• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Osamělá prérie - příběh

DeletedUser

Guest
Zdravím všechny příznivce Osamělé prérie. :) Omlouvám se, že píši až dnes. Neděle však teď mívám zaneprázdněné, nestíhám a proto přesouvám termín vkládání příběhu na sobotu, kdy mám dostatek času na to se Osamělé prérii pečlivě věnovat.

Náčelník se velice rozčílil. "Co si o mně bledé tváře myslí?! Že se nechám prodat duchu zla?! Tu chybu už jsem jednou udělal a nebudu ji opakovat! Ale je zvláštní, že vaše přítelkyně zná mou minulost. Když se dívám na Tvůj obličej, někoho mi připomínáš. Ha, už vím! Ano, opravdu jsi sestřenice mé manželky! Odvažte tu Indiánku i její přátelé! Nechcete se dnes připojit k večeři? Jen už nám zbývá nanosit dříví z lesa, nějakou vodu a lesní plody. Pomůžete nám?"
 

DeletedUser7239

Guest
Náčelník se velice rozčílil. "Co si o mně bledé tváře myslí?! Že se nechám prodat duchu zla?! Tu chybu už jsem jednou udělal a nebudu ji opakovat! Ale je zvláštní, že vaše přítelkyně zná mou minulost. Když se dívám na Tvůj obličej, někoho mi připomínáš. Ha, už vím! Ano, opravdu jsi sestřenice mé manželky! Odvažte tu Indiánku i její přátelé! Nechcete se dnes připojit k večeři? Jen už nám zbývá nanosit dříví z lesa, nějakou vodu a lesní plody. Pomůžete nám?"

Souhlasím s pomocí indiánům. Když náčelník odmítl Whisky dávám ji zpět do batohu a vytahuji čutoru s vodou. "Tady je ještě trochu vody." :)
 

DeletedUser9371

Guest
No konečně ! Indiáni pochopili, že to s nimi myslíme dobře a že nás neskalpují. U mě by to stejně nehrozilo. Kořalku "zašiju" do báglu na horší časy. Jsem pro dobrý dlabanec, tak proč jim nepomoci s dřevem, vodou a lesními plody. :)
 

Mikosansobi

Člen týmu
Uffff, to se mi ulevilo, konečně bez pout a svobodní. Teď si odskočím k nedaleké skále, roste tam speciální bylinka, která nám nahradí tabák do dýmky míru. To bude pokouřeníčko :)
 

DeletedUser2814

Guest
Koukám, že naše indiánka je opravdu nápomocná, s její pomocí jim došlo, že nejsme bandité! Bez ní bychom skončili někde u kůlu prošpikovaní šípy...
Hlavně už ale mám volné nohy, tak se protáhnu a půjdu se porozhlédnout po okolí a pomoci jim s večeří, jednomu vyhládne, když je zajatec doslova na plný úvazek.
 

DeletedUser

Guest
Vykouřili jste s Indiány dýmku míru. Poté jste jim pomohli nanosit vodu, bobule a dříví. Indiáni přinesli nějaké maso, které jste opekli a dali si jej společně s bobulemi. Po večeři se najednou ozval Indiánský ryk. "Bledé tváře jsou pryč! Zajatci utekli!" Vydali jste se je hledat, ale nikde jste nikoho nenašli. Mohli jste očekávat jejich odplatu. Bůh ví kolik svých kumpánů s sebou přivedou. Indiáni měli v táboře minimum pušek, museli jste obstarat další zbraně. Indiánský zvěd vám oznámil, že nedaleko vesnice je stará opuštěná kovárna a starý uhelný důl. Třeba se tam nějaké zbraně budou nacházet? Co uděláte?
 

DeletedUser7239

Guest
Já bych tam šel. Když tam žádné zbraně nebudou určitě se dají nějak vyrobit. :) Taky je třeba změnit své tábořiště a pokud možno nezanechat za sebou žádné stopy. Čím déle bude trvat banditům než nás najdou tím spíše se na ně stačíme připravit. :D
 

DeletedUser9371

Guest
Kovář nejsem, k hamru, kladivu, "Bedřichu" netíhnu od narození. Takže, těžko budu hledat zbraně v nějaké kovárně. Staré, opuštěné ? To asi není to pravé "ořechové". Takže razím po stopách těch kojotů a uvidím, co mají za lubem. Dám vědět, jestli nebudou čipernější než já. :)
 

DeletedUser2814

Guest
Stará opuštěná kovárna? No, jsem si téměř jistý tím, že bude opravdu opuštěná... Tak opuštěná, že jí už určitě opustila i střecha, takže si myslím, že tam bychom nic nenašli. Zkusím vyrazit za těmi bídáky a pokusím se je najít. Snad je někde potkám a zjistím, kam mají namířeno...
 

Mikosansobi

Člen týmu
Zatímco se ostatní vydali za uprchlíky, já si sedám k ohni. Vytáhnu dýmku, tabáček a při vyfukování dýmu se snažím usilovně si vzpomenout na příběh, který mi vyprávěl dědeček.

"Před mnoha zimami se v horách usídlil kovář. Kmeni nabídl pomoc s výrobou nožů za kus hory. Potřeboval uhlí do pece, aby mohl ty nože vyrábět. Kromě nožů vyráběl i další užitečné věci, občas k němu zabloudili i lovci nebo zvědi z vojenského tábora na druhé straně hory. Pak jednoho zimního dne prostě zmizel. Prý si ho vzali duchové hor a vše, co vyrobil a nebo našel v dole, ukryli."

Chci si prohlídnout tu starou kovárnu i ten důl.



.
 

DeletedUser

Guest
Mikosansobi s Gringem se šli podívat nejdříve do kovárny. Byla to malá kamenná stavba, kterou již obrůstal mech a na její děravé střeše již začala růst i bříza. Vešli jste dovnitř ztrouchnivělými dveřmi, které měli rezavé panty, které okamžitě začali hlasitě vrzat. Okna uvnitř byla kupodivu neporušená, ale pouze zaprášená. Ohrnuli jste silnou vrstvu prachu z jedné truhly. Otevřeli jste ji a uvnitř ní bylo spousta starých krámů (seznam předmětů v inventáři: http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=28679). Poté jste otevřeli další truhlu, ve které bylo pár zbylých kousků uhlí. V další z truhel bylo velké množství nějaké bílé krystalické látky a mnoha zvláštních kamenů. Další z truhel byl zamčená a nemohli jste k ní najít klíč. A v poslední z truhel byly poházené železné tyče a nějaké lesklé kameny. O zeď tam bylo opřeno několik lopat a krumpáčů. U zdi byl nějaké starý závěs. Odhrnuli jste ho a zjistili, že to je průchod do hory, kde se dá těžit uhlí. Byli tam natažené koleje a hned u vchodu stál vozík. Procházeli jste dolem a njednou jste se dostali na rozcestí. Vedli tam dvě cesty, jedna směrem doleva nahoru, druhá směrem doprava po rovině. Kudy se vydáte?"

Krosna a Jebedeah se mezitím vydali za bandity. Po jejich stopách jste jeli až do stmívání. Dorazili jste do údolí, z jedné strany vás obklopoval les, z druhé skály. Co uděláte?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7239

Guest
Uhlí bylo vždycky dole v dole. :D Nahoře bych tipoval železnou rudu. Té je v kovárně zatím dost. Vydal bych se tedy doprava po rovině. Pokud se nám podaří rozpálit pec můžeme z odlítku vyrábět zbraně podle toho jak jsem předpokládal. :)
 

DeletedUser9371

Guest
Mikosansobi s Gringem se šli podívat nejdříve do kovárny...
Krosna a Jebedeah se mezitím vydali za bandity. Po jejich stopách jste jeli až do stmívání. Dorazili jste do údolí, z jedné strany vás obklopoval les, z druhé skály. Co uděláte?

Oheň nerozděláme, aby jsme nebyli nápadní. Jde o stopování a ne o ohňostroj, který by bandity upozornil na naší přítomnost, přítomnost pronásledovatelů nekalých banditů a jejich záměrů. V každém případě si ustelu v lese, ne na skále a ráno, bdělý, čilý a vyspalý uvidím. Pak se s Jebedeahem poradíme, jak dál.
Jsem ale pro, se vrátit a vzájemnou pomocí pátrat v dole. To proto, že banditi táhnou krajinou a nevypadá to na to, že by se vrátili.
:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2814

Guest
Já tedy přespím u skály, abychom nebyli blízko u sebe, ale dostatečně blízko, abych viděl, co se u místa, kde přespí Krosna, děje. Také se přikláním k nápadu dojít prozkoumat ten vchod, jeden nikdy neví, co se tam může skrývat. Bandity beztak hned jen tak nedoženeme a myslím si, že se s nimi dříve nebo později opět setkáme, ať chceme, nebo ne.
 

Mikosansobi

Člen týmu
Gringo chce zapálit pec v kovárně. pokud se nám podaří udělat velký oheň, mohli bychom pár zbraní vyrobit. Zajímalo by mě, co se skrývá v dole. Zanechám Gringa u pece a mažu dovnitř černého otvoru ve skále.
 

DeletedUser

Guest
Gringo tedy šel prozkoumat důl napravo. Šel dlouhou klikatou chodbou, na jejímž konci se nad ním objevil úzký zamřížovaný východ. Chvíli se tam rozhlížel a najednou uviděl ve skalní puklině zaprášenou bednu. Když ji oprášil a otevřel, uviděl v ní spoustu dynamitu. Dále si za ní všiml lahvičky s průhlednou kapalinou. U ní bylo několik kousků papírku, dříve pravděpodobně tvořili jeden celek. Na prvním bylo napsáno H, na druhém 4, na třetím SO a na posledním 2. Co to asi znamená? Co s těmi všemi věcmi?

Mikosansobi zatím šla druhou chodbou nahoru, kde bylo spousta uhlí. Na jejím konci byl východ, z vysoké hory hleděla na údolí s kovárnou. Byl tam opřený jeden krumpáč. Dále tam byla nějaká stará bedna, ve které byly čtyři lahvičky. Ve všech byla průhledná kapalina, v jedné z těch lahviček z té kapaliny vycházel rezavý kouř. Pod nimi ležel zapečetěný dopis. Na dvou lahvičkách byly přilepené papírky, ale již byli celé promočené a nebyly k přečtení. U dalších dvou bylo několik kousků papíru. Na prvním bylo napsáno H, na druhém HN, na třetím 3, na čtvrtém Cl, a na pátém O. Co to asi znamená? A co s těmi všemi věcmi?

Krosna s Jebedeahem se mezitím vrátili do Indiánské vesnice. Indiáni jim ukázali, jakým směrem je ta kovárna. Vydali se tudy a za chvíli si všimli malé kovárničky v údolí. Najednou Jebedeah zakopl o nějakou věc. Když se poté ohlédl, spatřil lahvičku s nápisem: líh. Co s ní chcete udělat?
 

DeletedUser9371

Guest
No vidíš Jebedeahu (už skloňuji Tvůj nick správně ?), vrátili jsme se. Bandití táhnou dál krajinou a je zbytečné je sledovat. V každém případě, jdeme za tou naší bandou do dolu, aby se nám Miki nebála.
Ta sloučenina H2SO4 smrdí kyselinou, takže to zavání zlatem. To si nenecháme ujít chlape, ne ?
:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7239

Guest
Gringo tedy šel prozkoumat důl napravo. Šel dlouhou klikatou chodbou, na jejímž konci se nad ním objevil úzký zamřížovaný východ. Chvíli se tam rozhlížel a najednou uviděl ve skalní puklině zaprášenou bednu. Když ji oprášil a otevřel, uviděl v ní spoustu dynamitu. Dále si za ní všiml lahvičky s průhlednou kapalinou. U ní bylo několik kousků papírku, dříve pravděpodobně tvořili jeden celek. Na prvním bylo napsáno H, na druhém 4, na třetím SO a na posledním 2. Co to asi znamená? Co s těmi všemi věcmi?

Vezmu pár kousků dynamitu sebou a jednu láhev kyseliny. Ta by se mohla hodit na zámek neotevřené bedny. Zbytek na odstranění mříží, ale prozatím to nechám tak... je to bezpečnější, :) Půjdu raději rozpálit tu pec.
 
Nahoru