• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Radary

DeletedUser

Guest
Většinou to jsou pouhé doměnky a "žvásty"....
Neber to osobně, ale Tvůj příspěvek konkrétností zrovna neoplývá. Navíc obsahuje dost nepřesností.

Pokusím se Tvé informace trochu upřesnit.

Definice:
Rakety středního doletu, podle mezinárodně uznávané definice, mají dolet 1000 - 3000 km.

Irán:
Irán rozhodně disponuje raketami středního doletu. Vlastní rakety s doletem 1300 km, které má v operačním nasazení (rozuměj v běžné výzbroji). Nedávno úpěšně testoval raketu s doletem okolo 2000 km, ovšem zatím bez jakékoliv zátěže. Touto střelou by teoreticky mohl zasáhnout cíle v Řecku a v Bulharsku.

Irák:
Nevlastní žádnou raketovou výzbroj. Poté co byl svržen režim Saddáma Husajna se všech raket, včetně raket typu Scud, zbavil.

Pakistán:
Má v operačním nasazení rakety s doletem 2500 km. S těmi, lze z Pakistánu, teoeticky zasáhnout oblasti na území Turecka.
 

DeletedUser

Guest
Hádat se zde nebudu!

Hádat se zde nebudu, to není můj styl. Napsal jsem zde pouze svůj názor, co si o tom myslím a každý ať si to přebere po svém. Čerpal jsem z informací které do této chvíle mám k dispozici. Netvrdil jsem nic konkrétního a nezacházel jsem do detajlů. A i kdyby jsem přistoupil, že by měli rakety středního doletu, což nemám ničím podložené, tak je to úplně jedno. Českou republiku neohrozí zdaleka! A o tom je tady celá diskuze, jestli radar nebo ne.

PS:Kdybych chtěl najdu si konkrétní údaje a budu se s nimi řídit, když budu psát příspěvek. Ale já jsem psal co si myslím a to je myslím rozdíl. Konkrétní čísla, data a veškeré přesnosti se dají najít a zjistit, ale já tady nedělám chytrého! Ještě jednou se opakuji pouze můj názor, ale jak se dívám, ty tady jenom každýho opravuješ. Tímto končím svou aktivitu u tohohle tématu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já myslím, že nevím. Je to tak trochu vlezdoprdelkářství amíkům, ale je to ochrana, ale taky ti rusíci že jo. No a taky víme koho chtěj hlavně chránit že?
 

DeletedUser

Guest
já se souhlasím s Jafaramem...
A mimochodem Irák své rakety má stále zničili jen některé... Nikdo není tak blbej aby jsi zničil své rakety
 

DeletedUser

Guest
himzu7:
Irák rakety opravdu nemá. Je obsazen americkým kontingentem a pod Americkou správou.
Je velmi nepravděpodobné, aby jakékoliv rakety Irácké armády unikly pozornosti USA.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No tak to bych neřekl, sice je to možná nepravděpodobné, ale je to tak pár jich tam ještě maj. To je stejný jak smrt Saddáma Husajna, popravili jen jeho dvojníka. On ale skutečně zemřel asi před 5 měsíci...
 

DeletedUser

Guest
to sa jim neoplati postavit. postavia to a za den su uz na tom mieste kusky z radarov:D
 

DeletedUser

Guest
mě osobně vadí:whaaat: myslím, že by "švestky" měli pomáhat a chránit někde jinde! si myslím, že je mnohem více ohrožující, když se na dálnici strhne honička než když si tam pojedu klidových 160km/h.
hlavně by mě zajímalo jak to dopadlo s tou kauzou o značkách (začátek a konec měřeného úseku)
 

DeletedUser

Guest
ja taky...americani se boji ze jim irak rozbombarduje new york tak se snazi presvedcit vsechny aby se tomu zabranilo :D
 

DeletedUser

Guest
Po pádu vlády se údajně začínají nad raderem stahovat mračna, ale nějak se mi to nezdá, myslel jsem, že už ohledně radaru byly podepsány i nějaké smlouvy a tak.....
 

DeletedUser5473

Guest
Radar

Co si myslíte o radaru ohledně politické stránky?
Myslíte, že nás opravdu bude chránit nebo naopak naší zemi více ohrozí?

Diskutujte,diskutuje, ale nespamujte ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Podle mě je to blbost. Proč to nepostavii tam, kde jim navrhovali rusáci?
 

DeletedUser

Guest
je to velká blbost a naše zem bude ve větším nebezpečí

Hmm, a kterýže nepřítel má dost raket dlouhého doletu, aby nás ohrozil? Kor když radar obsahuje vlastní protiraketovou obranu, navíc není jedinou částí toho velkého protiraketového deštníku, čili jeho vyřazení by nemělo až tak velký význam.

Osobně jsem pro zakrytí celé planety deštníkem, nebo pro přesunutí protiraketové obrany na orbit - všechny vojenské rakety pak ztratí význam. Dle mého je to jistější než idea odzbrojení všech států.

Mimochodem tohle téma tu již bylo, pamatuji si ho protože jsem se z toho důvodu stal aktivním na fóru (debaty s dydym, jojo, to byla legrace), škoda že už je smazané, bylo tam několik velmi dobrých příspěvků na toto téma.

//najito, spojeno. /D./
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak například Rusko si myslím by nás mohlo potrápit pěkně. Navíc nám budou padat sestřelené rakety na hlavu. ALe pořád nechápu, proč nepostavili radar tam, kde navrhovalo Rusko?
 

DeletedUser

Guest
Tak například Rusko si myslím by nás mohlo potrápit pěkně. Navíc nám budou padat sestřelené rakety na hlavu. ALe pořád nechápu, proč nepostavili radar tam, kde navrhovalo Rusko?

Ehh, rusko má tolik raket, že deset antiraket v polsku by na to skutečně nestačilo. Navíc stále platí doktrína MAD.

Že nám něco bude padat na hlavu... Vzhledem k tomu, že raketa je sestřelena v druhé fázi letu, moc věcí nám na hlavu ani spadnout nemůže... A i kdyby, co je pár kousků šrotu proti dokonanému útoku (například jadernému)?

Proč ho nepostaví tam kde navrhovalo rusko nevím, no asi k tomu nějaký důvod mají. Je to stejné, jako kdybych se zeptal, proč rusko tak tvrdě bojkotuje postavení radaru.
 
Nahoru