• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze - protest proti trestům za zneužití bugu

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1318
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1318

Guest
kdybyste hledali,tak už se to tu psalo nejednou..,že to najít zatím nejde a nikdo neví proč :) prostě bug..,kdo ji jednou našel,nemože ji,zatím,najít ani podruhé,byť je tam už rozdíl jednoho roku..

Máš pocit, že už tu někdo kompetentní jasně a srozumitelně napsal, že je to bug? Já tu vidím jen spekulace, že ASI... Vzhledem k tomu, jaké jsou ve hře problémy, by to asi měl potvrdit někdo z Inna, pak by to mohl někdo od nás dát do oznámení ve hře, pak by snad bylo jasno.

Předměty, které dostaneš díky úkolu, se dostávají jen jednou (úkol na ně se neopakuje). Ale sáňky se nově dají sehnat přes úspěch, kde se musíš 10x o Vánocích pomodlit.

Ad. dotaz, zda se dají vrátit: nedají. Je to jen tvoje rozhodnutí, že jsi ty věci prodal :klubun:
Co takhle zavést pravidlo fair play, kdy by bylo znemožněno prodávat předměty, které jsou plánovány k využítí v budoucích updatech?
 

DeletedUser13514

Guest
Co takhle zavést pravidlo fair play, kdy by bylo znemožněno prodávat předměty, které jsou plánovány k využítí v budoucích updatech?

Sám píšeš plánovany... Jak dopředu INNO plánuje? V tom případě by byla pro jistotu blokace na všechno, co všechno se dá získat jen jednou, aby si někdo za třeba 5 updatů nestěžoval, že něco prodal, i když v době, kdy tak učinil, mu to přišlo jako nejlepší rozhodnutí. Přišlo by mi to už jako velké vodění za ruku. Sám jsem na Arizoně prodal část greenhornovy sady, udělal jsem chybu a uvědomuji si jí, ale je to moje chyba a ne chyba hry, že já to prodal... Je to sice jen hra, ale proč trochu nepoužívat hlavu? Proč rychle prodávat něco za pár šupů a pak si stěžovat a chtít to zpět, když zjistí, že to byla chyba? Samozřejmě že jsem v té době nic nevěděl o tom, že budou sběratelské sady, ale proč by měl mít každý hráč to samé? Jsou hráči, co jsou sběratelé (tím jsem se rozhodl být na Buffalu už zpočátku) a ti za odměnu budou mít tedy sběratelskou sadu. Navíc jak sám vidíš, tak se některé předměty postupně vrací a jde je sehnat i jinak, než díky úkolu, v nímž byly předtím (např. už zmiňované sáňky), takže já se klidně nechám překvapit, s čím zase INNO přijde...
 

DeletedUser1318

Guest
Sám píšeš plánovany... Jak dopředu INNO plánuje? V tom případě by byla pro jistotu blokace na všechno, co všechno se dá získat jen jednou, aby si někdo za třeba 5 updatů nestěžoval, že něco prodal, i když v době, kdy tak učinil, mu to přišlo jako nejlepší rozhodnutí. Přišlo by mi to už jako velké vodění za ruku. Sám jsem na Arizoně prodal část greenhornovy sady, udělal jsem chybu a uvědomuji si jí, ale je to moje chyba a ne chyba hry, že já to prodal... Je to sice jen hra, ale proč trochu nepoužívat hlavu? Proč rychle prodávat něco za pár šupů a pak si stěžovat a chtít to zpět, když zjistí, že to byla chyba? Samozřejmě že jsem v té době nic nevěděl o tom, že budou sběratelské sady, ale proč by měl mít každý hráč to samé? Jsou hráči, co jsou sběratelé (tím jsem se rozhodl být na Buffalu už zpočátku) a ti za odměnu budou mít tedy sběratelskou sadu. Navíc jak sám vidíš, tak se některé předměty postupně vrací a jde je sehnat i jinak, než díky úkolu, v nímž byly předtím (např. už zmiňované sáňky), takže já se klidně nechám překvapit, s čím zase INNO přijde...
To je tvůj názor, já ti ho neberu.
Poslední dobou to spíš vypadá, že Inno neplánuje, ale bezmyšlenkovitě updatuje nahodilé momentální nápady. Vrší chybu zna chybu a pak vymýšlí, jak to korigovat.
Já tvrdím a stojím si zatím, že takovýmto způsobem nakládat s hráčskou komunitou je riskantní a není to férové.
Jestli tu hru hraješ taky, tak proboha musíš vidět, že se tu stále potýkáme s problémy s rychlostí načítání. Čím víc krámů máš v inventáři, tím je to horší. Jak máme tušit, že je ideální všechno, byť momentálně nepotřebné se má skladovat?
Mně na tom vytáčí, že někdo něco vymyslí dodatečně a pak to aplikuje zpětně. Pak se vymýšlí jakési dodatky, kompenzační úkoly a podobné chytrosti.
V úkolech například je takový binec, že se v nich nevyzná už nikdo, ale že by se v Innogames někdo odhodlal poslat nějakou zprávu, co je a co není bug? Ani náhodou.
Nebo už vysvětlení existuje a zase jen mi tady o něm nevíme?
Já sám jsem se dávno před Halloweenem ptal, jestli i pro letošek bude nějaký nový úkol.
Prý ne.
A ehjle, smrťákův schopnostní bod (nebo bug?)

Celkem úsměvné mi příjde rada používat hlavu. Ať to, do prkýnka, začnou konečně dělat i ti, kterým jdou na účet peníze za nugety.
 

DeletedUser13514

Guest
To je tvůj názor, já ti ho neberu.
Poslední dobou to spíš vypadá, že Inno neplánuje, ale bezmyšlenkovitě updatuje nahodilé momentální nápady. Vrší chybu zna chybu a pak vymýšlí, jak to korigovat.
Já tvrdím a stojím si zatím, že takovýmto způsobem nakládat s hráčskou komunitou je riskantní a není to férové.
Jestli tu hru hraješ taky, tak proboha musíš vidět, že se tu stále potýkáme s problémy s rychlostí načítání. Čím víc krámů máš v inventáři, tím je to horší. Jak máme tušit, že je ideální všechno, byť momentálně nepotřebné se má skladovat?
Mně na tom vytáčí, že někdo něco vymyslí dodatečně a pak to aplikuje zpětně. Pak se vymýšlí jakési dodatky, kompenzační úkoly a podobné chytrosti.
V úkolech například je takový binec, že se v nich nevyzná už nikdo, ale že by se v Innogames někdo odhodlal poslat nějakou zprávu, co je a co není bug? Ani náhodou.
Nebo už vysvětlení existuje a zase jen mi tady o něm nevíme?
Já sám jsem se dávno před Halloweenem ptal, jestli i pro letošek bude nějaký nový úkol.
Prý ne.
A ehjle, smrťákův schopnostní bod (nebo bug?)

Celkem úsměvné mi příjde rada používat hlavu. Ať to, do prkýnka, začnou konečně dělat i ti, kterým jdou na účet peníze za nugety.

Názory jsou také to jediné, co se tady dá dělat. Můžeme diskutovat, co INNO udělalo dobře, či špatně, i když je to k ničemu, protože zde si to nikdo z kompetentních nepřečte. Ano, jsem moderátor, ale nazval bych to jen jako hráč s více povinnostmi. Opravdu nejsem anténa namířená do Německa :) Samozřejmě taky chápu, co zde píšeš, já jen konstatuji fakta, že to prostě tak je. Zda se mi to všechno zamlouvá, či ne, je věc druhá.
U těch úspěchů kdyby se to neaplikovalo zpětně, tak si zase budou stěžovat např. ti, co v úkolu už odevzdali volský potah a další věci. Spíše by se to mělo aplikovat zpětně, ale až do začátku, pak by se načetli i dávno prodané věci.
Prvně jsi reagoval na mou reakci, která ale byla na sváteční sadu, která mi teda jako zbytečnost nepřijde a pokud to někdo prodá, tak si stojím za názorem, že je to jeho chyba.
S informovaností hráčů přiznávám, že jsme na štýru, ale bohužel většinou to dopadne tak, že co si nevyšťouráme z cizích fór, to nemáme. Halloween nás překvapil stejně jako vás a pořád se snažíme sehnat co nejvíc informací. Nějaký nástin už máme, ale nejprve se musí ověřit, abychom mezi hráče nevypustili nějakou polopravdu. Chápu, že hráče to štve, však i já byl a pořád jsem hráč a z pozice hráče (rozuměj nečlena teamu) není vidět ta snaha, která probíhá mimo toto viditelné fórum. Bohužel občas ''si to vyžereme'' i za něco, co nebylo v našich snahách zjistit, ale to patři k riziku.
Jak už jsem psal, tak tady jsme malí páni na tom, abychom ovlivnili vývoj hry. Chce to stěžovat si výš, protože tady si to opravdu nikdo nepřečte, jen to rozproudí emoce, které však nedopadnou na správnou hlavu.
 

DeletedUser1318

Guest
Ano, co se týká sváteční sady, máš pravdu.
Mně ale připadají poslední změny naprosto chaotické.
Nakonec ty sáňky jdou získat i jinak, což v konečném důsledku jejich hodnotu jako vánočního dárku celkem devalvují.

Že jsou členové týmu hromosvodem našich emocí si uvědomuju a několikrát jsem se v to smyslu i zmínil.

Update by byl třeba i přínosný, ale to, co tu po tom posledním vzniklo, to je další fáze testování.

Čekal bych, že se o své ovečky trošku postarají a zavedou nějakou horkou linku, kde ty prů...y budou řešit. Tady už je internetem zonlinovaný skoro všechno, můžu čučet na to, jestli na druhým konci světa zrovna svítí sluníčko, ale tady není možné napsat e-mail přes jedny hranice a dostat adekvátní odpověď a hodit ji sem?
Co je teda špatně, vždyť je to tak primitivně jednoduché?
 

DeletedUser13514

Guest
Chaotické to je, to Ti nevyvracím. Se sáňkami se na to každý bude dívat jinak. Někteří to přijmou jako novou možnost jak je získat, pro jiné to může být trochu diskriminující, že oni se snažili poctivě otevírat kalendář a teď je to jen za 10 pomodlení se o Vánocích. Zase s tím nic nenaděláme...
Samozřejmě dotazy dál se píší, když sami nevíme odpověď, nebo není snadno dohledatelná, občas je ale problém ve zpětné vazbě. Vážně tu celé dny nesedíme s rukama v klíně a nebavíme se nad tím, jak nikdo nic neví.
 

DeletedUser11313

Guest
Nojo, situace je to prekérní. Jak má člověk rozeznat bug od Halloween legrácky, případně od tajného úkolu. Bude z toho jenom spousta zlé krve a kdovíkolik otrávenjch lidí. Ve finále nejspíš zase ochuzení hry o hráče, provozovatel na tom nejpíš také nezbohatne.
V zásadě nic nenamítám proti odebrání získaných výhod (body,přemět,vyznamenání), ale postižení ve hře (ban) nepovažuju za korektní řešení, protože za chybu někoho z INNA budou potrestáni hráči. A jak se dá poznat, jestli jde o bug nebo záměr, pokud se TO nezkusí? To se nikdy nedovíme a tímpádem se ocitáme jednou nohou v banu a to asi není cíl ani nás hráčů, ani moderátorů, ani INNA.
Měl jsem v poslední době pocit, že nastavení "štěstěny" se mírně zvedlo a hra se tím stala hratelnější a zábavnější. Todle FO-PA mne zase vrací nohama na zem a hra je pro mne nehratelná.
 

DeletedUser

Guest
hraju na vice svetech a na jednom ze svetu jsem skutecne na zadani ukolu klikl vice x v domeni ze to na me pak a vychrli "a ty jsi teda vytrvalej , tak ja ti reknu vic" nebo neco podobneho. pri spouste blbych tajnych ukolu mi neni uplne jasne jak se dalo ze zacatku poznat, ze tohle je bug . pominu teda hrace co na to klikli treba 100x to uz je asi moc pak se teda na forku dozvime ze asi to bug je ale kdo vi, ale ze je to spraveno tak vesele pokracujeme v ukolu kterej opet nijak nepokracuje takze spousta lidi na starou pani kliklo 5-10x ze proc to nejde vcetne relogu a nic takze by spis bylo namiste potrestat toho blba co to pustilo do sveta placenych her. tohle neni hra kterou pro nas nekdo dela ve svem volnem case,ale neco za co bere penize tak at to dela poradne nebo vubec .
 

DeletedUser1318

Guest
Přesně popsáno. *9* Mně se to tak nechtělo rozepisovat, ale mám na to totožný názor. BAN je neadekvátní postih.
Kolik banů si rozdají soudruzi z Innogames?
Asi by bylo na čase ne psát do Německa, ale vymyslet nějakou jinou variantu, jak dát najevo svou "spokojenost" s jejich přístupem k našim světům.
Slušně, věcně a srozumitelně popsat naše výhrady, udělat anketu, kde bude možno hlasovat, přeložit zadání do německého jazyka a odeslat odkaz odkazující na naše fórum.
Komunikace našeho týmu s německou stranou taky stojí za starou bačkoru, tak bychom snad mohli společně alespoň nějaký pokus o zlepšení provést.
To co se tu děje v poslední době, značně kazí herní pohodu.
 
Neměl sem splněnej ukol na sladkou a kyselou věcičku pro ty dva k helovínu od lonska a nic o žádným bugu sem se nedočetl,takže sem jel skoro celej helovín znovu a zastavil se u jít na pruzkum tuším.
Nedovedu si představit jak si někdo muže v mím levlu s nějakejma 400 ukolama pamatovat po roce co splněný má a co ne.Navíc hledat hodinu dvě v tom zmatkovím seznamu splněnejch ukolu jestli sem to už náhodou nedělal?
Proč??
Ukol se oběvil tudíž stejně jako vždycky předtím splněnej není a celkem logicky ho teda pojedu.Pokud to byl bug ( o kterým nás opoměli informovat ) tak sebrání odměn beru.
Ale spíš než výhružky banánama bych od INNA očekával omluvu za jejich neschopnost a vzniklej chaos.
Dokonce bych čekal jako je to v jiných hrách kompenzaci všem těm,kteří plněním ukolu znovu ,kvuli jejich chybě stratili plno času,nuget na přesun (v mím případě) i dnu premiovích výhod.

Výhružky za cizí neschopnost mě celkem vytočili a pokud budu mít blokovanej účet přestávám hru nadále sponzorovat.A že sem slušnej sponzor.
Pokud mi budou i odebrány schopnostní body,za které sem obětoval nugety a dva dny premiovích výhod očekávám když ne náhradu alespon omluvu.
 

DeletedUser

Guest
Všichni řešíte bug a banány, už znáte někoho kdo ho dostal? Já bych to zase neviděl tak horký. A kdo kliká s lvl 100 kvůli 20xp a dokliká se nevím kam ,např na 1000xp tak je podle mě trouba. Ten čas mi fakt za to nestojí.
 

DeletedUser

Guest
Všichni řešíte bug a banány, už znáte někoho kdo ho dostal? Já bych to zase neviděl tak horký. A kdo kliká s lvl 100 kvůli 20xp a dokliká se nevím kam ,např na 1000xp tak je podle mě trouba. Ten čas mi fakt za to nestojí.

Ano, řešíme bugy, protože třeba já jsem z časových důvodů vyplácal 14x oves a jen proto, abych se pak dozvěděl, že bába v lese nic nemá. A kdo mi to nahradí? Samozřejmně, že nikdo. Tady se žádné omluvy od INNO nedočkáme, dočkáme se jen vyhrožování za *******itu a absolutní neschopnost technicky a komunikačně řešit problémy ze strany provozovatele, potažmo prodloužené ruky, tj. CZ teamu. Pro pána jána, ať si ty hovádka z INNO uvědomí, že si za to nechaj platit. Tohle se dá normálně reklamovat, že za své peníze nedostáváte odpovídající služby.


PS: Banána ještě nikdo nedostal, protože script, na zjištění kdo jak a co, byl nahráván teprve dnes na DE.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Všichni řešíte bug a banány, už znáte někoho kdo ho dostal? Já bych to zase neviděl tak horký. A kdo kliká s lvl 100 kvůli 20xp a dokliká se nevím kam ,např na 1000xp tak je podle mě trouba. Ten čas mi fakt za to nestojí.

Nejde o 20 exp ale i o množství ukolů.Asi si "nezanugetil" aby si ukoly stíhal splnit a že ti mezitím ubíhá premko za který si zaplatil ti taky nevadí.
Možná neprémkuješ a krom ztráty času si nic neztratil,ale já i další jsme ztratili.
Každopádně ďas vem nugety,oves,premko i zbytečnej čas,ale vadí mi výhružka banem místo omluvy.:)
 

DeletedUser11313

Guest
....
Ale spíš než výhružky banánama bych od INNA očekával omluvu za jejich neschopnost a vzniklej chaos.
Dokonce bych čekal jako je to v jiných hrách kompenzaci všem těm,kteří plněním ukolu znovu ,kvuli jejich chybě stratili plno času,nuget na přesun (v mím případě) i dnu premiovích výhod.

Vidíš, toto logické, ve slušné společnosti běžné a férové řešení, tedy omluva, mne vůbec nenapadlo. A přitom to nic nestojí ...
Asi už jsem si zvykl ;-(
Ono to tak nějak zapadá do dnešní doby - pokud někdo udělá chybu, okamžitě to hodí na někoho jiného
 

DeletedUser

Guest
pro Joe Triprstak a MAXXX - 0012

Klucí jen se pousmívám za co jste ochotný utrácet prachy ,ale je to vaše věc .Vy je máte v kabele tak si je užijte jak uznáte za vhodný.
A pokud vám je někdo v podstatě ukradl,tak je to na žalobu. To myslím smrtelně vážně.Vyprdněte se na omluvy a jděte do sporu.
 

DeletedUser11313

Guest
Veřejná výzva hráčúm a supportu ve věci Halloween

VÝZVA
Vyzyvám tímto support, aby oficiálně uvedl datum (včetně času), kdy byla VE HŘE hráčům dána na vědomí skutečnost, že úloha Halloween obsahuje bug a též byla VE HŘE zveřejněna výzva, aby tento bug hráči NEZNEUŽÍVALI.
Hráče vyzývám,aby se k tomuto oficiálnímu termínu vyjádřili - potvrdili jej, nebo vyvrátili.

ODUVODNĚNÍ
Dle vyjádření supportu budou hráči, ktěří bug zneužili, potrestáni dle pravidel.
S ohledem na skutečnost, že bug se vyskytl po nahrátí update, který byl dopředu avizován a který měl obsahovat (a obsahoval) velké množství změn, včetně běžných úkolů, časových úkolů a úkolů opakovatelných, úspěchů za plnění těchto úkolů a úspěchů za plnění opakovatelných úkolů, lze s přihlédnutím ke skutečnosti, že ve hře se vyskytují tajné úlohy, důvodně dovozovat, že velké množství hráčů považovalo možnost opakovaně přijmout jakoukoliv úlohu za součást hry, nikoliv za bug.
Pokud ani support nebyl schopen hráče včas na chybu upozornit, lze dovozovat, že ani support si nebyl jistý. Za předpokladu, že support je plně kompetentní (o čemž nikdo nepochybuje) lze s naprostou přesvědčivostí dovodit, že využití všech možností hry do okamžiku ZVEŘEJNĚNÍ INFORMACÍ O ZÁVADĚ VE HŘE je v souladu s pravidly a není tedy jej možno postihnout.

Předem děkuji supportu za vstřícnost k řešení tohoto problému a hráčům za korektní příspěvky.
 

Deleted User - 31870

Guest
Naše česká strana za případné tresty nemůže, neboť tresty budou spojeny s automatickým opravným scriptem, který sepíší v Innu. Původně jsme trestání vůbec neplánovali (Nebylo by totiž spravedlivé trestat pouze některé hráče, na které bychom přišli - byť díky jejich samotnému přiznání či náhodě při prověřování, zatímco ostatním hráčům by mohlo zneužití projít. Není v ničích silách projít ručně všechny herní účty a překontrolovat, upravit a uložit správné hodnoty, kterých by bez zneužití bugu obvykle hráči dosáhli.).

Ačkoliv ani my nejsme ze vzniklé situace nadšeni, nemůžeme s tím nic udělat. V herních pravidlech, se kterými každý hráči souhlasí při registraci, je zakotven §6 Chyba v programu, který má zabránit právě hromadnému zneužívání chyby. Přestože jsme neměli ještě informace, že se jedná o bug, a tedy jej ani nemohli potvrdit, hra se nechovala standardně, neměli jste pokračovat v plnění zbugovaných úkolů.

Tento paragraf je v pravidlech již od začátku (byl tam i v době před updatem, tedy i před úpravou pravidel zohledňující některé změny v updatu 1.33) a mají ho i na DE.


http://wiki.the-west.de/wiki/Regeln#.C2.A7_Programmfehler
§ Programmfehler

Jeder Spieler ist dazu verpflichtet, kritische Fehler umgehend z.B. dem Support zu melden. Das Ausnutzen von Fehlern zieht eine Accountsperrung oder andere Strafen nach sich.
Beispiele:
Bemerkst du, dass der Charakter zu viele Fertigkeitspunkte hat, musst du dieses melden.
Bemerkst du einen Rechtschreibfehler, musst du diesen nicht melden.

§6) Chyba v programu

• Každý hráč je povinen okamžitě nahlásit chyby ve hře supportu. Jedná se zpravidla o nestandardní chování hry oproti předchozímu stavu. Úmyslné využívání chyb k získání výhod povede k vyloučení ze hry nebo k jiným trestům.

Příklady:
•Pokud hráč zjistí, že jeho charakter má více schopnostních bodů či atributů než odpovídá jeho úrovni, musí to nahlásit.
•Pokud hráč zjistí nějaké chyby v textu, hlásit to nemusí.
•Pokud hráč využije chyby programu a neoznámí tuto skutečnost supportu, bude následně potrestán.

Pokud chcete proti trestům protestovat, nebudeme vám bránit - ale posílejte je do Innogames.
Kontakt na Innogames
http://www.innogames.de/en
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Presne ako pise Darling, Pri registracii, kazdcy hrac potvrdil, ze suhlasi s pravidlami hry. Zneuzivanie chyby v hre ku svojmu prospechu je jedno z pravidiel a preto hraci porusili toto pravidlo a mali by byt potrestany. Neviem, co to stale chcete riesit. Zo 400+ uloh co boli doteraz do hry zavedene, ani jedna sa nedala prijat viac krat (a nie este 99x), okrem dennych uloh v insianskej dedine, kde sa daju ulohy splnit kazdych 24 hod. Halloween sa da splnit kazdych 8760 hodin.

Uz prosim zbytocne nezakladajte nove temy.
 

DeletedUser1318

Guest
Přestože jsme neměli ještě informace, že se jedná o bug, a tedy jej ani nemohli potvrdit, hra se nechovala standardně, neměli jste pokračovat v plnění zbugovaných úkolů.
Rána pod pás je to, že nestandartní chování hry už začíná být standartní a najít relevantní a důvěryhodné informace na fóru je dost problematické.
 

DeletedUser

Guest
ale no tak ;) pochopím kdo to udělal jednou, dvakrát, možná i třikrát.. ve snaze se dopátrat proč se mu to tam pořád objevuje a jestli nebudou jiné odměny, ovšem pokud na tom někdo začal expit (což mne docela překvapuje, vzhledem k exp odměnám a cestování), tak ho to muselo trknout a věděl co dělá, to mi nikdo nevymluví

nicméně souhlasím, to že je něco v nepořádku, se dalo poznat celkem brzo a mohlo se dát o tom vědět

jinak já to začal teď plnit znovu (poprvé uděláno loni), tak doufám, že to nejen už půjde, ale script nebude buglý, jako pomalu všechno tady :-)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru