• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Vegetariánství

  • Zakladatel vlákna Delicius169
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
No bez mäsa a železa je život krátky :-)) .
Môj starší kamarát je vegetarián , išiel do nemocnice a tam mu povedali že ak nezačne ihneď jesť mäso , tak môže zomrieť .
 

DeletedUser

Guest
Jestliže se stravoval špatně,tak pochopitelně zemřít může.
Maso má velké množství nějakých látek,takže když mu zrovna ty hodně chybí,tak jich musí získat hned více..
Ale je samozřejmé,že tyto látky mohou být získány i bez požití masa....
 

DeletedUser

Guest
Takže pro začátek, já jsem masožravec.
Nikdy mi na tom nepřišlo nic divného, ale proti vegetariánům nic nemám, mám pár kamarádů(no, u kluků ani moc ne, spíš kamarádek), který maso moc nejí, nejrazantnější jí jenom kuřecí a to ještě jenom prsa.
Jinak nevěřím tomu, že soja může maso nahradit.
Nám ve škole občas smíchají kousky norm. a sojového masa, na první pohled nic není poznat, ale jak ochutnáte tak hned poznáte co to je, sojový maso je prakticky bez chuti a i konzistenci má takovou jinou, nejlépe bych to vyjádřil slovem "pórovitá".
Ale je pravda, že pak se i na konzumaci té podrážky díváte poněkud smířlivěji. :angel:

Souhlasím s kemem, že děti vegetariánů by se měly nechat jíst všechno, protože je to může zdravotně poznamenat na celý život... i když mám pocit že i kdyby by jim to rodiče nezakazovali tak by rodičovký vzor udělal své... :(

A ano, zvířata na jatkách trpí, ale přiznejme si to, pokud byste té krávě(praseti) vrazili do boku oštěp nebo (u zvířat) jí prokousli krk, myslíte si že by trpěla méně? (oštěp jsem v břiše sice ještě neměl, ale mám pocit že ta smrt by byla opravdu zdlouhavá)
Člověk zabíjí zvířata kvůli mnohem malichernějším věcem než aby se "nažral", ale to moc lidí nezajímá.

Souhlasím s deliciusem že zabíjet zvířata jen kvůli jejich části je hrozné.
On uváděl humří ocásky, já uvedu kaviár.
Na trochu kaviáru musíte zabít mnoho ryb, hlavně na venkově(v Rusku vše kromě velkoměst) se ty ryby prostě jen vykuchají a pohází na břehu a třeba 2 z těch desítek/stovek denně si vemou domů k jídlu.
Ty ryby pak většinou jedí medvědi, vlci a jiná zvěř.
Mimochodem, zrovna v téhle době bývá v těch oblastech hodně útoků medvědů na člověka - prostě ho vyruší při sběru ryb a on instinktivně zaútočí. (medvěd, ne člověk)
 

DeletedUser

Guest
Souhlasím s kemem, že děti vegetariánů by se měly nechat jíst všechno, protože je to může zdravotně poznamenat na celý život... i když mám pocit že i kdyby by jim to rodiče nezakazovali tak by rodičovký vzor udělal své... :(

CCa. do 12let jsem maso žral.Sice v malém množství.(2-3krát ročně)Ale přece jen.
Později jsem s určitých důvodů maso jíst přestal.
I přesto,že jsem měl kus masa dvakrát do roka,tak jsem díky dostatečnému množství zeleniny dokázal přežít až do teď.Ano,i tady hrál roli můj vzor v sestře a matce,jejichž roční porce masa by se dali spočítat na dvou rukou....


Sója mi napoprvé téže nechutnala,ale člověk si na ni pochvilce zvykne....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Deliciusi jak vůbec můžeš žít :D Já mám maso každý den... Občas třeba jen 5x týdněale to je málodky třeba když máme ovocné knedlíky nebo jdeme na pizzu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
jak tak mozes zit ??? sak dati ako ja (mam 13 este sa povazujem za dieta) by mali jest secko ....ked nemas maso nemas bielkoviny ....omg tak bravcove alebo kravske nejim ani ja ale co je zle na kuracim mase ????


btw :soja s masem ze skolskej jedalne sa nedaju ani porovnat :D sak soja sa da aspon rozzuvat :D
 

DeletedUser

Guest
jak tak mozes zit ??? sak dati ako ja (mam 13 este sa povazujem za dieta) by mali jest secko ....ked nemas maso nemas bielkoviny ....omg tak bravcove alebo kravske nejim ani ja ale co je zle na kuracim mase ????


btw :soja s masem ze skolskej jedalne sa nedaju ani porovnat :D sak soja sa da aspon rozzuvat :D
Plně souhlasím !!!mě je 11...taky jako nejím kraví a skopový....Ale bez kuřecího masa bych nepřežil
 

DeletedUser

Guest
Deliciusi jak vůbec můžeš žít :D J

jak tak mozes zit ???

Tož toto opravdu miluju :-)
To že jsem naživu svědčí o otom,že žiju.
Když se podívám na jídelníček školní jídelny,tak se vždy otřesu a přemýšlím,jak mohou takovéto věci jíst.
Bílkoviny jsou i v něčem jiném.
Jsem si tím na 90% jistý.
Kdybych ale měl říct kde,tak bych musel začít hledat ve svém sešitě do chemie a do toho se mi moc nechce....
 

DeletedUser

Guest
někdo maso k životu nepotřebuje... ale já ho potřebuju.... nejvíce mi chutná kuřecí
 

DeletedUser

Guest
Taky nejsem vegetarian a nic proti tomu nemam jenze jak uz se tady psalo pro deti :-) to neni nic dobreho ja jsem znal holku, ktera ve skolce :D uz je to davno nejedla ani ovoce,zeleninu ani maso proste jenom sladkosti coz je snad jeste horsi to uz je jako nejist vubec.Jinak ja jim maso kazdy den coz je v obede skolni jidelna atd...tam se vzdycky maso najde pokud nejsou nejake buchty jinak opravdu se mi opravdu nelibi, kdyz mam na taliri treba kralika takove mile zvire :D jinak treba s McDonaldem, KFC atd.. nemam problem.Hold je to nazor vegetarianu sice pochybuju, ze zastavi zabijeni zvirat, ale hold je to jejich rozhodnuti.
 

DeletedUser

Guest
Mě například jídlo v McDonaldu vůbec nechutná... Ale KFC je výborné... Kyblík Classic :D
 

DeletedUser

Guest
zelenina a ovoce jsou hodně dobry maso ujde podle toho jáky
 

DeletedUser

Guest
přesně tak:)

Zelenina blééé je mi po ní špatně masíčko je nej
Zelenina je dobrá... Musí se jíst... Kdyby si jedl jen maso tak by si dlouho nepřežil... Strava musí být vyvážená... Trochu zeleniny k tomu jablko nebo nějaké jiné ovoce .... A 5 x nebo 6x do týdne maso ...

PS: Je meloun ovoce nebo zelenina ????
 

DeletedUser7818

Guest
ja mam nejradči všechno maso ja zežeru všechno ale nechápu ty co jijou jenom zeleninu nebo furt saláty a ještě húř ty co nejedí vúbec když to vydím tak se musím pořadně najest.
 

DeletedUser

Guest
Odjakživa jím maso :D 75% mého normálního jídla je masové jídlo, prostě jsem masožravec co se dá dělat ;) Zeleninu taktéž jím ale né tak aktivně, stejně je to s ovocem, i když to více než zeleninu :) prostě jím vše ale více Maso np
 
Nahoru