• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Jak hodnotíte fórum hry?

Jak se Vám líbí zdejší fórum?


  • Celkový počet hlasujících
    429
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Jak hodnotíte fórum hry?Jste s ním spokojení nebo se vám zdá že to tady upadá?Napište své postřehy.

Připomínka:
Toto téma bylo vytvořeno pro vaše názory a hlasování.Zdržte se ostré kritiky west týmu,protože podstatná část problémů smeřuje k INNU a k "hloupým" uživatelům(nic proti vám).Moderátoři se snaží co můžou,do toho ještě vlastní starosti a oni se opravdu snaží vyplnit většinu vaších žádostí.Tak si to uvědomte a přemýšlejte nad tím,co napíšete.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Mám to tady rozepsat ? :indián:

Grafika +
Darling +
Wich -
Čin Wich -
Odchod Disca -
A nakonec ,,je to tu pořád stejný už celej rok" -
Nelíbí se mi tady ---

Takže nedostatečný :kobylka:
 

DeletedUser8674

Guest
Špatné, moc se nevyznám v Návhhách a nápadech, Darling +, Wich -, supportéři -, odchod LinX, Nurii a Diskostu velké -----
 

DeletedUser

Guest
české forum mi přijde jako jedno z nejhorších

Návrhy a nápady - většina napádů už šla a postupně se vymýšlí samé nesmysly.žádný nápad není dotáhlý do konce.Prostě člověk přijde napíše první co ho napadne a k tomu napíše na vaše žádosti upravím.Místo toho co by si s tím dal pár dnů práce (zjištění všech okolností ,grafickou úpravu atd. ) a když někdy se objeví co by stálo možná za to rozvinout ,tak se na něj zapomene nebo v tom nejčastějším případě se ani neodešle ;)

Oznámení - většinu oznámení znám už i pár týdnů dopředu (nevím zda tak dlohou to neví nebo je problém přeložit pár vět :)

Nápověda ,návody ,taktiky - tak tam snad nemá cenu ani chodit.Jelikož zde již nechodí pomalu žádní zkušení experti ,kteří tam vytasí nějaké vzorečky na rozdíl od cizých for.A když už je nějaká pořádná debata (klíče atd. ) tak se záhadně kolikrát ztratí :)

Bugy - snad jediné co pročítám pořádně i když se tam kolikrát něco opakuje (ale dle mě není zaviněno komunitou ,ale těmi co ty bugy mají opravit .)

Hry,sooutěže - jediné místo ,které drží spamery nad vodou :)

Hráčská komunita - už vubec nečtu.protože výtvory či vyjadřování mě kolikrát děsí :)

Světy

Tak nálezy jsou všude stejné , ničím překvapivé pro hráče ,kteří to hrají nějaký pátek.
Ale i tady ztrácí české oproti ostatním.Pevnosti mají kolikrát zajímavé statistiky ,ale tady si žádné nepřečtu

Shrnuto : forum je většinou všude stejné (gráficky či tématově) ,akorát zde to stojí za velkou bačkoru.Ale za to forum nemůže :) ,nýbrž lidi co tu vypisují a ti co je vedou k tomu jak mají či co můžou psát :)
 

DeletedUser

Guest
Jaký jste si to udělali, takový to máte. Oznámení přicházejí s křížkem po funuse, support otřesnej, kritika zakázaná (ani se nedivím), důvěra zkušených hráčů v team nulová, pak nechodí na fórum a jeho úroveň klesá, v návrzích nepromyšlený nesmysly, v nápovědě nic zajímavýho, bugy se drží jen proto, že bug nahlášenej přes ticket se neřeší a na fóru si to alespoň někdo přečte, schopných moderátorů jste se zbavili, cenzura je tu větší jak za bolševika a z fóra je jedna velká Potěmkinova vesnice. Hlavně aby to navrch vypadalo, že všechno funguje jak má.
 

Deleted User - 31870

Guest
Dlouze jsem rozmýšlela, zda vůbec reagovat. Předem říkám, že nemám v úmyslu kritizovat předchozí Team a obhajovat náš současný, popíšu stav věci ze svého pohledu před vstupem do Teamu a ze současného stavu. Částečně budu reagovat na B-DoGs-OzzYho a Seana Malloryho.

Jistě si všichni vzpomenete na dávnou situaci, kdy moderátoři z protestu odešli. Na fóru byl tak trošku chaos, protože noví moderátoři se museli napřed rozkoukat, neměli příliš zkušeností a tak některé zásahy při moderování trvaly delší dobu, než je tomu třeba nyní. Team opravdu nebyl zcelený a nespolupracoval natolik, jak jsem očekávala - možná to bylo i kvůli vyššímu počtu, našim rozličným zájmům a třeba také i kvůli věkovým rozdílům mezi námi, těžko mohu posoudit. Fórum bylo hodně zaspamované zbytečnými věcmi, nepromazané od poměrně hodně zbytečných postů a celkově jeho organizace poměrně vázla (znovu dodávám, že to není myšleno jako kritika starého Teamu moderátorů, teď popisuji stav po mém příchodu). Hned mi bylo jasné, že tady bude dost práce, ale to mi nevadí. :)

Všechny sekce jsem prošla a odstranila zbytečnosti, raději dodávám, že už v té době jsem měla 4,5 měsíční zkušenost s moderováním jiného fóra, kde pravidla jsou daleko přísnější než zde, většina uživatelů je trestána za hlouposti či omyly, takže přejít na lehčí trestník, bylo pro mne poměrně zajímavé (nejsem názoru, že se musí trestat naprosto vše, jsme lidé omylní). Můžete sice nadávat, že je zde velká cenzura, ale mažeme jen to, co je zbytečné (příspěvky opakující názory předešlých uživatelů, které tedy nejsou ničím přínosné), ale kromě toho mažeme i věci, které musíme kvůli nařízením od Innogames (sem spadají kupříkladu informace o H. meči a klíčích). Takže mizení těchto příspěvků nám nemějte za zlé, to opravdu musíme (a starý Team by to měl vědět, oni sami museli mazat témata o meči, tak mi dost překvapila kritika za mazání témat s klíči).

Zřejmě vás to překvapí, ale i pro nás platí pravidla, nemyslím teď pravidla hry a fóra, ale speciální pro Team, kterým se musíme řídit. Více vám prozradit nesmím, jsou to interní informace. Zmiňuji je pouze proto, že díky nim jsme vázáni dodržovat i jiné věci, než které musí uživatel. Innogames nám brání včasnému zveřejňování informací o updatech, informace buď dodává velice mizivé či žádné a co je horší, zahraniční fóra (AJ a NJ) mají daleko lepší informace, protože tyto země upřednostňují a lépe s nimi spolupracují. Proto spoustu věcí můžete najít na jejich fórech a ne na našich - my se vše dozvíme se zpožděním a až když jsou vyvěšené pro hráče.

Není tajemstvím, že informace o updatech se sbírali ze zkušeností z hraní Bety a zkoumáním zahraničních fór, ovšem lidé, kteří toto dělali a měli na to čas, již odešli a není cesty zpět. V Teamu nás moc nezbylo po odchodu několika kolegů a já se dobrovolně přiznám, že nemám příliš času již na hru, jako tomu bylo dříve. Kvůli škole mi opravdu nezbývá mnoho času, abych hledala dlouze informace o updatech, když se kromě starosti o fórum, problémům ve škole, mám ještě další povinnosti doma a rodinu, které bych se také ráda věnovala. Je mi to samozřejmě líto, ale z mé strany se již moc informací o nových věcí nedozvíte, opravdu nemám času, kolik bych jej chtěla mít a věnovat vám. Ostatní členové Teamu jsou na tom velice podobně a snad pochopíte, že nemůžeme upřednostnit v životě hru před realitou. Bývalý moderátorský Team v tomto měl opravdu prim, podělil se s vámi o spoustu informací a díky jejich práci jsme pro vás mohli sesumarizovat Nápovědu, na které jsme pracovali dlouhou dobu. Za to jim samozřejmě děkuji i za vás.

Je mi samozřejmě líto situace, že odešli, leč nic s tím nezmohu. Byla jsem s nimi jeden čas na Betě, než jsem vstoupila do Teamu s několika body, které bych ráda vylepšila a budu se o to stále snažit, než jsem v jejich očích klesla kvůli vstupu. Dávali mi za vinu spoustu věcí, které se byť i jen chvilku zdržely, neustále mi předhazovali jakoukoliv chybičku a vše, co mám tedy napravit. Můj pobyt s nimi na skype chatu vyvrcholil tím, že jsem si musela číst, kterak se chovám jak cvičená opice, že nepoužívám mozek a i některé urážky, které zde psát nebudu. Urážky mi nikdy nevadily a ani jsem je při použití proti mé osobě netrestala, ale velice mi zamrzelo, jak smázli celou mojí práci bez jediného slova zájmu, jako bych zde na fóru pouze koukala na hlavní stránku. Vrcholem pro mne byla zpráva od Dydyho, který si začal hledat jakoukoliv záminku, aby mi s ní vyprovokoval - přestala jsem mít náladu nadále poslouchat jejich urážlivé výroky a odešla z chatu. V té chvíli jsem si byla jistá, že buď dokážu změnit špatný chod věcí, nebo odejdu z Teamu. Ač pro vás nejsou všechny změny viditelné, tak se opravdu snažíme a než cokoliv vyhodíme, důkladně to probádáme ze všech stran a srozumitelnost věci.

Zmiňovaná sekce OzzYm Návrhy a nápady byla v katastrofálním stavu - uživatelé přispívali blbosti, nikdo návrhy nekontroloval a ani neexistoval systém, který by třídil dobré návrhy od špatných. Asi už ani nemusím dodávat, že návrhy nikdo nepřekládal a nepředával Innogames (a nebyl to pouze stav za našeho současného Teamu, ale i předchozího - předávání podle mých informací fungovalo pouze někdy ze začátku hry s původním Teamem). A právě tento bod jsme se rozhodli změnit - chceme vaše dobré návrhy překládat a posílat je dále na přezkoumání Innem, proto proběhlo předělání té sekce, i když to zkomplikovalo trošku průchod návrhů. Samozřejmě je to pro nás pouze test, neboť ani na Slovensku nemají tento systém osvědčený, můžeme tedy jen doufat, že do posledního kola projdou opravdu jen ty nejlepší nápady.

Jak jsem již psala, tak složení Nápovědy jsme mohli provést díky výsledkům činnosti Teamu předchozího i našich znalostí. Není tajemstvím, že jsem se nikdy nezajímala příliš o žebříčky a další složité výpočty, jako tomu je kupříkladu u zuzupda. Ani kdybych nyní chtěla se o tyto věci zajímat, čas mi to neumožní, nemohu vám podat takové informace, ač bych ráda.

Se zpracováním bugů je to je složité - i když je naše strana včas nahlásí, musíme kolikrát čekat poměrně dlouhou dobu, než dojde k jejich odstranění, pokud ovšem dojde. Pro zajímavost uvedu třeba 6 měsíční čekání na změnu 1 čísla v nákupu premium účtu a přímo nekonečnou dobu pro změnu oficiální nápovědy (kde tedy mají nějaký problém s opravou, při němž jim vyskočí opravou jedné věci německý text místo jiné věci). Z toho důvodu byla také vytvořena ta nápověda na fóru. Snad jen ve 2 situacích zareagovali pohotově - když zamrzly boje v pevnosti na 2 světech a když jsme reklamovali nákupy premium účtů. Ač se zde v tomto ohledu budeme snažit sebevíc, rozhodnutí o čase oprav je vždy na Innu. Jako další bych mohla uvést několikerý pokus o otevření světů 1-3, který byl zatím vždy zamítnut.

Asi největším problémem, který mi byl předhazován ze strany bývalých moderátorů, jsou přátelské duely. Už od svého vstupu jsem zjišťovala, zda by šlo na ně zavést ono pravidlo, které platí v jiných zemích - bohužel jsem zjistila, že nejsou dostatečné technické prostředky na hlídání. A jejich zlepšení závisí opět na Innu - leč věci pro nás trvají snad mnohem déle než pro hráče. Ano, existovala by jedna možnost, ale nikdo by si ji nechtěl vzít na triko - totiž on-line sledování duelů supportérem, vytvoření screenu a jeho následné považování za důkaz. Při dnešních moderních programech pro úpravu obrázků, by tento důkaz neměl šanci na úspěch, proto jsme pravidlo prozatím neposvětili a vyčkáváme na zásah Inna ohledně technických prostředků. Můžete nám věřit, že ani nám se přátelské duely nelíbí. Podobné je to se situací kolem předávání účtů, které zde pár lidí navrhovalo, neboť tuto možnost mají na Slovensku. Protože mám s podobnou situací již zkušenosti, jsem ostře proti tomuto (nemějte mi to za zlé). Oficiální pravidla všech zemí uvádějí zákaz přdávání hesla od účtu, které však je v rozporu s pravidlem o předání účtu (a v diametrálním při výměně účtů). Jako v každé hře nesmí být účty zpeněženy (prodány), což ovšem při nastaveném systému Slovenska půjde jen velmi těžko dokázat, pokud se hráči domluví třeba na icq. Rovněž by byl velký problém v situaci, kdy by se někomu podařilo ukrást účet, který by následně s několika hráci vyměnil a ten poslední dal smazat - než by se zjistilo, s kým byly účty povyměňovány, mohl by být účet smazán. Jak bychom se pak mohli v také situaci rozhodnout, komu účty vrátit, když minimálně 1 člověk by o účet přišel - nechtějte po nás, abychom někoho takto trestali a rozhodovali se mezi hráči.

Zřejmě na venek vypadá Team jako nefunkční, ale stále se po krůčkách blížíme zdokonalování naší spolupráce a doufám, že pokud Inno začne lépe spolupracovat, dosáhneme opravdového viditelného zlepšení. Než se však pustíme do opravdu velkých změn, je potřeba provést několik menších, které se opravdu blíží. Mohu si pouze přát, aby jste na nás nepohlíželi skrz prsty, vím, že náš Team není velmi oblíbený, ale alespoň neodsuzujte všechnu naši práci, není snadné ve svém volném čase kombinovat tolik věcí.

Omlouvám se za trošku delší příspěvek, ale chtěla jsem některé věci objasnit, nebo alespoň trošku přiblížit. Můžete mi za má slova nenávidět, ale alespoň nekritizujte všechnu práci, kterou děláme. Zkuste se vcítit do naší situace - chovat se jako hráč, dodržovat pravidla jako člen Teamu a ještě jako třešnička na dortu řešit vaše problémy. Doufám, že brzy se dostaneme na velké změny. :)

Neberte tento příspěvek jako důvod vyvolání hádek, chcete-li na něj reagovat, pošlete mi PM a ráda s vámi proběru věci, se kterými nesouhlasíte. Mým cílem nebylo očernit bývalé moderátory, vyvolat hádky mezi uživateli, ani mezi uživateli a členy Teamu. Tak jej tak prosím chápejte, děkuji, že jste si jej přečetli.

Edit: omlouvám se za případné gramatické chyby, ale nemám již sílu po sobě zkontrolovat text..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dal jsem dobře už klikám jenom na Hry a soutěže a tam mě baví jenom co to je ? kdo to je ? a kde je to ?.
 

DeletedUser

Guest
Ahoj nemohu porovnávat staré mody s novými ale kritika lidí co se něčemu věnují pro ostatní ve svém volném čase je dost přehnaná-pokud se někomu něco nelíbí má právo se ozvat to jo-(taky mi někdy škube prsty když čtu příspěvky od různých náctiletých exotů)-ale přece taky samozřejmě nemusí ty blbiny číst .A divit se týmu že něco mažou ? To co někdo považuje za světoborný návrh může zas jinému připadat jako kravina.Taky sem tam přispěju do :kdo to je-kde to je no a co?Když mně to baví neznamená že to baví druhé-
jediné co bych změnil je ve vyhledávání přísně oddělit témata na hru THE WEST od všeho ostatního protože tam něco najít je fakt hrůza proto jsem hlasoval za 2.
tak se mějte a klidně se mnou nesouhlaste je mi to fakt u ......
 

DeletedUser

Guest
Tak předem říkám, že chci reagovat na stav fora, ne na výměnu týmů, důvody toho či onoho, omluvy a výmluvy stávajícího stavu. Tyto věci mě jako "konzumenta produktu" absolutně nezajímají. Pro mě je důležitý výsledek.

Začnu z té lepší stránky...
Aktivita jednoho, možná dvou moderátorů fóra a jejich snaha o slušné jednání s lidmi. Tím to po hříchu asi hasne a další pozitiva mě momentálně nenapadají (ne ani nový smajlíci pro mě neznamenají průlom k lepšímu).


No a k té horší straně...
Přehlednost fora- pokud by náhodou někoho napadlo vyhledávat události přes tlačítko nové příspěvky, může to klidně vzdát. Deset různých slovních fotbalů apod. tuto funkci posílají do hrobu.

Úroveň obsahu- nechám stranou sekce, kde si lidé probírají svoje zájmy, hrají si a vymýšlejí různé jiné "bejkárny"(není myšleno jako urážka). Je to jejich zájem a když na to mají sekce, ať si tam píší jak se jim zachce.
Sekce, týkající se hry jako komplet slouží snad už jen těm, kteří neví, kde najít nápovědu, nebo jsou natolik líní si ji přečíst. Odbornější diskuze jsem tu zatím viděl asi 2-3, což je velmi málo.
Musím se pozastavit nad oním tématem diskuze kolem klíčů. Smazána s tím, že si to innogames tak přeje a nařizuje. Zvláštní, že toto přání se nevztahuje na forum anglické, polské nebo snad německé (na německém foru měla diskuze o klíčích 149 stránek, co jsem se díval naposledy). Těžko pak věřit všem těm dalším věcem odůvodněným větou "INNO to takchce" z úst moderátorů to nevyzní moc důvěryhodně. (nic ve zlém, všichni víme o kvalitě a četnosti informačních zdrojů moderátorů své)

Což mě přivádí k dalšímu bodu. Naprostá absence projevu Administrátora (či snad aspoň jeho zástupce) na foru. V jiných jazykových verzích je tato funkce označována jako Community Manager a já jakožto člen herní komunity jsem viděl jméno Adminky používán jen ve třetí osobě.

Další body už rozebírat nebudu, pár by se jich našlo, ale ty pro mě zásadní jsem snad nezapomněl.

Celkový verdikt 4... dokážu si představit, že by mohlo být i hůř.
 

DeletedUser120

Guest
Tak jsem se rozhodl také zapojit do diskuze...

Nejprve co se týče informovanosti našeho fora a for DE a NET

je samozřejmostí že DE a NET fora jsou informována mnohem lépe již jen díky tomu, že na těchto forech se vyskytují přímo vývojáři the-west zatímco nám se mnohdy informace dostávají s xdením spožděním....

co se týče komunice s německem... sám jsem si užil komunikace s německou stranou, konkrétně s jedním z jejich aktivnějších členů a několikrát jsem mu hlásil požadavky na opravu či úpravu fora.... stav je takový že se nic nezměnilo...

obsahovou stránku fora hodnotit nebudu... aktivitu týmu již velmi dobře napsala darling a s tím se s ní mohu jen ztotožnit.... nemám náturu a ani čas objevovat tajemné zákulísí matematických výpočtů, mám spíše ten cíl, poradit těm co to potřebují aby mohly normálně hrát....

já sám za sebe s čistým svědomím můžu říct že dělám maximum pro forum a hru a lidi tady...což mě osobně stačí
 

DeletedUser

Guest
jediné co bych změnil je ve vyhledávání přísně oddělit témata na hru THE WEST od všeho ostatního protože tam něco najít je fakt hrůza proto jsem hlasoval za 2.
tak se mějte a klidně se mnou nesouhlaste je mi to fakt u ......

Ahoj,
plně souhlasím s tím, že vyhledávání je hrůza, pak se nemůžete divit, že podstatná část lidí hledání vzdá a radši si založí nové téma.
Pak dochází k tomu, že třeba na dotaz, zda talisman a kamenný řetěz jsou k něčemu dobré (příklad), je založeno odhadem 5-7 témat. V této souvislosti pak třeba nechápu, proč jsou taková témata uzamčena - kdyby člověk přišel na nový poznatek v daném tématu, musel by stejně vytvořit téma nové.
Jinak fórum je docela dobře rozčleněné; děsivá jazyková úroveň některých uživatelů asi už lepší nebude. Díky všem moderátorům, kteří nad tím stráví čas
 
Jak hodnotíte fórum hry?

Edit:Toto téma bylo vytvořeno pro vaše názory a hlasování.Zdržte se ostré kritiky west týmu,protože podstatná část problémů smeřuje k INNU a k "hloupým" uživatelům(nic proti vám).Moderátoři se snaží co můžou,do toho ještě vlastní starosti a oni se opravdu snaží vyplnit většinu vaších žádostí.Tak si to uvědomte a přemýšlejte nad tím,co napíšete.
 
Edit:Toto téma bylo vytvořeno pro vaše názory a hlasování.Zdržte se ostré kritiky west týmu,protože podstatná část problémů smeřuje k INNU a k "hloupým" uživatelům(nic proti vám).Moderátoři se snaží co můžou,do toho ještě vlastní starosti a oni se opravdu snaží vyplnit většinu vaších žádostí.Tak si to uvědomte a přemýšlejte nad tím,co napíšete.

Podívej se, názory můžou obsahovat i kritiku, tomu se nevyhneš? Tady jsou rozumní přispěvatelé, oni vědí co píšou, to by jsi si sám z nich mohl brát příklad. Každý máme občanský život, nejen moderátoři, to už si musí pořešit sami jestli to zvládnou, do toho nikomu nic není. Pokud ten post moderátora vzali, tak zřejmě věděli že je třeba něco dělat. Ty nemůžeš tvrdit že se snaží vyplnit žádosti, nemáš odkud by jsi to zjistil, můžeš se pouze domnívat. Forum není hra, tady INNO nic netvoří, nevím kde by vytvářeli problém. Hloupí uživatelé tu jistě jsou, ty určitě svůj díl kritiky obdrží.


Možná ti to připadá správňácké postavit se za někoho, když mají ostatní opačný názor, bohužel je to spíš kontraproduktivní.
 

DeletedUser

Guest
Podívej se, názory můžou obsahovat i kritiku, tomu se nevyhneš? Tady jsou rozumní přispěvatelé, oni vědí co píšou, to by jsi si sám z nich mohl brát příklad. Každý máme občanský život, nejen moderátoři, to už si musí pořešit sami jestli to zvládnou, do toho nikomu nic není. Pokud ten post moderátora vzali, tak zřejmě věděli že je třeba něco dělat. Ty nemůžeš tvrdit že se snaží vyplnit žádosti, nemáš odkud by jsi to zjistil, můžeš se pouze domnívat. Forum není hra, tady INNO nic netvoří, nevím kde by vytvářeli problém. Hloupí uživatelé tu jistě jsou, ty určitě svůj díl kritiky obdrží.


Možná ti to připadá správňácké postavit se za někoho, když mají ostatní opačný názor, bohužel je to spíš kontraproduktivní.

Pojednou s tebou budu souhlasit.... kritika patří ke komentování něčí práce.... (správa fóra atd....)
tak co se týče módů tak jak už tu bylo zmiňováno: darling-nejlepší současný mód.... (asi s tim většina bude souhlasit.... a monishkah-ta mi dříve nepřišla moc sympatická a ani mi nepřišlo že by toho o hře věděla buhvíco.... (taky jí to bylo ze začátku předhazováno....)
Ale postupem času, začala nabírat zkušenosti a stávala se čím dál lepším módem.... a je to stále lepší a lepší....
co se týče ostatních módů tak je to nic moc....
grafika fóra je stejna už celej rok....
odešla většina zkušených uživatelů.... a bez nich to neni ono....
musel jsem udělit za 5.... jelikož 2dobří módi nedokážou vyvážit to ostatní....
 

DeletedUser

Guest
Nechci moc kritizovat jednotlivě ale na co je 5 módu když je aktivní jen darling a řídí skoro celé fórum plus klubun monikashak je taková nárazová jindy na fóru je 4hod nebo taky stráví na fóru za 14dní 1hod.

A ostatní radši necomentuju.

Takže myslím stejně jako master že 1 dobrý mód a druhý ucházející nemůžou převážit zbytek neaktivních módů kteří jsou taady jen na okrasu.
 

DeletedUser

Guest
Já bych si, s dovolením, také zařečnil - již delší dobu jsem nerozvázal jazyk na diskusním Fóru v řeči, jejiž trvání by stálo za zmínku. Vyjádřím se v bodech, pro lepší přehlednost:

1) Anketa jako taková - tedy čisté hlasování bez jakéhokoliv komentáře - je naprosto nevypovídající (zejména oba extrémy). Každý uživatel Fóra totiž klade důraz na poněkud jiné věci - ať chce či ne, takže při takovémto stylu hodnocení se velmi snadno sejdou na tomtéž stupni hodnocení hlasující, kteří by se do krve pohádali, znali - li by důvody, které je k jejich hlasování vedly.

2) Zdejší Fórum, ano... a bývalé Týmy, ano... pozoruhodná témata k hovoru, zcela nepochybně. Nejdříve bych rád doporučil těm, kdo si podobnou práci neměli možnost vyzkoušet, aby důkladně zvážili následující:
- je velmi krásné bez předchozího projetí, zacvičení, předání zkušeností, a tak dále, začít naostro a v nezkonsolidovaném Týmu spravovat Fórum (a cokoliv obecně), když nemáte kam se obrátit (přebíral jsem jisté Fórum v podobné situaci - ano, mám rád hrdinná gesta, velmi rád, když věc, kterou mohu pod něčí taktovkou vyřídit za pár sekund, musím coby nováček řešit desítky minut nebo dokonce pár hodin tak, abych ji nezbabral) a za zády máte pluk uživatelů, kteří nemají na práci nic lepšího, než řečnit o dokonalosti minulého Týmu - zkuste si to, zvu vás... a cokoliv poděláte nebo nestihnete během pár minut, vám s radostí a grácií omlátím o hlavu - jsem přesvědčen, že to každého potěší :-)

- já jako hráč nebo obyčejný tlachal na Fóru mohu kdykoliv přijít, kdykoliv odejít... ale zkuste kupříkladu odejít uprostřed jednání s hráčem, kterému ukradli účet (často díky jeho tuposti či vyčuranosti); a že se taková věc leckdy řeší i napříč mezi Hrami v různých státech, aby si ostatní Týmy daly na podobná individua pozor - trvá to i hodiny. Faktem je, že dostat z uživatele kloudnou informaci je také čas od času unikum - a s řečmi o tom, že jsou zde děti a podobně, na mě nechoďte. Hra není jen o tupém klikání myší a psaní přisprostlých zpráv - jde o komunitu řídící se jistými pravidly a kdo je nemá v úmyslu dodržovat, případně nemá na to, aby je dodržoval, nechť je odejit (řeč je přirozeně o online hrách, aby mě nikdo nechytal za slovíčko).

- "tyjo, to musí bejt paráda, bejt admin" - co jsem se načetl podobných zpráv, ale ani jeden z autorů mi nebyl s to dát kloudnou odpověď, v čem ona "paráda" spočívá. Prebendy? Směšné. Virtuální moc nad ostatními? Dosti ubohé.

- kdopak to asi na Fórech dělá, s prominutím, svinčík (názvy threadů neodpovídají tomu, co se v nich děje, nové thready na stále stejná témata, vícenásobné posty v threadech)... že by to byl apriori Tým? Tomu přece nebudeme věřit asi nikdo a raději to nebudu rozepisovat :-)

- co vidí uživatel na administrátorské funkci: kdy byl naposledy přítomen a jak dlouho (velmi vtipné), Bože, on dal někomu Ban (to je další viditelná část), on nám zase smazal příspěvky, přišli jsme o rank (třetí viditelná část). Zbytek... ano, zbytek... není vidět, ergo neexistuje - a je čistý stůl.

- jednání s majiteli či provozovateli je zcela samostatná kapitola... zkrátka a dobře, požádejte si o funkci, strčte do ní nos, mějte jej tam pár let a potom hovořte. Nepochybně oceníte, že vám uživatel vyčte, co si to dovolujete, mít jakýsi soukromý a reálný život... a hlavně, probůh, nemějte žádné přátele mezi uživateli, protože se dozvíte, že mají protekci :-)

- málem bych zapomněl na duchaplné tvrzení "jak může admin hrát hru? Vždyť zneužívá svou funkci!"
Administrátoři by se hru měli naučit nejspíše z příruček, případně navštívit nějaké školení, o němž dostanou certifikát, že... nu, i toto o lecčems svědčí :-)

3) Ona zde vládne cenzura a totalita? Kde? Však si zde uživatelé píší téměř vše, co se jim zachce...většinou jde o rozbory jakéhosi tématu, o němž má většina postujících přinejmenším mlhavé představy, promiňte. Upřímně, tento názor mě celkem pobavil - zdejšího klimatu si velmi važte... osobně vyznávám nesrovnatelně drsnější cestu - gramotní jsme všichni; když něco nevím, zeptám se dříve, než něco pokazím - je to velice jednoduché. Jenže to by se muselo něco číst, a to se u zábavy přece nehodí (nebo na to "není čas")... takže padají tresty.

4) Na nejmenovaném herním serveru se uživatelé blokují na základě zaslání screenu (v dnešní době !) mailem administrátorovi (!) - a přál bych vám vidět tu demokracii, kterou tam uživatelé udržují. Urážky, nadávky, mulťáctví, podvodné hry za podpory programů - to je demokracie a svoboda?

5) Rád si počtu na Fóru, nepochybně - jsou zde lidé různých zájmů a já se rozhodně nebráním výměně informací; potíž je jaksi v tom, že posty na bázi "husyté sváděly četné bytvi" mým úmyslům činí čáru přes rozpočet, abych tak řekl - bylo mi to zde vysvětleno tak, že se nenacházíme na akademické půdě, ale na Fóru online hry... hezká známka, že? Akceptuji ji tedy :-)

6) Jak si zde chcete udržet zkušené uživatele (ať již hráče, nebo uživatele Fóra, kteří o Hru prostě zájem nemají a jsou zde z jiných důvodů - a respektují Pravidla)? Mě u hry nikdo nevodil za ruku - chci hrát, hraji, nechci nebo neumím, tak nehraji... proč bych měl dávat v plen nabyté zkušenosti, které mi nezřídka zajišťují převahu? Proč si to jiný hráč nemůže zjistit sám a mrhat na to svým časem? Je to rozhodnutí každého hráče, přirozeně... já poradím pouze obecně, jemné finesy ani omylem - když vám během jednoho dne přijde ve hře desítka dotazů na jedno a totéž, vaše myšlenky se začnou ubírat velice zvláštním směrem :-)
A ještě jinak... jaké klima zde ostatní uživatelé chystají těm, které tolik postrádají, aby pro ně bylo Fórum místem pro slušnou konverzaci?

6) Co se Darling týče, její post v tomto threadu je čistá pravda - a vyjadřuje se velmi delikátně, jako ostatně vždy :-)
Podotýkám, že na onom Fóru jiné Hry mi byla "virtuálně podřízena", dá - li se to tak říci, a odvedla pozoruhodný kus práce - a domnívám se, že jsem více než kompetentní to objektivně posoudit a zhodnotit.

Řekl jsem asi vše, hlasovat nebudu - tento názor je asi komplexnější.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
" nemám náturu a ani čas objevovat tajemné zákulísí matematických výpočtů, mám spíše ten cíl, poradit těm co to potřebují aby mohly normálně hrát.... " a o ničem jinem to není... Matematicke vypočty mi nahoru příliš nepomohou a upřímně kolik užvatelu to počítalo:-), jen chci normalně hrat. Jsem hrač, jak pasl jiny "inteligentní" uživatel BEZMOZEK, hold se posunu na čtvrte místo v žebříčku... :hoj:
 

DeletedUser

Guest
Matematicke vypočty mi nahoru příliš nepomohou a upřímně kolik užvatelu to počítalo:-)

Ale jo, mám pocit že někteří díky nim byli velmi úspěšní v duelech, protože věděli kam dávat body... (mimo jiný počítat ty věci byla legrace). A pak od těch kteří to počítali si občas odvozovali hru další.
 

DeletedUser

Guest
Ale jo, mám pocit že někteří díky nim byli velmi úspěšní v duelech, protože věděli kam dávat body... (mimo jiný počítat ty věci byla legrace). A pak od těch kteří to počítali si občas odvozovali hru další.

Souhůasím, ale duely jsou spíš o citu, protože stejně v každym 2. updatu mění váhu schopností v duelu a tak bych se na matematiku vykašlala a dělal to podle citu a odhadu. ;)
 

DeletedUser

Guest
1. Najít se tady dá asi všechno, jen to vyžaduje mnoho trpělivosti.
2. Já jsem tady kdysi pod jiným jménem dělal moderátora a vím, že jsem dostal podepsaný kalendář od Inno jako poděkování za práci (byla to tedy práce dobrovolná).
3. Spory mezi moderátory a adminy byly vždy a patrně budou i nadále, není tedy jednoduché navenek vystupovat jako jeden tým. (vždy se najde někdo kdo si "vyhání" své ego a nejde mu o spokojenost a radost konečných uživatelů.
4. Provozovatel této hry určitě reaguje především jen na tu zemi, která mu přinese nejvíce peněz do kasy (my je asi netrhneme).
5. Čas má sílu všechny rány zhojit a začít klidně i znovu :eek:)

Přání: ať tato hra je tvořivá s velkou variabilitou hraní a zábavy
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru