• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Dopis za hráče české komunity pro Inno

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno

Upozornění: Příspěvky neobsahující žádný důležitý komentář budou odmazány.


  • Celkový počet hlasujících
    439

DeletedUser11464

Guest
Mělo by být lepší nebo by na to INNO mělo brát ohled, že je lepší si udržet ty stávájící, kteří ještě s dobrýma updatama můžou někoho přivést, protože se jim hra bude líbit. A + reklamou pak přivést další budoucí hráče. Jenomže tohle je u každé hry. Je to na INNO, ale stávájícím způsobem by časem museli sjednotit světy a případně pak hru zavřít.
 

DeletedUser13667

Guest
To tat: Jestli nově založené servery měli i klidně 40K hráčů :) tak věř že většina jich to vzdala kvůli tomu že je to nebaví. Zkusili to, nešlo jim to a skončili.

Jinak dopis není jediné východisko k opravení chyb, ale je to směr k rychlejšímu vyřešení. Když na ně budou hráči tlačit tak to daleko rychleji opravu, než když budete mlčet a čekat. Každopádně si nemyslím, že je to jediný způsob na opravu. Jen s jistotou mohu říct že bude daleko přínosnější než psaní dopisu, který chce změnit nově zavedené a fungující věci. Můžeme mít nic a nebo něco....

Mělo by být lepší nebo by na to INNO mělo brát ohled, že je lepší si udržet ty stávájící, kteří ještě s dobrýma updatama můžou někoho přivést, protože se jim hra bude líbit. A + reklamou pak přivést další budoucí hráče. Jenomže tohle je u každé hry. Je to na INNO, ale stávájícím způsobem by časem museli sjednotit světy a případně pak hru zavřít.

Jenže tak to není. INNO hraje na to, že platicí hráč platí, takže tu zůstane (proč by také odcházel když platí). Neplatící hráč není tolik důležitej a proto se snaží nalákat nové potenciálně platicí hráče.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11464

Guest
To Novcek, to vím taky, jen ukazuju, jak by to být mělo. :(
 

DeletedUser1318

Guest
To tat: Jestli nově založené servery měli i klidně 40K hráčů :) tak věř že většina jich to vzdala kvůli tomu že je to nebaví. Zkusili to, nešlo jim to a skončili.
Základní otázka je, PROČ skončili a CO je přestalo bavit.
Byly doby, kdy se stávající staří hráči nemohli dočkat nových světů, které byly plné taky.
Pak se stalo NĚCO, co vedlo k tomu, že staří hráči končí, a staronoví ani úplně noví nepřichází.

Nový zákazník
A tady právě je ten největší omyl. Inno k přilákání nový lidí potřebuje změny. ...
Já neříkám, že změny NE, já jsem toho názoru, že změny z poslední doby spíš odpuzují staré hráče a nové nepřilákají, toť vše.
Ja som iba za 3 mesiace doviedol 5 platiacich hračov :)
To jsi šikovný, teď ještě zjistit, za jak dlouho odejdou a kolik mezitím odešlo jiných.

Jenže tak to není. INNO hraje na to, že platicí hráč platí, takže tu zůstane (proč by také odcházel když platí). Neplatící hráč není tolik důležitej a proto se snaží nalákat nové potenciálně platicí hráče.
To je sice pěkné, ale s kým budou hrát? Bude je to bavit na rozjetých světech? A kde máš ty navrátilce co skončili dřív?

Edit: tak mne napadá ještě jedna věc, pokud se Inno začíná zaměřovat na dejme tomu nějakou formu poskytovaných on line služeb, není pak úplně postavené na hlavu, že si platící uživatelé budou muset vynucovat opravy nějakými dopisy? Většinou jsou to stejně nedodělky a nedomyšlenosti novinek, které mají lákat nové klienty. Pořád máš dojem, že je to takhle v pořádku?
Vždyť jakékoliv sepisování dopisů je zoufalým voláním o záchranu původně zajímavého projektu.
Ať je to jak chce, bez nás, hráčů, ta hra půjde víš kam.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13667

Guest
Neříkám, že INNO neplaticí hráče nepotřebuje. Tím co jsem napsal, jsem naznačil že platicí hráč má "vyšší prioritu". INNO není charita a na těch platicích hráčích stojí. Takže všechno co dělá dělá pro to aby hráči utráceli peníze za nuggetky. Je to naprosto logický krok. Bez platicích hráčů by to tu INNO zabalilo. Tak je to u všech online her.
Musíš se na to kouknout z pozice INNO. Je to firma, která jako jiná potřebuje vydělávat.

Koukni se na jiné hry. Všechny online webové hry co tu jsou dlouho jako west tak hráče ztrácí. Tohle není problém jenom westu. Opravdu všechny. Proto společnosti jako INNO vyvíjejí další a další hry, které bude chtít ze začátku jako west zkusit maximum lidí.

Myslím, že toto však nepatří sem do diskuze k dopisu. Nechme to na INNO jak to vyřeší, je to jejich podnik.
 
asi nejak tak :), do roka je po Weste.

tak zle to nebude, podle me ted cely West funguje jako jeden velky testovaci server (coz je videt na tom co zavadi, resp. spise nezavadi) a do roka vystreli do sveta West 2.0, coz bude znamenet konec vsech starych (i 'novych') svetu, nikoliv vsak postav (na to jim asi dost plati)
 

DeletedUser1318

Guest
Neříkám, že INNO neplaticí hráče nepotřebuje. Tím co jsem napsal, jsem naznačil že platicí hráč má "vyšší prioritu". INNO není charita a na těch platicích hráčích stojí. Takže všechno co dělá dělá pro to aby hráči utráceli peníze za nuggetky. Je to naprosto logický krok. Bez platicích hráčů by to tu INNO zabalilo. Tak je to u všech online her.
Musíš se na to kouknout z pozice INNO. Je to firma, která jako jiná potřebuje vydělávat.

Koukni se na jiné hry. Všechny online webové hry co tu jsou dlouho jako west tak hráče ztrácí. Tohle není problém jenom westu. Opravdu všechny. Proto společnosti jako INNO vyvíjejí další a další hry, které bude chtít ze začátku jako west zkusit maximum lidí.

Myslím, že toto však nepatří sem do diskuze k dopisu. Nechme to na INNO jak to vyřeší, je to jejich podnik.
Napsal jsi:
...Tak teď se do mě pusťte, rád své názory obhájím a produskutuji s vámi...
Ty jsi ctěl diskutovat a argumentovat, neděláme nic jiného, než sdělujeme svůj názor.
A k aktivitám Innogames, jedno rčení říká, chytrému napověz, hloupého kopni...
Nevím, jestli jejich současný obchodní model padá jinde ve světě na úrodnou půdu, tady u nás mám svůj soukromý dojem, že je to spíš počátek agonie, což mne mrzí.
Můžem dumat nad tím, jestli ta původní myšlenka měla nějaký větší potenciál. Já myslím, že ano. Pokud by s ním zacházeli méně nenasytně, jak se to projevuje poslední dobou, možná by si zajistili stabilnější příjem na delší dobu. Ale jak říkáš, nakonec je to jejich věc.
 

DeletedUser

Guest
tak zle to nebude, podle me ted cely West funguje jako jeden velky testovaci server (coz je videt na tom co zavadi, resp. spise nezavadi) a do roka vystreli do sveta West 2.0, coz bude znamenet konec vsech starych (i 'novych') svetu, nikoliv vsak postav (na to jim asi dost plati)

mozno v2 ani nebude, stale robia nove hry a ako sam vidis updaty su cisto smerovane na vytazenie zvysku penazi od hracov. namiesto planovanych veci a opravy chyb pridavaju premiove funkcie. este ze uz nie je co nove pridat za co by sa dalo platit, takze dufam, ze uz prisli k tej hranici kedy sa budu moct venovat chybam :D
 

DeletedUser13667

Guest
To Cheesy: Ano nenapsala, to já vím dobře. Jen já jsem jako první napsal něco, co jsem asi dostatečně nevysvětlil. Proto jsem to napsal podruhé, kde jsem se to snažil vysvětlit, ale i tak se to nepochopilo. Ani jednou jsem nenapsal, že neplatící hráči jsou zbytečný, nebo že je INNO nepotřebuje. Celou dobu se snažím vysvětlit, že pro INNO jsou platící hráči něco "víc". Ten důvod proč vůbec ta hra tu je.

To tat: No spíše mě mrzí, že se dabata strhla k tomu poslednímu co jsem chtěl. Aneb diskutovat o obchodním modelu INNO.

Já osobně si nemyslím, že INNO z hlediska podnikání dělá špatné kroky. Z hlediska mého jako hráče však ano.
 

DeletedUser1318

Guest
To tat: No spíše mě mrzí, že se dabata strhla k tomu poslednímu co jsem chtěl. Aneb diskutovat o obchodním modelu INNO.

Já osobně si nemyslím, že INNO z hlediska podnikání dělá špatné kroky. Z hlediska mého jako hráče však ano.
Já osobně si myslím, že se adresát zase zatváří, že nějaké výmysly hráčů jej až tak nezajímají, nicméně si myslím, že možná nějaké semínko pochybností zasejeme.
Úmyslně se vyhýbám debatě o pevnostech, duelech a podobných záležitostech, protože pak bychom se neshodli nikdy na ničem. Na tom není co diskutovat, o čem se snad můžeme bavit jsou dlouhodobě nepovedené chyby a updaty, jejichž jediným smyslem je výhradně inkasovat.
Já sám jsem hráč platící. Z čehož vyplývá, že mne ta hra celkem chytla. Jestli ty osobně kašleš na to, co my tu vadí, je mi to jedno. Mně je zase jedno, že tu pořád někdo propočítává přírůstky nových hráčů a marketingovou úspěšnost tohoto modelu.
Pokud nějaký dopis někam půjde, bylo by dle mého nejdůležitější zdůraznit rizika spojená s ekonomickou nenasytností. Já chápu, že s jídlem roste chuť, ale zase se nemá nic přehánět.
A na rovinu, už jsem do toho nějakou korunu vrazil, a ještě bych chvilku hrál.
Pokud to tady Inno zavře ve stavu, k jakému to dovedli, pak můžou vymyslet třeba i 3D west, ale mně už znovu nedostanou a ode mne už nezískají ani cent. Čistě z principu.
 

DeletedUser13667

Guest
A vracíme se k tomu co jsem psal. Z těch 40K jich zaplatí minimum. Ty hráči kteří zůstanou řekněmě těch 5 000, tak to jsou ty kteří si někdy zaplatili nuggetky za sms atd. Myslím, že spekulovat nad tímto nemá smysl. INNO to má určitě moc dobře spočítaný a ví, co jim vydělá víc. Co je pro ně výhodnější.
A nebo si vážně všichni myslíte že to jsou takový nemehla a neví co dělají?

To tat:Jak se adresát zatváří nebo zareaguje, to nemohu posoudit a může se to vyzkoušet. Bohužel diskuze o dlouhodobých chybách a updatů bude také nepřínosná. Někdo se tu možná pohádá, bude tu mnoho názoru, ale stejnak všichni budeme čekat až INNO s tím něco udělá. A teď nemluvím o chybách speciálně na české straně, ale o chybách na všech světech. Např. pustina. Proto jak jsem psal, daleko užitečnější by bylo pošťouchnutí k opravě bugů. Mě hra také chytla, také jsem do ní vrazil už nějakou tu korunu a s updatama jsem spokojen. Co člověk to jiný názor.

Ovšem dopis může napsat kdokoliv a do INNO ho poslat. Na to má každý právo a má tu možnost. Já jen nechci být podepsán pod tímto dopisem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
A nebo si vážně všichni myslíte že to jsou takový nemehla a neví co dělají?
Napsal jsi to celkem trefně a já mám pocit, že ano.
Podle mého mínění ta hra vykazuje neopravováním chyb tolik technických problémů, že další a další nápady jak tahat z lidí peníze už dlouho fungovat nebudou.
Vem v úvahu třeba aprílovou akci.
Ani nějaký primitivní úkolek nemohli vymyslet?
Co jsem dostal, za sice pár šupů, investovaných za ty "speciální" věci?
Hraju na několika světech, až do večera jsem čekal informaci, jestli má smysl tyto blbosti kupovat i jinde.
Nedočkal jsem se, nakonec jsem koupil sadu jedinou.
Asi se vymykám jejich propočtům.
Mně by spíš zajímal tvůj názor, jak dlouho si myslíš, že to bude pro hráče přitažlivá hra, v tom stavu, v jakém je teď.
...a k tomu ohľadne pripomínaniu bugov - na to je tu predsa tw team...oni majú bugy zbierať a posielať vyššie...a potom ešte vyššie...a potom opakovane ak sa nerieši...
Přesně tak, já hráč bych měl zaznamenat oznámení o tom, že chyba nastala. Ano, chápu, podle Murphyho zákonů, když se něco může po..., tak se tak stane.
Pak bych měl zaznamenat oznámení, že už je to opravené.
Všechno ostatní je špatně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13667

Guest
To Cheesy:No 40K když se vytvořil nový svět tak tu tolik lidí i bylo. Dokonce více. Kdo ví jak dlouho tato hra bude. Dokud to bude ještě vydělávat no. Uvidíme.

Tak například na serveru 9 jsou zaseklý bitvy. Máme tu chyby v překladech. Starý známý bug se síní slávy. Chaty bez diakritiky atd.
To sbírání se také děje, jen ne vždy se to chce Němcům řešit a opět opakuji se příklad za všechno je pustina a nebo problém se síní slávy.

Napsal jsi to celkem trefně a já mám pocit, že ano.
Podle mého mínění ta hra vykazuje neopravováním chyb tolik technických problémů, že další a další nápady jak tahat z lidí peníze už dlouho fungovat nebudou.
Vem v úvahu třeba aprílovou akci.
Ani nějaký primitivní úkolek nemohli vymyslet?
Co jsem dostal, za sice pár šupů, investovaných za ty "speciální" věci?
Hraju na několika světech, až do večera jsem čekal informaci, jestli má smysl tyto blbosti kupovat i jinde.
Nedočkal jsem se, nakonec jsem koupil sadu jedinou.
Asi se vymykám jejich propočtům.
Mně by spíš zajímal tvůj názor, jak dlouho si myslíš, že to bude pro hráče přitažlivá hra, v tom stavu, v jakém je teď.

No vidíš a mně se ten apríl moc líbil. Bylo vtipné sledovat lidi jak se ptaj na úkoly a dělat si z nich apríl. Jen chci podotknout, že mi jako tým měli informaci pouze o tom, že bude vytvořanet takový set. Víc jsme také neviděli. A celé to bylo o komunikaci lidí, kdo si lepší apríl vymyslí. Proč neudělali úkol? Asi protože už tu je jeden dubnovej úkol a hlavně brzy bude Velikonoční.
Každopádně k mému názoru. Lidi si na vzhled časem zvyknout. Na nedostatky budou zase nějaký scripty. A novým hráčům to bdue šumák (jestli je nový trh nebo ne). Osobně si tedy myslím, že hra bude pro hráče přitažlivá i dál. Ty co odejdou nahradí nový. Bohužel až na nových serverech. A kdo ví jak to s novýma serverama půjde. Každopádně west jako hra už nahoru nepůjde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
A kdo ví jak to s novýma serverama půjde. Každopádně west jako hra už nahoru nepůjde.
Pokud to povedou dál tímto směrem tak nezbývá než souhlasit.
Ovšem nemusím ani číst mezi řádky, abych v tom dopise objevil, že hráčská komunita jistý potenciál ve hře vidí pořád. Pokud by byl někdo ochotný se náměty od nás zabývat, možná by se některé daly i rozumně "znugetovat" tak, aby to moc nebolelo.
Pokud se Inno zaseklo na tom, že veškerou moudrost zhltlo samo, a brát ohled na stávající hráče nemá smysl, tak se s tím prostě budeme muset "nějak" vyrovnat.
A co se týká toho trhu, mně osobně ani tak nejde o jeho samotný vzhled, pozastavuju se nad tupým prosazováním něčeho, co by se dalo udělat hráčsky příjemnějším.
Já vím, že Inno to udělalo tak jak chtělo a je to jejich věc, já jen říkám, že by určitě nezkrachovali dřív, kdyby to udělali tak, jak by to některým z nás vyhovovalo líp.
Co se týká toho apríla, herně to nepřineslo vůbec nic.
Mně osobně zamrzelo, že se mi nedostalo seriózního vysvětlení na jasně formulovaný dotaz k této věci.
Že se některým hráčům podařilo (dle mého mínění) nepovedený nápad přetavit v legraci, na tom bych nic záslužného ze strany Inna neviděl.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Také zobrazeni všech úspěchů v profilu ve vysouvacím okně bylo podle mne rozhodně lepší
oproti současným maximálně čtyřem, a to ještě systém nenabízí k zobrazení všechny dosažené úspěchy.
Lepší by bylo k původní zobrazení dodat možnost volby, zda se každý dosažený úspěch bude v profilu zobrazovat, a pro koho (všechny, jen členy města nebo aliance).
 

DeletedUser

Guest
S dopisem souhlasím bez výhrad a podepisuji se tímto pod něj.

aleluja, s1, dělník

 
Nahoru