• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Jak hodnotíte fórum hry?

Jak se Vám líbí zdejší fórum?


  • Celkový počet hlasujících
    429
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
No, fórum je pro mě dobře přehledné... zvláště teď když jsou různé sekce ještě rodělovány (Grafika, Návrhy a nápady atd.) jinak grafika by mohla trochu zlepšit, i když neříkám že není pěkná...

Za mě Chvalitebné
 

DeletedUser

Guest
No, fórum je pro mě dobře přehledné... zvláště teď když jsou různé sekce ještě rodělovány (Grafika, Návrhy a nápady atd.) jinak grafika by mohla trochu zlepšit, i když neříkám že není pěkná...

Za mě Chvalitebné

Mě se zdá že je to až moc přehledné:lool:.
Protože smazat celou nápovědu koho potom má bavit tam spamovat.:angel:


Ale souhlasím možná bych ještě trochu míň mazal.
 

DeletedUser765

Guest
Mazat rozhodně budeme méně, jakmile bude i na fóru méně spamu. Když tu budou hráči, kteří chtějí získat jen titul zkušený uživatel a budou psát blbosti, kde to jen jde, tak se na mě nezlobte, ale to pak z fóra bude server pro děti tipu Alík a pro ty, který tu chtějí najít radu do hry, tak nebudou mít nejmenší šanci.

Do grafiky chci doplnit pár tutoriálů, ale momentálně pracujeme na něčem jiném. Vždyť i vy tam můžete něco doplnit, když to bude rozumné. Jaké si to tu uděláme, takové to tu budeme mít.
 

DeletedUser

Guest
Mazat rozhodně budeme méně, jakmile bude i na fóru méně spamu. Když tu budou hráči, kteří chtějí získat jen titul zkušený uživatel a budou psát blbosti, kde to jen jde, tak se na mě nezlobte, ale to pak z fóra bude server pro děti tipu Alík a pro ty, který tu chtějí najít radu do hry, tak nebudou mít nejmenší šanci.

Do grafiky chci doplnit pár tutoriálů, ale momentálně pracujeme na něčem jiném. Vždyť i vy tam můžete něco doplnit, když to bude rozumné. Jaké si to tu uděláme, takové to tu budeme mít.

Dle mého názoru byl grafikou myšlen vzhled fóra - protože jinak by fifinečkova připomínka byla naprosto bezcenná.

A příspěvky se dají vyřešit naprosto jednoduše - zrušte tituly a počítání příspěvků. Horší uživatelé se snad už objevit nemohou, takže nemáte co ztratit.:)
 

DeletedUser

Guest
A já doteď myslel, že existuje něco jako BAN. Když vidíte spamera, ban....když mu to nepomůže, dát mu to na delší dobu a když ani potom nepřestane....doživotní zákaz. Já v tom nevidím problém. Osobně bych banoval automaticky všechny, kteří se zeptají na to, kde získat doutník nebo jak obchodovat s indiány...to jsou paka, který si neumí přečíst ani FAQ, tak nevím, proč by měli spamovat forum kravinama.
 

DeletedUser

Guest
Ještě jednou vstoupím do diskuze o kvalitě fóra,
je pravdou, že v tuto chvíli bych rád ponechal více svobody v sekci jednotlivých měst na každém serveru a nebo umožnil třeba 1x týdně se šťouchnout dopředu na viditelné místo (kdy se kdo šťouchne by byla jeho taktická vyspělost) - vyřešila by se tak "reklama toho či onoho města" především pro nábor nových obyvatel (jen málokdo hledá dále než 1 stránku i na klasickém internetu).
 

DeletedUser

Guest
Forum nesleduji až tak aktivně, přesto si nelze nevšimnout velké snahy celého mod. teamu o to, udělat forum opravdu kvalitní a zajistit, aby se tu hráčům líbilo. Bohužel, někteří hráči jsou slepí a vidí jen to vidět chtějí...

Takže West Modi - těhlech ignorantů si nevšímejte, odvedli jste velký kus práce s celým forem a za to vám musí patřit velký dík...
 

DeletedUser

Guest
Po nějakém čase jsem opět nakoukl a - ačkoliv The West nehraji (nijak mě neoslovil, za což nemůže nikdo z Týmu) - mám pár poznámek:

- osobně se domnívám, že hráči z online her odcházejí z více důvodů: obecně to může být relativní nedostatek času (změna školy, zaměstnání, nenadálé potíže nejrůznějšího charakteru), dále potom jistý stereotyp (abych hovořil za sebe a jinou hru, nakupování dalších a dalších zbraní a vylepšování tamtoho či onoho je sice skvělé, ale podstata je jaksi stále táž), roli může hrát i nedostatek aktivních protihráčů (zejména obecně na vyšších levelech), roli hraje i nedostatek kvalitních protihráčů (jako naprostý extrém mohu uvést kupříkladu piškvorky, kde lze pomocí jedné sekvence tahů porazit několik desítek protihráčů po sobě jdoucích - je to sice skvělé pro bodový zisk, ale za chvíli budu na jejich úrovni - v přeneseném slova smyslu to platí i ve Hře).

- ne zcela mohu souhlasit s tvrzením, že od publikování názorů nejrůznějšího charakteru jsou naprosto konkrétně zaměřená Fóra; hovory o hře jsou sice "fajn", ovšem to není to, co by apriori vytvářelo celkovou atmosféru Fóra - ergo (v čistě hypotetické rovině, aniž bych na kohokoliv směřoval) uživatel může být naprosto famózním hráčem, ale jeho názory, které se netýkají Hry, kupříkladu stojí za méně nežli zlámanou grešli... případně se na Fóru chová jako, s prominutím, dobytek. O zkušeného uživatele tohoto ražení nemám zájem nejen jako administrátor, ale ani jako uživatel.
A pokud kupříkladu já sám spadám dle takových mínění jako NEHRAJÍCÍ uživatel do kategorie těch, kdo vedou Fóra do mínusu, kde chcete brát ony uživatele, po kterých tak prahnete?

- já coby správce Fóra hráčům rady ve Hře nepodávám; jednou spravuji Fórum, tak spravuji Fórum - Fórum slouží k výměně názorů nejrůznějšího charakteru (pokud jsou v souladu s Pravidly); jakožto správce Fóra nemám žádný vliv na chod Hry - to je věcí herního administrátora, potažmo věcí správců jednotlivých serverů. Ostatně, co si budeme říkat - většina hráčů stejně na Fórum nechodí, o rady si píší přímo ve Hře... a možná byste se divili, kolik hráčů nemá ani představu o tom, kdo je to administrátor a co vlastně dělá či nedělá... nota bene, zdejší Fórum mám jako host kompletně odkryté, tak proč bych se tedy obtěžoval s jakousi registrací :-)

- problematika uražené ješitnosti, ano... vysvětlete mi někdo, probůh, proč bych se měl dělit s ostatními hráči o zkušenosti nabyté ze hry - věnoval jsem tomu svůj čas (tedy čas hráče, nikoliv administrátora), své prostředky. Hovořit proto o tom, že pokud někomu neradím, jde o uraženou ješitnost, je snad poněkud pošetilé :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
- problematika uražené ješitnosti, ano... vysvětlete mi někdo, probůh, proč bych se měl dělit s ostatními hráči o zkušenosti nabyté ze hry - věnoval jsem tomu svůj čas (tedy čas hráče, nikoliv administrátora), své prostředky. Hovořit proto o tom, že pokud někomu neradím, jde o uraženou ješitnost, je snad poněkud pošetilé :-)

Pokúsim sa ti to vysvetliť. Veľa vedomostí načerpali z tohoto fora od hráčov, ktorým nerobilo problém sa podeliť o svoje názory. Na oplátku, by mohli tieto vedomosti posunúť ďalej a nie sa urážať ako malé deti pretože si nesadli s tým a tým. Nakoniec na to doplatia užívatelia.
P:S: Ja sa vždy rád podelím o svoje stratégie, aby boli na mojom hernom svete lepší hráči. Ale pokiaľ nehráš west, pochopitelne je to ťažšie vedieť pochopiť.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Hraji jinou online Hru - sice jinou zaměřením, ale podstata je přece tatáž... kdo si s kým sedne či nesedne, je mi naprosto lhostejné - ale to je vedlejší. Prostě nechci vodit jiné uživatele hrou za ručičku - na něco jsem přišel, staví mě to do výhodnější pozice proti těm, kdo pouze pasivně konzumují drobty, které jim občas někdo nasype... tak to pro změnu chápu já (přirozeně, ať si každý hraje podle svého naturelu) ... :-)
 

DeletedUser

Guest
Ale ja nikoho za ručicku nevodím, iba mu udám smer. Pokiaľ sa ma niekto spýta dobrú otázku, veľmi rád mu s ňou pomožem a navediem ho. Keby som sa riadil tvojou filozofiou, može sa rovno dať zavrieť téma nápoveda, otázky a stratégie. Nerozumiem, čo nou sleduješ....Veď práve tieto debaty o stratégiach, vymeniť si postrehy sú to pravé orechové.Ty budeš rád chodiť na fórum, kde toto absentuje???
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Postřehy, nápověda a otázky mohou mít relativně obecný charakter.
Uvedu Ti příklad:
u nás existuje cosi jako aukce - generátor produkuje náhodně předměty a základní cena je poměrně výhodná. Hráči se mohou přehazovat (a pokud je někdo přeplatí, přijdou o zlato). To je oficiální návod.

Otázka by byla, když se někdo zeptá, kdy je nejvýhodnější někoho přeplatit, aby nepřišel o zlato - řeknu mu, že nejlépe těsně před koncem... naprosto klidně. To je postřeh. Ale neřeknu mu, že jsem naprosto přesně zjistil, kdy aukce končí - nezlob se, ale to bych byl blázen, protože by to věděl v tu ránu celý server a výhoda mé práce by přišla vniveč... :-)

Jak říkám, Fórum hodnotím jako celek - nejen pouze z hlediska pitvání Hry, ačkoliv nepopírám, že jde o jeho základní funkci... proč si hráči kupříkladu nechají krást účty, když já coby administrátor upozorňuji, aby nedělali tamto či ono, a co mají dělat v případě, že se jim to stane? Tato informace je dle mého názoru z administračního hlediska velice důležitá - a hráči na ni, s prominutím, kašlou. Péče o účet neleží pouze v klikání myší a doslovném opakování cesty, kterou už někdo přede mnou prošel :-)

Edit: a ještě k té absenci - když něco nevím, tiše skřípu zuby a snažím se na takové věci přijít sám... jsem hráč a mám vlastní hlavu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Hej rozumiem tvojej uvahe. Len by som ju trosku doplnil. Pokial uz vlastnim doma
tony zlata a spyta sa ma na tuto otazku, navediem ho akym smerom sa uberat. Ja tiez nikomu nedam nikdy presne cisla a na otazky typu "kolko mam mat presnost, aby som porazil cely server?" nereagujem. Skor sa snazim uzivatela naviest na vlastne zmyslanie akym smerovat a radou ako na to pride sam. To sa ti tu snazim vysvetlit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jenže to dle mého názoru nespadá do povinností administrátora Fóra; pokud se někomu uvolím poradit, radím jako hráč (a nikdo, pranikdo neví, vyjma přímého zástupce provozovatele), že onen herní účet je můj.
Navíc, ani jako zkušený hráč nevím zdaleka vše - ergo, jako zkušenému hráči, který se s nějakým problémem ještě nesetkal, mi tazatel poděkuje a je to... kdežto pokud nebudu znalý té věci coby administrátor, budu považován za... řekněme, neinformovaného blba.
A abych na to navázal, proč řada zkušených hráčů nechce být administrátory... psal jsem zde o tom, to není problém pouze The Westu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Edit: a ještě k té absenci - když něco nevím, tiše skřípu zuby a snažím se na takové věci přijít sám... jsem hráč a mám vlastní hlavu.

To si ako ja, rovnaka krva skupina. Len si uvedom ze ako prides na nieco, ked nevies ze nieco take existuje? Neuvedomujes si to. Dam ti priklad. Napisem na forum: uz ste skusali opustit mesto na mesto duchov a znova do neho vstupit? Zmeni sa tovar alebo nie? Ide naviest cloveka premyslat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Podobné problémy bych řešil v rámci gildy, smečky, města, či já nevím, čeho všeho; faktem je, že dříve či později někdo něco nějakou cestou stejně vynese v již hotové podobě; podle mého názoru je to škoda, mrzačí to hru - ale zabránit tomu nelze. K přemýšlení tohoto druhu ale tak či onak potřebuješ to, o čem oba hovoříme - pana Hráče, který vyznává heslo "chytrému napověz,...".

Nicméně jde o to, že pomoc takovéhoto ražení nespadá podle mého názoru do popisu práce moderátora Fóra; moderátor by měl pouze usměrňovat debatu, dbát na strukturu Fóra (to jest odstraňování duplicitních témat, dohled na správné názvy threadů podle dění v nich, jejich případné přesouvání do správných sekcí, atd.), odstraňovat multiusery, spammery a trestat ty, kdo překračují Pravidla (ta si, koneckonců, může přečíst každý); pomoc moderátora pro uživatele spočívá zejména v zorientování se na Fóru a jednak potenciálně v citlivém doplňování obecné nápovědy ke Hře, třeba na přání zkušených hráčů, aby je permanentně neobtěžovali nováčci. Jestli chce někdo z moderátorů přispívat jinými radami, je to čistě jeho věc.

Ještě bych se zmínil o odměnách pro administrátory - alespoň u nás, pro představu :-)
Jednou za tři měsíce obdržím 240 - u vás nuggetů, u nás něčeho jiného - to není žádné tajemství; budu velkorysý a ty tři měsíce budu považovat za relevantní 12 týdnům, ať se nekomplikují počty.
240 : 12 = 20 na týden; jedna SMS na 30 kousků stojí 79 korun, takže prostou trojčlenkou získám cca 53 korun na týden. To je reálná odměna za týden - a když si rozpočtu, kolik hodin jsem touto činností týdně strávil, po nocích (a rady to rozhodně nebyly, brodil jsem se v pozoruhodné špíně) - dostanu - li se na 1 korunu za hodinu, budu velice rád. A teď mi, vážení, řekněte, kdo z vás je ochoten pracovat za mzdu jedné koruny na hodinu? Shodneme se na tom, že to závratný zisk rozhodně není, takže v tom asi "gró" nebude... zejména pokud uvážíte, že od problému, který řešíte, nemůžete zmizet jako běžný hráč, to je třeba dotáhnout do konce... protože teprve potom budete dobrým moderátorem... :-)


Edit: vítám Trestník pro Fórum :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Cavansit co presne by malo obsahovat west forum aby nan ludia chodili? A ako je mozne ze pred pol rokom to tu zilo a teraz je tu na hrobisku?...hmmm?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Fórum jako takové je pouhý doplněk ke Hře - a jako k takovému se hráči k Fóru staví. Proč by, kupříkladu, chodili na toto Fórum a byli hyperaktivní - všechno si mohou přečíst, aniž by se přihlašovali, takže pokud necítí potřebu psát na Fórum, nedostaneš je sem, i kdyby ses na hlavu postavil. Navíc se domnívám, že drtivá většina konverzace se odehrává - alespoň u nás - mimo Fórum.

Druhá věc je úroveň příspěvků - vzpomínám si, že mě sem přivedl Revarinův post o pravopisu; říkal jsem si, že zde vedou pozoruhodné debaty; ukázalo se, že tomu tak není. Příčiny rozebírat nebudu, ale všimni si, že sem chodím velice sporadicky - vesměs nahlédnout na pár lidí, kteří mě zajímají... a ano, občas sem napíši jakýsi post, odnikud nikam vedoucí - dokonce mi kdysi kterýsi zdejší uživatel napsal, co sem vlastně lezu, když The West nehraji... i to svědčí o politováníhodné úrovni některých jedinců.

Jestli u mě hledáš univerzální recept na to, jak dostat lidi na Fórum, nenalezneš jej, neboť žádný nemám... ani u nás to na Fóru nehýří aktivitou - jednak mají hráči zkušenosti odjinud a jednak vědí, že jakýkoliv pokus o vybudování Augiášových chlévů na Fóru bude neprodleně potrestán.

Jestli ale chceš vidět odstrašující ukázku toho, jak může vypadat Fórum, podívej se na Atlas - Hry - Piškvorky - a tamní Fórum... poté bych teprve soudil jak uživatele, tak administrátory odtud...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Cize tvoja odpoved je ze nevies ako by malo vyzerat forum aby nan chodili ludia? Mam ty poslat link kde je dobre forum alebo diskusia? Podla mna je forum to hlavne co hra moze ponuknut...nezda sa ti byt divne ze pred rokom to tu zilo?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ale to víš, že vím, jak má vypadat Fórum... podívej se na literární servery - kupříkladu Totem. Ve své podstatě je to jakési obrovské Fórum - ačkoliv má své vlastní... protože uživatelé hodnotí díla, scházejí se na literárních čteních a podobných akcích - dokonce jsem byl u zrodu jednoho z almanachů. Jenže, příteli, to je jiná kategorie a jde o delší povídání, proč tomu tak je. Debatovat donekonečna pouze o Hře - to se velmi rychle omrzí, alespoň synu mé matky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru