostě zkopíruje ten rozhovor z IM. Host

Něco jako dřív ? Když nebyly chaty? Bitvy jsme dělali, veleli a kecali o nich po externích chatech online jako třeba blueboard a podobně. :D
 

DeletedUser9865

Guest
Jasně, to stejně byla největší paráda. Staré dobré IRC - ne, že by byl ten chat ve hře vyloženě špatný, ale je v mnoha ohledech děsně nepraktický. Ale to už je to dost OT.

Nicméně si myslím, že přesně za účelem rozhovoru by bylo IRC zcela vhodné, i když vhodnější než nynější vedení rozhovoru skrz fórum bude takřka cokoliv. Pastování komunikace ze soukromých kecálků zavání případnou cenzurou (ať již ze strany kohokoliv), stejně jako ta forma, která je zde popsaná výše (neveřejný týdenní rozhovor + zveřejnit nakonec).
 

DeletedUser12110

Guest
Jasně, to stejně byla největší paráda. Staré dobré IRC - ne, že by byl ten chat ve hře vyloženě špatný, ale je v mnoha ohledech děsně nepraktický. Ale to už je to dost OT.

Nicméně si myslím, že přesně za účelem rozhovoru by bylo IRC zcela vhodné, i když vhodnější než nynější vedení rozhovoru skrz fórum bude takřka cokoliv. Pastování komunikace ze soukromých kecálků zavání případnou cenzurou (ať již ze strany kohokoliv), stejně jako ta forma, která je zde popsaná výše (neveřejný týdenní rozhovor + zveřejnit nakonec).
Proc si myslis, ze by k cenzure dochazelo?
Clenove Teamu nemuzou nektere veci prozradit, ale koneckoncu to je na nich, v pripade tohoto vyneseni ponesou nasledky (Tudiz je v jeho zajmu drzet mlcet :)). Jinak nevim, v jake souvislosti by mela cenzura probihat? Nazor hrace mimo team je nazor hrace mimo team, ten je jeho a pripadna ostuda jde jen na jeho hlavu.
 

DeletedUser9865

Guest
Tak jsem to nemyslela. Spíš tak, že když bude rozhovor probíhat třeba týden, tak host může něco odpovědět v pondělí, pak si odpověď třeba vzhledem k nějakým okolnostem rozmyslí a odpověď přepíše nebo ji bude chtít vypustit. Popř. tazatel položí otázku, nebude spokojen s odpovědí a bude požadovat dodatečné úpravy. K tomuto při klasickém rozhovoru docházet nemůže. Další příklad, odpovědi (log) bude odevzdávat tazatel a přepíše některé odpovědi hosta. Myslela jsem to tedy spíše tak, že je třeba těmto případům zabránit, aby si hráči nemysleli, že rozhovor mohl být jakkoliv zinscenovaný.
 

DeletedUser

Guest
Dnes jsem měl být hostem, posezení začíná kolem 19:00, akademická čtvrthodinka uplynula a tazatel nikde, škoda myslel jsem, že to je lépe organizované...
 

DeletedUser13514

Guest
Tak bohužel dnes sezení nebude. Pokusíme se sehnat tazatele na náhradní termín.
 

DeletedUser

Guest
Dobře, budu rád, když mě budete informovat o novém termínu...
 
Já to zrovna moc nesleduju, ono tam taky zrovna není nic co bych hledal. Každopádně jsem se mrknul a velice pobavil nad posezením f. veterán - Krosna. Tam ač byl Krosna tazatelem, tak nejenže vyzpovídal hosta, on se stihl i sám vyzpovídat. Dejte mu už šanci a prostor, tazatele netřeba.

Taky mi příjde nešikovné proč se polovina rozhovoru točí například kolem toho ; jestli dotyčný chová želvičky a co ty mršky jedí. Chápu že nezpovídáte lovce dobrodruha či adrealínového cestovatele, no ale mohlo by to být trochu věcnější.
 

Deleted User - 31870

Guest
Proto jsou vybíráni dva tazatelé - pokud tu není první z ankety, přechází práva uskutečnit rozhovor na druhého. Za nedostavení se obou bohužel nemůžeme, posezení se tedy uskuteční také v náhradním termínu.
 

DeletedUser

Guest
Posezení s hostem - tazatel Krosna:

Vojto, Vojto....:cry:.....tohle posezení se ti dle mého soudu vůbec, ale vůbec nepovedlo....Očekával jsem od tvého rozhovoru více akčnosti a více informací od Hosta. Ale diskuzi jsem neměl ani sílu dočíst do konce. Rozhovor místy vypadal jako tvá zpověď, místy jsi si postěžoval že nejsi vývojář a ani vlastník hry, rozhovor - dle mého - neměl jiskru a šmrnc. Opět podotýkám - tazatel je od toho, aby se tázal, host od toho, aby se zpovídal. V tvém hovoru to bylo mnohdy naopak, tvé příspěvky byly mnohokrát delší než Hostovy. Čtenáře zajímá co si myslí Host, co dělá Host, jak se ve hře orientuje Host, jaké zkušenosti má Host......čtenář v tomto rozhovoru nechtěl číst tvé zkušenosti a tvé trápení.......
Pokud zhodnotím dosavadní rozhovory, tvůj bych umístil jednoznačně na poslední místo.
 

DeletedUser

Guest
Fakt se mi nelíbí, že lohreine bude tazatelem zase a nedá šanci jiným...
 

DeletedUser13514

Guest
Tak to záleží na hlasujících, komu dají hlas a kdo tudíž bude tazatelem. Rozhodně bych to nesváděl na aktivitu Lohreine. Ať se hlásí klidně na každé posezení, pokud má čas a chuť :)
 

DeletedUser14443

Guest
No ono je jedno jestli je tazatelem, protože třeba posezení se mnou ještě nebylo, protože ani náhradník ani tazatel tu nejsou.
 
Ono to hlasování je sice hezká věc, ale když je kandidát lama, tak to k ničemu nevede. Příště toho Lohreina na post tazatele nepřipouštějte, stejně to spíše dělá z frajeřiny. Přihlásí se, dvakrát se nedostaví a ani k tomu nic neřekne.
 

DeletedUser14443

Guest
m41k tak se domluvíme s darling a uděláš ten rozhovor ty se mnou?
 
Nahoru