• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Bonusy u dobrodruhů

DeletedUser

Guest
Já jsem tenhle bonus ještě nezaznamenal,a to chodím do bitev skoro každej den
 

DeletedUser

Guest
No,asi mám smůlu.3.klíč sem taky hledal celkem dlouho-asi 277hodin,hodnota nálezu 7700 ve sváteční sadě +36%
 

DeletedUser

Guest
a pokud máte ještě prémák..tak vydrží opravdu dlouho klidně 5 kol sám proti 70...( i to už sem jednou viděl)
 

DeletedUser

Guest
v každé a opravdu v každé bitvě, která je plná vidím několikrát zapůsobit bonus dobrodruha. Obzvlášť je to znát na věži dobrodruhů, kdy se kolikrát stane, že hráč , co má působit jako štít se schová a nechá naprášit kolegům za sebou. :-) V poslední bitvě dokonce jednomu dobrodruhovi zapůsobil 3x tento bonus a není to až tak neobvyklé.

Je to dobrý bonus, jeho problémem je, že je těžce nespolehlivý.
 

DeletedUser

Guest
chodím do bitev skoro každý den a bonus zabere tak jednou za týden:::)):: myslím že pokud nemám dost bodů v bitevních schopnostech tak s touto jakoby výhodou nemusím vůbec počítat důležité je si to uvědomit a nespoléhat se na to :klubun:
 

DeletedUser

Guest
Ale, co to je za bonus vlastně, když není jistý a v bitvě pro výhru často ani nepomůže, spíš naopak, je sice hromady případů, kdy ho někdo využije, ale srovnáním s ostatníma bonusy..., je špatný.

Když o tom tak přemýšlím, tak dobrodruh, nemá skoro žádný dobrý bonus, ale má dobré a jednoduché úkoly, ale voják je voják!!
 

DeletedUser12448

Guest
stím máš naprostou pravdu dobrodruhové se v pevnostech moc neprosadí
 
jak píšete, někdy bonus zafunguje a vydržej dobrodruzi, třeba kolo proti 30 lidem, já osobně jsem to nikdy nezažil a chodím na pevnosti deně, ať jsem na zemi nebo ve věži, tak mě dycky snadno ustřílej i přes vysokou obranu, občas vidím jak se projeví bonus a místo střely to píše pouze postup nebo obdržené zásahy, to zamrzí, to je fakt, když to zafunguje a vy máte být střelec, ale že by to nějak várazně ovlivnilo dění bitvy, to se říct nedá, spíš nic než něco, strašnej podíl náhody oproti ostatní charakterům :(

jak jsem už psal, já si vybral postavu v době, kdy pevnosti nebyly a ani nikdo nevěděl že vůbec nějaký budou, takže s tím že si něco vybereš a líbí se ti to a za rok dva se to změní tak, že máš postavu úplně na prd a neuděláš s tím nic, snad jen začít znova a opustit kamarády a všechno, což se ti nechce je dost na houby, jen by stačilo, kdyby se ten bonus trochu pozměnil, myslím že 90% dobdrodrůhů na starých servrech by to uvítalo a nečekali na tu jednu pevnost z milionu kdy fakt vydržej to co tu píšete :)
 

DeletedUser4620

Guest
Tento bonus je fakt o ničom, keďže nijako nepomáha ani skupine, ani samotnému hráčovi (s výnimkou, že prežiješ o kolo dlhšie), keďže strely, ktoré mali ísť na mňa pôjdu na hráča, ktorý stojí za mnou, čo môže spôsobiť viac škody, ako úžitku...Keby sa toto zmenilo - v prípade zafungovania bonusu by ostatní hráči, ktorí na mňa mali strieľať, nestrieľali, tak by sa dalo hovoriť o užitočnom bonuse...Ale potom by sa zas sťažovali iné charaktery atď...

Btw...už 2 roky čakám, kedy niekoho "tam hore" napadne, že vojakov bonus do taktiky je maximálne prehnaný, takže si nerobím nádeje, že dobrodruhov bonus sa niekedy zmení...
 

DeletedUser

Guest
Bonus dobrodruha už zachránil a dobyl několik pevností. Jeho bonus je šíleně silný i slabý zároveň. To 50% na schování je šíleně moc. Když to podpoříš cca 3000 životy a výš, tak už se na něj dá "skoro" spolehnout. Je to mocný bonus, jenom nikoho nebaví být blokařem. (mě teda vůbec)

O bonusu vojáka se taky hodně mluvilo na en foru. Neočekávám, že taktika bude snížena. Vojákův charakterův bonus prý tvoří nejvyšší příjem z tohoto bonusu napříč charaktery.

Spíš se dá očekávat příbytek bonusů o ostatních charakterů. (načež vojáci budou zase brečet, že mají málo bonusů a vybrečí si další :-), protože je jich moc a Inno rádo podlehne davu )
 

DeletedUser8458

Guest
Všetko hovori za to že na novych svetoch už dobroduha takmer nenajdete to hovori za všetko. Všade su len vojaci a duelanti. A nieje to kôli krase ich avatara ale pre tie bonusy :) Dobrodruh má zo všetkých charakterov najslabšie bonusy.
 

DeletedUser

Guest
Všetko hovori za to že na novych svetoch už dobroduha takmer nenajdete to hovori za všetko. Všade su len vojaci a duelanti. A nieje to kôli krase ich avatara ale pre tie bonusy :) Dobrodruh má zo všetkých charakterov najslabšie bonusy.
nesmysl, jen ho neumíš používat v praxi a zapojit do taktiky více dobrodruhů najednou
navíc s updatem a "nutností" sbírat suroviny na craft, dostává char dobrodruha úplně nový rozměr

hraju na buffalu a přestože jako voják(ještě jsem za něj nikdy nehrál tak jsem to chtěl zkusit), nemám problém potkávat dobrodruhy na každém kroku ;)

každý char má své pro a proti
ano vojáci mírně vybočují a je to na jejich populaci znát, je to ale z velké části tendenční záležitost - světy se totiž točí jen kolem bitev
s craftem se světy začnou točit i kolem dropení itemů
v pozdější fázi a updatem pro města se budou ty "placky světů točit" zase i kolem stavění
nejméně ze všech je "skutečných" duelantů a to z prostého důvodu - duelovat může každý charakter a spíše než na výhodě to závisí na poskládaných schopnostech a atributech

ideál by pro mne byl, kdyby jednoho dne bylo možné si krom 4 přednastavených charakterů pro nenáročné, utvořit char úplně sám - vybrat si ze skupin výhod vždy po jedné výhodě a skutečně mít kompletně build se vším všudy jen svůj - pak by se jakékoliv "rozdíly" mázly a nikdy by nemohl remcat ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
merkel keby to bolo mozne hned si vymenime postavy. bez mihnutia oka .

dobrodruhovia nevedia vyuzivat svoj bonus.

velim takmer kazdu bitku na cz6 a mam vysledky za sebou. no doprosovanie sa dobrodruhom aby isli vyuzit svoj bonus a tak pomohli kamaratom je ako rozmotavanie gordickych uzlov. (tvrdohlavost cloveka je najvacsi gordicky uzol)

zatial sa mi podarilo presvedcit iba dvoch dobrodruhov a dvaja su ochotny ist na menejexponovane miesta.

asi marne dufam, ze budem mat tych dobrodruhov 7. je to cislo plnosti a presne tolko dobrodruhov staci aby mola kazda pevnost pri plnych stavoch bojujucich stran nedobytna.

ps: merkel,mas dobdrodruha duelanta odporaka, tak sa necuduj,ze si slaby v pevnostnych bojoch.

pre konyka: vojakje pevnostny bojovnik- preto ma bonus taktiky -koli tomu aby ho super nedueloval pocas presunov (vojak s HP 5OOO ma 200 bodov v zdravi a tie mu chybaju ako v pracovnych tak duelovych situaciach a navyse v bojoch o pevnosti sa stavaju lahke terce). nie vojak nema prilis velke bonusy. a ano vela vojakov vyuziva svoje bonusy v dueloch - su to ti co nechodia do pevnosti alebo hru hraju komplexne (poradim kazdemu)

ps: taktika v dueloch ma malu ucinnost - hocijaky odporakbez vystupovania a presnosti ta trafi raz ci dvakrat za 250 a cez odpor si rad ked mu ublizis 6x40 a mozes si spocitat ako dopadne vysledok - kto ma aku nevyhodu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4620

Guest
merkel keby to bolo mozne hned si vymenime postavy. bez mihnutia oka .

dobrodruhovia nevedia vyuzivat svoj bonus.

velim takmer kazdu bitku na cz6 a mam vysledky za sebou. no doprosovanie sa dobrodruhom aby isli vyuzit svoj bonus a tak pomohli kamaratom je ako rozmotavanie gordickych uzlov. (tvrdohlavost cloveka je najvacsi gordicky uzol)

A ako ich využívaš? Postavte sa na roh veže a možno keď budete mať šťastie vás nezabijú v prvom kole, až v druhom? Oveľa viac tam vydržia vojaci s 5000+ HP

pre konyka: vojakje pevnostny bojovnik- preto ma bonus taktiky -koli tomu aby ho super nedueloval pocas presunov

vojaci mali bonus taktiky oveľa skôr, ako niekoho vôbec napadlo, že by sa mohli do hry pridať nejaké pevnosti, takže tento argument je irelevantný

vojak s HP 5OOO ma 200 bodov v zdravi a tie mu chybaju ako v pracovnych tak duelovych situaciach a navyse v bojoch o pevnosti sa stavaju lahke terce). nie vojak nema prilis velke bonusy. a ano vela vojakov vyuziva svoje bonusy v dueloch - su to ti co nechodia do pevnosti alebo hru hraju komplexne (poradim kazdemu)

z oblečenia nie je problém získať 80 bodov do zdravia, takže tie kľudne môžeš dať inde...a neviem prečo sem teraz pletieš práce a duely...nemôžeš mať všetko - teda, pokiaľ nie si vojak...

ps: taktika v dueloch ma malu ucinnost - hocijaky odporakbez vystupovania a presnosti ta trafi raz ci dvakrat za 250 a cez odpor si rad ked mu ublizis 6x40 a mozes si spocitat ako dopadne vysledok - kto ma aku nevyhodu

už je to nejaká doba, čo nemám odporáka, ale vždy som s ním mal problém porážať vojakov, hlavne kvôli zbytočne prehnanému bonusu do taktiky - prečo je to až 50% (rovnako aj body zdravia majú bonus +50%), keď všetky bonusy ostatných postáv mali v tom čase maximálne hodnotu +20% a keď si k tomu pripočítam, že toto sú prakticky body zdarma (čo nemá žiadna iná postava), tak je jasné, že na koho strane je nevýhoda...ale to vojaci nikdy nepriznajú, ale radšej budú plakať, že akí sú oni znevýhodňovaní...
 
Všetko hovori za to že na novych svetoch už dobroduha takmer nenajdete to hovori za všetko. Všade su len vojaci a duelanti. A nieje to kôli krase ich avatara ale pre tie bonusy :) Dobrodruh má zo všetkých charakterov najslabšie bonusy.

Duelant má nějaké bonusy?! No tak to jsem se pobavil. Dobrodruh s charakterovým prémiem je velice dobrá volba pro hráče bez měst a plniče úkolů či budoucí řemeslníky. Já sám mám na Buffalu dobrodruha a vím proč.
 

DeletedUser6989

Guest
Doufám,že víte, že Dobrodruh má jako JEDINÝ charakter bonus,který se dá využít po updatu 1,31 při řemeslech ?
 

DeletedUser4620

Guest
Máš aj nejaký argument alebo sa to budeš snažiť zahrať len na takýto nezmysel?

PS: Áno, mal som aj vojaka...
 

DeletedUser

Guest
Máš aj nejaký argument alebo sa to budeš snažiť zahrať len na takýto nezmysel?

PS: Áno, mal som aj vojaka...

velim v bojoch kazdy den a bloky vyuzivam dost casto a funguje to dobre ale nie tak ako spomynas ty


"vojaci mali bonus taktiky oveľa skôr, ako niekoho vôbec napadlo, že by sa mohli do hry pridať nejaké pevnosti, takže tento argument je irelevantný"


predpokladam, ze tvorcovia planovali pevnosti od zaciatku, len ich dali neskor - aj tak robia vsetko za pochodu

"z oblečenia nie je problém získať 80 bodov do zdravia, takže tie kľudne môžeš dať inde...a neviem prečo sem teraz pletieš práce a duely...nemôžeš mať všetko - teda, pokiaľ nie si vojak..."

ak chces mat v boji ako vojak 5000 HP a byt uzitocny v obrane musis mat tych 200 bodov bez oblecenia (resp ti pocet bodov klesne pod 50 ak mas level aspon 99)... a stale sa bavime o pevnostnych bojoch a tam patri aj presun k pevnosti - duelanti cihaju v krovi

"už je to nejaká doba, čo nemám odporáka, ale vždy som s ním mal problém porážať vojakov, hlavne kvôli zbytočne prehnanému bonusu do taktiky - prečo je to až 50% (rovnako aj body zdravia majú bonus +50%), keď všetky bonusy ostatných postáv mali v tom čase maximálne hodnotu +20% a keď si k tomu pripočítam, že toto sú prakticky body zdarma (čo nemá žiadna iná postava), tak je jasné, že na koho strane je nevýhoda...ale to vojaci nikdy nepriznajú, ale radšej budú plakať, že akí sú oni znevýhodňovaní... "

ako pises ... boli casy boli ale sa uz minuli .... a taktika pri dueloch je uz skoro rok potlacena do uzadia. tak isto aj vystupovanie, presnost a uhyb (aj ked posledne dve menovane schopnosti asi napravili k povodnym hodnotam ). mnoho odporakov vyuziva nahodne trefy do supera ked maju presnost len z oblecenia (okolo 20 -50 no skor k 20 pod levelom 99) a vtedy plati to co som napisal, ze 6x trafit odporaka znamena istu prehru ak ta odporak raz trafi za 250 a chladak to ma bez problemov aj bez investovaneho bodu do schopnosti "sila uderu" (bez bonusov)


ps: stale piseme o pevnostnych bojoch a pridruzenych cinnostiach ako je presun k boju
 
Nahoru