• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Hádanky

Deleted User - 31870

Guest
Šašek nalije králi pouze vodu, král nalije do poháru jed s číslem 10. Oba se napijí. Pak si král vezme v domění, že mu šašek dal jed číslo 11 jed číslo 12 (nejsilnější) -> čímž se vlastně otráví sám. Šašek si vezme pak svůj jed číslo 11, kterým vyruší účinky jedu 10.
 

DeletedUser

Guest
Zajimave, ale vidim v tom hacek:

Kral chce prednostne zachranit sebe - viz zadani. Tzn. jak jsi predpokladala, musi si nechat jed c. 12 pro sebe a muze pouzit jen jed c. 10 na otraveni saska.
Zaroven vi, ze sasek ma jed c. 11 a tudiz protijed. Jedina moznost je tedy pouzit stejny trik jaky jsi vyuzila u saska, protoze krali musi byt jasne, ze jedem c. 10 saska nedokaze zabit.
Tim padem se zabiji oba vzajemne.

Pokud si kral tento trik uvedomi (protoze jej sam pouzil), je mu jasne, ze sasek mu da vodu a jed c. 12 muze vyuzit pro zabiti saska. (dvojite blufovani)
Tim padem zemre sasek a kral prezije.

Pokud si sasek uvedomi moznost dvojiteho blufovani, tak vi ze nema sanci prezit a tudiz s klidem pouzije jed c. 11 na zabiti krale.
Ve vysledku zemrou oba.

Pokud si bezvychodnost saskovi sitauce uvedomi kral, necha si jed 12 pro sebe a 10kou zabije saska, protoze ten pouzije 11ku na krale.
Tim padem zemre sasek a kral prezije.

Pokud si to sasek uvedomi nastava situace, kteru jsi popsala ty.
Sasek prezije, kral zemre.

A pokud si to kral uvedomi - tak sme na zacatku.

Zaverem: Pokud pripustime trik s pouzitim pouze vody, tak bychom meli pripustit moznost ze stejny trik muze pouzit i protivnik... pak ale nevidim reseni.

Statisticky kral umre ve 3 z 5 pripadu a sasek ve 4 z 5.
Kdybych si musel vsadit, tak vsazim na krale :)

PS: jeste nekde chybi moznost, ze si oba vzajemne daji vodu a oba si pak vypiji vodu.. jeste zreviduji uvahu.

Uz to mam: Pokud si uvedomi tuto kuriozni situaci OBA, tak jedinym vychodiskem z teto situace pro ne je nepouzit jedy vubec (oba budou doufat v blufovani, nebo vzajemnem uvedomneni si teto situace a nasledne se nechteji priotravit). Ve vysledku tak splni oba svoji prioritu a to, ze preziji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Úvaha zajímavá, ale možnost zacyklení se mi nezdá, protože máme zodpovědět tuto otázku, ne hledat možnosti řešení celé situace bez znalosti výsledku.

"Jak to šašek udělal, že se druhého dne probudil, ale král zemřel?"
 

DeletedUser

Guest
Úvaha zajímavá, ale možnost zacyklení se mi nezdá, protože máme zodpovědět tuto otázku, ne hledat možnosti řešení celé situace bez znalosti výsledku.

"Jak to šašek udělal, že se druhého dne probudil, ale král zemřel?"

V tom pripade odpoved muze odpoved byt:

Kral blufoval a dal saskovi vodu. Sasek neblufoval a dal krali 11ku.
Sasek si myslel, ze je otraven 12kou a tudiz si dal s klidem vodu (je to jedno).
Kral si myslel, ze sasek blufoval a dal si take vodu.

Kral zemrel a sasek prezil.
Jejich jednani se da vysvetlit jednim ze scenaru ktere sem nacrtl vyse (kazdy si myslel ze nastala jina situace a zachoval se podle toho).

Pak je ale spor s tim, ze existuje pouze jedina spravna odpoved.

PS: ta uvaha byla k tomu, ze cele tve reseni je zalozeno na tom, ze kral nevi o triku s vodu. Coz je ovsem predpoklad, ktery neni na nicem zalozen. Pokud pripustime, ze tento trik muzeme pouzit (a ty jsi jej pouzila) tak neexistuje vyherni strategie ani pro jednoho ze zucasnenych a tim padem je vysledek teto "hry" zalozen na nahode - tak jak sem demonstroval na "svem reseni".
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nemohli by jste už prosím nechat Darling dát další?

/Edit by Darling: myslím, že Freashmeat nakonec zahrnul všechny možnosti, já to brala pouze z pohledu šaška..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
darling to má dobře a ty freshmeate příště tolik nepřemýšlej... zde stačí pouze selský rozuim a ne IQ 170
 

Deleted User - 31870

Guest
Myslím, že dávat hádanku by měl Freashmeat.. přenechávám mu slovo ;) (jsem zvědavá, jestli uspěju)
 

DeletedUser

Guest
ok.. pred par mesici jsem ji slysel v radiu a docela me pobavila, takze:


Maminka je dnes o 21 let starší než její dítě. Za 6 let bude dítě 5x mladší než maminka.
Otázka zní: "Kde je tatínek?"

(doufam, ze to neni moc proflaknute...)
 

DeletedUser307

Guest
ok.. pred par mesici jsem ji slysel v radiu a docela me pobavila, takze:


Maminka je dnes o 21 let starší než její dítě. Za 6 let bude dítě 5x mladší než maminka.
Otázka zní: "Kde je tatínek?"

(doufam, ze to neni moc proflaknute...)

Pokud dobře počítám, tak by se měl motat někde hodně blízko kolem maminky.
 

DeletedUser

Guest
Tak každého normálního člověka napadne že nebude někde támhle na nádraží nebo v hospodě ;-)

Jsou u sebe až moc blízko a nejspíše se dotýkaj ;-)
 

DeletedUser

Guest
ok.. pred par mesici jsem ji slysel v radiu a docela me pobavila, takze:


Maminka je dnes o 21 let starší než její dítě. Za 6 let bude dítě 5x mladší než maminka.
Otázka zní: "Kde je tatínek?"

(doufam, ze to neni moc proflaknute...)

Tuto hádanku znám a mnohokrát už tu byla. Na internetu je mnohokrát špatně a ty jí podle mě máš špatně také. Tuto hádanku znám, proto už vím že dítěti je jakoby 0 let (protože je právě vyráběno :) Za 6 let bude tedy dítěti 6 a mamince (podle tvého zadání) 21+6 což je 27.
Maminka má být ale pětkrát starší než dítě, ale 5*(krát) 6 = 30 a ne jen 27. Z toho vyplývá že mamince musí být za 6 let 30, proto tedy dnes je mamince 30-6=24.
Mamince je proto 24. Kontrola: 24+6=30/5=6. Kontrola vychází, proto je jisté že tvé zadání je špatně.:radní:
 

DeletedUser

Guest
Má to dobře !!! Dítěti je -3/4 roku takže tatínek je teď někde s maminkou a .... :D T.U.R.I.S.T.O přestaň sem psát laskavě špatné odpovědi !
 

DeletedUser

Guest
podle odpovědi chyba-matce je 21-těhotenství trvá 9 měsíců-pořád 21,synovi přesně 0za 6 let bude synovi přesně 6(logické,že?:)) a matce 27 a 9 měsíců-takže ještě pořád 27
27:6 se rovná 4,5-matce by muselo být 24,když ho plodila-no ne?



Aha mas pravdu....ja to popletl :)



To je fakt....ja tady tu hadanku jen slysel.....pocitat jse mi nechtelo tak jsem rek nevím....rekli mi odpoved takovou.....asi mi to spatne rekli

Ok, PBD nejsem jediný kdo si to myslí!
 

DeletedUser

Guest
Něco z divokého západu :

Přijeli jste na divoký západ a hned jste se dostali na nevhodné místo. Buffalo Bill a Zabiják Kid na sebe míří pistolemi. S radostí vás příjali do souboje. Protože nechtějí zbytečně plýtvat kulkami, určili následující pravidla:
1. Střílí se v pevně stanoveném pořadí, dokola, dokud nezůstane jen jeden ze soupeřů.
2. Každý, když je na řadě, má jednu kulku.
3. Pokud je někdo zraněn, je dobit železnou tyčí.
4. První střílí nejslabší střelec (Vy), poslední nejlepší.
Jakou zvolíte taktiku, když víte, že se trefíte tak jednou ze tří ran, Buffalo Bill má tak 50ti procentní úspěšnost a Nesmrtelný Kid zasáhne vždy? (Prosím, nestřílejte se do hlavy)
 

DeletedUser

Guest
Ok, PBD nejsem jediný kdo si to myslí!

A vam dvema s Hanoveckem nikdo nevysvetlil ze existuji desetina cisla nebo co? Pocty tipu 27 let + 9 mesicu je porad 27 let jsou kapanek mimo nezda se ti? Co treba 27 let + 9 mesicu = 27.75 let?

Zalozit tvrzeni na tom, ze si vymyslite spatne reseni a tvrdite, ze tim padem musi byt spatne zadani je dosti zvracene (a to ani nemluvim o tom, ze blbe pocitate viz vyse). Zkuste priklad prvne spocitat a ne si vymyslet reseni a dopocitat podle toho zadani.

PS: dukaz "vetsinou" (tj. prohlaseni tipu: "je nas vic co si myslime ze 1+1=3") neni dukaz.
 

DeletedUser

Guest
Ze stránky kde jsem to našel je ta odpověď kterou píšu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já to mám správně !

Odpověď ze stránky : Když budete chvilku počítat, vyjde vám, že synovi je -3/4 roku. To je mínus devět měsíců.
Takže tatínek právě ....
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru