• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k novému §9 Fair play

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9865

Guest
lumpicek: madarsky neumim, ale nemusi to byt nutne §9, mohou to mit zakomponovano jinde

krome toho jsme kapka v mori, Inno to tam mit chce, takze tato diskuze je zcela bezpredmetna, na upravu pravidel maji plne pravo

EDIT: na .NET serverech hraje daleko vice lidi nez zde, to pravidlo je tam implementovano tak, jak jsem zde jiz uvadela (daleko strucneji) a bez problemu tam funguje

Chyby se samozrejme stavaji a nevinni hraci potrestani byt mohou, stejne jako v pripade vsech ostatnich pravidel, stejne jako ve vsech ostatnich aspektech zivota, protoze lide jsou proste jen lide a delaji chyby. Hold i u soudu se obcas stane, ze je odsouzen nevinny. Tyto aspekty ale asi jen tezko nejak eliminujes odkudkoliv.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
madarsky umim hraju tam ctu si forko a posledni zmnena pravidel byla 2009-06-21, 00:58
cili se da s toho celkem logicky vyvodit ze to nikde jinde nebude jelikoz trh atd prisel az pozdejs
jinak tohle pak klidne pomaz nech jen to k veci to je spis jen pro tvoje info
 

DeletedUser9865

Guest
Tak ja do toho opravdu tak dalece nevidim, ale dovoluji si tvrdit, ze se to tam bude zavadet take. Napr. na SK serverech pravidlo o PD figuruje jiz hodne delsi dobu.

Promazavani nechavam na moderatorech, ja na to stejne nemam prava.
 

DeletedUser

Guest
Tak ja do toho opravdu tak dalece nevidim, ale dovoluji si tvrdit, ze se to tam bude zavadet take. Napr. na SK serverech pravidlo o PD figuruje jiz hodne delsi dobu.

Promazavani nechavam na moderatorech, ja na to stejne nemam prava.
no PD maji upraveno pokud se nemylim uz delsi dobu, docela by mne zajimalo jak nebo zda vubec planuji nove pokyny inna zavest :)
 

DeletedUser1318

Guest
tat: v Teamu DK jsem nikdy nebyla (i když jsem to hrála asi 5 let, téměř od začátku, než ještě vůbec byl český server), West jsem hrála asi rok a půl taky jako naprosto zažraný hráč, potom jsem asi rok dělala herní podporu tady a teď dělám asi od března cheathuntera.
Je nějaký velký rozdíl mezi divokými kmeny a Tribal Wars?

Já si o sobě myslím, že jsem tolerantní dost.
Jediná věc, kterou bytostně nesnáším, je to, když se ze mně někdo snaží udělat blbce.
Že máme zřejmě na spoustu věcí rozdílný názor mi nijak nevadí.
Já nejsem povrchní trouba, byť bych nemusel, snažím se přijít na kloub tomu, proč nejsi ochotná s námi komunikovat. Tady bylo několikrát zmíněno, že pravidla Divokých kmenů jsou velmi "blbuvzdorná", v tom smyslu, že nepovolí zakázané operace.
Tady na westu bude zavedeno pravidlo, které mohu porušitúmyslně, "z blbosti" nebo dokonce s naprosto čistým svědomím, že nedělám nic proti "duchu hry".
To je přece pádný důvod, chtít vědět, jak bude řešena situace, kdy si myslím, že jsem nepodsouval, a ty si myslíš, (nebo kdokoliv jiný, kdo to bude řešit), že peníze přelévám.
Na tom pro mně velmi záleží, jestli vůbec budu využívat možnosti, které tržnice nabízí.
Říkám to znovu, nemíním přijít o účet jen proto, že nepochopíš, proč jsem stanovil nebo zaplatil "podezřelou" cenu.
Chceš diskutovat o znění pravidla. Já ti tu nastínil, jak by to pravidlo podle mého cítění mělo vypadat.
Pravidlo pro multiúčet je jasné a srozumitelné, přesto dochází k přehmatům.
Pravidlo o PD, je taky jasné, obávám se, že taky může docházet k přehmatům.
Pravidlo o podsouvání peněz jasné, jednoznačné a srozumitelné není.
Pokud bude formulováno tak, že při podezřelých cenách a prodejích bude hráč vyzván k podání vysvětlení, to by byla jiná.
Ušetřím ti odpověď:
"Kdo by měl čas se každého vyptávat na takovéhle blbosti?
Když se kácí les, létají třísky...
Tak jak to je, tak to zůstane, mají to všude, bude to tak i u nás."
Dobře, já jsem "jen" hráč, jsem povinen respektovat pravidla.
Ano, budu tedy dál hrát tak, abych neměl obavy, že na obchodování doplatím, budu přemýšlet o smyslu takových zlepšení, a budu se těšit na to, jestli někdy bude zaveden poker nebo ruleta, abych mohl prošustrovat peníze tam.
(Tedy pokud zase nebude nějaké pravidlo, že nesmím sázet tak, aby někdo nevyhrál nějak moc :)
 
přece když můj spolubojovník bude mít lepší zbraň, v bitvě se zvýší i má pravděpodobnost úspěchu...

Nejde o to že se mu vylepší schopnosti, to s tím nemá co dělat. Kdyby se pravidla podmiňovali hráčskými vymoženostmi, tak jsme nekde jinde. Jde o to nedotovat hráče, aby nezískali víc než sami stačí.
 

DeletedUser1318

Guest
Nejde o to že se mu vylepší schopnosti, to s tím nemá co dělat. Kdyby se pravidla podmiňovali hráčskými vymoženostmi, tak jsme nekde jinde. Jde o to nedotovat hráče, aby nezískali víc než sami stačí.
Máš pravdu z pohledu jednotlivce.
Z pohledu hráče, který organizuje obranu pevnosti to ovšem může vypadat úplně jinak.
Pokud budu v této pozici, a budu mít dvě, tři Bowieho předovky navíc, raději bych je viděl v rukách spolubojovníků na hradbách, než u sebe v inventáři. Sedřít z kůže bych je nechtěl, a by na ně šetřili půl roku? To asi taky není cesta. Pak se nabízí jediná cesta - trh, nejnižší možná nabídka pouze pro obyvatele města... no a pak čekat, jestli to bylo nebylo podstrkování :::))::.
Podle tebe asi ano, a rozumím ti,
Můj výklad by byl jiný - posílení obrany pevnosti.
A pak, že pravda je jen jedna...

PS: napadá mne, říkáš dotovat, konkrétně Bowieho předovka se tuším dá pouze najít se štěstím, v tom případě nedotuji, ale dělím se o své štěstí.
Ale jasně zvýhodňuji, to vím...

Spíš mi tam zase chybí ten limit pro ještě Fair play - už Unfair play.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Né že bych byl nějaký oportunista, ani nechci kategorizovat, ale musím se zastat pravidel. Co chci říct je to, že hráči argumentují tvrzeními; "proč něco neprodat když to spoluhráči pomůže". Tady o to vůbec nejde, jde o to pravidly zamezit přispívání vlastními penězmi druhým, svým kamarádům.

Samozřejmě že nebudu prodávat cizím nějakou zbraň za malou částku, či nějaký produkt. Neříkám že to nemůže prodávat za částku jakou sám chce. No někdy je možné vydělat, jindy nemusím sledovat zisk, ale ne zase vyloženě prodělávat. Provádět takovou praktiku jako nákup zbraní a vybavení a následný prodej za tu nejnižší cenu co je. Když nakoupím vybavení za padesát tisíc a pak to prodám na trhu, tak jsem prodělal polovinu. A co má takové "obchodování" za smysl?

Já teda osobně pokud cosi vlastním, prodám to do klasického obchodu právě za tu polovinu, to je jasná věc. Můžu to hodit do frcu hráčům z města, nastavit dražbu anebo pevnou částku, klidně tu nejnižší. Ale ne něco nakoupit a pak to obratem prodat za minimum. U věcí které se dají jenom najít, bych tao za nejnižší cenu prodával bez skrupulí, tam jsem totiž neutratil nic, při nálezu můžu jedině získat. Sám osobně bych 'běžnou' věc věc prodával za 3/4 její nákupní hodnoty. Za tu celou si ji kdokoli může koupit sám, za tu nejnižší ji můžu prodat do obchodu, tak jdu zlatou střední cestou, já vydělám a město má kabát.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
zacal by jsem obsirneji je to hra kolektivni nebo jednotlivcu?
mesta, pevnosti, aliance napovidaj ze je nutne to hrat kolektivne dalsi napoveda je ze muzu prodavat veci jen clenum popripade aliancnikum a nakonec cizim a tim by jsem videl jako moznost prodavat to bratrum v boji za nejnizsi moznou cenu cili stejne nebo dle meho uvazeni draz nez nejmensi cena pri vyhozeni do shopu jeden ze suportu tvrdi ze by to bylo postrkovani jelikoz ji muzu prodat cizim draz, tak mne zajima proc si teda muzu vlastne u trhu vybirat komu to chci prodat to by znamenalo nechat ve hre na 24 hodin odborneho poradce kterej nam bude urcovat co za kolik muzem prodat aby sme se pouhym nedopatretim nedopustil zlocinu na hre
 

DeletedUser1318

Guest
Né že bych byl nějaký oportunista, ani nechci kategorizovat, ale musím se zastat pravidel...
Střídají se tu dnes víceméně je naše příspěvky, moderátoři toto téma sledují, a zatím nezasahují, tudíž si dovolím reagovat, i když od původního tématu odbočujeme.
Já osobně nejsem apriori odpůrcem zaváděného pravidla.
Pokud bude platit pravidlo, že v papučích mohu být do 8:00 do rána, je to naprosto jasné.
Fungování trhu je je úplně něco jiného. Ta problematika je tak komplikovaná, že i v této "zbytečné diskuzi, kde se stokrát omýlá to stejné", dá někdo příklad, nad kterým se i supportéři musí zamyslet než k tomu zaujmou nějaký postoj. A někdy se ani sami neshodnou.
Mám pocit, že nám vykrystalizoval konkrétní problém, jestli počítat jenom finanční stránku operace (tj. přelévání peněz) nebo brát v potaz i stránku výhody, který prodej za minimální částku přinese.
Když vemu jako příklad Bowieho předovku, mě stála 2 hodiny práce, tudíž ani cent, prodejní cena daná systémem je 740 dolarů. Tolik mi dá NPC obchodník.
Za stejnou ji po domluvě nabídnu po domluvě spoluhráči z města, který má levl 30. Mohu se domnívat, že tak nízko na takové štěstí dosáhne jen obtížně.
Pak mohu mít dojem, že jsem mu tou zbraní poskytl nefér výhodu.
Zásadní problém je, že je evidentní, že nechci podvádět, jen nemohu odhadnout, jak to bude posouzeno.
Po stoprvní pořád to stejný..., a odpověď?

Já se taky trošku bojím toho, že je spousta hráčů, kteří nějaké nové pravidlo zaregistrují až v okamžiku, kdy odněkud přiletí trest za nefér hru.
Aby pak bylo s kým hrát.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já se taky trošku bojím toho, že je spousta hráčů, kteří nějaké nové pravidlo zaregistrují až v okamžiku, kdy odněkud přiletí trest za nefér hru.
Aby pak bylo s kým hrát.

Tomu by se dalo předejít tím, že všem hráčům po přihlášení vyběhne velké okno s hláškou, že byla zavedena nová pravidla...toho si snad většina lidí všimne
 

DeletedUser

Guest
Psal jsem to několikrát je to blbost. Vezmeme si například lístek. Jsou tam 2 nabídky. 1 za 5000 a druhá za 7500. První je ode mne 10 hodin, ale ta 2. jen 1. A já si vyberu tu druhou, abych nemusel chodit 10 hodin. Dá se zjistit i to, nebo je to prostě podstrkování?
 

DeletedUser

Guest
Tak jsem se prokousal celou diskuzí. Předem bych chtěl napsat, že s zavedením pravidla souhlasím, já jej chápu, kromě jedné věci:

Vezměme si příklad, že jsem dítě začátečník, fórum nečtu (pravidla znám) a najdu 1. díl lístku. Potřebuji peníze a nevím k čemu lístek slouží, protože návody žádné nemám. Rozkliknu tržiště a zjistím, že lístek jde prodat, ale momentálně žádný v nabídce není. Kouknu tedy jako neskušený hráč do bubliny lístku a vidím určitou prodejní cenu. Tak si přidám 100 dolarů a dám kup teď.

A ejhle, mám ban, protože lístek se přece musí prodávat mnohem dráž, jenže tato skutečnost je napsána pouze zde, utopená v gigantické diskuzi. Nikoliv v pravidlech (tam pouze ve velmi obecné míře, a já chudák dítě jsem si nezjistil, že to platí zrovna pro lístek)

Proto bych byl pro, aby se všechny vyjímky v obchodování zavedly jmenovitě do pravidel, protože ne každý čte megalomanské výjevy na fóru. Tedy když už to nejde ošetřit systémově. A také ne všichni jsou dospělí, hrají i děti a ti těžko budou u hry procvičovat matematiku, aby prodali předmět za správnou cenu.

Příklad pro sepsání pravidel:

bod X: Restrikce trhu
lístek č. 1 - min prodejní cena na trhu xxxxx dolarů
bowieho předovka - min prodejní cena na trhu xxxxx dolarů

Například já jsem nedávno koupil Bowieho předovku o 50 dolarů levněji, než je její nákupní cena. Pokud by v té době platilo toto pravidlo, měl bych nejspíš ban.

Pokud se budete bránit, že pravidlo platí na net fóru, tak já osobně jsem v tomto pravidle žádnou restrikci pro minimální cenu 1. lístku nenašel, možná je to hra pro více vyvinuté jedince.

PS: vše řešeno s případem, kdy vložím nabídku a nevím kdo bude kupec
 

DeletedUser

Guest
trvám si na tom, že pokud se mají omezovat PD (které jsem snad nikdy nedělal a nedělám) tak by se mělo měřit stejným metrem a všichni kdo se účelově uspávají o někoho jiného s cílem si zajistit ochranu na 48 hodin by měli být postihováni stejně jako hráči co si účelově poskytují peníze/expy/pohyb v žebříčku, protože zneužívají systému duelů
(náznak zákazu je celkem dobrý v německé verzi kdy se píše o záměrné výhře soupeře)

pokud se taky správně koukám do překladu německého znění... tak pak na trhu můžu prodat lístek klidně za 700 a nebude to proti jejich pravidlům, protože se znění odvolává na poskytnutí zkušeností a financí... tak aspoň že tak, dává to smysl a nevnáší to takový zmatek jako tady.. nadruhou stranu když jeden ho prodá za 700 a druhý za 60k, toho druhého pak může postihnout trest za přelévání peněz
takovým to způsobem regulovat a hlídat trh je čiré zoufalství

naopak v eng verzi už jsou uvedeny i itemy

tady jde jasně vidět ta různorodost a podle všeho záleží jen na přístupu, no nechci být skeptik...

za ty obecné míry by ale zasloužili všichni :střelec: nadměrné množství, když množství není pravidly definováno :zed:


jestli jsem si správně projel cizí fóra tak obdobná pravidla jsou kritizována stejným způsobem ve všech komunitách, očividně se zde nehledí na to co by si přáli uživatelé(zákazníci) ale šije se horkou jehlou nedokonalý systém, tzn přenáší se zodpovědnost za naflákané chyby na uživatele - cesta do pekel
prodám co mám, koupím co potřebuju a až bude pravidlo zavedeno i zde, začnu se tržnici vyhýbat jak čert kříži
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
... a až bude pravidlo zavedeno i zde, začnu se tržnici vyhýbat jak čert kříži
Jó, jó, taky to tak udělám.
A jsem rád za tvou informaci, že nejen tady jsou jedinci, kterým to pravidlo připadá nejasné.
Asi by bylo lepší přemýšlet nad tím, jestli ta chyba není v tom pravidle, a ne v hráčích, co si s ním neví rady.
 

DeletedUser

Guest
pri navrzenem systemu by bylo urcite lepsi trh jako takovej rozhodne zrusit, pokud se najde nejakej aktivni hlidac nechci ani videt pocet banu co zde bude
 

DeletedUser9865

Guest
kid.ob: pokud toto dítě udělá omylem, neporušuje žádná pravidla, neboť nikomu nic nepodstrkuje. Nechápu, proč se zde stále mluví o nějakých restrikcích trhu.

tat: jediný důvod, proč se nechápeme je myslím si v tom, že nevíš, jak fungují tooly, pomocí kterých se dají tyto situace posoudit. Vzhledem k tomu se pravděpodobně domníváš, že tyto situace budou posuzovány jen na základě prodeje bez prověření všech okolností souvisejících s danou transakcí. Když to řeknu naprosto laicky, prodáš-li resp. koupíš-li věc s čistým svědomím a bez domluvy, půjde to poznat a nemusíš mít obavy z případného trestu. Pokud ne, poznat to půjde. Pokud to chytře zamaskuješ, můžeš klidně podvádět a nikdy na to nepřijdeme, stejně jako kdybys hrál chytře multiúčty. (toto je myšleno obecně, nevztahuj to, prosím, opět na svou osobu)

Tímto bych tuto debatu uzavřela.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
tat: Ty musíš opravdu všechno přerkoutit, viď? Biješ zde na planý poplach, poskytuješ zcela zavádějící informace a děláš z nás pitomce.

Vzhledem k tomu, že jsi stálý návštěvník fóra, nechápu, jak Tě napadlo, že by herní novinka byla uvedene v salónu.

Vzhledem k tomu, že v oznámení jasně napsáno, že se pravidlo bude zavádět 15. října, nechápu, proč nás obviňuješ neprávem z toho, že je ve hře již nyní.

A do třetice už vůbec nechápu, proč když se topic Darling týká DE Westu a je to tam velkým červeným nejednou napsáno a Darling to pro vás akorát přeložila, jak si můžeš myslet, že jsou tato pravidla ve hře u nás.

Mě opravdu připadá, že buď všichni mluvíme čínsky nebo Ty prostě neumíš číst, jinak si Tvé poznámky opravdu vysvětlit nedokážu. Možná, že kdyby ses lépe díval a víc přemýšlel, než něco plácneš, nevypadal by tento topic tak, jak vypadá.

Omlouvám se za ostrá slova, chápu žes to asi přehlídnul (ač naprosto nechápu, jak je to možné), ale toto už mě opravdu dorazilo - a pak se div, že sem nikdo neodpovídá.

kid.ob: pokud toto dítě udělá omylem, neporušuje žádná pravidla, neboť nikomu nic nepodstrkuje. Nechápu, proč se zde stále mluví o nějakých restrikcích trhu.

Milá zlatá, v tomto případě jsem udělal pitomce ze sebe. Radost z toho nemám, a ač nerad, to přiznávám.

Jak se to mohlo stát? Není to tak těžké. Každý se snaží být stručný aby tu nebylo příliš textu. Bohužel mi uniklo, co je překlad a co "přímá řeč" moderátorky.

Že je pevně stanovené datum jsem doteď nevěděl, opět moje chyba.

Nicméně moje pochyby o jednoznačnosti tohoto pravidla, sepsané česky přetrvávají, ve tvých českých odpovědích jsem na ně odpověď nenašel, a jak vyplývá ze situace na jiných fórech, ani tam spolu nejsou schopni najít společnou řeč.

EDIT: radši smazáno, akorát 2tat: edituj prosím ten zavádějící příspěvek, buď tak laskav, děkuji
Smazáno ještě před tvou žádostí, fajne, že jsme se alespoň v tomto shodli.
Jak mám naložit s tou citací od tebe?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9865

Guest
tat: citace už je pryč

viz můj výše editovaný příspěvek... Ještě dodám:

1) Domluvím-li se s někým na obchodu a napálím mu předmět za minimální cenu, kterou povolí hra popř. napálím tuto cenu do obchodu, který je viditelná pouze pro město.
- toto je proti pravidlům, neboť je to podstrkování
2) Domluvím-li se s někým na obchodu nebo dám obchod město only a napálím mu předmět minimálně za cenu, která je u předmětu uvedena jako nákupní.
- toto je čistý obchod, pravidly nepostihnutelný
3) S nikým se na obchodu nedomluvím, nabídnu předmět za jeho minimální cenu (celému světu), kterou mi hra povolí.
- toto opět není proti pravidlům
4) V praxi nebude na denním pořádku, že někdo bude prodávat luxusní předměty za minimální ceny. Pokud se to stane a obchod nebude domluvený, nebude se to trestat.

Co takto, už je to srozumitelnější?

EDIT: zkusím navrhnout, aby u luxusních předmětů byla systémově tato cena zvednuta, aby nedocházelo k nejasnostem, za kolik prodávat přátelům (po domluvě). Zatím bych tuto minimální hodnotu viděla u nákupní ceny x10 a to u předmětů, které se nedají ve hře zakoupit a jdou pouze nalézt. Tato cena je čistě orientační.

EDIT: vezměme v poraz např. set Ranní morous. Jeho jednotlivé kusy, např. polštář má nákupní cenu $ 450. Na trhu se průměrně prodává kolem $ 5000, cena $ 4500 je tedy naprosto úměrná. Pokud chcete prodat polštář bez domluvy, nikdo vám nebrání jej nabídnout celému světu k okamžitému odkupu za $ 225, nikoliv však jako interní obchod města.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tat: citace už je pryč

viz můj výše editovaný příspěvek... Ještě dodám:

1) Domluvím-li se s někým na obchodu a napálím mu předmět za minimální cenu, kterou povolí hra popř. napálím tuto cenu do obchodu, který je viditelná pouze pro město.
- toto je proti pravidlům, neboť je to podstrkování
2) Domluvím-li se s někým na obchodu nebo dám obchod město only a napálím mu předmět minimálně za cenu, která je u předmětu uvedena jako nákupní.
- toto je čistý obchod, pravidly nepostihnutelný
3) S nikým se na obchodu nedomluvím, nabídnu předmět za jeho minimální cenu (celému světu), kterou mi hra povolí.
- toto opět není proti pravidlům
4) V praxi nebude na denním pořádku, že někdo bude prodávat luxusní předměty za minimální ceny. Pokud se to stane a obchod nebude domluvený, nebude se to trestat.

Co takto, už je to srozumitelnější?

EDIT: zkusím navrhnout, aby u luxusních předmětů byla systémově tato cena zvednuta, aby nedocházelo k nejasnostem, za kolik prodávat přátelům (po domluvě). Zatím bych tuto minimální hodnotu viděla u nákupní ceny x10 a to u předmětů, které se nedají ve hře zakoupit a jdou pouze nalézt. Tato cena je čistě orientační.

EDIT: vezměme v poraz např. set Ranní morous. Jeho jednotlivé kusy, např. polštář má nákupní cenu $ 450. Na trhu se průměrně prodává kolem $ 5000, cena $ 4500 je tedy naprosto úměrná. Pokud chcete prodat polštář bez domluvy, nikdo vám nebrání jej nabídnout celému světu k okamžitému odkupu za $ 225, nikoliv však jako interní obchod města.

oceňuji snahu o zjednodušení a snahu najít definici, ovšem diskriminovat občany jednoho města jen proto, že se tak bude lépe detekovat takto označené postrkování, je příliš
vždyť je to pak postaveno úplně na hlavu... trestat lidi za to, že jsou spolu ve městě a mají snahu spolupracovat -.-
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru