• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Chcete návody na tajné úlohy ?

Chceš tieto návody ?


  • Celkový počet hlasujících
    540
  • Anketa uzavřena .
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Hernandův meč, Belle Stars velkorážní, Kbelík na hašení, Nejtěžší práce, Hrouda hlíny.... mluvit o těchto úkolech jako o tajných? Není to už směšné?
Je, ale to neznamená, že je musíme zesměšnovat jeste vic.
Budou voditka, hraci budou spolupracovat, ale muzem si rict, ze jsme to zvladli bez návodu, že jsme na to přišli sami.
Bohate staci indicie. A ti hlasujici pro Ano se boji, ze budou muset namahat hlavu. Nekteri se budou snazit splnit ukoly cestne jen s pomoci hadanky (1 z 10.......). Nekteri zase necestne (100 z 1). A nikdy neni problem se podivat vedle.
A de facto kvuli tomuhle tu je ta anketa. Kazdy hlas se pocita. Hlas lidu.

V ženském ovšem přesnější, ne? :::))::
::P: :::)):: ::P: :::)):: ::P:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
...ale muzem si rict, ze jsme to zvladli bez návodu, že jsme na to přišli sami...
...Nekteri se budou snazit splnit ukoly cestne jen s pomoci hadanky...
:::)):::::)):::::))::
To myslíš vážně, nebo nás chceš jenom pobavit... Vždyť tady většina těch co na to přišla sama nakonec stejně připustí, že tak trošku ty podrobnosti nakonec našla (v Německu, Na Slovensku, na wiki, googlem, v městským fóru.)
Němci to někde počítali, kolik je různých variant, a kolik let by člověk musel hrát, aby zkusil všechny kombinace oblečení, zbraní a produktů, přičemž by zadával jen desetiminutovky a nebral v úvahu, že něco máš dělat jen někdy.
Ale já tedy budu věřit tomu, že někdo je tak mazaný, že na to příjde sám.

Mně jde v principu o něco jiného. Tak jak jsou nastavena pravidla teď, se vystavuji možnosti postihu, když se zeptám: "hledám hroudu hlíny, provádím práci ........ ...... už šedesát hodin a našel jsem spoustu krámů a hroudu ne, co dělám blbě?"
Pokud tam vypíšu tu konkrétní práci, je to špatně, protože jsem poskytl přesný návod. Mně to u daného úkolu, při jeho obecně rozšířené znalosti připadá absurdní. A nedovedu představit, že tu někdo z moderátorů bude pořád zkoumat, co je vodítko, a co je v tomto smyslu už přímý návod, co už všichni vědí a co je ještě málo známé.

Elegantní by mi přišlo, kdyby měl každý na výběr, co tu najde.
Téma indicie... pokud umíš jezdit s vozem, armáda tě může potřebovat... třeba i něco škaredého najdeš...
Anebo téma návod... kdesi jsem na německým fóru četl, že když budu strašně dlouho dělat .... ..., najdu jakousi špinavou hroudu a z ní pak vyleze zlatý revolver.

Máš tu na jednom fóru obě možnosti, víš na co kde narazíš, je na tobě, kam se podíváš. Já bych začal u těch indicií, a až nevím jak dál, šel bych rád tady u nás pro podrobnější návod. Respektive diskusi podobného charakteru, kde budou ta vodítka už konkrétnější.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To myslíš vážně, nebo nás chceš jenom pobavit...
Nj, sám tomu nevěřím. Ve slepém bodě se každý nakonec podívá do návodu. Ale s vodítky budou mít hráči alespoň nejakou sanci neco najít.

Já bych začal u těch indicií, a až nevím jak dál, šel bych rád tady u nás pro podrobnější návod. Respektive diskusi podobného charakteru, kde budou ta vodítka už konkrétnější.
Tady se skoro shodneme. Jenom bych to trochu upravil.
"Já bych začal u těch indicií, a až nevím jak dál, šel bych si to zjistit do města/na blog/ke kamarádovi/spoluhráči pro podrobnější návod."
 

DeletedUser

Guest
Pokud chci sehnat nějakej návod, tak si ho seženu jinde. Tady chcíp pes a za chvíli sem kromě moderátorů nikdo chodit nebude. Je to totiž ztráta času. Maximálně se ještě někdy mrknu na změny po updatech, ale jinak tady absolutně nic zajímavýho neni.
 

DeletedUser1318

Guest
Nj, sám tomu nevěřím. Ve slepém bodě se každý nakonec podívá do návodu. Ale s vodítky budou mít hráči alespoň nejakou sanci neco najít.
Však já neříkám, že vodítka ne, jen bych sem nechal zveřejňovat oboje,každé téma jinam,ať si každý vybere, jaké úrovně chce nápovědu.

Tady se skoro shodneme. Jenom bych to trochu upravil.
"Já bych začal u těch indicií, a až nevím jak dál, šel bych si to zjistit do města/na blog/ke kamarádovi/spoluhráči pro podrobnější návod."

Možná to pro tebe bude nepochopitelné, ale já osobně třeba hraji na většině světů jako samotář, z mých kamarádů (možná je to věkem), zatím westu nikdo nepropadl natolik, že by mi mohl poradit, vstupovat do měst kvůli možnosti, že mají něco chytrého na fóru, to se mi pochopitelně kvůli limitu nechce, jak jsem již několikrát psal, anglicky ani německy neumím natolik, abych se pouštěl do nějaké diskuse na dané téma, a používat překladač , pro řešení a pochopení hádanek a rébusů... na to fakt se svým IQ nestačím.
Proto si pořád myslím, že toto fórum je to správné místo, kde bych měl potřebné info najít.

Pokud chci sehnat nějakej návod, tak si ho seženu jinde. Tady chcíp pes a za chvíli sem kromě moderátorů nikdo chodit nebude. Je to totiž ztráta času. Maximálně se ještě někdy mrknu na změny po updatech, ale jinak tady absolutně nic zajímavýho neni.
Příteli, to jsi trošku přehnal, tato diskuse je právě příslibem toho, že sami moderátoři mají snahu zjistit, co tu chceme a nechceme mít. Na začátku vyslovili požadavek, abychom debatovali na přijatelné úrovni. Nechci mentorovat, ale být moderátorem, tak by se mi podobný tón nelíbil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5202

Guest
Ano, ale pouze v případě, že bude na výběr z obou variant.
Tzn. kliknu si na příslušný úkol a tam budou na výběr dva odkazy, indicie a úplný návod, které si budu moci, pokud budu chtít, otevřít. :lovec:
 

DeletedUser

Guest
jsem pro zveřejněvání, nebo pro indicie- ve hře či na fóru. Řekněte mi, vy kdo jste proti, koho asi napadne přesně v určitý čas nasadit určitý předmět, který už nemá třeba 40 levlů a jít dělat určitou práci??? Je to absurdní, vždy jsou tyto informace od adminů, takže buď ať je zveřejňování návodů, nebo indicie jako například: Pokud budeš dělat práci související koňmi v době, kdy se večeří a na sobě budeš mít produkt související s hloubením děr, můžeš něco najít
 
Přečetla jsem 17 stránek diskuze - a celé se to tak nějak dá shrnout do pár vět.

Tat a pár lidí hájí právo česky mluvících lidiček na srovnatelné návody, jako mají ostatní národy.
Proti stojí geniové, kterým stačí fora jiných národů, městská fora a pár indicií, aby si SAMI splnili KDYSI tajné úkoly.

Dala jsem ANO. Podle mého tajné úkoly těžce diskriminují hráče na volné noze, neanglicky mluvící lidi, lidi, co hrají pro radost (protože je nutí kromě hry věnovat spoustu času na hledání něčeho, co možná ani neexistuje) a ve své podstatě jsou proti hře. Když o něčem skutečně nevím (je to opravdu tajné), tak to prostě nehledám.

Po technické stránce - už to tu taky bylo - neřešila bych, jestli přesné návody ano nebo ne. Řešila bych, jak rozdělit forum, aby byla linie indicií a linie přesných návodů. Kdo chce hádat a tápat, najde si indicie. Kdo chce hrát, najde si návod. A kdo se chce chválit cizím peřím (udělal jsem úkol SÁM, rozuměj - našel jsem návod v angličtině a google přeložil) - ten nemusí číst česky nic.
 

DeletedUser765

Guest
Tajný úkoly jsou tu, protože jsou tajné jejich podmínky. Párkrát jsem, ale prošla cizí fóra a hledala vodítka, protože jsem na ně nemohla přijít.

Tudíš by se mohly vypracovat do podoby příběhu, kde budou chytáky, ale při troše zamyšlení, to bude možné odhalit.

Dle mého názoru je doslova nemožné, přijít na tajný úkol z ničeho nic - bez vodítek. Kolik tu je možností k jeho odhalení - různý čas, den, oblečení, zbraně, místa a co já vím co ještě. A když vemete tu možnost, že si nasadíte náhodou správné věci (což v tu chvíli nevíte) ale jen, že to uděláte ve špatnou hodinu, tak se Vám ten úkol prostě nezobrazí.
 

DeletedUser

Guest
Tak na tuhle anketu se neda nereagovat :eek:)

Hlasoval jsem ANO

Proč ?
Lidi neblázněte,vždyť je to jen hra.Nejsme v žádné advokátní filmě nebo v tajném projektu armády,kde platí pravidlo mlčení.
Nevidím důvod proč by si tu průměrný hráč nemohl najít návod na nějaký extra úkol který mu nedá spát.)

"Ak bude mať anketa aspoň 80% úspešnosť, povolíme tu zverejňovanie."
hádám:
předpokládám že je tím myšlen procentuální počet registrovaných uživatelů fora nebo hráčů hry/všech cz serverů (to je vcelku jedno).
můj dojem:
pokud jsem hádal dobře,pak byla tato anketa předem odsouzena ke konečnému závěru "NE" již při založení,protože pochybuji že by se tak veliký počet lidí rozhodl zůčastnit. Takže je to spíš jen fraška/příležitost pro pravidelné debatníky fora se k něčemu vyjádřit ve stylu Vlk se nažere a koza zůstane celá.)
omluva:
pokud byl můj dojem špatný,a šlo jen o poměr ano/ne (i tak se mi zdá 80% moc)pak se omlouvám,stahuji ocas mezi nohy,beru svoji oblíbenou pušku pod paži a vyrážím opět do divočiny za dalším dobrodružstvím.

S úctou
průměrný návštěvník fora )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
80% kladných hlasů (tedy poměr ano ku ne) ;) avšak při velkém počtu hlasujících (tento počet není obvyklý třeba u ostatních anket v návrzích na změny), můžeme také přihlédnout k většinovému hlasování. Pokud bychom neměli zájem Vám vyhovět, proč bychom zakládali anketu?
 

DeletedUser

Guest
Take hlasuji ANO.
Zastávám ten názor, že pokud již někde návody jsou, tak mohou být i tady.
Pokud nebude chtít hráč vědět přesný návod, tak se sem jednoduše nepodívá, nevidím v tom žádný problém.
 

DeletedUser1318

Guest
Tajný úkoly jsou tu, protože jsou tajné jejich podmínky. Párkrát jsem, ale prošla cizí fóra a hledala vodítka, protože jsem na ně nemohla přijít.

Tudíš by se mohly vypracovat do podoby příběhu, kde budou chytáky, ale při troše zamyšlení, to bude možné odhalit.

Dle mého názoru je doslova nemožné, přijít na tajný úkol z ničeho nic - bez vodítek. Kolik tu je možností k jeho odhalení - různý čas, den, oblečení, zbraně, místa a co já vím co ještě. A když vemete tu možnost, že si nasadíte náhodou správné věci (což v tu chvíli nevíte) ale jen, že to uděláte ve špatnou hodinu, tak se Vám ten úkol prostě nezobrazí.
Já si s tebou dovolím polemizovat. Jak již tu bylo několikrát konstatováno, jsou tyto úkoly "tajné" a tajné mají zůstat. Kdo na tento fakt jakým způsobem přišel? Jak jsem zjistil dotazem dříve, Innogames neurčuje pravidla, že se na toto téma nesmí mluvit. Pokud tvůrci hry podobné úkoly do hry implementují, a posléze nějakým způsobem zveřejňují příběhy, vodítka a nápovědy, pak o faktu, že ty úkoly mají být opravdu "tajné", mohu velmi silně pochybovat. V mnoha počítačových hrách jsou minihry, skryté hry, bonusové levely a podobná zpestření naprosto běžná. Situace tady mi připadá obdobná.
Možná jsme se jen ztratili v překladu, čeština je velmi krásný a složitý jazyk, prosté anglické slovo "secret", podle zmiňovaného googlu má významy:
1. tajný
2. skrytý
3. tajemný
Není to (jen u nás) zažité dogma, že jediný správný výklad je "tajný"? Myslím, že některé indicie spíš ukazují na správnější výklad "skrytý" nebo "tajemný".
 

DeletedUser

Guest
Hlasuji pro ANO. Nevidím důvod, proč by tady ty návody být neměly. Kdo se chce nechat překvapit, ať na návod nekouká, kdo o překvapení nestojí, ať se na návod koukne. Pár návodů jsem viděla a upřímně řečeno některé úkoly se mi zdají tak obtížné, že vůbec nechápu, jak na něco takového normální člověk může přijít. Není to o tom, že bych chtěla mít něco pod nosem naservírované, ale jak můžu vědět, že se nějaký úkol objeví třeba ve čtvrtek mezi 15:00-15:10, že musíte předtím splnit ten a ten úkol, že musíte mít třeba v inventáři bavlnu apod.? Prostě nevím, ale myslím si, že bez návodu nemůže na toto normální člověk přijít.
 
To,že budou zveřejněný kvalitnější informace o úkloech není na škodu,stejně spousta hráčů na jistý úkoly nedosáhne apokud ano,tak za delší dobu(třeba o vánocich,nebo na velikonoce),prostě na ně nemá lev.,schopnosti apod.
Docela mě uráží,že 2/3 lidí jsou tady pokládaný za neschopný lenochy,kteří nejsou schopni si na jinejch serverech najít potřebný info.Jak už jsem psal a bylo promazaný,takovej Šon Melory najde zlatej exkrement po 83,5 hodinách čištění bot,v batohu musí mít peroxid vodíku na ošetření ran při stříhání nehtů Marii roals. na levý noze v inventáři zahradnický nůžky a jako povoz opelichanýho kozla,kterýho získal za 48 hodin počítání vlasů na hlavě barmana Henryho.Je mi jasný,že nápovědu nepotřebuje,protože je na rozdíl od jinejch iniciativní snaživec.:radní:
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ
NEMYSLÍM SI,ŽE TOTO JE NAPROSTO KVALITNÍ NÁZOR,NEMYSLÍM SI ,ŽE MÁM AUSGERECHNET PRAVDU,ALE PŘI PROČÍTÁNÍ TOHOTO FORA,MÁM ASI DOCELA JASNO.
Bez studia jiných for,at už českých,slovenských, anglických,možná někdo jel jazyk starých Mayů,potažmo hieroglyfy,je zbytečný si tady vytahovat triko,jak jsme my,kteří to máme za sebou dobří.
Co je mi platná hrouda,na který jsem strávil hodiny času,když mi chybí 23 bodů čehosi?Body který nutně potřebuju i jinam?Prostě jsem se zasekl a budu čumět na nedočištěnou hroudu,protže jsem stavař a chladák,takže mě nějakej koltík může viset kdesi v podbřišku.
Mě štve to,že si jistá skupina lidí hraje na nadlidi.Nejde mi uvěřit,že hráč s lev99 bude chodit ve farmářský sadě 14 dní v různý době se srpem v ruce sklízet bavlnu a příjde na tajnej ůkol(příklad).Někam se ta hra posunula a nevím,jestli to byl záměr autora.Ale příjde mi divný,když se světech najddou dvě nesmiřitelný aliance,který bojujou o pevnosti a potom si to po dohodě rozdají v boji o svítící zbraně a pytlíkuje se to tak,aby se postupně jistý sehraní hráči zahojili.Tak to mi je ukradený i když se tam bude válet diamantovej p...s a zlatá v....a.Mám na ropu,mám na stříbro,to dává slušný babky,takže 2000 do bitvy není problém,problém(pro mě )je systém.
Pokud jsem se někoho dotkl,sorry,jen jsem se chtěl v tomhle ohledu vykecat.
 
Naposledy upraveno:
Co je mi platná hrouda,na který jsem strávil hodiny času,když mi chybí 23 bodů čehosi?Body který nutně potřebuju i jinam?Prostě jsem se zasekl a budu čumět na nedočištěnou hroudu,protže jsem stavař a chladák,takže mě nějakej koltík může viset kdesi v podbřišku.
Mě štve to,že si jistá skupina lidí hraje na nadlidi.Nejde mi uvěřit,že hráč s lev99 bude chodit ve farmářský sadě 14 dní v různý době se srpem v ruce sklízet bavlnu a příjde na tajnej ůkol(příklad).Někam se ta hra posunula a nevím,jestli to byl záměr autora.Ale příjde mi divný,když se světech najddou dvě nesmiřitelný aliance,který bojujou o pevnosti a potom si to po dohodě rozdají v boji o svítící zbraně a pytlíkuje se to tak,aby se postupně jistý sehraní hráči zahojili.Tak to mi je ukradený i když se tam bude válet diamantovej p...s a zlatá v....a.Mám na ropu,mám na stříbro,to dává slušný babky,takže 2000 do bitvy není problém,problém(pro mě )je systém.
Pokud jsem se někoho dotkl,sorry,jen jsem se chtěl v tomhle ohledu vykecat.


Tajný úkol je jedna věc, a podmínky pro jeho splnění druhá. Jestli se někdo vydal při tvoření svého charakteru způsobem, kdy určitý soubor úkolů nemuže plnit, to už padá na hlavu každého hráče zvlášť. Nikdo za toto není odpovědný, sám beru hru tak jak je, jestli jsem neznal předchozí informace, a rozhodnul jsem se jinak, nikomu to nemůžu mít za zlé.

Jestli se hráči dohodnou na přátelských bitvách, no to už je jejich věc. Legální to je a Inno se svým přístupem kdy dalal do hry možnost o získání zbraní v boji, toto posvětila. A udělala to účelově, aby hráče udržela ve hře. Proto se tito hráči perou o tyto zbraně a o samotné pevnosti nebojují. Druhá věc je úspěšnost hráčů ve hře, když někdo dokáže vést hru tak aby vydělal peníze, tak je to v pořádku. A když je nemá jak utratit tak je vráží do nadbytečných praktik. S dnešním ziskem předmětů z prací, se vydělávání ještě umocnilo. Sám si dokážu vydělat přes 1500 a to ještě s některými předměty mám další 3000 denně. A za co je mám utrácet, když už vše potřebné mám? Inno slíbilo odliv peněz, v praxi ale naopak přidali. ta ti hráči prostě chodí do bitev a získávají zbraně.
 
Tak tady jsme si nerozuměli,já west hraju od uplnýho začátku,takže vím co obnáší volba charakteru apod.To nebyl můj brek nad rozlitým pivem.To jsem mohl bulet už o vánocích,že nemám krásnej cylindr,protože holt i o vánocich musím do práce a potom to nemůžu stihnout.
Myslím,že ti,kteří to hrajou cca2.5 roku se museli spoustou věcí prohryzat sami,aby další,co začínali později už měli prošlapaný cestičky,spousta věcí se s přibívajícíma UD ulehčila.
To,že za 2.5 roku na s1 jsem na 91 levelu po každodením hraní třeba nesvědčí o tom,že jsem špicovej plejer,ale že na jiným světě jsem za půl roku na levelu 61 asi svědčí o tom,že se hraje líp,pokud jsou info a zkuš.
Ale prot přeci nebudu psát,aby se nikde nepsali návody na stavbu charakkterů,kam vrazit jaký schopnosti apod.Tady na tomhle foru jsem nic podobnýho nenašel.Spíš mě mrzí,že tady najdu odpovědi na dotazy typu,,poušt v Kapuře,, ,nebo kde hledat ,,město duchů,,,tam je asi 5 úkolů.Na to je tady x odkazů a nikomu to nevadí,ale nad totálně zmatenejma indiciema A NÁHODNÝM NALEZENÍM TAJNEJCH ÚKOLŮse tady vede větší debata,než nad státním rozpočtem a chybí mě pořád jeden jedinej relevantní argument,proč to tutlat.Proto znovu:spousta lidí na jistý úkoly nedosáhne,nebo až za moc dlouho.Takže nebulím proto,že nemůžu řídit parník,nebo přepadat dostavník.:radní:
 
Tak hráči se budou bavit o tom o čem chtějí, to je přirozený vývoj. Já třeba nemusím vést debaty o tvorbě charakteru, sám mám v tomto tolik invence, že to ani nestíhám praktikovat. Tady se nic netutlá, jenom to někteří nehodlají zveřejnit. Stejně tak jako mnozí nedávají info zde na foru o tvorbě chrakterů, i když tady jsou. Protože někdo když něčeho dosáhne a najde cestu, hodlá si tyto informace nechat pro sebe. Na dost věcí postupem času mnozí hráči přišli sami a s nimi i jiní, někteří nechtějí aby se toto vědělo ale nějaká část o tom povykládá. A tady je ta věc, proč nosit ovoce na trh těm, kteří se nijak nezasloužili. Hra pak ubíhá rychleji a ta rychlost je uměle vyvolaná a hodnoty devalvují. Hráči dostávají více prostoru a informací, se kterými nedokáží smysluplně naložit, jelikož je toho na ně více než sami obsáhnou a zvládají.
 
ŽEe by u tebe fungovalo,,zabili jste nám strejčka,tady máte přes dršku,,?To napsal klasik,čili nepočítám s banánem.
Užívej si dál informací,s kterejma umíš naložit(pokud možno smysluplně) a doufám,že jednou jich budeš mít tolik,že je sám neobsáhneš,nebo s nima nebudeš umět naložit.
jinak na foru klid není,jelikož školu mám dávno za sebou
hulím pro sebe a ne pro mír a už vůbec ne pro tebe
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru