• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Potraviny a jejich kvalita

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

Deleted User - 31870

Guest
Osobně mohu také doporučit značku Pekok z Lídlu, už po přečtení obsahu jasně vedou nad podprůměrnými hodnotami vedlejších výrobků. Vyzkoušela jsem od té značky grilovací miniklobásky, paštiku a to poslední nevím, jak nazvat (bohužel teď nemám doma).

Třeba značka Penny mi nepřijde moc kvalitní a i Kaufland mi zklamal - u nich se už vždycky dívám, jestli to náhodou není vyrobeno v Polsku (bohužel spoustu věcí je). U Pekoku se nedívám, protože tam je psáno Německo, jednou jsem tam četla Maďarsko.
 

DeletedUser13514

Guest
Pikok je chuťově opravdu dobrá značka, ale u paštik dávám přednost značce Řezníkův talíř. Jejich mandlová paštika...hm ňam ňam :)
 

DeletedUser9371

Guest
Včera jsem měl po dlouhé době chvilku i pro sebe. Prostě jsem vysadil z práce. Táhnu to od léta v podstatě všechny víkendy.
Coural jsem se po Praze a ještě MHD ku podivu. Koukal jsem, jak se předhání "volební aligátoři" se stánky na agitaci hlasů pro jejich strany. Samý volební guláš a polévky. Pro mě to není, dlabat na chodníku plastovým příborem na tácku s plastu, kelímek z plastu, polévkový talíř z plastu. Samý plast z Číny po celé Praze.
Není nad doby ČSSR i po roce 1989. Papírový tácek, pořádně propečená klobása s hořčicí ředěnou vodou , točená Plzeň do papírového a povoskovaného kelímku. V lepším případě klasické bufety, polotovary, jídelny jako bylo U Rozvařilů Praha 1, Koruna na Václaváku, Veletržní pálác a podobně.
Tak jsem včera zavítal do ještě jedné z mála klasických jídelen v Koněvově ulici na Žižkově. Klasický smrad z jídel, špína na podlaze, zamaštěné zdi, na stojáka, stoly plné neodnesených talířů. Prostě stará klasika. Dal jsem jsem si zabijačkou polévku (*****ačka), porci ovarové hlavy a kolena. K tomu hořcici a křen s okurkou. Mazec. Plný bachor, šíleně dobré, zdlábl jsem i lalok z hlavy. Přesně jako jako v době totality před rokem 1989.
Vedle mě dědula asi s vnukem. Dědek měl na talíří větší porce než já. Mlaskal, boule za ušima. Vnuk na talíři hranolky s kečupem a tatarkou. Kečup je zvěrstvo. Jako přílohu ho nejím k ničemu, ale dětem to nezakazuji. Ty ho mají ke všemu. Prostě jiná doba.
:)
Koukám, že mi to hodilo hvězdičky za vulgární slovo. Za název české klasické polévky z vepřové krve. Zabijačková a lidový název je v programu vulgární. Nevím jak to napsat. Prostě název je vulgárně od sedadacího, hýžďového svalstva s příponou -ačka. lol
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Nějak jsme přestali jíst. Chce to Bichirka, povolat ho zpět na příspěvky. Profík alchymista v kuchyni a samé dobré nápady. :)
 

DeletedUser17592

Guest
Pro odlehčení

[YOUTUBE]xiCD5wsLzPk[/YOUTUBE]

Z obsahu:
[spoil]
0:06 trestní oznámení na Babiše
0:38 kmotrovská zločinecká organizace Věci veřejné založená kmotrami Janouškem a Hrdličkou
1:01 trestní oznámení na Bártu
2:23 Bártovy lži s dinosaurami
2:36 Bártovo vypalování podnikatelů
3:29 šermířský souboj toustovacích chlebů
4:07 Ferda Mravenec a brouk Pytlík
4:35 jogurt za dvě euro
5:25 Bárta největším škůdcem ekonomiky
7:31 Babišova krádež Unipetrolu a Chemopetrolu
7:36 Bárta lhář
8:23 zakladatel VV Janoušek a cvičený medvěd - loutka Radek John
10:07 Josef Lux zavedl biopaliva v Evropě
11:05 „Vy jste vypaloval dopravní firmy, dálnice."
11:12 „Zeptej se..." - „Netykejte mi."
11:50 „Já jsem nikdy nebyl trestně stíhaný na rozdíl od tohto zločince."
12:08 Bárta prudič
14:52 zlynčování Bárty na návštěvě u Babiše
[/spoil]
 

DeletedUser9371

Guest
Marihoode, pamatuji si tohle osočování, kdo na koho podal trestní oznámení a podobně. Klasika české politiky. Nic nového a jen a jen šaškárna. Bártu viděti ? Neštěstí býti. Když si vzpomenu, jak u soudu i když chlap měl v očích slzy a plakal, že ho kamarádi pomluvili, či mu ublížili ? Naštěstí ty "boží mlýny melou" a je zase v průšvihu, zavřeli ho, snad i pustili a má zase co oplakávat. Kecal, lhář a zloděj. Babiš je u mě přežitek bolševismu z doby totality. Taky bych rád podnikal se začátkem, jako měl on. S jeho nomenklaturou, kádrovým profilem, financemi a informacemi na dodnes vládnoucí bolševiky z té doby v dnešní době.
Jediné co v tom příspěvku opomenuli, jsou ty balíky slámy. Ty, co každý rok sypou naši čeští zemědělci před vládu, jako projev nesouhlasu. Prostě polezeme zase dál EU do zadku, zemědělské produkty koupíme venku a naše zemědělce popravíme cenou vyprodukovaného výrobku u nás výkupem státu. No a Ti se budou přejídat tou slámou, co sypou před vládu. Je to hnus. Stejně jako privatizace, kdysi. Všechno rozprodat, hlavně to co je či bylo schopné konkurovat Evropě. Továrny, fabriky, ocelárny, zemědělce, špekáčky, olomoucké syrečky a podobně.
Prase doma nevypěstuji, jakožto obyvatel "Práglu". Tak se budu pást tou slámou, nebo se dám do politiky a budu svobodně krást. Nebo se po páté ožením a konečně taky zbohatnu.
No a budu dál nakupovat pod dozorem "pravdivé Novy" hnilotinou z německých Lídlů, Bil, Albertů a spol.
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser17592

Guest
Nesouhlasím ani s jedním tímto pánem, ta debata je jen ukázka toho, jaké lidi dokážou lidi "oblbnout"

K potravinám. Někdy před 5ti lety, kdy začala era bio potravin mě bylo jasné, co je hlavním důvodem pro tyto "biozemědělce" V jednom regálu lite jablka, ve druhém naprosto stejné jablka se štítkem bio, samozřejmě jednou tak drahé. Byl to akorát marketingový tah, jak nenápadně cenu potravin zvednout a z těch bio udělat běžné lite.

Nevím proč, ale od těch dob mám nějakou averzi ke všemu, co má předponu bio ..
 

DeletedUser9371

Guest
Bio potraviny ? O tom jsme se tady už párkrát bavili. Je to jen tahák na lidi. Osobně je nekupuji. Nevěřím, že by hamižní výrobci biopotravin neurychlovali růst chemií.
Mám pocit, že jsem tady už jeden příspěvek psal. Kdysi jsem dělal kotelnu na Bio farmě. Pěstovali tam býky a asi v roce a kus je vybíjeli na maso do Anglie, nebo tak nějak. Plná stodola pytlů s přísadami do krmení a podobně.
 

DeletedUser9371

Guest
Ukecej ho, vynikající příspěvky a zdravý názor od profesionála. :)
 

DeletedUser17046

Guest
K surovinám Vám můžu říct něco o rybách. Jelikož jsem rybář a teď minulý týden jsem byl chytat na své dovolené v tropech u rovníku. Vyjeli jsme si na loďce a chytili krásné tuňáky. Byli výborné, pak jsme tam viděli, jak vše vyrábí. Na místě, kde jsme byli, je místo největšího vývozce tuňáků do Evropy. Průběh, malé rybářské lodě chytí ryby, zamrazí, dovezou na velkou přepravnou loď, kde je rozmrazí, vykuchají, nafiletují, zamrazí, přivezou do Evropy, kupříkladu do Čech, ho nějakého Globusu, rozmrazí je a dají jako čerstvé filetky. Jsou staré přibližně 1 měsíc. Než se nákladní loď naplní je 14 dní, mezitím přijímají ryby od menších lodí a kuchají a filetují a mrazí. týden se vrací a týden trvá než je převezou, mezitím se ty ryby 10x rozmrazí, když si to vezmete, není to zrovna nejlepší... Proto je nejlepší vše vlastní a čerstvé, jak sami o tom víte(že to je čerstvé) :).
 

DeletedUser9371

Guest
Tuňáka taky můžu. Hlavně na gril s ním. Pecka ryba bez kostí. Jen ta cena. :)
 

DeletedUser

Guest
OK...dostali jste mě....vrátíme se tedy k tomu, čím nás výrobci a dovozci krmí.
Jedno aktuální téma - vánoce a pečení cukroví. Přiznejte se...kolik z vás používá rostlinné tuky? Například Omega nebo Omega na polevy? D-test dělal test 24 rostlinných tuků a 8 z nich by se nesmělo prodávat například v Rakousku, Dánsku nebo Švýcarsku...dokonce by tam za jejich prodej hrozilo vězení. Proč? Kvůli transmastným kyselinám, které škodí našemu zdraví.

http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10000105-rostlinne-tuky-plne-zabijaku

Shlédněte proto toto aktuální video a maminkám, manželkám, přítelkyním a babičkám poraďte, čím mají nahradit mimo výše zmiňovaných třeba i populární Ceres soft......
 

DeletedUser9371

Guest
U nás doma se rostlinné tuky nepoužívají. My to mydlíme všechno na másle, nebo na sádle. I vánoční cukroví je super. Třeba ze sádla "sádláky", na vrch důlek a do něj domácí marmeládu.
Osobně nepoužívám ani másla jako Rama a spol. Pamatuji doby, kdy kuchaři v restauracích všechno smažení mydlili na tuku IVA ? Nebo tak nějak. Mě to chutnalo v té době a žiji dál. Pak přišla revoluce, národ okamžitě vyrazil škodovkami do Německa a valil sem ve velkém levné prášky na praní a hlavně právě Ramu a spol. Od té doby se prostě držím másla, pokud možno tak kvalitního. I když na něm bude uvedeno složení a že výrobek je český ? Stejně tomu nevěřím, ale žiji v pocitu, že jím zdravě a není to dochucené polskou solí na asfalt. Stejně to nepoznám při konzumaci.
:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Já furt žiji po "komunisticku před rokem 1989", že to byla IVA, nebo tak nějak. Pak to tady jelo ještě x let po revoluci. Mydlilo se na tom v restauracích (RAJ) i ve vinárnách a hotelích (seriál Kuřátko HaR) naprosto všechno, co bylo pečené či smažené.
Bichírku ? SOS ! Uprav to na pravou míru. :)
 
Nahoru