• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k novému §9 Fair play

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1318

Guest
Nepotrestám nikoho neboť k tomu v tomto konkrétním a zcela reálném případě nevidím důvod.
Dobře, tak mi prozraď, pokud neznáš ten příběh okolo, kdy se tato transakce stane nefér.
Podle mého pojetí hry je celkem nasnadě, že s tímto neznámým asi budeme obchodovat dál, asi ve stejném duchu, tudíž že budu jeho nabídky schválně přeplácet. Pořád to bude ok?
 

DeletedUser9865

Guest
Forkronil: mě v podstatě překvapuje, když někdo mluví v případě trestu pravdu. Je to zcela ojedinělý jev, naštěstí se to dá většinou prokouknout opravdu snadno. Detektor lži samozřejmě nemám a netvrdím, že na to někdy neskočíme. To je prostě hold život.

Ten člověk ban mít nebude, nemohu někoho potrestat na základě svých domněnek či spekulací. Pokud se Ti to někdy něco podobného stalo, mrzí mě to, ale i my jsme jenom lidi a i mistr tesař se hold někdy utne.

tat: z jakého důvodu budeš ty nabídky schválně přeplácet? Nemyslím si, že někoho bude reálně bavit ustavičně vyhazovat peníze z okna a to ani jako projev díků. Proč bys to dělal? Jen proto, že nevíš co s pěnězi? Protože se nudíš? A Ty chceš, aby se nudil i ten druhý hráč? Jak dlouho by Tě bavilo mít všechno a téměř nic pro to neudělat? Kvůli čemu si myslíš, že ten hráč bude mít stále to, co ty poptáváš? Toto už mi reálné nepřijde.
 

DeletedUser

Guest
Třeba to bude přeplácet a zkoušet, zda s tím support něco udělá. ;)
 

DeletedUser9865

Guest
Ano, třeba si někdo založí MA, aby zjistil, jak vypadá zabanovaný účet. Možné je všechno, něco je však méně pravděpodbné a něco více. Na tyto extrémní případy opravdu neexistují tabulky a budou se řešit individuálně, neboť to ani jinak nejde.

Jak už jsem zde psala, cílem tohoto pravidla je pouze eliminovat zcela očividné neférové jednání ve hře a to především v podobě přátelských duelů a dotování malých hráčů. Filozofovat o tom klidně můžeme i nadále, avšak nikam to nepovede, proto bych toho zanechala, abychom se k něčemu dobrali. Prosím, zpět k tématu, které je: přesné znění tohoto pravidla.
 

DeletedUser1318

Guest
tat: z jakého důvodu budeš ty nabídky schválně přeplácet? Nemyslím si, že někoho bude reálně bavit ustavičně vyhazovat peníze z okna a to ani jako projev díků. Proč bys to dělal? Jen proto, že nevíš co s pěnězi? Protože se nudíš? A Ty chceš, aby se nudil i ten druhý hráč? Jak dlouho by Tě bavilo mít všechno a téměř nic pro to neudělat? Kvůli čemu si myslíš, že ten hráč bude mít stále to, co ty poptáváš? Toto už mi reálné nepřijde.

:::))::,
Schválně přeplácet,... zkus udělat nabídku, a vyvážit ji na trhu tak, aby se ti jako prodávajícímu podařilo to zboží prodat se ziskem, když započítáš poplatek na tržnici. Zajímavá čísla, že?
Tak se domluvíme na nějaké minimální ceně, a to "poštovné a balné" velkoryse vemu na sebe, plus něco přidám za rychlý obchod.
Vyhazování peněz,... já ty peníze nemíním vyhazovat, já je míním investovat do své postavy. Logicky s přibývajícím levelem budu shánět dražší věci.
Pokud bude kolega ve městě, případně bude nakupovat u svého dealera a přenechá mi například něco do některého setu, proč bych nepřiplatil.
A Ty chceš, aby se nudil i ten druhý hráč?... a ty jsi přesvědčená, že nějaký dolar navíc mu pokazí radost ze hry?
Kvůli čemu si myslíš, že ten hráč bude mít stále to, co ty poptáváš? ... proč myslíš, že budu obchodovat jen s jedním?
Nicméně je to v daném případě jedno, protože jeden nákup je OK, a pak některý další, na základě nevím čeho už ne.
To je to, z čeho mám obavu.

Omlouvám se za další příspěvek na dané téma, dopsal jsem jej až po vložení předchozího.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9865

Guest
>> proč myslíš, že budu obchodovat jen s jedním?
Protože jsi to tak napsal jako vzorový příklad.

>> a ty jsi přesvědčená, že nějaký dolar navíc mu pokazí radost ze hry?
Pár dolarů rozhodně ne.

>> Nicméně je to v daném případě jedno, protože jeden nákup je OK, a pak některý další, na základě nevím čeho už ne.
To je poměrně špatní indukce a nevím, jak jsi k ní došel. Položme si totiž zásadní otázku, ohledně které se to celou dobu točí. Je toto fér? Přijde Ti na tom něco nefér? Já na tom nic neférového neshledávám.

Takže, ještě jednou a naposledy: myslím, že není problém rozeznat, zda je obchod košér či jestli jde o předávku peněz. Myslím si, že každý supportet má natolik zdravý rozum, aby trestal něco, co je očividné a nehledal problémy tam, kde nejsou - proč je tam tedy hledáš Ty? Pokud budeš normálně hrát, žádný ban Ti nehrozí. Pokud hodláš obcházet pravidla, nevykládej nám tady, jak to hodláš dělat, je to ve Tvém zájmu :) Nenapadá mě jediný důvod, proč zde tyto situace rozebírat.

Takže spekulace již doufám máme za sebou a nyní se můžeme seriózně začít bavit k věci.
 

DeletedUser1318

Guest
Pokud hodláš obcházet pravidla, nevykládej nám tady, jak to hodláš dělat, je to ve Tvém zájmu :)
No, já si ještě dovolím luxus zareagovat, já nemíním pravidla obcházet, já si myslím, že pravidla mají být jasná, srozumitelná a jednoznačná.
To je jediný důvod mých příspěvků. Pokud je chápeš jinak, mrzí mne to.
 

DeletedUser9865

Guest
To byl vtípek na odlehčení, proto tam je ten smajlík. Promiň, nechtěla jsem se Tě tím nijak dotknout.

Ano, pravidla mají být přesně taková jak píšeš a celou dobu se snažím o to, aby se diskuze stočila ke konkrétním návrhům jak toto pravidlo upravit a přivést do jeho finální podoby, což je také účel tohoto tématu. Vrtat do jeho základní podoby mi přijde naprosto bezúčelné a plácání se na stejném místě.
 

DeletedUser

Guest
stale si myslim ze pokud to nebude zakomponovane primo ve hre, bude to v nekterych pripadech nespravidlive potrestani poctivych lidi, a kdyby ste v dobre vire potrestali na kazdych 30 lotru co i jen jednoho poctivce tak je lepsi to nedelat vubec
 

DeletedUser9865

Guest
No a právě proto, že to ve hře zakomponované je, přivádíme toto pravidlo do hry až nyní. Čekali jsme, až budeme mít patřičné nástroje k dohledávání těchto událostí a eliminovali tak chyby, které lidé prostě občas dělají.
 
Je přísně zakázáno sundávat si před duelem vybavení či jej měnit za účelem jeho prohry.

přidal bych slovíčka mimo duely s NPC. Uspávání o NPC je poměřně bežná praxe, pokud se člověk chce dostat domů. Pokud by něco takového neexistovalo, nutilo by to hráče duelovat někoho na koho nemá vůbec nárok.


To je právě ta vyčuranost která by měla zmizet a o to je to horší že je to běžné. Nikdo nenutí hráče kohokoli duelovat, hráč ať se vydá zpátky tak jak se na místo dostal. Jestli se chce dostat okamžitě zpátky do města a nechá se kvůli tomu omdlít tak to je vyloženě neférové. Právě takové postupy jsou nešvar, proč by se měl někdo vědomě omdlít a dostat se tak bez námahy bezpečně do hotelu?!



Bonehead napsal/a:
Je přísně zakázáno otevírat na tržišti nabídky za účelem předávání peněz mezi hráči.

Tady by se měl nějak přidat případ, kdy hráč končí, či má moc peněz a jen tak se rozhodne na běžný předmět hodit přehnanou nabídku. Nějaká pěkná formulace mě nenapadá.
Zde je prostor pro diskuzi, kolik je adekvátní cena za běžný předmět a ty ostatní.


To je pořád předávání peněz mezi hráči, mám dojem že pravidla se tomuto snaží zamezit. Tady tímto z toho elegentně kloužeš někam úplně jinam. Jednomu by jsi něco zpětně sebral ale přehnané nabídky by byli možné, to je šalamounské rozhodnutí.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9990

Guest
Já s tímto novým pravidlem nemám problém.Ve hře jsem samotář,takže jsem jednoznačně proti nějakému "umělému" přelévání peněz a podporování kamarádíčků,ať se pěkně každý vypracuje sám!
Jenom bych podotknul k těmto bodům:

(a) Je přísně zakázáno sundávat si před duelem vybavení či jej měnit za účelem jeho prohry.

Zdůraznil bych tam,že se to nevztahuje na např. plnění úkolů,kde se musí záměrně prohrát,pro jejich zdárné splnění.


(d) Porušením pravidel v tomto bodě se nerozumí útok na hráče v pracovním vybavení, duelování dělníků či postav na nižší úrovni, duelování hráčů těsně před bitvou či vyhlašování falešných útoků na pevnosti.

Zde bude vhodnější formulovat polopaticky-je to povoleno ,protože jsem si všiml,že již nyní si to někdo plete a nechci vidět to množství stížností ve hře od dělníků.
 

DeletedUser

Guest
Stále mi není jasný systém kontroly?Už se mi povedlo vyrazit na duel s polštářem,ba i prakem,protože jsem zapoměl,co mám na sobě a nekouknul.Ovšem po duelu jsem čučel jak puk,proč jsem prohrál a některé nadávky kterými jsem častoval sám sebe jsou nepublikovatelné.při představě,že za vlastní pitomost zaplatím dvakrát,prohrou a ještě blokací,to by to se mnou mohlo švihnout,už nejsem nejmladší.:-)))
Co se týče peněz běžících přes trh.to mi přijde jako hloupost omezovat.I když dostane úroveň deset 10000,-tak co si za ně koupí?Nic!
 

DeletedUser1318

Guest
Jestli se chce dostat okamžitě zpátky do města a nechá se kvůli tomu omdlít tak to je vyloženě neférové.
To pak můžeme udělat hitparádu neférovostí, které west dovoluje, a já bych přidal v tomto směru vrcholně nefér, že za tři stovky a osm hodin práce můžeš získat sakumpingl hotové nebo pěkně rozestavěné město.
Ne, že bych všechny ty úhybné manévry sám prováděl, jen mi příjde, že všechny ty zákazy jsou spíše brzdou.
Je to až legrační, že u postavy "duelanta", která je svou podstatou založená na nefér hře, řešíme, jestli dueluje ještě přijatelně férově nebo už ne. Rozumím v tomto smyslu dělníkům, kteří nemají možnost souboj vzdát. V tom smyslu je to neférová zlodějina s jasným cílem a výsledkem, nicméně podle pravidel a vpořádku.

My se snažíme řešit důsledky něčeho. Odstraňme příčinu, což je žebříček. Já nehraju proto, abych pořád čučel na žebříček, tvrdí to i většina ostatních, že hrají pro samotné hraní. "Podvádí" ten, komu na tom žebříčku z jakéhokoliv důvodu záleží.
Každý je soutěživý, fajn, jednou za měsíc udělat uzávěrku a zveřejnit výsledek.
To je to správné napětí, makej, hrej, a za měsíc uvidíš, jak si vedeš.

Ovšem mám obavu, že Innogames by to nerozchodili. Zase je tu názor, že prémium je nefér. No jak se to veme, rozumím tomu, kdo si jej neplatí. Zavedeme pravidlo, že když prémium mám, nebudu smět útočit na free hráče?

Přelévání peněz je nefér, škoda, že je poker ve skluzu, pokud bych tam mohl vyhrát něco pěkného, na charitu bych se vyprdnul. Co Mně zase může přijít nefér, že mi někdo míní regulovat, jak se svými dolary naložím.

Už se mi povedlo vyrazit na duel s polštářem,ba i prakem,protože jsem zapoměl,co mám na sobě a nekouknul.Ovšem po duelu jsem čučel jak puk,proč jsem prohrál a některé nadávky kterými jsem častoval sám sebe jsou nepublikovatelné.

Je mi to trapné přiznat, mám podobnou zkušenost, navíc jsem jsem v mdlobách přišel o nechutnou částku...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9214

Guest
Takhle bys tu mohl ale být do zítřejšího rána. U každého pravidla se dá vytknout, kdo a jak bude určovat, co je porušení a co ne. V každém pravidle najdeš takovou skulinu, ale s tím nic nenaděláš, ani kdyby ses snažil sebevíc. Jestli chceš pravidla bez jediné chyby a skuliny, zkus si je sepsat a navrhnout.

to je právě ten problém. Podle těchto pravidel se to nadá kontrolovat jsou úplně blbý. Pamtuju na to jak se psalo že tržiště a Šerif budou kvůli přelévání peněz a teď se tomusnaží zabránit?? Nelogické
 

DeletedUser

Guest
Aha, a co stavitelé, kteří nemají zbraň? To se pak bude taky považovat za přátelské duely, když si na nich někdo zasedne?
 

DeletedUser

Guest
no dalo by se snad i rict ze ten novej paragraf je dokonce horsi nez vse co se ve hre deje
 

DeletedUser1318

Guest
Aha, a co stavitelé, kteří nemají zbraň? To se pak bude taky považovat za přátelské duely, když si na nich někdo zasedne?
Ne, to je zjevně NEPŘÁTELSKÝ duel, tudíž, byť to zní nelogicky, je v tomto smyslu férový.
:::)):: legrační, kam až nás ty restrikce dovedou.
 

DeletedUser

Guest
K pořádání PD musí být DVA. Je něco jiného, když je někdo de*il (to nemá být urážka, i mě se to povedlo) a napálí to s polštářem proti šestirannýmu koltu. Na rozdíl od hráčů kteří se půl dne střílej prakem stylem duel hotel s úspěšností 50%. Nemluvě o faktu, že s příchodem nového updatu maj hráči pořádající PD celou věc daleko jednodušší (stačí když dorazí do města jen jeden nebo ještě lépe do společné pevnosti).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru