• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze k soutěži Jarní dobrodružství

Dalsi postreh:
Soutez je sice na cas, ale hraci nedostavaji odpovedi(dalsi zadani) ve stejny cas ale tak, jak to "Vrbe" prijde pod ruku.
Opet skvele reseni. Pred hodinou zadani nekteri obdrzeli, nekteri ho nemaji doted...
 

Mikosansobi

Člen týmu
Milí hráči,

děkuji za trpělivost a hlavně děkuji všem, kteří soutěž pojali ve smyslu fair play a podle této zásady i soutěží.

Včera jsem celý den projížděla všech 81 soutěžících, kteří se přihlásili do soutěže na Yukonu.
Rozhodla jsem se, že dnes vyloučím ze soutěže ty hráče, kteří se přihlásili pouze do počtu a na server se ani nepodívali a ty, kteří tam sice sbírají úspěchy a duelují hlava nehlava nebo jen staví domečky, ale o soutěž jako takovou nemají vůbec zájem.
Samozřejmě, že server je nadále otevřený všem soutěžícím a do jeho ukončení jej můžete plně využívat.

Také se chci vyjádřit k situaci 10 nejrychlejších hráčů. Přiznávám, že tato část pravidel se dávala na poslední chvíli a bohužel došlo k situaci, kdy jsem se vyjádřila souhlasně k něčemu, co naskočilo ještě předtím, než jsem odklikla odpověď k jiné otázce. A moje chyba, že jsem si to nezkontrolovala.
V původní verzi oznámení tato věta zmíněna nebyla, nejen proto, že nemáme kritérium jak hodnotit rychlost, ale i to, že by nebylo fér po hráčích chtít, aby nespali a nonstop klikali myší na prérii.

Chci poděkovat všem hráčům, kteří tuto soutěž berou jako spestření a dokonce sami odpovídají básničkou. Máme tu spoustu talentovaných hráčů a já jim děkuji, že jsou tady stále s námi a hra je baví.
 
A že tohle nebylo (nebo naopak bylo) v pravidlech od začátku, tak to ty 4 měsíce příprav v tom nějak nevidím.
Tesat do kamene.

Co dodat, trvalo to jen asi týden, než hlavní administrátorka dospěla alespoň k částečné sebereflexi. Doufám, že pro příště si tento typ soutěže (myšleno ruční zadávání úkolů skrze telegram) rozmyslí (nebo to aspoň nebude dávat na měsíc, ale kvůli týdnu by se zase asi nevyplatilo rozjíždět yukon...), protože je to především utrpení pro všechny zúčastněné jak na straně organizátora, tak na straně účastníka.
 
Pokud jste chtěly pohodovou "nesoutěžní" soutěž, tak stačilo na začátku určit losovatelný pool cen (pouze), resp. nechat si část na kreativitu, říci, že máte měsíc na úkolovou řadu, která jde stihnout za týden, jak funguje její zadávání a odevzdávání (pokud možné lépe, než systém jak se Miko vyspí, nebo tohle aspoň přiznat) a mohlo to být celé daleko více pohodové a i těch básniček by bylo více ... +- tohle by Vám z patra řeklo 9/10 aktivních hráčů, ale proč brát ohled na zpětnou vazbu, když samy víte vše nejlépe.
 
Rozhodla jsem se, že dnes vyloučím ze soutěže ty hráče, kteří se přihlásili pouze do počtu a na server se ani nepodívali a ty, kteří tam sice sbírají úspěchy a duelují hlava nehlava nebo jen staví domečky, ale o soutěž jako takovou nemají vůbec zájem.
Hraci budou zabanovani ci smazani?
Tip: Poustejte Yukon i mimo souteze, vidite, ze o servery se specialnim nastavenim je zajem, jak sami zminujete - hraci si hraji a nesoutezi.

Také se chci vyjádřit k situaci 10 nejrychlejších hráčů. Přiznávám, že tato část pravidel se dávala na poslední chvíli a bohužel došlo k situaci, kdy jsem se vyjádřila souhlasně k něčemu, co naskočilo ještě předtím, než jsem odklikla odpověď k jiné otázce. A moje chyba, že jsem si to nezkontrolovala.
V původní verzi oznámení tato věta zmíněna nebyla, nejen proto, že nemáme kritérium jak hodnotit rychlost, ale i to, že by nebylo fér po hráčích chtít, aby nespali a nonstop klikali myší na prérii.
Dobre, diky. A jak to tedy bude reseno? Kompletne vsechno bude nahodne?
 

Mikosansobi

Člen týmu
Proč by hráči měli dostat ban? Jsou vyloučeni ze soutěže, ne ze serveru.
Yukon nelze spustit každý měsíc, je to bohužel technicky nemožné.

O rozdělení odměn se dohodnu s týmem. Při realizování souteže mělo a má platit toto

  • K určení vítězů se použije:
    • Náhodné losování = v tomto případě budou výherci určitých cen náhodně vylosováni ze všech platných a správných odpovědí a prací.
  • Náhodně vylosováni hráči, kteří se zúčastní soutěže a budou úspěšní při plnění zadání, obdrží:
 
Prvních 10 úspěšných řešitelů si bude moct svojí odměnu vybrat prioritně.

Nechci být přílišný štoural, ale z posledních dvou vyjádření @Mikosansobi tak trochu vyplývá něco jiného, nicméně na druhou stranu ani explicitně nezaznělo, že tohle neplatí. Tack prosím, zda by se nenašel někdo fundovaný v týmu, kdo by dokázal jasně říci, co platí. Dík.
 

Mikosansobi

Člen týmu
Pouze jsem informovala, že z 81 registrovaných hráčů, se část hráčů ani nepřihlásila a další část si na Yukon šla pouze vyzkoušet jiné nastavení hry. Tito hráči si nemohou nárokovat odměnu za to, že jsou registrovaní na Yukonu, aniž by splnili zadání soutěže.
 

Symphie

Člen týmu
Omlouváme se, že jste ještě nedostali konečný příběh / úkol v rámci naší soutěže. Administrátorka hry byla bez připojení k internetu, dnes všichni dostanete poslední zadání. Děkujeme za pochopení.
 
Nahoru