• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Radary

DeletedUser

Guest
Prachy, prachy, prachy... Ty nám z toho kápnout a neboť nevěřím v to, že nám sem něco hodí, tak jsem pro. Jsme malí a abychom se ubránili, tak prostě musíme někomu lézt do řitě. A sice USA nemám v lásce (spíš je nemám rád vůbec), tak je to pořád menší verbeš než rusáci...
 

DeletedUser

Guest
Muj nazor...

Pokud Rusy štve obranný prostředek v čechách pak to může být jen proto, že s námi neměli nejlepší ůmysly. Jinými slovy vztek ruska je zatraceně dobrej argument proto to sem postavit.
 

DeletedUser

Guest
CzGilt - to jsou moje slova.

Ano, radeji USA, kde je nejaka demokracie, nez Rusku (viz jeho utok na jeden nejmenovanny sousedni stat, (oblast), kvuli ktere klidne vyvolaji valku
 

DeletedUser

Guest
Téma radar je obehraná písnička,byly tady Rusi ,a ted lezeme do zadku Amikum je to všechno otázka peněz a surovin o nic jiného tu nejde,akorád nás straší .
 

DeletedUser

Guest
Téma radaru, a ukazuje se to i v této diskuzi, se bohužel zcela vyprázdnilo a bylo nahrazeno jinými, zástupnými tématy, která s danou problematikou nemají nic společného.
Diskuze o tom, zda radar ano, či ne, přeci není diskuzí o tom, zda máme rádi Američany nebo Rusy. Ani diskuzí o tom, co za to, že povolíme stavbu radaru, dostaneme. A už vůbec to není diskuze o naší politice a politicích.
Radar je technický prostředek k zjištění a zaměření letících objektů. Tento konkrétní radar může, mimo jiné, zjistit střely přelétávající v jeho operačním dosahu. Není to zbraň, sám o sobě nemůže nic zničit. Je to jedna ze součástí operačního zbraňového systému, která mu dodává informace. Principielně je podobný zařízením, která používá řízení letového provozu.
Podle mého názoru jsou v diskuzi o radaru relevantní otázky, které se vztahují k jeho provozu, vlastnictví a jurisdikci.
Primární je pak otázka zda radar chceme anebo ne.
K tomu abychom ji odpověděli, podle mě stačí zvážit pár faktů.
- radar není zbraň (je vyloučen útok radarem)
- radar slouží k ochraně území
- radar bude chránit mimo jiné naši republiku
- vstoupili jsme do NATO, takže bychom měli napomáhat rozvoji jeho obranných systémů
Proto říkám radaru ano.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Téma radar je obehraná písnička,byly tady Rusi ,a ted lezeme do zadku Amikum je to všechno otázka peněz a surovin o nic jiného tu nejde,akorád nás straší .

:mad talking:jj souhlasím od té doby co schválili postavení radaru tak rusové nám zminimalizovaly dodávku ropy a to se nám řidičům prokázalo na peněžence......přič s politiky co si hrabou cash do kapsy:mad talking::cool1:

Téma radaru, a ukazuje se to i v této diskuzi, se bohužel zcela vyprázdnilo a bylo nahrazeno jinými, zástupnými tématy, která s danou problematikou nemají nic společného.
Diskuze o tom, zda radar ano, či ne, přeci není diskuzí o tom, zda máme rádi Američany nebo Rusy. Ani diskuzí o tom, co za to, že povolíme stavbu radaru, dostaneme. A už vůbec to není diskuze o naší politice a politicích.
Radar je technický prostředek k zjištění a zaměření letících objektů. Tento konkrétní radar může, mimo jiné, zjistit střely přelétávající v jeho operačním dosahu. Není to zbraň, sám o sobě nemůže nic zničit. Je to jedna ze součástí operačního zbraňového systému, která mu dodává informace. Principielně je podobný zařízením, která používá řízení letového provozu.
Podle mého názoru jsou v diskuzi o radaru relevantní otázky, které se vztahují k jeho provozu, vlastnictví a jurisdikci.
Primární je pak otázka zda radar chceme anebo ne.
K tomu abychom ji odpověděli, podle mě stačí zvážit pár faktů.
- radar není zbraň (je vyloučen útok radarem)
- radar slouží k ochraně území
- radar bude chránit mimo jiné naši republiku
- vstoupili jsme do NATO, takže bychom měli napomáhat rozvoji jeho obranných systémů
Proto říkám radaru ano.

mno k bodu radar bude chránit mimo jiné naši republiku... a na to ste přišel jak?..... spíš amíci chtěj mít pod kontrolou rusko,pač je 1 největší v prostředkování jaderných zbraní.....radar nás chránit nebude spíš naopak ještě nám uškodí v prostředkování surovin....můj návrh:ehm:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Podle mého názoru nemusíme mít obavy o dodávky ropy z Ruska.
Dodávky ruského plynu a ropy jsou totiž životně důležité pro obě strany. Export těchto surovin zajišťuje Rusku téměř polovinu jeho devizových příjmů. Napoak Česká Republika pokrývá zhruba 65% spotřeby ropných produktů dovozem z Ruska.
Ruské těžařské společnosti, jako kterékoliv jiné, fungují podle základních ekonomických principů. Těží ropu a s polečně s tím generují náklady. Tyto náklady pak pokrývají prodejem ropy a jejich vedlejších produktů.
Z toho vyplývá, že pokud nebudou ropu prodávat, dostanou se do ekonomických potíží. Navíc skladování neprodané ropy sebou nese další vícenáklady. Nehledě na omezené skladovací kapacity. Těžařské společnosti si proto nemohou dovolit dlouhodobě snížit prodej ropy. Zejména ne v době celosvětové recese.
V Evropském regionu se nevyskytuje taková poptávka, která by nahradila náš odběr. Proto si myslím, že Rusko nám bude prodávat ropu i bez ohledu na případnou výstavbu radaru.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
mno pěkný vysvětlení...ano bydou nám nadále prodávat ropu, ale za jakou cenu že..:dunno:
 

DeletedUser

Guest
A znovu odbíháme od otázky radaru.
Potencionální nebezpečí zdražení ropy přímo nesouvisí s otázkou výstavby radaru. A otázka výstavby radaru není otázkou ceny ropy.

Tvrdit, že mi výstavba radaru vadí proto, že bude drahá ropa je stejné, jako tvrdit, že nemám rád léto, protože v létě svítí slunce.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser307

Guest
Surhende, ale právě tyto věci jako jestli rusáci něco zdraží nebo slevní patří právě do debaty a souvisí s tím.
Je to jako kadibudka na dvorku. Když ji postavíš, tak ten smrad z ní může někomu v okolí vadit a může ti za to, co já vím, třeba rozbít okno...
Jinak teda nemá smysl se vůbec bavit jestli chceme radar či nikoliv a omezit to jen na prosté ano/ne.

Klučina si myslel, že bude mít do pionýra dražší benzín kvůli radaru, tys mu situaci vysvětlil - tak by to podle mě mělo vypadat.

Zajímalo by mě, jestli má jít o radar NATO nebo pouze USA.

EDIT: K tomu, že není radar zbraň - to opravdu není, ale jako cíl případného útoku už je - protivník který nevidí se stává slabším .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Surhende, ale právě tyto věci jako jestli rusáci něco zdraží nebo slevní patří právě do debaty a souvisí s tím.
Je to jako kadibudka na dvorku. Když ji postavíš, tak ten smrad z ní může někomu v okolí vadit a může ti za to, co já vím, třeba rozbít okno...
Jinak teda nemá smysl se vůbec bavit jestli chceme radar či nikoliv a omezit to jen na prosté ano/ne.

Klučina si myslel, že bude mít do pionýra dražší benzín kvůli radaru, tys mu situaci vysvětlil - tak by to podle mě mělo vypadat.

Zajímalo by mě, jestli má jít o radar NATO nebo pouze USA.

mno děkuji žes mě pochopil(pyonýr)?:rolling: třeba.....Jak sem říkal radar je tu jen proto aby amíci měly pod kontrolou čínu,rusko atd...(jaderné velmoce)

nebo takhle, vžijte se do role třeba těch rusů..... říkaj si československu sme pomohli, zavedli komunismus ..my sme se stali jednomným státem , vstoupily sme do nato,EU atd.a těd naoplátku si nechaj postavit na vlsatní půdě U.S.A radar..nač? proti terorizmu či nadvlády?...nebo chce mít írán či írák pod lupou?...nebo se snaží taktizovat a rozširovat?...
sou to takový přitento otázky ,ale když se nad tím zamyslíte proč my? proč to neschvályli třeba na slovensku či polsku?...a proč zrovna amerika?

na všechno je odpověd: nadvláda? velmoc? či vystrašit jaderné velmoce?...:smoking king:


jojo ješte že sem na severu:rolleyes:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zajímalo by mě, jestli má jít o radar NATO nebo pouze USA.
K tomu, že není radar zbraň - to opravdu není, ale jako cíl případného útoku už je - protivník který nevidí se stává slabším .
Co myslíš radarem USA a NATO?
Radar budou financovat a vlastnit USA, které jsou nezvýznamnějším členem NATO. Pokud bude NATO mít vlastní protiraketovou obranu, tak protiraketová obrana USA bude jejím základem.

Jinak radar, o jehož výstavbě se jedná, má akční dosah zhruba 2000 kilometrů.
Při zaregistrování a potvrzení útoku útočnými střelami, nebo letadly, vyšle signály k ostatním prvkům systému (protiraketová základna v Polsku), které dokáží útočící objekty zneškodnit dříve než dorazí k cíli. Znamená to, že radar chrání také naši republiku.

Edit: Nato je združení suveréních států v alianci. Veškeré zbraně a systémy NATO vlastní jednotlivé státy. Neexistuje společné vlastnictví tanků, letadel nebo lodí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser307

Guest
Co myslíš radarem USA a NATO?
Radar budou financovat a vlastnit USA, které jsou nezvýznamnějším členem NATO. Pokud bude NATO mít vlastní protiraketovou obranu, tak protiraketová obrana USA bude jejím základem.
...
Edit: Nato je združení suveréních států v alianci. Veškeré zbraně a systémy NATO vlastní jednotlivé státy. Neexistuje společné vlastnictví tanků, letadel nebo lodí.

To je pravda to mi nedošlo.

To je v pořádku, že chrání naši republiku neříkám že ne. Já jsem pro radar, jen říkám, že je pořád cílem útoku a řekl bych i prioritním cílem a s tím i jeho bezprostřední okolí a s tím to okolí musí počítat.
 

DeletedUser

Guest
Také jsem zásadně proti.at si to daj k sobě.jsou dost velky stat tak at drží h..u
 

DeletedUser

Guest
hm, když to má tak velký dosah, tak proč to skutečně neumístní někam třeba do Polska. To je země obrovská /proti čechám určitě/ a jistě by se tam ten radar pěkně schoval. A i kdyby nakrásně se stalo, že na něj nepřítel zaútočí, tak je to velká země a rozhodně by s tím měla menší problémy, než kdyby chtěl někdo zaútočit na nás. A pak to záření, u nich se rozplyne v dálkách, ale u nás? Všude je to kousek, budeme zářit celý ..
Nechci tu své dceři zanechat takovou obludu, navíc mne ještě nikdo nepřesvědčil, že není svým zářením neškodná...
Navíc upřímně řečeno jsem proti jakýmkoliv válkám, ty ještě nikdy nikomu nepomohly, takže já jsem PROTI RADARU
 

DeletedUser

Guest
ANO jsem pro radar. porád tu je rusáci rusáci...ale já se bojím dvouch strasne hladovejch krku a to indie a china...cím více mají civilisti informací tím vetsí chtejí zivotní uroven,obe zeme disponují jaderným potencionálem,jak hlavicema tak nosnou raketou...pakistan je taky má ,ale to zase není tak nestabilní hrozba...kdo je dnes nejvíce bit svetovou finncní krizí ?china a indie a hlavne ted china co nasypala neskutecnej peníz do olympiady a ona si prijde krize .jí výroba je spotrebována pouze 3%doma ostatní jde na vývoz a kdo je její nejvetsí spotrebitel ? USA...Rusko dnes bojuje o to aby melo velké politické slovo a defakto ho má,ale cína ho nemá a chce ho téz mít.Economika vyhrává valky.Vetsina z vás si ani nedokze predstavit co jsme tu meli pod zadkama za doby ivana v nasich kasárnách,mysleno nasich s ruskou posádkou.Být proti radaru se slovi kdyz nebude rusák se nenastve je to samé dáme jim cechy a hitler dá pokoj.Jednou chci mít deti a jako se budu bát aby mi cerku nekdo neznásilnil v parku a syna nepropíchli v baru tak se budu bát aby v budoucnu az tu nebudu meli klidný zivot.pak se budu ptat sebe co jsem pro to udelal.nez vykriknete nejaký pavlacoví nesmysl ,zamysletese nad tím...
 

DeletedUser

Guest
Radar je nápad Busha, ale ten keď odíde tak je šanca na postavenie tretinová. Američania nemajú bez skúsených politikov akým bol Bush ani šancu :], McCain ako jeho "nasledovník" to prehrá, čo sa stane po zvýšení dane v Amerike pre tích bohatých? Amerika spadne! Vysoké dane, tak začnú odchádzať bohatý, ale kam? Do východnej Európy. To znamená, že by nemala vláda peniaze.

Potom sa Obama spamätá, ale je neskoro, takže najsilnejší muž sveta bude Putin. Je to len premiér, ale on ťahá Rusko hore a prezident Ruska je jeden z jeho skupiny, ktorej šéfuje. Tím pádom, od Ameriky už nejde čakať pomoc. Tedy sa oplatí obrátiť len na Rusov.

Prečo na Rusov? Ich komunistické spôsoby ich držia nad vodou. Prečo zabíjali v Gruzínsku? Aby ostatným ukázali že tu šéfujú. Prečo sa nezačala vojna? Pretože keby Rusi prehrávali, tak sa schovajú na Sibíri a počkajú. Potom vyjdú a začnú dobýjať. Jednoducho Rusi sú skoro neporaziteľný.

Za pripomienky ďakujem.
 

DeletedUser

Guest
hm, když to má tak velký dosah, tak proč to skutečně neumístní někam třeba do Polska. To je země obrovská /proti čechám určitě/ a jistě by se tam ten radar pěkně schoval. A i kdyby nakrásně se stalo, že na něj nepřítel zaútočí, tak je to velká země a rozhodně by s tím měla menší problémy, než kdyby chtěl někdo zaútočit na nás. A pak to záření, u nich se rozplyne v dálkách, ale u nás? Všude je to kousek, budeme zářit celý ..
Nechci tu své dceři zanechat takovou obludu, navíc mne ještě nikdo nepřesvědčil, že není svým zářením neškodná...
Navíc upřímně řečeno jsem proti jakýmkoliv válkám, ty ještě nikdy nikomu nepomohly, takže já jsem PROTI RADARU
mno pokud jde o zárení,vez ze i kdyz tu radar pojede na plno tak zareni v klobálu bude na utlumu z prechodu radia a TV na digitální vysílání a to v desítkách procent...a jestli se vám nelíbí záření...tak bojujte o zrusení casáren jako v oblasti na dobříši,ve staré boleslavy ve slaném,v žatci...já slouzil na dobříši...rakety zeme vzduch protivzdusná nad Prágl,v té dobe to byl pro nás základáky ráj protoze procentuelne 80% plne slouzících profíku melo jen dcerky z duvodu silného magnetického pole a zárení...v objektu C coz je nejstrezenejsí civilum neprístupná oblast se houby zbírali skoro nonstop krome kdyz napadl sních...jak byla krásne prozárená zeme.to nikomu nevadí ze tady je a v desítkách mozná stovkách provedení,a nová technologie jiz v digitálním pojetí né analogovém který musí mít výkon kuli ruchum.Tak to lidi se mohou pretrhnout.jsme zeme která například od nemcu má na zárení tvrdsí normu .

hm, když to má tak velký dosah, tak proč to skutečně neumístní někam třeba do Polska. To je země obrovská /proti čechám určitě/ a jistě by se tam ten radar pěkně schoval. A i kdyby nakrásně se stalo, že na něj nepřítel zaútočí, tak je to velká země a rozhodně by s tím měla menší problémy, než kdyby chtěl někdo zaútočit na nás. A pak to záření, u nich se rozplyne v dálkách, ale u nás? Všude je to kousek, budeme zářit celý ..
Nechci tu své dceři zanechat takovou obludu, navíc mne ještě nikdo nepřesvědčil, že není svým zářením neškodná...
Navíc upřímně řečeno jsem proti jakýmkoliv válkám, ty ještě nikdy nikomu nepomohly, takže já jsem PROTI RADARU

Radar je nápad Busha, ale ten keď odíde tak je šanca na postavenie tretinová. Američania nemajú bez skúsených politikov akým bol Bush ani šancu :], McCain ako jeho "nasledovník" to prehrá, čo sa stane po zvýšení dane v Amerike pre tích bohatých? Amerika spadne! Vysoké dane, tak začnú odchádzať bohatý, ale kam? Do východnej Európy. To znamená, že by nemala vláda peniaze.

Potom sa Obama spamätá, ale je neskoro, takže najsilnejší muž sveta bude Putin. Je to len premiér, ale on ťahá Rusko hore a prezident Ruska je jeden z jeho skupiny, ktorej šéfuje. Tím pádom, od Ameriky už nejde čakať pomoc. Tedy sa oplatí obrátiť len na Rusov.

Prečo na Rusov? Ich komunistické spôsoby ich držia nad vodou. Prečo zabíjali v Gruzínsku? Aby ostatným ukázali že tu šéfujú. Prečo sa nezačala vojna? Pretože keby Rusi prehrávali, tak sa schovajú na Sibíri a počkajú. Potom vyjdú a začnú dobýjať. Jednoducho Rusi sú skoro neporaziteľný.

Za pripomienky ďakujem.
to jsi me rozesmál...nápad bushe...ano prezident v usa má velké slovo a proc ho má,protoze je tam u nic teamová hra hluboce pod kuzí.ano musel kejvnout na radar,ano byla v tom cást politiky kde bude...ale radar toakoví je ciste vojenská velmi strategická budova.odejde jeden prezident prijde druhej...usa bude nekam smerovat dle jeho predstav ale takoví vojenský aparát co tam je se kuli tomu nesesype jak domecek z karet.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru