• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Osamělá prérie - příběh

DeletedUser2814

Guest
No vidíš Jebedeahu (už skloňuji Tvůj nick správně ?), vrátili jsme se. Bandití táhnou dál krajinou a je zbytečné je sledovat. V každém případě, jdeme za tou naší bandou do dolu, aby se nám Miki nebála.
Ta sloučenina H2SO4 smrdí kyselinou, takže to zavání zlatem. To si nenecháme ujít chlape, ne ?
:D

No samozřejmě, že si to nenecháme ujít, může tam být spousta zajímavých věcí, pokud zlato, tak tím lépe, hehe... Vezmu lahvičku s lihem a půjdeme se tam podívat.

Mimochodem... Ty vždy skloňuješ můj nick správně :D
 

DeletedUser9371

Guest
Jdeme na to, jdeme do dolu (jeskyně). "Ne aby si ten líh vypil." Víš jak do dopadá na Evropském kontinentě. Prý je někde nějaká Morava, co to tam lemtali. Ještě že tady, v Americe, "vaří" kořalka z kukuřice. :D
 

DeletedUser

Guest
Gringo vyzkoušel trochu kyseliny nalít na zámek od bedny, ale nepomohlo to. Zámek byl totiž ze zlata. Mezitím do kovárny dorazil Krosna s Jebedeahem. Mikosansobi zatím nechala bednu tam kde ji našla a vrátila se do kovárny. Není však s čím roztopit pec. Co uděláte?
 

DeletedUser7239

Guest
Gringo vyzkoušel trochu kyseliny nalít na zámek od bedny, ale nepomohlo to. Zámek byl totiž ze zlata. Mezitím do kovárny dorazil Krosna s Jebedeahem. Mikosansobi zatím nechala bednu tam kde ji našla a vrátila se do kovárny. Není však s čím roztopit pec. Co uděláte?

Zlatý zámek ? To už vypadá jako v pohádce. :) K němu zlatý klíč a v něm zlatý poklad. No a než se ten klíč najde jdu sehnat aspoň dřevo, aby bylo čím roztopit pec.
 

DeletedUser9371

Guest
Houby zlatý klíč. Chce to Rtuť, Jód a další dobroty. No a vzhledem k tomu, že je v "krosně" nemám a Gringo jde na dřevo ? Tak já razím hledat křemeny, kůru z břízy, troud a další pomůcky na podpal. Ač krutý kuřák, sirky (zápalky) nemám. Časem se to stejně hodí. :)
 

Mikosansobi

Člen týmu
Poté, co jsem si přičichla k těm lahvičkám, jsem promluvila s Manituem. Nevím co mi vyprávěl, ale mám z toho pěkný bolehlav. Pošlu tam Krosnu s Gringem, oni už budou vědět, co s tím.

Zatím rozdělám oheň, my indiáni víme jak na to.
 

DeletedUser2814

Guest
Ále houby rozpustit, nebo hledat nějaký bájný klíče neklíče. Vypáčit se to musí! Řekněte mi, že když do toho nenajedeme nějakým vozem, že ta malá mrcha nepovolí. Sice jsem v logice poměrně znalý, ale právě teď mi logika velí použít hrubou sílu. Jdu podat můj návrh ostatním...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Hustý Jebedeahu, mluvíš mi od srdce. Nenecháme babu Miki se s tou bednou trápit. Prostě ji otevřeme, ne ? Nenecháme jí užrat se zvědavostí, co v ní je. Nehledě, jsem taky zvědavý. Klacky, kameny, klády se najdou. Není nad "jemnou mechaniku". Nehledě, já jsem v reálu vazba. 40 kilo i s botami a ostruhami. :D
 

DeletedUser7239

Guest
Zlatý zámek ? To už vypadá jako v pohádce. :) K němu zlatý klíč a v něm zlatý poklad. No a než se ten klíč najde jdu sehnat aspoň dřevo, aby bylo čím roztopit pec.

Abych nezapomněl jdu hledat dřevo do těch míst, kde by mohl být zakrytý východ z jeskyně. Rád bych věděl, kde mně to dovede a proč byl vchod zamřížovaný.
smiley-wink.gif
 

DeletedUser

Guest
Gringo bohužel nenašel, kam vede únikový východ. Donesl tedy hromadu dřeva do kovárny. Krosna s Jebedeahem zatím donesli tu truhlu z dolu do kovárny. Než však začali bádat nad truhlou se zlatým zámkem, podívali se do bedny, kde uviděli čtyři lahvičky s kapalinami a pod nimi zapečetěný dopis. Mikosansobi mezitím rozdělala oheň a Gringo se snažil roztavit železo. Pár odlitků se mu sice podařilo udělat, dřevo mu však dlouho nevydrželo. Stále vám schází uhlí, které v jedné z truhel není. Co uděláte?
 

DeletedUser7239

Guest
Gringo bohužel nenašel, kam vede únikový východ. Donesl tedy hromadu dřeva do kovárny. Krosna s Jebedeahem zatím donesli tu truhlu z dolu do kovárny. Než však začali bádat nad truhlou se zlatým zámkem, podívali se do bedny, kde uviděli čtyři lahvičky s kapalinami a pod nimi zapečetěný dopis. Mikosansobi mezitím rozdělala oheň a Gringo se snažil roztavit železo. Pár odlitků se mu sice podařilo udělat, dřevo mu však dlouho nevydrželo. Stále vám schází uhlí, které v jedné z truhel není. Co uděláte?

No u vchodu je připravený vozík... stačí ho vytáhnout nahoru, kde je uhlí dostatek a naložit ho. Jelikož přemýšlím o odblokování zamřížovaného průchodu bylo by přece jen dobré najít klíč k té truhle. Zámek by se mohl potom použít na mříže. A taky mně napadlo vyrobit k zámku nějaký paklíč. :)
 

DeletedUser9371

Guest
Jsem pro pátrání po klíči, třeba se ho nám pomůže společně najít. Modlení asi nebude to pravé, ořechové. :D
 

DeletedUser2814

Guest
Hm... Zapečetěný dopis pod hromadou lahviček? To zní zajímavě, jdu ho otevřít a podívat se, co v něm je (snad v něm nebude žádný bílý prášek :D).
 

DeletedUser

Guest
Gringo natěžil plný vozík uhlí a dovezl jej do kovárny a naházel ho do pece. Krosna pátral v kovárně po klíči, ale nemohl ho stále najít. Jebedeah si zatím přečetl, co stálo v zapečetěném dopise. Byl tam návod: Smíchejte všechny čtyři lahvičky dohromady a dostanete látku, která dokáže rozpustit i zlato. Pozor, je velice žíravá! Namíchejte ji těsně před použitím, jinak nebude fungovat! Mikosansobi meditovala u skály. Mannitou jí vyjevil bandity, kteří se vracejí, obraz opevněné kovárny a následný útěk tajným tunelem v dole Zahlédla jsi také rozpuštěné mříže, výbuch a zasypanou jeskyni. Co budete dělat dál?
 

DeletedUser9371

Guest
No, vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo najít klíč, jdu se podívat za Miki. Jestli má tušení návratu banditů, budu radši poblíž. Ale tak, abych ji nerušil při meditaci. :)
 

Mikosansobi

Člen týmu
Krosna ně vytrhl z meditace. Bylo na čase, protože jsem asi začala blouznit. Asi bych to neměla s tím meditováním tolik přehánět. Nebo už ta tabáková směs v mém váčku volá po výměně. Povím Krosnovi vše, co mi Manitú ukázal. Snad si nebude klepat na čelo a brblat něco o pomatení mysli.
 

DeletedUser2814

Guest
No tak zde je asi situace jistá. Vezmu lahvičky a udělám s nimi přesně to, co je napsáno v tom dopise. Možná to i vyjde! :D
 

DeletedUser7239

Guest
Mně se zalíbil ten výhled na kovárnu. Z něj by se dalo krásně odstřelovat bandity. :D
 

DeletedUser

Guest
Gringo začal tavit železo a odlévat ho do forem. Do večera stihl udělat spousta revolverů, neměli jste však do nich munici. Co teď? Jebedeah namíchal onu směs, která začala dýmat. Musíš s ní něco udělat, jinak za chvíli přestane mít žádoucí účinky. Krosna s Mikosansobi zatím plánovali obranu proti banditům. Najednou se u nich objevil Indián, kterého Mikosansobi kdysi potkala u řeky. Řekl Vám: Viděl jsem ty muži, kteří vás zajali, jak se blíží směrem k naší vesnici. Musíme urychleně jednat!"
 
Nahoru