• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k novému §9 Fair play

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1318

Guest
tat: citace už je pryč

viz můj výše editovaný příspěvek... Ještě dodám:

1) Domluvím-li se s někým na obchodu a napálím mu předmět za minimální cenu, kterou povolí hra popř. napálím tuto cenu do obchodu, který je viditelná pouze pro město.
- toto je proti pravidlům, neboť je to podstrkování
2) Domluvím-li se s někým na obchodu nebo dám obchod město only a napálím mu předmět minimálně za cenu, která je u předmětu uvedena jako nákupní.
- toto je čistý obchod, pravidly nepostihnutelný
3) S nikým se na obchodu nedomluvím, nabídnu předmět za jeho minimální cenu (celému světu), kterou mi hra povolí.
- toto opět není proti pravidlům
4) V praxi nebude na denním pořádku, že někdo bude prodávat luxusní předměty za minimální ceny. Pokud se to stane a obchod nebude domluvený, nebude se to trestat.

Co takto, už je to srozumitelnější?
Ano, je to srozumitelné, aniž bych chtěl něco někam kroutit,
ad bod jedna, čistě teoreticky, připusťme, že bez domluvy s kýmkoliv, ten předmět nabídnu jen pro město za minimální cenu. Čistě teoreticky, to udělám jen proto, že jej nepotřebuji, a chci takto anonymně, nezištně komukoliv z města pomoci.
Poruším pravidla nebo ne?

ad bod čtyři, zase nic nechci překroutit, jen argumentuji svou zkušeností, pro mně je na různých světech definován "luxusní" předmět na každém jinak.
Luxus může být jeden dynamit (vím, že nejde obchodovat), protože mi nepadá, jinde není luxus třeba hrouda hlíny, protože mi něčeho chybí 80.
Můj dotaz je takový, jestli je počítáno s možností obhájit mnou stanovenou "nestandartní" cenu, která vzniká mou potřebou, něco aktuálně pro mně "cenného získat".
Ps: ta poslední věta je příšerná, já to vím, kratší a úhlednější nemohu seskládat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
K tomu polštáři .. na S1 jsem jej dražil týden a výsledek je cena 2001$. Draženo bylo od minimální ceny. Zvednutí na desetinásobek? Myslíš nákupní i prodejní u těch "nestandardních" výrobků? Ale u dropů se afaik počítá právě s těmito cenami vs štěstím. Přidat třetí cenu? To projde těžko. Tato možnost může projít leda u těch unikátních dropů typu hroudy, kde se nehraje na cenu, ale na jiné podmínky. Btw když jsme se konečně propracovali k tomu řešení speciálních případů, co domluvené vyčištění hroudy za poplatek?
 

DeletedUser9530

Guest
Považuji za absurdní diktovat hráčům maximální ceny předmětů na trhu. Proč bych nemohl prodat Hernandův meč nebo jinou "svítící" zbraň třeba za 200k? Volný trh - nabídka - poptávka, když na to někdo má, ať to koupí. Nebo aukce začne na $1 a hráči ji sami vyženou nahoru, tomu nemůžete zabránit. Pokud by měl být trh regulovaný, postrádá smysl.
 

DeletedUser

Guest
1) Domluvím-li se s někým na obchodu a napálím mu předmět za minimální cenu, kterou povolí hra popř. napálím tuto cenu do obchodu, který je viditelná pouze pro město.
- toto je proti pravidlům, neboť je to podstrkování

Co je to za podstrkování?? Snad se s někym domluvim na obchodu a hra povoluje cenu, na které sme se shodly.. Tak mi vysvětlete co je to za hloupost
 

DeletedUser

Guest
oceňuji snahu o zjednodušení a snahu najít definici, ovšem diskriminovat občany jednoho města jen proto, že se tak bude lépe detekovat takto označené postrkování, je příliš
vždyť je to pak postaveno úplně na hlavu... trestat lidi za to, že jsou spolu ve městě a mají snahu spolupracovat -.-

Naprostý souhlas, tohle je naprostá hloupost, naopak možná bych udělal výjimku pro členy stejného města, aby to pro ně nebylo tak přísné...
 

DeletedUser

Guest
Protože west je o týmové hře - pevnosti, výstavba atd.
Třeba my jsme na arizoně běžně prodávali našim stavitelům třeba motýlky za nízkoucenu, protože jsme věděli že to bude v součtu přínost pro město.
To samé platí, když třeba nejlepšímu duelantovi přes střelbu u nás ve městě prodám hroudu. On by se jinak nedostal k produktu, který musíš mít na sobě aby jsi ji našel.(to je *****ní, kdy už to konečně budu moct napsat jedním slovem?).
Takhle si hráči mohou pomhat i s equipem, prostě proto, že to že druhý bude lepší znamená, že bude lepší i město jako celek...
 
Protože west je o týmové hře - pevnosti, výstavba atd.
Třeba my jsme na arizoně běžně prodávali našim stavitelům třeba motýlky za nízkoucenu, protože jsme věděli že to bude v součtu přínost pro město.
To samé platí, když třeba nejlepšímu duelantovi přes střelbu u nás ve městě prodám hroudu. On by se jinak nedostal k produktu, který musíš mít na sobě aby jsi ji našel.(to je *****ní, kdy už to konečně budu moct napsat jedním slovem?).
Takhle si hráči mohou pomhat i s equipem, prostě proto, že to že druhý bude lepší znamená, že bude lepší i město jako celek...

Ale tom ty pravidla nejsou, pravidla řeší fair play, ne váš spolek a výstavbu. To je právě to postrkování, prodáváte hráčům za nízkou cenu věc kterou by si sami nekoupili.
 

DeletedUser

Guest
Možná to je jen tím, že to dělá 95% hráčů. Jenže ti to narozdíl ode mě takhle otevřeně nenapíšou, takže všichni teď budou šít do mě.
Ale samozřejmě s nástupem nových pravidel sedřu každého z kůže, ale pozor, ne abych náhodou vydělal tolik, že by se to nelíbilo supportu, to by bylo zle...
 

DeletedUser

Guest
Ale tom ty pravidla nejsou, pravidla řeší fair play, ne váš spolek a výstavbu. To je právě to postrkování, prodáváte hráčům za nízkou cenu věc kterou by si sami nekoupili.

děláš z "minimální ceny" zbytečně strašák, je tam prostě uvedená cena a podle toho má ta věc hodnotu, co si kdo navíc k tomu přidá podle svého vnímání štěstí, času, počasí a nálady je už záležitost subjektivní a jak určitě víš, co člověk to názor
 
děláš z "minimální ceny" zbytečně strašák, je tam prostě uvedená cena a podle toho má ta věc hodnotu, co si kdo navíc k tomu přidá podle svého vnímání štěstí, času, počasí a nálady je už záležitost subjektivní a jak určitě víš, co člověk to názor

Já nedělám strašáky, řeším pravidla. Jde o to že když si vědomě nepřisadíš, aby jsi to prodal účelově za minimum, tak to koliduje s pravidly. Názor měj, ale pravidla jsou jiná věc.

A když tu Fokronil říká že prodali svým stavitelům věc, aby jim pomohli, tak to je podstrkování, to dojde i mně. Trh nemá smysl podořit druhého na vlastní úkor, jde o to prodat předmět se ziskem.
 

DeletedUser

Guest
Ale já z toho ziska budu mít, jako členovi města je v mém zájmu, že se město bude rychleji rozvíjet, to tomu nikdo nerozumí?
Ale chápu, pro příště vždy prodávám tak za střední cenu(nákupníXprodejní)...
 

DeletedUser1318

Guest
A když tu Fokronil říká že prodali svým stavitelům věc, aby jim pomohli, tak to je podstrkování, to dojde i mně. Trh nemá smysl podořit druhého na vlastní úkor, jde o to prodat předmět se ziskem.

Já tomu pravidlu taky rozumím a chápu jak je myšleno, byť se domnívám, že herně je to krok chybným směrem. Obrana pevnosti a výstavba města jsou kolektivní záležitost. Proč by mělo být nefér podpořit společnou obranu?
A pokud mám peněz dost, a plný inventář věcí v několikanásobném provedení, nemám akutní potřebu za každou cenu vydělat. Když cizímu děcku v sámošce přidám pétikorunu na čokoládu tak se taky nechovám "tržně". Ale udělám to, ikdyž je to možná "nefér" :)
 
Ale já z toho ziska budu mít, jako členovi města je v mém zájmu, že se město bude rychleji rozvíjet, to tomu nikdo nerozumí?
Ale chápu, pro příště vždy prodávám tak za střední cenu(nákupníXprodejní)...

Ty máš dostat peníze z obchodpování a ne z toho že ti jiný hráč bude v něčem prospěšnější. Tady není čemu rozumět anebo nerozumět.

Mi to je celkově jedno co si o tom kdo myslíte, já se nezastávám nikoho, snažím se jen pochopit pravidla. Ovšem dost hráčů se tu bude jednou divit, až dostanou ban, jelikož si pravidla hodlají přizpůsobit a chápat je po svém.

Sám jsem ale proti takovému diktátu cen, kdy se z toho admini snaží dělat takovu vlažnou prodejnu v unifikovaném stylu. Já sám nevidím problém pokud vlastním předmět prodat ho za 3/4 nákupní ceny. Pokud jsem to předem nekoupil a záhy neprodal druhému. Hráč si může pořídit tu samou věc za nákupní cenu a má. Ale pokud mu ji já prodám o jednu 1/4 levněji a sám získám o 1/3 víc než bych ji prodal v obchodě, tak jsme oba vydělali.

Obrana pevnosti a výstavba města jsou kolektivní záležitost. Proč by mělo být nefér podpořit společnou obranu?
A pokud mám peněz dost, a plný inventář věcí v několikanásobném provedení, nemám akutní potřebu za každou cenu vydělat.

Ty zvýhodňuješ jiného hráče oproti jiným, který získá výhodu bez vlastního přičinění, mají tu možnost i ostatní? Já nevím proč do toho pořád všichni pletete nějaký kolektiv.

Mnoho z vás se tady rozčiluje že prémiové výhody zrychlují hru. Dám vám návod jak zpomalit tempo; nepěstujte buildy, kupujte vše za nákupní cenu, pak-li že to není ve vašem městě, běžte za externím nákupem v čtyřnásobné hodnotě. Uvidíte že vám to déle vydrží.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Se svími penězi si můžu naložit jak chci, můžu je utratit, koukat se na číslíčko v bance nebo je někomu darovat. Se svím majetkem taky.
Předpokládám, že pokud se teď rozhodnu někomu převést 1000 nugetů, bude mi to okamžitě umožněno, přestože okamžitě toho hráče zvýhodním proti komunitě....

Omezit obchod horní hranicí nelze , je to proti pravidlům dražby. Co třeba dražba opravdu cenné věci - kupci jsou ochotni jít hodně vysoko, bud aby věc získali, nebo aby se ukázali před soupeři a demonstrovali své odhodlání , šílenství a moc. Hra obsahuje možnost dražby, musí jí obsahovat se vším co dražba znamená, i s adrenalinem a nejistotou, nesmím předem vědět, kam až je ochoten (hra mu víc nedovolí) jít protivník. To neni dražba , ale prodej za fixní cenu. Na to měli autoři myslet dřív, ne až teď, když trh zavedli v té podobě , co ho zavedli... Nemluvě o poškození hráčů, kteří si ted koupili předměty za tržní cenu a už nikdy by je neprodali za tolik, protože omezením trhu by jim byly znehodnoceny :-(

Ty zvýhodňuješ jiného hráče oproti jiným, který získá výhodu bez vlastního přičinění, mají tu možnost i ostatní? Já nevím proč do toho pořád všichni pletete nějaký kolektiv.

Jeho přičiněním je jeho aktivita, viditelnost ve hře, komunikativnost, osobní simpatie, příslušnost k městu, ve kterém je kolektiv postaven nad zájem jednotlivce nebo je to jen loterie komu se rozhodnu svuj předmět dát, je muj a já s ním naložím jak chci. To dělá hru svobodnou a herní svět fungujícím.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9733

Guest
Omlouvám se, ale nechce se mi tu hledat, tak se zeptám rovnou. Co když vypíšu odměnu sám na sebe, např částku kolem 2000? Bude to nějaké porušení? Jsem stále v bojových hadrech i zbraní v ruce....a odměnu bych na sebe vypsal z důvodu, abych nemusel za duelama chodit, ale aby přišly za mnou...
 
tak pročíst celé tohle téma, to je tedy fuška :::)):: musím se přiznat, že příspěvky některých jsem jaksi nepochopil, jak to myslí. nejsem už nejmladší a mám opravdu hodně her odehráno, hlavně MMO, ale nikde jsem se ještě nesetkal s tím, že by někdo chtěl nějakými pravidly omezovat trh ve hře. s věcmi, které se kdekoli najdou nebo koupí, si všude může hráč dělat co uzná za vhodné-jsou přece jeho. jestli je někomu daruje nebo prodá za maximální možnou cenu je prostě jeho věc.
už jen případ, kdy hráč končí s hrou a předá věci a peníze jinému hráči-to je jako má zahodit nebo smazat spolu s účtem, aby někoho náhodou nezvýhodnil?
co potom v případě, kdy svítících zbraní je víc a tržní cena prostě půjde dolů? nebo kdy některou najdu, pro mě osobně nemá cenu a chci ji prostě jen prodat někomu, komu bude k užitku a ne na tom hromsky vydělat? to jsem moc zvědav, kdo a jak tohle bude posuzovat a kdo mi uvidí do hlavy, jak jsem to vlastně myslel :::))::
nehodlám porušovat pravidla a samozřejmě uznávám, že INNO má právo tyto pravidla určovat, ale to co najdu, budu prodávat za cenu, kterou uznám za vhodnou já a ne kterou mi někdo bude diktovat :klubun:
duely, kdy mě někdo intenzivně otravuje duelama, protože na něj nemám, tak se radši úmyslně vysvleču a rozsekám se o NPC, abych dostal ochranu na 48 hodin také praktikuji, protože jinou možnost obrany nemám. to mi také nikdo zakazovat nemůže-nikoho tím nezvýhodňuji.
tyto možnosti hra umožňuje, proto je hráči využívají. a jestli mi je chtějí zakazovat, tak ať mi dají banána rovnou. pravidla porušovat nechci, ale určovat si prodejní ceny mých předmětů a zjednání si nějaké obrany sám sobě mi přece zakazovat nemohou.
vím, že se tu mají upravit nová pravidla a ne o nich diskutovat-klidně tohle smažte,jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor :angel:
 
Se svími penězi si můžu naložit jak chci

Bohužel, jsou některá omezení, která upravují vynakládání prostředků aby s nimi hráč nemohl provádět co uzná za vhodné.

Jeho přičiněním je jeho aktivita, viditelnost ve hře, komunikativnost, osobní simpatie, příslušnost k městu, ve kterém je kolektiv postaven nad zájem jednotlivce nebo je to jen loterie komu se rozhodnu svuj předmět dát, je muj a já s ním naložím jak chci. To dělá hru svobodnou a herní svět fungujícím.

Velice pěkná řeč, ale o to se tady nejedná. Ať je hra o kolektivu anebo ne, pravidla jsou daná a mají se respektovat.

------------------------------------------------------------------------------

Myslím že suportéři by si měli ještě ošetřit další trend, a to je výměný obchod. Kdy hráči výměnou za nějaké činnosti a produkty mohou obdržet přes trh peníze anebo nabídky. V praxi to znamená stavbu ve městě, popřápadě nějaké duely, anebo produkty do pevnosti. Jestli za takové služby může hráč obdržet výodné nabádky přes trh. Cosi se tu tak lajtovně řešilo, mělo by se to zřetelně podchytit.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1318

Guest
Ty zvýhodňuješ jiného hráče oproti jiným, který získá výhodu bez vlastního přičinění, mají tu možnost i ostatní? Já nevím proč do toho pořád všichni pletete nějaký kolektiv.
Bez ohledu na znění pravidel, které je dané, jsi ochoten připustit, že v této hře budu mít větší zisk z toho, když podsunu stavitelům svého města mozýlky, čímž i pro mou potřebu přistaví kus hotelu, vylepší obchod a budu moct hledat na větším prostoru odměny?
Když si to spočítám takhle, tak mi to dá víc, než když tu hromadu peněz budu mít větší.
Proboha tady je spousta věcí, které si rozhodnu sám, to je na této hře unikátní. Většina her má předem daný scénář, mafia je výborná, ale vždycky skončí stejně.
A co mi na tom pravidlu vadí, je to, že jak bylo řečeno, kdo bude opravdu chtít, tak je obejde, a to o čem se tu stále dokola bavíme stejně udělá.
Já to dělat nechci, jen uvažuju tím způsobem, proč pravidla trhu nejsou nastavena jinak.
Supportérka mně asi nepochválí, ale můj názor je ten, že o možnosti prodeje věcí mezi hráči se mluvilo už velmi dlouho. Konečně trh přišel, a najednou se zjistilo, že hráči budou obchodovat. A oni budou obchodovat tak jak jim to vyhovuje. Co je na tom špatně?
Tak aby to bylo spravedlivé, tak ať se obchoduje pouze se sešmajdanýma botama, obnošenou košilí a děravým kabátem, zbraně žádný, a prostě vůbec nic, co někomu může být k nějakému užitku. Cigára bych taky povolil, kdo chce rakovinu plic, ať si to užije.
 
Bez ohledu na znění pravidel, které je dané, jsi ochoten připustit...

Jasně že z toho máš prospěch, já netvrdím že ne. Ale zřejmě toto nebyl záměr obchodování, proto taky je na to pamatováno v těch pravidlech. Dát někomu peníze aby si nakoupil, to se hráčům nelíbí, ale předávání předmětů je podle většiny v pořádku. Říkáš že máš peněz dost, další nepotřebuješ. Jestli přes obchod nechceš další peníze ale vypomoct druhým, tak to je evidentně zakázáno.

Já neobhajuji pravidla, pouze je respektuji. Záměr dotovat druhé hráče, kdy tito pak mají lepší podmínky, než kdyby se k nim museli dopracovat sami, se tvůrci snaží omezit. Všechno ma svoji cenu, a vy ji takovým jednáním devalvujete. Ze začátku bylo úmyslem nakupovat věci buď ve svém městě, anebo v cizím za externí cenu. Hráče to ani nenapadlo a vesele si putovali napříč městy za nákupy a ještě se kdekomu nelíbilo když se mu zvyšovala lhůta mezi přestupy. Dnes je ve hře příruční obchodník a hráči mají pořád málo. Někde by se měl ten hon za lepšími podmínkami snad zastavit, ne?!

Mi se nelíbí uspávání hráčů o NPc anebo jiné hráče. Prý to je jejich forma obrany, tímot se vyhýbají přede nmnou a upírají mi moji možnost je duelovat. To je podle pravidel v pořádku, v tomto je velká liberalizace. Jestli si myslíš že by obchodování mělo být otevřené všelijakým praktikám, tak se o to zasaď, tvůj boj.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru