• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

MUDr Rath a další tuneláři

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

Jaký je Tvůj názor ?


  • Celkový počet hlasujících
    60

DeletedUser

Guest
Rath podle mě nevinný není, ale posloužil modrým ptákům velmi dobře. A pro média je mnohem víc přitažlivý než už polozapomenutá Parkanová (btw, proč je stíhána na svobodě, ona svědky ovlivňovat nemůže?) a to u ní šlo o víc než půl miliardy (stát měla připravit o 658 milionů korun, což je rozdíl mezi kupní cenou a později dopracovaným znaleckým odhadem skutečné ceny letadélek CASA). O Drobila se už nezajímá nikdo, to že byl donucen rezignovat opravdu není trest (čistička odpadních vod v Praze, která byla údajně nadhodnocena o 3 miliardy Kč, z čehož řádově 500 milionů Kč mělo být rozděleno mezi ODS). Vondorovo ProMoPro je taktéž uklizeno (vždyť šlo "jen" 525 miliard za audiovizuální služby v době přesednictví). Mazánek (Bém) si taktéž z Janouška nic nedělá a spokojeně se podílí na vládě. Zkorumpovaní Véčkaři si spokojeně dál sedí v parlamentu, a to i nepravomocně odsouzený Napoleon Bárta, rozhoďnožka Kočí a "svědek" Škárka, nu což bezúročná půjčka je přeci legální...

Rath může být nevinný, (Co když ty peníze byly opravdu na volby, co když s takovým podobným způsobem hejtmani, na pravo i na levo, skutečně přivydělávají na kampaň?) ale nemyslím si to, možná to bude tak, jak to řekl Rath, kdyby kohokoliv z naší vlády policie půl roku odposlouchávala, tak by byl do vazby vsazen kdokoliv z naší vlády, pak by mohla vláda vládnout z Mírova:)

A abych byl aktuální, tak Lessymu byl ukončen pracovní poměr, v rámci možností kvalitní policejní prezident již byl vykousán manipulátorem voleb Kubicem (tzv. "kubiceho zpráva"). Ať žije naše "protikorupční" vláda!!!

Ještě nějaká videa
[SPOIL]

[YOUTUBE]k2rhrOvoFU4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]uYE7Y4LG54o[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]kddcg5igC_k[/YOUTUBE]

Nerušit, vládneme - Dokument ČT o pozadí Opoziční smlouvy vřele doporučuji

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/


Rathův proslov o vydání, jen pro připomenutí, doporučuji i shlédnou Humlův Projev, který tu kauzu vystihl vcelku hezky (poslední video ze seznamu začal řečnit zhruba od 27 minuty)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/212411058270605/obsah/205992-david-rath/[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Pamatuji si dobu, kdy jsem vzteky vyrazil na hodinu montéra, za způsobenou škodu z nedbalosti. Náhrada nákladů zákazníkovi mě stála víc, než mi uhradila pojišťovna. Ve finále mi dala pokutu asi po roce sociálka, to bylo ještě sociální povinné 2000 Kč, za špatnou evidenci u toho montéra. Nezaplatil jsem ji, protože to bylo nespravedlivé a mylné. Obstavili mi účet, vůbec se se mnou nemazlili, dokud jsem těch 2000 neuhradil. Chlapi neměli 2 měsíce na výplaty. Časem se prokázalo, že chyba byla na straně sociálky.
Co tím chci říci ? Že dnes, když sebrali 5 milionů na kauci Rathovi, které mu dala manželka a uložila je u právníků, je správná věc ze strany policie. Ať dokáží oba legální původ peněz a svou nevinu, tak jak jsem ji musel prokázat já, aby my uvolnili účet.
Se mnou se taky nemazlili, tak nevidím důvod, proč by se měli chovat jinak k politikovi, který prokazatelně lže.
A co se týče dnešního odvolání policejního prezidenta a slavného Kubiceho ? Škoda slov, nemůžeme tady volit ta správná slova, jsou za to karty.
:(
 

DeletedUser11063

Guest
Já teda nechápu o co vám jde - vždyt vláda jede přesně podle svých předvolebních slibů. Jako předvolební sliv měli že budou protikorupční vláda a toho se drží. Jáka jiná vláda toho zatím udělala tolik jako oni v boji proti odhalování korupce? kdo zatím nejlépe zametá veškerou korupci a odkloněné miliardy pod koberec a na světlo pouští ztracené miliony? Nejhorší je že lidi jim to stále "žerou" - jo odhalili že pax X si vzal úplatek 2 miliony ale už nevidí že si pan Y z vlády odklonil 2 miliardy

Nahlásiš korupci politika tak máš min jistotu že končíš - to v tom lepším případě - v tom horším se prostě můžeš ztratit nebo si už na tebe nějaké to obvinění vymyslí a všechny zprávy hned budou dělat zloducha z tebe.
Jen si vemte příklad tatrovky - najde se svědek že barták a další podpláceli a ti jsou stíhaní na svobodě - nikde nic o tom že by měli sedět ve vazbě bež možnosti kontaktu s okolím aby nemohli nikoho ovlivňit. barták obviní svědka že to bylo naopak a svědka hned chtějí zavřít?
Njn hold si lidi zvolili své zástupce tak mají co chtějí - jen např pan MF a jeho složenka jak je stát zadlužen - to říkal na plný ústa ale proč neříkal i to že on se na tom zadlužování podílel, že seděl snad v každé vládě, která tuto zemi zadlužovala. Ale máme podle některých nej MF jakého jsme kdy měli. co na tom že i někteří zastupitelé z EU řekli že škrty co dělá on by zvládlo i jedno nejmenované zvíře ze zoo. Na to jak EU nesnáším tak v tomhle mají pravdu :-D
 

DeletedUser9371

Guest
Napsal bych Jazzrabbite, že Tvůj příspěvek je pěkný, ale spíš napíšu bohužel pravdivý a souhlasím s Tebou.
Můžeme jen doufat, že Rathh je první rybka a že rybářům v protikorupci se začně dařit a vyloví i kapitální úlovky.
:(
 

DeletedUser11063

Guest
Ale tomu přeci sám nevěříš nebo jo? Když budeš kapr a plavat v rybníku plném vody (peněz) tak přece nepoškodíš stavidlo aby ti voda (peníze) uplavaly a ty jsi skončil na suchu. když je chrání přímo naše zákony, díky kterým jsou defakto beztrestní tak proč by to nedělali.
Ne nadarmo se o českým politikách říká kapr si rybník nevypustí :-D

Aby tady nastala změna musela by vyhrát strana co by měla ústavní většinu a tím by si mohla dělat co chtěla a jen by začala dávat zákony - povinné danové přiznání všech politiků + zákon o nabití majetku - všetně všech rodinných příslušníků, zrušení imuniti - ta by přestala komplet platit, omezení platů max na 2 násobek národního průměrného platu, zrušení akcii na doručitele, o státní zakázky se mohou zajímat pouze firmy co jsou od nás nebo z "normálních zemí" - žádné daňové ráje, chceš státní zakázku - ok ale musíš ji udělat ty sám a nesmíš ji předat další osobě nebo si na to někoho najmout - prostě zabránit tvorbě zprostředkovatelů - tak jako to bylo na MS v liberci, v kontrolních a řídícich radách státních firem budou sedět lidé co znaji danou problematiku ne politik jejich finanční ohodnocení bude záviset na ekonomické úspěšnosti firmy, to samé by platilo ohledně všech ministerstev - tak aby se neopakoval že MO bude někdo jako parkanová - co ona ví o armádě?, kontroly na všechny státní zakázky - při zjištění jakýchkoliv nedostatků odstoupení od smlouvy bez jakékoliv náhrady, finanční zodpovědnos za předražené zakázky + nastup do vězení - i majitelé těch firem, .....

bylo by potřeba to komplet se vším vsudy pročistit, těch zákonů a změn co je třeba udělat jsou desítky ba stovky, jenže dokud tu budou sedět ti samí lidé tak se nikdy nic nezlepší a z voleb se stáva pouze činnost jak volit menší zlo

proto tvrdím že když by se objevil opravdu někdo kdo by chtěl stát vyčistit tak jedině co potřebuje je finance na kampaň, protože volební program a sliby co udělá mu vytvářejí ostatní strany.
 
Aby tady nastala změna musela by vyhrát strana co by měla ústavní většinu a tím by si mohla dělat co chtěla a jen by začala dávat zákony...

To to bych takovou partaj chtěl vidět. Pokud by některá vyhrála a to ještě ústavní většinou, pochybuju že by něco vylepšila, akorát by to svoje počínání zlegalizovala.

Další věc je ta, že když někdo bude sestavovat vládu, je blbost aby tam dosadil někoho s kým v podstatě nemá nic společného. To je pak zbytečné volit politiky, ale rovnou se může vypsat konkurz. Nevím sice kdo by ty lidi vybíral, ale nic jiného by nemělo smysl. Trochu mi to připomíná toho chlápka který měr takové utopické vize.
 

DeletedUser11063

Guest
vždy to záleží na lidech, když by to chtěli změnit tak to změní. Je to pouze o tom chtít.

A co se týká těch lidí - když budeš chtít tak to půjde - jde o to chtít a já nevidím důvod proč by měl být ministrem obrany, financí, spravedlnosti a dalších někdo kdo s tím nemá vůbec nic společného, jenom proto že je ze tvé politické strany. Takhle vznikají ty trafiky a problémy. To je teď a vidíš jak to vypadá - jeden problém vedle druhého, jedna předražená zakázka střídá druhou. A jestliže se Parkanová hájila i tím že nevěděla co podepisuje protože o tom nic neví. Takový lidé tam nemají co dělat. Když by jsi šel na operaci tak přece taky chceš aby tě operoval doktor a ne elektrikář :-)
Vem si obranu - nebyl by na obraně lepší někdo z armády kdo ví co armáda skutečně potřebuje a nekupoval by jako naši neschopní politici to, co jim doporučí nějaký zaplacený lobista?
 

DeletedUser9371

Guest
No já cinkal, utíkal do metra před federály (policie - VB s bílým pendrekem), před vodním dělem a podobně. Ale za tohle, co se dnes děje ? Za to tedy ne. Na další cinkání už nemám elán. To je už na mých dětech a mladých lidech.
Vrcholem všeho je to, že se do vrcholné politiky stále vrací Ti největší loupežníci, vzešlí z OF. Zase se objevuje ministr průmysl porevoluční vlády Dlouhý, Zeman a další. Dokud nevezmeme do ruky zase klíče, tak s tím stejně nic neuděláme. Vždy byla krize v tomhle státě po 20 letech. 1918, 1938, 1948 (až padesátá léta), 1968, 1989 a teď ? Podle mě je to je otázka času. Národ je už *........*
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nejde o to že by měl být někdo ministrem protože je z něčí strany. Stane se jím proto že ho dosadí politická partaj která sestaví vládu. Zkrátka dostali mandát, budou sestavovat vládu a obsazovat posty.

Nevím o tom, že by Parkanová hajila svoji činnost argumentem že neví co podepsala či tomu nerozumí. Ona je viněna z toho, že si nezadala posudek o ceně nákupu. Jako ministryně podepsala finální dohodu, kterou odhlasoval parlament. Teoreticky nemusel vědět vůbec nic.

Že všechno záleží na lidech, no to každopádně, i když jinak než v tom duchu jak myslíš. Toto je dvousečná zbraň. Jedinec namusí být aniv parlamenut aby páchal nepravosti. Na své úrovni bude taky podvádět. Mismistr průmyslu a obchodu schoval před manželkou 12 milionů, řekl že je "odklonil", no dnes je z toho fráze užitná všude-možně. A kdo z rozvedených toto neprovdel?! Akorát na úrovni běžnách občanů to nebylo tolik, popřípadě se schovával nábytek a cennosti. Ale lidi se neohlížejí na sebe, ale vadí jim jeho peníze.

Jestli je u nás v republice zlaté pravidlo, když se jde na úřad něco vyřídit, tak standartní věc kterou vám kdokoli řekneje: hlavně tam nic neříkej. A když se děcka vychovávají v tom stylu, když něco provedou a fotr je potrestá né za vlastní prohřešek, ale za to že se "nechali chytit". No tak to se nelze divit že každý včetně pohlavárů jedná podvodně.

Vždy byla krize v tomhle státě po 20 letech. 1918, 1938, 1948 (až padesátá léta), 1968, 1989 a teď ? Podle mě je to je otázka času. Národ je už *........* :(

Až budeš cinkat znova, tak si představ, jak by vládli ti kteři by z toho cinkání vzešli. Kde se to naučí a jak tomu porozumí. a hlavně kdo to bude chtít dělat za dva průměrné platy a přitom si nechat imrvére koukat na prsty.
 

DeletedUser14443

Guest
Nerada se do této diskuze zapojím, ale tahle vláda volby nevyhrála. Teď když se zbalili Lessyho, tak to bude odnášet hlavně opozice, ale politiků se zastávat nebudu, protože ani jeden nemá čistý štít.
 

DeletedUser11063

Guest
Současnou vládu lidi nezvolili - tyhle politické kreatury volby nevyhráli a podle všemožných průzkumů s ní většina národů nesouhlas, přesto tam stále sedí. Ale o to se nepřu.
Kdykoliv se změní politická strana z vedení tak vyhazuje schopné lidí ze všech možných funkcí a úřadů, jenom proto aby tam dosadily své kamarády a lidi ze strany, kteří jim a jejich kamarádům půjdou na ruku a je jedno, že často neumí ani do 5 počítat a o tom oboru neví naprosto nic. Ale proč?? V normální firmě si přece schopné co něco umí necháváš a ty neschopné posílaš pryš a ne naopak tak jak je to u nás.

při volbě lidé volí stranu - ne přímo politika a do poslanecké sněmovny se tedy dostane ona strana. Tak jak je možné že jakmile se tam naši páni a dámy politici dostanou tak z té strany vezmou kramle - však proč by šli stále s nimi, když už jsou u toho plného koryta tak to řešit nemusí. Tady by mělo platit jsi zvolen za ta danou stranu, tak v ní budeš. nechceš? - tak slož mandát.

Každá ukradená částka či zatajená je špatná to nepopírám, jenže proč se stále na veřejnosti omílají ty samé kauzy - tamhle zatajil 12 milionů, tam vzal úplatek 3 miliony, tamhle víno za 14. Ale o těch velkých kauzách se mlčí - proč? Je snad špatný, že lidem vadí jak politici rozkrádají státní rozpočet - defakto peníze obyčejných občanů a jen se přitom lidem smějou do očí.

Až budeš cinkat znova, tak si představ, jak by vládli ti kteři by z toho cinkání vzešli. Kde se to naučí a jak tomu porozumí. a hlavně kdo to bude chtít dělat za dva průměrné platy a přitom si nechat imrvére koukat na prsty.

Kde se naučí čemu? Jak vytunelovat a prodat státní podniky? Jak předražovat státní zakázky a dělat jeden podvod za druhým. Jak neustále obyčejným lidem šlapat tvrdě na krk, aby se pan papaláš měl lépe? Jak tunelovat státní rozpočet? Tohle je snad lepší aby se nenaučili nikdy ne. Protože tohle je to jediné co nám dává dnešní vláda a politické strany.

Platy - proč by to nic nedělání měli dělat za ty platy co mají teď plus k tomu všemožné výhody a náhrady?
Stát by se přeci mohl brát podobně jako velká firma. Když budeš mít vyrovnaný rozpočet, snižovat nezaměstnanost,... tak si můžeš dovolit dát větší odměnu popř zvýšit plat za dobře vykonanou práci.
 

DeletedUser9371

Guest
Já už na volny nechodím. Odvolil jsem skoro všechny silné strany a malým stranám dávat hlas ? To je k ničemu. Poslední pecka byla, když jsem volil zelené. Další banda zlodějů. Takže jediného, koho jsem nevolil je bolševik a volit ho nebudu.
Volby jsou fraška. Volím stranu A proto, aby se k moci nedostala strana B a C. Strana A po volbách udělá koalici se stranou B a C. No a je to tam, kde to je. Byl jsem vždy pro přímou volbu (vstup do EU, volba prezidenta, měna v eurech a podobně). Jenže, to by se Ti nahoře, hlavy pomazané nesměli bát hlasu vlastního národa.
 

DeletedUser

Guest
Nerada se do této diskuze zapojím, ale tahle vláda volby nevyhrála. Teď když se zbalili Lessyho, tak to bude odnášet hlavně opozice, ale politiků se zastávat nebudu, protože ani jeden nemá čistý štít.

Jistěže nevyhrála! A strana LIDEM není nc jiného než podvod na voliče, jak se může na vládě podílet strana která nebyla zvolena, protože jednoduše tehdá ještě neexistovala.

Je zajímavé, že v Řecku vítězná strana obdrží bonus 50 křesel a vládu musí sestavit do tří dnů, pokud se tak nestane, tak prezident pověří sestavením vlády předsedu druhé nejsilnější strany, pokud i on selže, tak následují předčasné volby. U nás Topolánek sestavoval vládu téměř rok. No a v Portugalsku mají poslani vázaný poslanecký mandát se stranou, pokud opustí svou stranu, pod kterou byl zvolen, musí opustit i poslaneckou sněmovnu. U nás se na vládě místo toho pohybují nestraníci (Bém, Bárta...) a nebo rovnou "novostraníci" (Paroubek - zvolen za ČSSD, v poslanecké za nově založenou stranu LEV21, kterou si voliči do parlamentu nezvolily, přesto se v patlamentu vyskytuje).

Já už na volny nechodím. Odvolil jsem skoro všechny silné strany a malým stranám dávat hlas? To je k ničemu. Poslední pecka byla, když jsem volil zelené. Další banda zlodějů. Takže jediného, koho jsem nevolil je bolševik a volit ho nebudu.
Volby jsou fraška. Volím stranu A proto, aby se k moci nedostala strana B a C. Strana A po volbách udělá koalici se stranou B a C. No a je to tam, kde to je. Byl jsem vždy pro přímou volbu (vstup do EU, volba prezidenta, měna v eurech a podobně). Jenže, to by se Ti nahoře, hlavy pomazané nesměli bát hlasu vlastního národa.

Známý bonbot: Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je dávno zrušili:)

U malých stran jsi zapoměl jěště na VeVerky, ty sice přivedli do politiky holky v plavkách, ale taky plno štěnic, bezúročných půjček a trochu nás přiučily o dějepisu, hlavně o Napoleonovi. No a každopádně byly nádherným příkladem toho, jak vypadá politická stana, která vznikla jako podnikatelský záměr jedné firmy (v tomto případě Bártova ABL). Jediné co mě těší je, že už je asi nikdo nezvolí a můžem tak jen říct "Sbohem a šáteček".
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Současnou vládu lidi nezvolili - tyhle politické kreatury volby nevyhráli...

Samozřejmě že vládu lidé nevolili, vládu skládá premiér, jmenuje prezident a poslanci jí dávají důvěru. Volby do Ps ČR není žádná soutěž, tam nic nevyhráváš ani nevítězíš, toto je třeba pochopit. Strany ve volbách dostanou od voličů hlasy a podle toho kolik obdrží křesel, se pak podílí na vládě.

Pokud píše o kauzách kdy v některém případě prošustroval politik půl miliardy a druhý dostal úplatek deset milionu, tak věz že je to jedno a to samé. Akorát je to brané každé z jiného konce. Pokud Parkanová anebo Vondra provedli obchod za nějakou cifru, tak je třeba vědět kolik jim z toho zůstalo v kapse. A naopak jestli Grossovi či Ráthovi našli několik milionů, jak velká musela být ta zakázka, když jim toto káplo? Zjistíš, že to je jedno a to samé...
 

DeletedUser9371

Guest
Když už jsme u těch voleb, "cinkal" jsem za OF a to to mě záhy zklamalo. Mám pocit, že první politickou stranu, hned po "sametové revoluci" v roce 1989 kterou jsem volil byla strana Sládka. Jen si nevzpomenu, jak se jmenovala. Republikáni ? Nebo tak nějak. Program měl přesně ten, který se mi líbil. Jenže to byl hulvát v projevech, mlátil židlemi ve sněmovně. Čím mě ale dorazil ? Že byl za "komunistů, před rokem 1989" šéfem cenzury, na Praze 5, ulice Vrchlicéko. Kdo neví co to je z mladých hráčů věkem, to bylo oddělení, kam se ukládala došlá pošta z ciziny (hlavně ze západu). Pak tam poštu a balíky rozbalovaly. Spousta věcí zmizela a některé lidi pak předvolávali na na STB do ulice Konvitská k podání vysvětlení. Pak Vám pošta došla teprve až domů, poškozené, rozkradená, rozbalená s velkým razítkem písmene C (jako cenzurováno). Od té doby mi je Sládek ukradený. Ale nemá se špatně, krásný barák v Praze Horoměřice a kus vedle nádherný barák dcera.
Dodnes nevím, jestli ho nechali zaplatit ty rozbité židle, ale určitě pamatujete, jeho slavné výroky na Romy a nebo pískání Dagmar Veškrnové - Havlové v parlamantu.
Klasika české šaškárny ve sněmovně i parlametu.
:D
 

DeletedUser11063

Guest
Samozřejmě že vládu lidé nevolili, vládu skládá premiér, jmenuje prezident a poslanci jí dávají důvěru. Volby do Ps ČR není žádná soutěž, tam nic nevyhráváš ani nevítězíš, toto je třeba pochopit. Strany ve volbách dostanou od voličů hlasy a podle toho kolik obdrží křesel, se pak podílí na vládě.

Pokud píše o kauzách kdy v některém případě prošustroval politik půl miliardy a druhý dostal úplatek deset milionu, tak věz že je to jedno a to samé. Akorát je to brané každé z jiného konce. Pokud Parkanová anebo Vondra provedli obchod za nějakou cifru, tak je třeba vědět kolik jim z toho zůstalo v kapse. A naopak jestli Grossovi či Ráthovi našli několik milionů, jak velká musela být ta zakázka, když jim toto káplo? Zjistíš, že to je jedno a to samé...

Tady jeproblém to že tu jsou volby dělané špatně. jednak by mělo platit, že vládu se poprví pokusí sestavit strana co vyhrála volby - dostala od lidí nejvíce hlasů. Když se jí to nepovede (do několika dnů) tak má šanci dostat strana co zkončila ve volbách druhá. Když se to nepovede tak předčasné volby.
Mělo by i platit že se volí strana a ne lidi, takže žádný takový že se zvolený poslanci za stranu A rozhodnou stát nezávislími - odchodem z té strany by měli okamžitě ztratit své křeslo, protože to patří té dané politické straně a ne pijavici - tomu danému člověku co přešel jinam.
A jestli podobné věci mohou fungovat v zahraničí proč ne tady?

a kauzy: rozdíl v tom je a velký. A to ve vyšetřování. jak je možné že ty velké kauzy kde šlo o velké peníze a byly očividně předražené se nevyšetřují a lidé co za ně můžou dál spokojeně vysávají státní rozpočet, zatímco z malých kauz a jejich pachatelů jsou dělaný zločinci toho nejhoršího ražení?
 
Pokud se můžu vložit do debaty,tak si myslím,že jakkoliv nejsem ochotnej přijímat všechno co sem zavane zpoza oceána,tak jednu věc jim závidím.Dvě partaje, republikáni a demokraté si to rozdají a jedna z nich vyhraje a jede do dalších voleb.Potom se karty opět hodí na stůl a bud to vedli dobře a jedou dál,pakliže to prokoučovali,jdou do kopru a budou čekat zase do dalších voleb.:hoj:

Tím pádem může vítězná strana bez problému plnit svůj program a není nucená dělat nejrůznější koaliční dohody a proto není nucená svým voličům vysvětlovat,že kdesi musela v rámci koal.dohod trochu slevit,protože politika je umění kompromisu a podobný ptákoviny,který tady dnes a denně slýchame my.:lovec:

Další věc je v našich podmínkách jakési zaklínadlo ve formulce ,,stranická loajalita,,.Nebudu konkrétní,ale kdo trochu sleduje cvrkot,tak ví,že v současný době by teoreticky už dávno padla vláda,jelikož dámy a pánové poslanci jsou zodpovědni jenom svýmu svědomí.Víme a vidíme praxi-,,zvýšení DPH se mi vůbec nelibí,naše strana to neměla v programu,ale jsem loajální poslanec,tak proto budu hlasovat pro,,.:tom:
Protimluv jako hrom.

Jeden někdo kdysi řekl:stát jsem já.
Pokročili jsme,protože v týhle době už je to 101-102 lidí,kteří si to o sobě myslí. Neznám přesnou definic iKAPITALISMUS, ale mám pocit,že jsme v hlubokým FEUDALISMU.:radní:
 

DeletedUser16429

Guest
Systém dvou stran je sice pěkný, ale musí se k němu dospět postupným vývojem. Jak to ale udělat, když u nás soupeří převážně ODS a ČSSD a jedna parta jsou větší gauneři než druzí? To se pak těžko může některá dvojice etablovat natolik úspěšně, aby polovina národa hrdě hlásila "já jsem občanský demokrat" a ta druhá "já jsem socialista".

Definice taky neznám, ale máš pravdu, středověk neskončil, středověk trvá...
 

DeletedUser9371

Guest
Jak to ale udělat, když u nás soupeří převážně ODS a ČSSD a jedna parta jsou větší gauneři než druzí? To se pak těžko může některá dvojice etablovat natolik

Bohužel, ty "gaunery" volíme my a to všichni. Na to je jediný recept, nevolit je. :D
 

DeletedUser

Guest
Tady jeproblém to že tu jsou volby dělané špatně. jednak by mělo platit, že vládu se poprví pokusí sestavit strana co vyhrála volby - dostala od lidí nejvíce hlasů. Když se jí to nepovede (do několika dnů) tak má šanci dostat strana co zkončila ve volbách druhá. Když se to nepovede tak předčasné volby.

Tak to v některých státech funguje, třeba v Řecku, jak už jsem psal. Je to podle mě mnohem spravelivější a demokratičtější.

Mělo by i platit že se volí strana a ne lidi, takže žádný takový že se zvolený poslanci za stranu A rozhodnou stát nezávislími - odchodem z té strany by měli okamžitě ztratit své křeslo, protože to patří té dané politické straně a ne pijavici - tomu danému člověku co přešel jinam.
A jestli podobné věci mohou fungovat v zahraničí proč ne tady?

a tohle třeba v Portugalsku. Absolutní souhlas obojí by se mělo zavést i u nás, myslím, že by to prospělo všem, kromě politiků:) A to je to, ono by to u nás fugovalo, ale rozhodují o tom politici a ti to nechtějí...

Jeden někdo kdysi řekl:stát jsem já.
Pokročili jsme,protože v týhle době už je to 101-102 lidí,kteří si to o sobě myslí. Neznám přesnou definic iKAPITALISMUS, ale mám pocit,že jsme v hlubokým FEUDALISMU.:radní:

Inu podle Churchila je "Třžní kapitalismus nejhorším způsobem vlády, jaký zná, bohužel ale nezná žádný lepší způsob vládnutí.":)
Rozdílů mezi kapitalismem a feudalismem je mnoho a kapitalismus, i když má řadu chyb, je rozhodně lepší než Feudalismus. Hlavní rozdíl je ten, že ve feudalismu je půda vlastněná feudály (šlechta, církev...) a obdělávaná osobně závislými a ekonomicky vykořisťovanými poddanými (nevolníky - tak trochu otroci, ale narozdíl od otroků nejsou pány vlastněni, jen jsou na svých pánech ekonomicky i sociálně závislí). v Kapitalismu jsou výrobní prostředky (tedy i pozemky) v soukromém vlastnictví a provozovány za účelem dosažení zisku. Vlastnit může každý, ve feudalismu nevolníci nemohly vlastnit skoro nic. Ceny jsou určovány prostřednictvím volného trhu - nabídka a poptávka, a to i ceny práce, nejsou určovány státem. Je to velmi zjednodušené Podrobnější popis rozdílů by byl na mnoho řádků:)
 
Nahoru