• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Potraviny a jejich kvalita

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

DeletedUser12110

Guest
Když se tu už tak probírají ty jídla......zůstávám s hubou dokořán před Tv Nova, co vymyslel zase ten redaktor Hruška......co nejlevnější jídla.
Viděl jsem tedy dva recepty, ale ty stály za to!!!!
Recept 1 - Plněné kuřecí kůžičky nějakou chlebovou směsí s vejcem.....
Recept 2 - Kuřecí kůžičky na plechu posypané nějakým kořením, upečené a navrch potom kousek sýra - prý kuřecí chipsy!!!!! :zed:

Vypadá to jako by si ho najal Babiš a Hruška mu dělal reklamu na stagnující prodej předražené drůbeže.....bože můj......to bych nežral ani kdybych padal hlady na hubu a to mám pečenou kůžičku na kuřeti rád......

Zlatej mimibazar... A to je to tam nekdy hodne husty :)
 

DeletedUser9371

Guest
Já jsem tady už mám pocit Bichirku někde dával recept na kuřecí kůže. Sbírám je do mrazáku. Když třeba dělám kuřecí kousky jako Čínu, nebo kuře na paprice. Jinak je nekupuji. Dětem kůže z kuřete v nepečených receptech nejede. Pak z těch kuřecích kůží dělám "Dršťkovou polévku". Pecka záležitost. Recept po babičce už z doby minulého režimu. :)
 

DeletedUser9371

Guest
Miki ? Naprosto jednoduše. Posbírej si do mrazáku kuřecí kůže. Až jich je přiměřeně na porci polévky pro daný počet osob ? Udělej si klasiku základ na polévku. Ten neprofesionální (Bichirek mě opraví).
Kastrol, lžíci sádla (dietní Krosna) a nechat zahřát. Na to mrsknu 2 nakrájené cibule. Sprostě, na hrubo nakrájené. Nechat lehce zabarvit. Stejně se rozvaří. Pak na to mrsknu tak 2 lžíce hladké mouky, zarestuji (zapražím), hodím 1 lžíci sladké papriky, zase zarestuji, ale já to dělám tak, že to odtáhnu na chviličku s plamene. Paprika, restovaná na plameni (zdroji tepla) je "šílená" a hořkne. Chce to jen chvilku. Pak zalít vývarem. To stejně dopadne tak, že to zaleje každý vodou a mrskne tam jeden "Masox" (na "Masox", bujon je tady příspěvek ode mne a skvělý). Nechat 20 minut povařit. Pak tam vložíš pokrájené kuřecí kůže, opláchnuté. Dojedeš do varu, chvilku povaříš a kořeníš klasicky, jak si zvyklá na drštkovou. Sůl, pepř, mletý kmín..... Povaříš, kůže jsou hned měkké, pleskneš tam utřený česnek (i na hrubo). Povaříš pár minutek a hodíš tam majoránku. Po chvilce odstavíš. Majoránka dlouho vařená v polévce taky hořkne. No a komu je libo, trochu tekutého "Magi". To nejím, viz mé příspěvky o "Magi, Bujon, Masox".
Opravdu zkus, chuť je to k nerozeznání od pravých drštěk (vepřových žaludků). Pro lidi, co je nejí. Stejně tak jako mrskám rybí karbanátky z kapra pro lidi, co nejí ryby. A jak mlaskají, jen se jim to nesmí vykecat. A další perly české kuchyně i pro nájemníky z USA. Ti dlabali speciality z vnitřností vepře, i když hlásili, že to nikdy nejí. Jen mě vytáčeli tím, že si třeba k ledvinkám mazali na houskové knedlíky marmeládou místo rýže. Oni to měli šíleně rádi, něco jako nový "toust".
Pak to hlavně jako každá správná kuchařka v domáctnosti nezahušťuj moukou, smetanou a dalšími peckami jako je Amerika (Bichirek podá info co je Amerika) a spol.
:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jo recepty našich babiček, já sám mám a budu mít trvalé následky po dvou takových receptech od babiček. Na těch receptech je neskutečná mnohdy ta prostost a jednoduchost. A navíc ten výsledek mnohdy předčí očekávání.

První takový recept je od mojí babči. Dělávala nokovou polévku. Vše co bylo potřeba bylo voda,mléko, mouka, sůl, pepř a trochu špeku. A přitom já se můžu utloct po té polívce, když si jí vařím, tak jí sním plný kotel. Ale třeba moje matka (dcera babči) jí nějak nemusí.

A druhý recept, ten mě abch řekl pravdu úplně odrovnal. Je to recept od babči mé přítelkyně. Ofiko název je prý "maso chudých", u nás se tomu říká "řízky z muky". Vše co se na to potřebuje je voda, mouka vegeta. Nic víc, nic míň, neskutečné... a to hlavně ten pracovní postup, než se člověk dopracuje výsledku, ten je na tom nejzajímavější a já sám koukal :D

Když by někdo chtěl, klidně ty recepty rozvedu :)
 

DeletedUser9371

Guest
Tak to Westmene rozveď. Pochlub se. Rád zkusím něco bezmasého. Dej recept. Já znám taky noky, růžové. Maďarské národní jídlo. Jen to musím někde přesně najít. Kdyby to někdo zkoušel podle našich návodů, aby nás pak nedueloval. Kdyby jsme si spletli 20 deka s 200 kilem. Třeba mouky. Proto se držím našich babiček. I těch vlastních. Hrnek, hrst, vraž to tam, sklenice, lžíce, lžička ....... :D
 

Mikosansobi

Člen týmu
Za ten pracovní rok vo Fiľakove jsem ještě neměla možnost ochutnat maďarské jídlo. Vlastně kecám, občas zajdu do pékšéku a dám si nějaký maďarský rožek :D
 

DeletedUser9371

Guest
I když Fiľakovo je "slovenské město", nesmíš házet kamením do dálky. Hodíš ho do Maďarska. :D
Maďarská kuchyně, hlavně ta domácí je vynikající. Přesně to co mám rád. Všechno na sádle, špek, uzeniny, pečená masa, ostré omáčky, ke všemu místo piva domácí červené víno, samá zelenina která je ostrá a není z dovozu, skleníků a mrazáku.
Jak jsem už někde psal. Letos jsem zažil nejhorší záplavy. Jak na peníze, tak na práci při likvidaci škod a ještě za své. Pak mě to potkalo osobně. Rodinný dům, cca týden komplet vymalovaný, nové koberce, nábytek, výměna elektroinstalace v půlce domu a podobně. Přišli deště, zvedlo mi to střechu větrem (bobrovky) a jel jsem znovu. Dva měsíce bez internetu, nehrál jsem poprvé od roku 2009 hru. Vystoupil jsem i z West Wiki. Člověk míní a život hold mění.
Pak jsem to všechno dal dohromady, vzal motorku a projel jsem 3/4 Evropy. Jen tak. Sám, bez bab, karimatka a spacák. Takže jsem jedl po celé Evropě. Na chuť ? Vůni ? Kvalitu potravin ? Kvalitu koření a podobně ? Na celé čáře vyhráli Maďaři.
:)
 

DeletedUser

Guest
Miki ?
Pak to hlavně jako každá správná kuchařka v domáctnosti nezahušťuj moukou, smetanou a dalšími peckami jako je Amerika (Bichirek podá info co je Amerika) a spol.
:D

Jojo...stará dobrá amerika.....kdo opravdu neví, co to je v kuchařské terminologii, tak je to rozklechtaná mouka ve vodě nebo mlíku a tím se zahušťují omáčky, polévky....
Průser ale je, že za mých časů byla amerika tabu a pomalu se za její používání popravovalo....dneska? Koukal jsem do posledního vydání Brhlíka - Romaňuka (bible receptů pro kuchaře) a byl jsem docela zděšen. Nejenom že tam ameriku používají v každém druhém receptu , ale navíc tuto "bibli" zpotvořili takovými věcmi jako jsou polotovary z prášku, reklamou na hotový jídla nebo polotovary známých značek jako je Vitana, Knorr a další. Takže přátelé...klidně se cpěte amerikou, normy to již nejenom povolují, ale i doporučují. Potom se nemůžeme divit, že mladá kuchařská mládež, která vyleze ze školy, tak neumí vez Vegety, Maggi, sojovky a kečupu udělat pořádný jídlo. Vývar z kostí a zeleniny? Proč by se s ním dělali, když rozmíchají hotový prášek s vodou a mají "silný a kvalitní" vývar......fujtajbl.....
 

DeletedUser9371

Guest
Přesně tak. Nebo jako ty barviva do gulášů. Tresť, nebo jak se tomu nadává. Tmavý guláš je obarvený cibulí a ne chemií.
Nebo třeba ty šílené jíšky v prášku. Všechny polévky od základu tuk, mouka. Zadělám jíšku a hotovo.
A vejce v prášku a další pecky jsem nikdy ani nezkoušel.
:)
 

DeletedUser13789

Guest
Já jsem třeba nepochopil, jak může fungovat droždí v prášku. Vždyť droždí jsou kvasnice, tedy jakási "živá hmota". V podstatě shluk jednobuněčných mikroorganismů - kvasinek. Klasická kostka droždí se uchovává v chladu a tuším, že nemá velkou dobu trvanlivosti. Tak jak sakra dokáže někdo udělat droždí, které je suché (vysušené), není v chladu, atd...
Jak tam sakra ty kvasinky můžou přežít? A pokud by to fungovalo na jiném principu, tak už by se to nesmělo jmenovat droždí a tohle se opravdu droždí jmenuje.
 

DeletedUser

Guest
Sušené droždí je zcela normální droždí, které je zbavené vody. Mikroorganismy, které tam jsou, tak přežívají. Je to úplně stejné jak artemie (Artemia salina) - žábronožka solná. Jsou to mikroorganismy, které žijí v moři a pokud jsou vyplaveny, tak se kauklí. Dokonce i po letech, kdy jsou uskladněny v suchu a namočí se do slané vody s puštěným vzduchováním, tak se během několika hodin vykulí nové mikroorganismy. Nebo jikry halančíků......(akvarijní ryby) - ty se vytírají do rašeliny nebo podobného substrátu a ten následně vysychá. Jikry zůstávají zapouzdřené. Jakmile přijde období dešťů, tak se rašelina zaplaví a během pár hodin se vykulí plůdek ryb. Tak stejné je to i s droždím. Žádná chemie to není.
 

DeletedUser13789

Guest
Aha, tak takhle to je. To už je logické, no. Plno organismů se umí zapouzdřit a přežít sucho. To mě nenapadlo, no. Tak díky za objasnění. :)

-------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Díky moderátorům za smazání trapných narážek jednoho z uživatelů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak se omlouvám, měl jsem toho teď tak akorát do toho nemoc, tak jsem neměl moc co náladu na vypisování, ta není stále ale nějak nemůžu spát.
Tak tu hodím ty dva recepty od babiček.

1) Nokovka
- Jednoduše dáte vařit osolenou vodu, připravíte si z vody a mouky tuhší těsto na noky - může se také osolit či přidat i vejce. Pak dáte vařit noky, jakmile začnou vyplavávat tak ještě chvilku povařit a přilít tak 0,5l - 1l mléka, a povaříte ješte tak 10min. Tak 5 min před koncem se přida bokem vyškvařený špek, který jsme si nakráli na kostičky a hodili do rendlíku. Já přiadávam i s mastnotou - jednoduché, rychlé a já té polívky sním vždy spoustu :D

2) Řízky z muky
Tak to jsou ty co mě dostaly úplně nejvíc, díky tomu procesu přípravy. Nejsem si jist včil přesným poměrem vody a mouky, tak to tu hodím orientačně a jak ověřím eventuelně opravím. (Teprve jsem je dělal tak 2x a ještě si to úplně nepamatuji).

Takže vše co se potřebuje je voda a mouka. To je tuším kilo mouky a 3dcl vody.Smíchá se to v těsto a nechá 2h odstát. Pak se těsto propla****e v teplé - až horké vodě. Zalít, pospřehazovat a odlít vodu, to by se mělo opakovat dokud voda je zakalená. Poté se těsto veme, udělá se takový podlouhlý tvar jakoby závin a začnou se krát plátky... ty se začnou hned dávat do vroucí vody a tam se povaří (čas doplním). Jakmile se uvaří, tak se stáhnou bokem a vymačká se z těch plátků voda, počká se až trochu oschnou a pak se ty plátky klasicky obalí jako řízky, doporučuje se dávat do strouhanky nějaké koření třeba aby to dostalo nějakou chuť, my používáme dle receptu vegetu.

Teď jak jsem to psal, tak jsem sem tam váhal, tak se v úterý asi dostanu k receptu, tak to tu dohodím eventuelně. A během té doby co jsem tu psal posledně, tak jsem narazil na další výrobek babči mé přítelkyně a to - rajčatová marmeláda. Nechápal jsem, bal jsem se, ale byla parádní :)
 

DeletedUser9371

Guest
Pěkné recepty Entricku. Ty vidím opravdu poprvé. :D
Mě dostal nějaký recept v televizi, to zkusím, jen nebyl čas.
Bramboráky bez brambor. Tvrdý, oschlý chleba rozlámat, navlhčit. Pak tam dát vše, co se dává do klasického bramboráku. Jen ne brambory a žádnou mouku. Takže sůl, pepř, česnek, majoránku a kdo dává, tak drcený kmín. No a pak se to smaží klasicky, třeba na sádle. Vypadá to tak šíleně, že to vyzkouším.
:)
 

DeletedUser

Guest
To my taky už zkoušeli :D Jednu dobu nám zůstávalo hodně chleba a než ho vyhazovat, tak jsem se koukl na internet po nějakém využití a narazil na tyhle chlebové placky. A jako dají se :) My tam dávali navíc i cibuli a to klidně i ve větším množství, byla v tom moc dobrá.
Ale bramboráky to nejsou no :)
 

DeletedUser13789

Guest
V souvislosti s těmito trošku podivnými recepty jsem si vzpomněl na Babicu :D

Těm, co ho NEMAJÍ rádi, doporučuji zhlédnout tohle video:
[YOUTUBE]erXspYsRtDU[/YOUTUBE]


Hlavně ty poznámky autora během videa jsou dokonalé. To jsem se fakt válel smíchy. lol


Jinak, ENTRICKOVU nokovou polévku znám a je to vážně bomba, taky bych jí vždycky snědl celý hrnec. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jsem jeden z těch co ho nemusí :D

Jinak co říkáte na Pohlreicha a to jeho vaření LIVE ? Mi se ten koncept strašně líbí a sním je to dle mého opravdová show. I ty recepty nejsou tak náročné finančně, a přitom vypadají velmi dobře. Podle mě takový pořad u nás strašně chyběl, jelikož takové vaření s Babicou je na dvě věci... ale vaření v "prime-timu" s profi kuchařem je úplně jiný level.
 

DeletedUser9371

Guest
Babica byl super v začátku pořadu. Prostě vařil jen z běžně dostupných surovin. Nebo ty zahraniční nahradil těmi u nás dostupnými. Českými, běžně dostupnými v našich obchodech a v horším případě i v "super marketech". Pak se zkazil. Začal plácat věci, které běžně nejsou dostupné jako je koření a spol. Pak dostal amok na bazalky, badyán (pendrek), brokolici a další "hňupoviny", které prostě do české kuchyně nepatří. Zklamal chlapec, vrhl se na sledovanost pořadu v rámci konkurence a je mu jedno, co do jídla doporučuje. A jeho reklamy ? Natáčení lahví piva ? Kastrolů ? Pekáčů ? Pánví ? Výrobků ? Kuchařek ? Proti kameře ? To je otravné a ubohé.
Je to stejný hnus, jako reklamy v televizi a v ostatních médiích na "Vánoce" už v září. To mě opravdu "točí".
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Dnes jsem byl doma a mimořádně jsem u kafe sledoval ČT 1, pořad "Vše o vaření". Neviděl to někdo ? Recept něco jako na sekanou. Bez mouky, strouhanky a vejce. Pak z toho uválel rádoby "Čivabčiči", píchal to na špejle a smažil na tuku.
To by bylo v pohodě, ale co tam cpal ? Asi 14 druhů koření. Dělal dvě porce z mletého masa a když to vezmu laicky ? Na váhu, gramáž ? Váha koření vůči masu byla v poměru cca 1:1. Strašné. Z toho jsem jich znal a běžně bych sehnal asi 6 druhů. Tak to je přesně recept, který nebudu nikdy zkoušet. To je už prostě u mne výplod nesmyslů, když dochází nápady na výborné jídlo.
:)
 
Nahoru