• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Nevzdělanost - hrozba?

DeletedUser

Guest
Všechno souvisí se vším a všechno má hlubší kořeny než by se mohlo na první pohled zdát.
 

DeletedUser

Guest
Cline, já Ti to tedy vysvětlím podrobněji - kvalitu pedagogického sboru, mimo jiné, ovlivňují do značné míry i obyvatelé obce nebo té které městské části... funguje to zhruba takto (podrobnostmi Tě nebudu zatěžovat, jelikož mám čím dál silnější pocit, že Tvé černobílé vidění se omezuje na "snáším" a "nesnáším"):

1) výsledkem komunálních voleb je zastupitelstvo městské části či obce,
2) zastupitelstvo vypisuje konkursní řízení na post ředitelů škol (jejichž zřizovatelem je městská část nebo obec - má přirozeně jistá pravidla),
3) ředitel přijímá zaměstnance, tj. pracovníky pedagogické (učitele) a provozní (školník, hospodářka, uklizečky apod.).

Jinak řečeno, Cline, pokud jsou obyvatelé obce tupci, kteří fungují stylem "já na bráchu, brácha na mě", případně umí číst, ale nikoliv myslet, nebo jim jsou volby naprosto ukradené, nemohou se posléze divit, že kvalita ředitele školy jde směrem dolů a spolu s tím i kvalita pedagogického sboru.
Takže z tohoto hlediska rozhodně nemohu říci, že spolu nesouvisí politika, nevzdělanost a školství (otázka tělesných trestů pochopitelně rovněž).

Již výše jsem zdůraznil, že jde o značně komplexní problém, který se týká politiky, pedagogických pracovníků, rodičů a žáků - pokud cokoliv z toho nefunguje tak, jak by mělo, výsledkem je paskvil. Nemá cenu debatovat o hrozbě nevzdělanosti kupříkladu na bázi neschopnosti učitelů a ostatní hlediska velkoryse zanedbat - tímto způsobem se opravdu nelze k ničemu dobrat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru