• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k novému §9 Fair play

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1318

Guest
nechápu, co Ti ještě není jasné.

To, co zůstalo nezodpovězené.
Například jestli mohu prodat předmět za cenu, jenž je innogames vyznačena jako "prodejní cena"

JÁ NAŠEL NÁSLEDUJÍCÍ ODPOVĚDI:
ANO,
NE,
ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ ANO
ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ NE.

Je to tak nebo není?
 

DeletedUser9865

Guest
Psala jsem to zde stokrát, naposledy příspěvek nad Tebou. Doporučuji si to přečíst.
 

DeletedUser

Guest
jak napsala Akarienta... je rozdíl, když prodáš lístek č.1 za prodejní cenu, nebo zrezlou ručnici... mezi hodnotou těchto věcí je tochu rozdíl a pode toho by se měla odvíjet jejich cena
 

DeletedUser1318

Guest
Psala jsem to zde stokrát, naposledy příspěvek nad Tebou. Doporučuji si to přečíst.
Jsi schopná ten problém vidět i z pozice hráče?
Já nemůžu za to, že nechápeš jak to myslím.
Já zase nechápu, jak to bude kdo hodnotit v tisíci případech, které mohou nastat.
Jsi schopná rozlišit minimální prodejní cenu a "tržní cenu" v této hře?
Jsi schopná pochopit, že podělaný vidle, který mají minimální prodejní cenu malou, mohou mít pro hráče na S1 pro splnění úkolu hodnotu tržní, několikasetnásobně vyšší?
Jsi schopná pochopit, že pro stejného hráče má patnáctá Bowieho předovka tržní hodnotu téměř nulovou?
V rukách spolubojovníka v pevnosti, kterému ji prodám, za nejmenší možnou cenu a předem se na tom domluvíme, má ten krám hodnotu nesrovnatelně vyšší. Ale ne zas natolik, abych riskoval, že to ty, nebo systém vyhodnotí jako Unfair operaci.
A to jsou dvě z tisíce možných transakcí, ke kterým může dojít.
A teď nechápu zase já, co na tom nechápeš ty.

jak napsala Akarienta... je rozdíl, když prodáš lístek č.1 za prodejní cenu, nebo zrezlou ručnici... mezi hodnotou těchto věcí je tochu rozdíl a pode toho by se měla odvíjet jejich cena

Jakou si myslíš, že pro mne mají hodnotu herní dolary na S4, kde mám v hotovosti přes sto tisíc a v krámech v inventáři odhadem ještě jednou tolik.
Ve městě nejsem, daně neplatím. Vůbec žádnou, až ve městě bude možnost stavět veřejné záchodky, půjdu do baru k Henrymu, rozměním to na drobný a ty hajzlíky s něma půjdu vydlaždičkovat.
A až si jednou vzpomenu, že budu sbírat všechny šátky od každé barvy, tak za ten poslední, co mi bude chybět, dám greenhornovi na desátým levelu třeba 50 tisíc. Akarienta se zeptá, proč bych to dělal. Jen pro ten pocit, že alespoň tady jsem pracháč se sto litrama, co si to může dovolit. Pochopí to?
Asi ne.
Proč se ptám na trest?
Dostanu pokutu padesát tisíc? Tak jó, to mi za ten pocit stojí.
Dostanem permanentní ban oba? Tak to prrr, to už by bylo moc.
Chápeš to, proč se ptám?
Aspoň ty?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
jak napsala Akarienta... je rozdíl, když prodáš lístek č.1 za prodejní cenu, nebo zrezlou ručnici... mezi hodnotou těchto věcí je tochu rozdíl a pode toho by se měla odvíjet jejich cena

Kdo určí tu "hodnotu" předmětů, jednou má lístek cenu nějakých 295, tak ji za takovou cenu prodám, jestli takovu hodnotu nemá tak ať se cena zvýší, proč by pak ten lístek stál necelých 300?

Já osobně, pokud najdu lístek, tam jsem ho obdržel zdarma, pokud mi za něj někdo cosi dá, tak jsem jedině v plusu!
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9865

Guest
A já nechápu, jak toto všechno souvisí s tím novým pravidlem, pořád tady točíš o něčem, co s tím nemá vůbec nic společného. Tady se nejedná o to, za kolik to prodáváš ale o to, jestli to podstrkuješ či nikoliv.
 

DeletedUser

Guest
Kdo určí tu "hodnotu" předmětů, jednou má lístek cenu nějakých 295, tak ji za takovou cenu prodám, jestli takovu hodnotu nemá tak ať se cena zvýší, proč by pak ten lístek stál necelých 300?

Já osobně, pokud najdu lístek, tam jsem ho obdržel zdarma, pokud mi za něj někdo cosi dá, tak jsem jedině v plusu!

stačí se zamyslet, jak často takový lístek najdeš... za rok a půl jsem ho našel jednou... 2. díl jsem našel asi 5x, možná víc ... navíc ho můžeš získat z questu + jako produkt u nějakých prací... 1. díl je vyloženě naštěstí... nikdo neříká, že je nějaká hodnota určená, ale má hodnotu několikanásobně vyšší (jinak prodejní cena 1. dílu je 700 ::):, ale to je fuk)
 

DeletedUser

Guest
Takže chceš debatu uzavřít tím, že není problém zaplatit v aukci za granit 100K? Prostě jen protože na to mám?
 
stačí se zamyslet, jak často takový lístek najdeš... za rok a půl jsem ho našel jednou... 2. díl jsem našel asi 5x, možná víc ... navíc ho můžeš získat z questu + jako produkt u nějakých prací... 1. díl je vyloženě naštěstí... nikdo neříká, že je nějaká hodnota určená, ale má hodnotu několikanásobně vyšší (jinak prodejní cena 1. dílu je 700 ::):, ale to je fuk)

Za kolik ho teda mám prodávat a kolik za něj mám platit?
 

DeletedUser

Guest
Takže chceš debatu uzavřít tím, že není problém zaplatit v aukci za granit 100K? Prostě jen protože na to mám?

to rozhodně ne

Za kolik ho teda mám prodávat a kolik za něj mám platit?

to ti neřeknu... každý ho prodá jinak... třeba se koukni, za jakou cenu je na trhu... i tomu se musí přizpůsobovat ceny... pokud je tam 5 nabídek za 8.000, asi to nebude řelévání peněz, ale normální nabídka... když dáš nabídku za 12.000 a někdo to od tebe koupí, když má nabídky za 8.000, buď s ním něco není v pořádku, nebo se přelévají peníze, což by bylo porušení pravidel

(ceny jsou jen jako příklad, neříkám, že to za tolik máte prodávat)
 

DeletedUser

Guest
prosím o zhodnocení konkrétní situace (komentáře uživatelů mě nezajímají):

- obchodník mi nabízí věc která se hodí kolegovi
- domluvíme se
- na trhu zrealizujeme 2 transakce, kde bude výsledek rozdílu mezi cenami $0

bude toto podle nového pravidla posouzeno jako 2x přelévání peněz a potrestáno?
 

DeletedUser1318

Guest
Tady se nejedná o to, za kolik to prodáváš ale o to, jestli to podstrkuješ či nikoliv.
:::))::, já nepoznám, kdy ty to vyhodnotíš jako podstrkování.
...a jak tak koukám, paranoik ten princip taky nechápe, Proden ho taky nechápe, Mc Bracey ho taky nechápe, 7sup nechápe, dumon nechápe...
a možná i spousta dalších, jen je možná odradilo tvoje asertivní opakování stejné odpovědi, že je to tu všechno už stokrát.

Nejsem si jistý, jestli mohu založit anketu já jako uživatel.
Navrhuji založit anketu, s otázkou:

Máte pocit, že jste plně pochopili co přesně znamená ve hře pojem "podstrkování"
Ano , ne.
Pokud v určitém poměru, který si zvolíš sama převáží odpověď ne - tedy nepochopil, považoval bych za dobrý nápad, provést nějakou osvětu.
A už jsem to tu psal jednou, (asi jsi to přehlédla)
VYTVOŘIT TŘEBA TADY NA FÓRU PORADNU PRO MÉNĚ CHÁPAVÉ, KDE BYCHOM MOHLI DOPŘEDU KONZULTOVAT ZAMÝŠLENÉ TRANSAKCE.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
to rozhodně ne



to ti neřeknu... každý ho prodá jinak... třeba se koukni, za jakou cenu je na trhu... i tomu se musí přizpůsobovat ceny... pokud je tam 5 nabídek za 8.000, asi to nebude řelévání peněz, ale normální nabídka... když dáš nabídku za 12.000 a někdo to od tebe koupí, když má nabídky za 8.000, buď s ním něco není v pořádku, nebo se přelévají peníze, což by bylo porušení pravidel

(ceny jsou jen jako příklad, neříkám, že to za tolik máte prodávat)

Tak pak si protiřečíte s kolegyní ..
btw ten druhej případ je zcela běžnej .. resp. vidím nabídku na 8K a 12K na věc, kterou chci. 8K od nepřítele, 12 od spojence. Radši nakrmím spojence, věc zůstane v ally, prachy taky. Spokojení jsou všichni, až na správce.
Opravdu zabojujte radši s innem, tady je 25 stránek o ničem, spousta lidí tu prezentuje denně reálné situace a vy jen vymýšlíte nereálné výklady, přičemž máte sami problém JEDNOZNAČNĚ stanovit hranice, kde je stav ok a kde ne.






edit:
Btw napadla mě jedna další chuťovka .. co když si na alianční forum napíšu, že koupím nějakej item? Třeba papuče za 50K. Jde o to, že půjde o domluvenej obchod, nicméně obchodovat chci s kýmkoliv, kdo se ozve, jelikož jde třeba o položku, která se na trhu vyskytuje minimálně nebo vůbec.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Akarienta psal že ho nebaví neustálé omílání jednoho a toho samého dokola a vytáhnu z jeho příspěvku jednu citaci která mně fakt točí a taky připomínám :::))::že my zas Vám neustále dokola připomínáme :::))::že si protiřečíte:

Čili neexistuje nic jako omezení trhu a podobné spekulace, které zde vznikly.

takže podle Tebe není omezení to že nemohu se svým předmětem nakládat jak uznám za vhodné a nemohu ho prodat za prodejní cenu? je to omezení jako prase a je úplně jedno z jakého vznešeného důvodu i kdybych prodal třeba vidle za 1 nebo milión doláčů tak Vám je po tom prd protože Vy jste mi k nim nedopomohli.:klubun:

abych to zakončil -já se přizpůsobím jakýmkoliv herním podmínkám protože chci hrát dál ale nemohu souhlasit s takovými vylepšeními které se mohou obrátit proti mně ve formě trestu.:klubun:
 

DeletedUser

Guest
stačí se zamyslet, jak často takový lístek najdeš... za rok a půl jsem ho našel jednou... 2. díl jsem našel asi 5x, možná víc ... navíc ho můžeš získat z questu + jako produkt u nějakých prací... 1. díl je vyloženě naštěstí... nikdo neříká, že je nějaká hodnota určená, ale má hodnotu několikanásobně vyšší (jinak prodejní cena 1. dílu je 700 ::):, ale to je fuk)
ehehe a já měl jednu dobu během pár týdnů na s8 tuším 4x lístek č. 1, nedělá mi problém ho dropnout znovu jen zajdu na práce kam obvykle chodím pokud si neusmyslím dělat něco jiného, lup ho a on díky mému rozdělení schopností a atributů padne.. quest pro hernanda dělat nehodlám a tak pro mne má lístek č. 1 takovou hodnotu jaká je jeho prodejní cena.. jenže teď tady čtu že ho prostě za těch 700 na trhu nabídnout nesmím, protože existují lidé, co si ho nedokáží dropnout a tak má pro ně daleko větší "hodnotu"
ano jsem si toho vědom a proto ho nabídnu kamarádovi, který mi tu "službu" vrátí třeba v podobě ochrany před duelanty... nesmím, protože jak to dokážu? nedokážu
to není trh to je pakárna :D

proto jsem ve svém návrhu napsal aby se jasně posuzovalo, zda při takové transakci dojde k vědomé újmě nižšího levlu na úkor vyššího
v tom případě si pak můžu nabízet lístky za 700 noproblémo a klidně i vyššímu levlu, lístek nepotřebuju a mám jich dost.. chápeme se?
případně mi někdo kdo má sto tisíc odkoupí cetku za pár tisíc, protože si potřebuji přehodit atributy a jemu to prostě nic v rozpočtu neudělá i kdyby se na hlavu stavěl
a jak už tady zaznělo podobných situací může nastat tisícovka, hráči jsou zmatení a neví co od tohoto pravidla v jeho současné podobě čekat
 

DeletedUser1318

Guest
Snažím se znovu prokousat tím, co tu bylo řečeno, abych si v tom udělal pořádek. Pokud si přečtu následující:
West téměř nehraju, tak se o to do hloubky nezajímám. Kolegové to ale určitě objasní. Já se tímto omlouvám za zmatky a zavádějící informace.
Pak celkem chápu, že nemůžeme najít společnou řeč. Neber to ve zlém , já jenom konstatuji, že jako hráč zažraný do westu již několikátý rok prostě přemýšlím jinak než ty. Že se nejsme schopni se navzájem pochopit, je toho asi důsledek.
Pokud mne paměť neklame, přišla jsi sem teamu divokých kmenů.
No, ta hra je trošku o něčem jiném. Sám jsem ji zkoušel hrát, a prostě west mi měl víc co nabídnout.
Je celkem dobře možné, že nechápeš rozčarování hráčů, nad novinkou v podobě tržiště. Je možné, že jsme očekávali něco jiného, než pořád s obavou přepočítávat, jestli je naše nabídka košer.
Spousta hráčů již dávno s hraním skončila, mnozí čekali na další updaty, a pokud s hraním seknou i další, ubude ti práce, protože už nebude mít kdo komu co nabízet.
Přibyla Arizona, ta je taky přijímána s rozpaky, mně osobně na ní příjde až komické, že téměř všechno si mohu dovolit koupit prostřednictvím nuggetů za reálné peníze, ale obchodování bude regulováno.
Zvláštní.
 

DeletedUser

Guest
opet si zde dovolim navrhnout nove pravidla nezavadet mam takove tuseni ze zase budeme vyjimecna zeme tim, ze to budeme mit jinak nez jine zeme kde se hraje vest
a zrejmne mi prispevek opet smaznete protoze se to nehodi:)
 

DeletedUser9865

Guest
tat: v Teamu DK jsem nikdy nebyla (i když jsem to hrála asi 5 let, téměř od začátku, než ještě vůbec byl český server), West jsem hrála asi rok a půl taky jako naprosto zažraný hráč, potom jsem asi rok dělala herní podporu tady a teď dělám asi od března cheathuntera.

lumpicek: toto pravidlo existuje na všech jazykových klonech Westu a na většině již hodně dlouho, jsme jedni z posledních, kdo jej zavádí, protože jsme čekali na nástroje, pomocí kterých se to dá kontrolovat.
 

DeletedUser

Guest
prokousala jsem se celou diskuzí, ale momentálně mi není jasné, která verze pravidel je aktuální, takže se předem omlouvám, pokud něco bude mimo

z celé diskuze mám dojem, že 1) navrhovaná pravidla jsou zavádějící
2) support (nebo resp. každý hráč, neberte osobně) může mít jiný názor na to, na co se daná pravidla vztahují a na co už ne

takže bych přivítala, kdyby pravidla byla navržena spíše v konkrétní formě, např. jako výčet bodů povoleného a zakázaného chování

myslím, že např. v případě PD každý nějak rozumí, o co vám jde a většina hráčů se stejně podobným praktikám vyhýbá, takže zavedení podobného pravidla vítá (mimochodem, jsem z těch hloupějších, je nějaký zásadní rozdíl mezi bodem 1 a 2 navržených pravidel?), ale jako velice problematické se mi jeví tržiště...na tržišti se dají prodat věci, jejichž nastavená hodnota je mizivá, ale reálná hodnota je v řádu třeba desetitisíců (např. hrouda)...pokud by něco takového nebylo, daly by se nastavit min. a max. prodejní ceny a pravidlo by bylo jasné...např. před chvílí jsem nabídla na trhu do dražby zahnutý kus kovu za 500 (jen pro alianci, 2 nepotřebuji) - žádný jiný tento produkt jsem na tržišti nenašla, jak poznám, jakou cenu mám nastavit, co už se supportu bude zdát jako podezřelé a co je ještě v mezích, když v tomto případě nemohu vycházet z nastavené ceny předmětu?
a je opravdu pushing prodat spoluhráči winchestra za 7700, když mám dva? přece když můj spolubojovník bude mít lepší zbraň, v bitvě se zvýší i má pravděpodobnost úspěchu...

nezapomeňte, že tu hrají i osmileté děti (nedej bože ještě mladší), jak myslíte, že ty se v tomhle zmatku budou orientovat, když to nezvládnou osoby podstatně starší?

a ještě jeden hloupý dotaz: pokud jsem dobře pochopila, je zakázáno měnit a sundavat oblečení a zbraň za účelem prohrání duelu, ale zároveň je povoleno se uspávat kvůli 48 hodinové ochraně (svlečený a beze zbraně) - jak support pozná, zda jsem se chtěla uspat nebo věnovat expy? to se mě zeptá?

tak jako ostatní: nemíním porušovat pravidla, jen mi není jasné, co už považujete za hřích
 

DeletedUser

Guest
mohl by jsem napsat ze je to lez ,jelikoz treba na madarskem vestu kterej v porovnani s nami co do poctu obyvatel zeme je podobnej ale hraje tam cca 2-3x vic lidi tak zatim zadnej paragraf 9 neexistuje a s toho klidne vyvodim ze rozhodne ho nemaj vsude ,
ale k veci jak si vsimnes ze v te verzi jak ste napsali s tim hraci co to cetli nesouhlasi at uz jsou to ty ktery by za to mohli chytit ban jakoz i ty ktery rozhodne nic takoveho nedelaj
a jak jiste vycitis z nasich prispevku vadi nam ze se muze stat situace kdy potrestate nevinneho cloveka a konkretnich prikladu kdy by to bylo nejasne sme uvedli myslim uz dost
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru