• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Vegetariánství

  • Zakladatel vlákna Delicius169
  • Vytvořeno

DeletedUser3722

Guest
Bokovina nade vše.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já sem teda masožrout,nedokážu si představit život bez masa,nemohl bych se pořád cpát zeleninou...
 

DeletedUser

Guest
Vegeterián nejsem. Vegetariáni mi nevadí, ale samozřejmě jak který. Člově je všežravec, má jeden malý žaludek, zuby masožravce. Kdyby měl člověk jíst jenem zelené měl by úplně jiné zuby a velký žaludek. Je lékařsky dokázáno že vegetariánská strava žaludek ničí. Já ale říkám , je to váš život tak si s ním nakládejte jak chcete, ale proboha vás prosím nervěte vegetariánsví dětem. To je to nejhorší co můžete udělat. Tělo dítěte potřebuje všechny důležité živiny aby se správně vyvinulo. Mnoho vegetariánů totiž nepije ani mléko (pijí sojové mléko) a to je pro tělo hodně špatné. Takže já si myslím že pokud člověk jí jen zeleninu, ovoce mléčné výrobky a ryby tak se to dá ještě pochopit. Pokud ale mléko ani ryby ne, zak to už je na pováženou. A pro dítě je vegtariánsví absolutně nevhodné. Závěrem bych ještě řekl že kdyby člověk jedl jen zelené nemá dost energie na to aby stihl vše co za den stihne. Vemte si třeba krávu nebo koně? Co dělají celý den? Žerou. Žerou protože z jejich potravy nedostanou tolik energie jako je v mase. Takový typický masožravec se nají třeba jen jednou za 3dny a tím načerpá neskutečnou energii, kterou býložravec z jeho potravy nevytěží.
 

DeletedUser

Guest
Přesně tak...A taky nechápu, proč vůbec existujou lidi, kteří propagujou vegetariánství a dokonce dělají zfalšované výzkumy(nechci se nikoho dotknout, ale i tací jsou...) K čemu jim to je? Chtěj spasit svět? Mě se spíš zdá, že nás obtěžujou...

Jinak s tou energií to až tak neni:
Jídlo........................kJ...........kcal......Tuky.....Bílkoviny........Sacharidy
Mandarinka........197 kJ......47 kcal......0.3 g........0.9 g...............10.6 g
Kuřecí prsíčka....366 kJ.......87 kcal .......1 g .......18.9 g .............0.3 g

Maso má víc energie, ale tý "pomalý"(Tuky, bílkoviny), zatímco ovoce víc "rychlý"(Sacharidy(cukr)). Takže když sníš ovoce, máš okamžitě víc energie. Maso má účinek dlouhodobější...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Takže nejlepší je jak maso tak i ovoce a zelenina.
Maso mam rád jenom kvalitní a dobře udělaný, ve škole je to spíš podrážka než maso
 

DeletedUser

Guest
Jak maso ,tak zelenina mají v našem jídelníčku nezastupitelné místo. Pokud někdo tvrdí, že soja dokáže plnohodnotně zastoupit maso tak lže. To samé platí pro ty ,kteří tvrdí že: " Nejlepší zelenina je ta prohnaná masem." Ten kdo je zdráv a nemá zdravotní problémy, které ho omezují v příjmu běžného jídla všeho druhu, neměl by svůj jídelníček omezovat.
 

DeletedUser

Guest
Jaký máte postoj k vegetariánství???

Jelikož jsem masová po mámě ,tak maso ANO !!! Ale jedině když je upravené a když se o to zvíře dobře starali (má značku myslim BIO) ....do mekáčů a různých takovýhle sajrajtů nechodim (žble!) .Umíraj tam zvířata na běžícím páse a v některých masech jsou dokonce i opravdové sračky (fakt!) .
 

DeletedUser

Guest
Mám spoustu známých, kteří jsou vegetariáni a nevidím jediný důvod, proč bych proti nim měl něco mít... Vegetariánství mi vůbec nevadí... Je to každého věc, co jí...

PS: McDonaldy a KFCéčka mi taky nevadí jsou podle mě naprosto v poho a jídlo tam je zcela nezávdné, nikdy jsem neslyšel, že by tam ČOI něco našla... (což se o třeba veitnamských bistrech bohužel říct nedá...:(
 

Deleted User - 31870

Guest
vegetariáni jsou dvojího typu:
1) úplní
2) částeční

úplní nejí kromě masa ani vajíčka, mléko a další výrobky, které pocházejí ze zvířat, částeční si pak dopřejí některé výrobky ze zvířat (nikoliv maso)..

co se mne týče, tak je každého věc, co mu chutná.. osobně nemusím třeba koprovku, houbovku a některé druhy masa - ale kuřecí, hovězí jím..

vegetariánství je ted sledovanější, především proto, že dříve se to neřešilo - na trhu je ted spoustu druhů potravin, ze kterých si mohou všichni vybrat, takže každý zvolí to, co mu chutná..

pak jsou tady třeba rozdíly v kuchyni - u nás jsou typická jídla jako zelnačka, vepře, knedlo a zelo, škubánky, opečené buřtíky,.. jinde mají třeba za hlavní zdroj potravy broučky, larvy a různě smažený hmyz - pro ně je to něco jako národní jídlo a tím, že jej odmítnete, tak je můžete urazit (upřímně bych to nejedla)..

pokud bych se měla zařadit do těch skupin, tak zřejmě částečného, i když maso jím (ale jak říkám, jen něco).. rozhodně bych ale nejedla králíka, divokou, nutrii a podobné - na to se mi ty zvířátka moc líbí.. :)

ale dokážu pochopit, že člověk maso potřebuje - především pak kvůli vývoji mozku a hlavně je to snadný zdroj potravy, když se zvířata drží ve velkochovech..
 

DeletedUser

Guest
Co se mě týče, nejsem až tak čistý vegetarián, ale maso mi moc nechutná ( vepřové, hovězí). Kámoš ale maso nebaští vůbec, je v šesté třídě a měří asi jako prvňák. Takže se to ani moc nevyplácí. Stravu střídat, ale rozumně!
 

DeletedUser

Guest
ja som rodeny mäsožravec a aj mäso treba jest ale ty čo protestuju proti jedeniu zvierat su ...... čo sa snažia sa ostatnym navnutit vlastne nazory
 

DeletedUser

Guest
Co se mě týče, nejsem až tak čistý vegetarián, ale maso mi moc nechutná ( vepřové, hovězí). Kámoš ale maso nebaští vůbec, je v šesté třídě a měří asi jako prvňák. Takže se to ani moc nevyplácí. Stravu střídat, ale rozumně!

To,že nejí maso,nemá na výšku vůbec žádný vliv.
Já jsem asi před týdnem omylem snědl malinký kousek salámu,který jsem měl v pizze,jinak jsem asi 5let maso nejedl.
Je mi ted 14,a měřím asi 165cm,což mi přijde celkem jako normální výška.
A mám taky malého spolužáka,asi 150cm,a o něm by se nedalo říct,že nejí maso...
Jinak já jsme proti jezení masa ve formě např. humří ocásky apod.,protože mě přijde nechutné,že aby se člověk (s prominutím) jednou nažral musí zabít třeba 10 živých tvorů.
Je mi jasné,že někteří to nutně potřebují k životu a nechci nikomu vnucovat vegetarianství,popřípadě veganství,ale uvědomme si,že kolik utrpení museli tyto zvířata vytrpět,abychom se nadlábli.


Vegeterián nejsem. Vegetariáni mi nevadí, ale samozřejmě jak který. Člově je všežravec, má jeden malý žaludek, zuby masožravce. Kdyby měl člověk jíst jenem zelené měl by úplně jiné zuby a velký žaludek. Je lékařsky dokázáno že vegetariánská strava žaludek ničí. Já ale říkám , je to váš život tak si s ním nakládejte jak chcete, ale proboha vás prosím nervěte vegetariánsví dětem. To je to nejhorší co můžete udělat. Tělo dítěte potřebuje všechny důležité živiny aby se správně vyvinulo. Mnoho vegetariánů totiž nepije ani mléko (pijí sojové mléko) a to je pro tělo hodně špatné. Takže já si myslím že pokud člověk jí jen zeleninu, ovoce mléčné výrobky a ryby tak se to dá ještě pochopit. Pokud ale mléko ani ryby ne, zak to už je na pováženou. A pro dítě je vegtariánsví absolutně nevhodné. Závěrem bych ještě řekl že kdyby člověk jedl jen zelené nemá dost energie na to aby stihl vše co za den stihne. Vemte si třeba krávu nebo koně? Co dělají celý den? Žerou. Žerou protože z jejich potravy nedostanou tolik energie jako je v mase. Takový typický masožravec se nají třeba jen jednou za 3dny a tím načerpá neskutečnou energii, kterou býložravec z jeho potravy nevytěží.

My snad máme ostré špičáky,řezáky apodobné zuby,které jsou schopny rozdrtit kosti,a urvat kus masa i se šlachama?
Nepřirovnávej náš rod k šelmám,protože ty mají úplně jinný styl života.
A rovnou jsi nás mohl přirovnat k hadům,protože nějaká krajta přežila asi 900dnů bez potravy,přiemž ztratila jen 20kg na váze,ale následkem toho zemřela.
Tady jde o metabolismus,kolik přijme živin,a podobných věcí,co tam patří.
 

DeletedUser

Guest
No, mně je 13 let, měřím 171 cm ( do výšky ) a maso si dávám maximálně jednou za týden. Kdyby ti, co maso jedí viděli klip od Linkin Park- What I´ve Done, myslím, že by se nad tím trošku zamysleli. A nezamysleli by se jen nad konzumací masných výrobků, ale i nad pomocí chudým lidem či trpícím zvířatům.
 

DeletedUser

Guest
Výživné látky: krčku, kůže či kostí? Pokud vím, už existují technologie, které dokáží např. bílkoviny vynahradit. I když na imunitní systém je to menší bomba...
 

DeletedUser120

Guest
Pozor na rozdíl mezi vegetariánem a veganem ;) jeden z nich nejí jen maso a masné výrobky..... druhý nejí nic co je živočisné... mléko vejce atd...
 

DeletedUser6123

Guest
Vegetariánství mi nevadí, ale nedokázal bych žít bez masa.
 

DeletedUser7906

Guest
já mam sestřenku Veganku.. to znamená že nejí jogurty...vajíčka a sýry..tak když sem u nich ta si vari sama..a obcas ochutnam..a neni to vubec spatny je to docela dobrý
 
Nahoru