• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Potraviny a jejich kvalita

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno
Pivo u mně skončilo od doby co dali do akce Radegasty, nestačili jsme to vracet, než jsem došel do skladu,už mně zase volali :D A dneska to samé akorát s Budvarem :D
Je vidět že jsme vážně "pivaři" :D
 
Fakt je ten,že když jsem byl před třema rokama týden v Rožnově pod Radh.,tak jsem tam povětšinou narážel na Radegasta,nebo Litovel a nic mě to neříkalo.Takový nějaký sračkomety to byly.
Tak jsem byl moc rád,že jsem tam objevil klasickou hospodu s normální kuchyní a komplet sortimentem od Svijan-vč.13 kvasničáku.
Potom mě někdo tam z toho regionu přivezl jakýsi řezaný pivo v plastu a fakt bylo moc dobrý.Bohužel jsem zapomněl značku.
Co se týče Budvaru,tak ten jsem pil naposledy právě tam na Pustevnách.Jinak za mejch mladejch let se říkalo,že Budv.je dunihlav,ale nemůžu tvrdit,neb jako študý chudent jsem pil Jabloneckou 10 za 1.70.
Budvar byla jiná kategorie-stála (12) 2.40 Kčs.
Plzeň Prazdroj 12 stál 2.80.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9371

Guest
Budvar byl bolehlav, hlavně dvanáctka. Dnes nevím, nepiji ho. Držím se Gambáče, Plzně a výjimečně Starouše. Když nejsem někde mimo domov. Pak dojde bída i na kozáka a ochutnám. Litovel ? Neměl jsem tu čest. :)
 

DeletedUser

Guest
Já byl kdysi v Budějicích s partou a po celým městě jsme hledali hospodu, kde neměli Budvar. Asi po dvou hodinách jsme našli jednu, kde měli Plzen...to jsme si oddechli...
 

DeletedUser

Guest
Když jsem se učil já, tak jsme taky měly Runštuka (autor kuchařek pro učiliště a školy), kterého tam ukazovali...ale my jsme ještě měli poctivou kuchařku.....když jsem jako kuchař někde zmínil, že se pokrm zahustí "amerikou" - pro neználky je to voda smíchaná s hladkou moukou a používá se místo jíšky, tak na mě koukali jako na vraha. Dříve neexistovalo zahušťovat pokrmy touto "amerikou", dnes je v kuchařkách běžně. To samé bylo dochucování vegetou.......ať již s glutamátem nebo bez. Oboje je humus. Dneska jsou kuchařky opravdu tendenčně poplatné době a, bohužel, nadnárodní giganti toto ovlivňují. A dostávají se do receptur. A to je špatně. Dneska již existují všechny druhy vývarů a omáček v prášku nebo pastě. dnešní kuchaři již neumí udělat klasický čirý silný vývar.

Dneska jsem viděl v jednom časopise:
KLASA - potravina roku.
Lékaři a potravináři vyhlásili potravinu roku. Neobsahuje cukr, sůl, konzervanty, umělá barviva a éčka. Gratulujeme. A u toho krásný obrázek typické české CIHLY
 

DeletedUser9371

Guest
Já se držím od doby, kdy mě život donutil vařit sobě a dětem ani ne kuchařky, ale super knihy receptur.
Autoři jsou J. Runštuk a kolektiv. Jmenuje se to "Receptury teplých pokrmů". Neznám lepší kuchařku pro laiky.
:)
 

DeletedUser

Guest
Já se držím od doby, kdy mě život donutil vařit sobě a dětem ani ne kuchařky, ale super knihy receptur.
Autoři jsou J. Runštuk a kolektiv. Jmenuje se to "Receptury teplých pokrmů". Neznám lepší kuchařku pro laiky.
:)

Ano, tu knihu mám právě na mysli, ale musela by to být ta, ze které jsme se učili. Ta knížka od dotyčného autora, kterou ukázali v posledním díle Pekla na talíři, tak za tu by měl být Runštuk s celým kolektivem postavený na pranýř a měl by být v pravidelných intervalech poléván těmy hnusy z Vitany, Knorru a dalších chemických koncernů. Krosno, našel jsi snad ve svém Runštukovi reklamy na Vitanu nebo Hovězí polévku z lančmítu?? Našel jsi ve své knížce, že můžeš dělat hovězí polévku z polotovaru? Já to ve svém Runštukovi ještě nemám a jsem rád.....
 

DeletedUser9371

Guest
Ne, nenašel chlape. Bavím se o té původní verzi receptur. Bez reklam, Vitan, lančmítu a dalších zvěrstev.
Naopak, v této knize jsou super popsaná jednotlivá zvířata, druhy jejich mas, jak na vykoštění masa, filetování a podobně. Recepty jednoduše popsané a hlavně ? Z běžně dostupných surovin, bez prášků, magi kostek, tekutých vajec v krabicích a podobně.
:)
 

DeletedUser9371

Guest
Já kafe neřeším od doby, co ho piji. Piji jen sprostého turka, velké množství denně, bez cukru. Prostě "Standart". Ostatní kávy jsou pro mě "rozemleté šílenosti". :D
 

DeletedUser9371

Guest
Jogurty nejím, občas v záchvatu s rohlíkem požiji "pacholíka". Ty můžu.
Já jsem ten odkaz na jogurty vložil do vlákna proto, že i pořad "Peklo na talíři" má mimořádně "neskeptický" pořad k tomu, co jíme.
To ale neznamená, že až se sejdeme zase na srazu hráčů, že budu do sebe prát "bio" pacholíky.
:D
 
To bych spíše řekl, že tento díl komentář potřebuje. Tak jak je "plodná" samotná diskuze u toho video, tak stejně by jsme se o tom měli více pobavit i my. Já si osobně myslím, že dost dobré argumenty mají přispěvatelé, co uvažují nad samotným výrobkem a chtějí objektivní fakta. Na rozdíl od těch, kteří nepapouškují obecné a přímočaré názory trupíků.

Co já chodím do fitka, a poznal jsem co si tam kdo koupí za doplňky stravy, tak ten džus v porovnání s tím je levný. Mimochodem, dříve jsem pil dost coca-coly, myslím že kdybych dneska místo toho dal ty prachy za ten džus, určitě neudělam špatně.


Ještě bych dodal, že už bezmála rok piju koktejl z mléka, tvarohu, kakaa ovoce/marmelády. Cena na měsíc je asi tak 800 kč. A mám takový dojem, že mi to nic nedalo.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru